Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.1.2020

patriarh_kirill_101; Na Ukrajině informovali o tom, co čeká Ukrajinu v roce 2020. Ohledně možného vývoje kursu hřivny prohlásil, že ani jedna centrální banka, dokonce ani v rozvinutých zemích, nedokáže čelit vážným pohybům kursu měn, varuje ministr.

2; Rusko se znovu stane impériem, připojí se k němu Ukrajina a část Evropy, říká Ochlobystin. Vždyť se podívejte na mapu: Koho Hospodin miluje víc? No přece nás, říká populární filmový herec, scénárista a ruský patriot.

3; Tohle je válka! Začala operace pomsty. Írán uskutečnil ve dvou vlnách masivní raketový úder na základny USA. Na objekty patřící koalici vedené Spojenými státy bylo odpáleno přinejmenším 30 raket. Na internetu se již objevily závěry útoku i jeho následků.

4; Nebezpečné zbraně. Ukrajinští vojáci mají v Donbasu ztráty. Armáda ostřelovala území Luganské republiky.

5; Tisícům Rusů se nepodařilo vstoupit na Ukrajinu. V poznámce ukrajinského ministerstva vnitra se praví, že za posledních 24 hodin od hranic poslali zpět do Ruska dvacet až třicet osob (nevědí to přesně?). Všichni prý patřili na seznam osob ze zakázaným vstupem.

6; To je ostuda! Armáda USA vydala prohlášení o raketových úderech Íránu na americké základny. Spojené státy nemají v oblasti nainstalovanou funkční protivzdušnou obranu. Objekty jsou tudíž zranitelné i relativně zastaralými íránskými raketami.

7; Všechno je v pořádku. Trump učinil po íránských raketových úderech na americké základny podivné prohlášení. Komentátoři se shodují, že se to podobá spíše opileckému blábolení než státnickému projevu.¨

8; Ničivý Donbas: Ukrajinská armáda, Národní garda i SBU utrpěly nové velké ztráty. Byl zveřejněn seznam ukrajinských vojáků, o které Ukrajina přišla za pouhý měsíc bojových akcí v Donbasu.

9; V Íránu havarovalo ukrajinské letadlo se 170 cestujícími na palubě mířící do Kyjeva.

10; Je to sebeobrana. Íránský ministr zahraničí informoval o úderech na základny USA. Podle jeho slov Írán dokončil svou proporcionální odpověď na agresi Spojených států.

11; V Íránu bylo zaznamenáno zemětřesení v okolí jaderné elektrárny. Informaci o otřesech potvrzuje Americká geologická služba.

12; Úder na americkou základnu: Byla zničena letecká technika a mnoho vojáků, hlásí Írán. Americká armáda od samého počátku tvrdě bránila šíření informací o svých ztrátách.

13; Byla označena možná příčina havárie ukrajinského Boeingu v Íránu, měl selhat jeden z motorů. Rozporné informace zpočátku přicházely i o národnostním složení cestujících v letadle. Většinu cestujících havarovaného letadla měli tvořit Íránci.

14; V Radě federace se začíná mluvit o jaderné válce. Je třeba vyhodnotit ztráty Američanů po raketovém útoku Íránu. Pokud jsou ztráty citelné, Amerika nemůže neodpovědět.

15; Po úderech na základny požaduje šéfka amerického parlamentu, aby Amerika přestala provokovat Írán.Amerika ani svět si nemůže válku dovolit, zdůraznila šéfka Sněmovny reprezentantů Kongresu USA.

16; Letadlo bylo nové, pravě prošel technickou kontrolou. Bylo zveřejněno prohlášení ukrajinské společnosti MAU, která letadlo provozovala.

17; Na záběrech trosek havarovaného letadla jsou typické znaky zasažení raketou, říkají letečtí odborníci na sociálních sítích. Odpůrci této verze říkají, že to mohou být stopy po částečkách vybuchlého motoru.

18; Dali jsme Spojeným státům facku, prohlásil Alí Chameneí o raketových útocích. Nejvyšší vůdce Íránu zdůraznil, že americká armáda musí odejít z regionu.

19; Rusko nebude pasivním pozorovatelem, prohlásil šéf výboru Státní dumy o vyostření situace na Blízkém Východě. V Íránu se objevil sjednocený národ, který je připraven a ochoten bojovat proti USA.

20; Putin zaslal telegramy Zelenskému a Rúhánímu v souvislosti s havárií ukrajinského Boeingu v Íránu.

21; Mrtvé nebe.Letecké společnosti odmítají létat nad Íránem a Irákem. Příslušné doporučení pro ruské letecké společnosti vydala i Rosaviacija.

22; Erdogan přísně zakázal Spojeným státům používat základnu Incirlik pro údery na Írán, tvrdí zdroje. Pokud Spojené státy odmítnou splnit tento požadavek, turecká vojska leteckou základnu zablokují.

23; Prezident Íránu pohrozil, že uřízne Spojeným státům na Blízkém Východě nohy. Tvrdé prohlášení Hasan Rúhání učinil během zasedání íránské vlády.

24; Ukrajinské vojáky postupně mění na bezprávné otroky, ale oni stejně utíkají z fronty. Jednotlivá oddělení vojenských velitelství v zóně kontrolované 10. brigádou v okolí Mariupolu jsou přeplněna ukrajinskými ozbrojenci.

25; Íránský ministr obrany se vyjádřil k dalším krokům vůči USA. Íránská televize vydává nové záběry z odpálení raket na americké základny v Iráku.

26; Putin a Erdogan uskutečnili rozhovory v Istanbulu a zahajují provoz Tureckého proudu. Během devadesátiminutového setkání projednali prezidenti prudké vyostření situace na Blízkém Východě.

27; Americká armáda prchá ze Sýrie, hlásí agentura SANA. Informační agentura označuje probíhající přemisťování sil za „přípravu k definitivnímu stažení okupačních vojsk“.

28; Ukrajinské velvyslanectví změnilo své oznámení o příčinách havárie Boeingu v Íránu. Původně byla ministerstvem zahraničí vydána zpráva, že k havárii došlo v důsledku selhání motoru a že teroristický čin je vyloučen. To už neplatí.

29; Pokud si Lotyšsko dovolí jen pohledět směrem k Rusku, čekají ho sankce e strany USA, říká bývalý ministr zahraničí. Co se týče Evropské unie, ta se rozpadá. S EU už nikdo v podstatě nepočítá – ani Čína, ani USA.

30; Letecká havárie v Teheránu: Írán odmítá vydat černé skříňky Ukrajině. Oba palubní záznamníky havarovaného letadla byly nalezeny.

31; Na ukrajinské vládě vysvětlili, proč hned nezakázali lety nad Íránem. Ukrajinský premiér prohlásil, že v rámci vyšetřování bude zjištěno, „kdo v jaký moment měl reagovat“.

32; Diplomatický idiotismus: V Nejvyšší radě vyzvali k podpoře USA v boji proti Íránu. Žádná další země nám neposkytuje tak důležitou a obsáhlou pomoc ve válce a pro rozvoj vlastní obrany, odůvodňují na Ukrajině svou podporu amerického státního terorismu.

33; Prezidentka Estonska odmítla darované krymské víno od ruských diplomatů. Ruské velvyslanectví jí poblahopřálo k padesátým narozeninám (30.12.) a poslalo jí květiny, čokoládu a láhev krymského šampaňského.

34; USA požadují od Ukrajiny veřejný tlak na Írán v souvislosti s havárií, tvrdí zdroje. Situace s havarovaným letadlem ukrajinské společnosti MAU je velice složitá.

35; Ukrajina řekla polskému velvyslanci, že jakékoli výhrady k banderovským pochodům jsou nepřípustné. Ukrajinské ministerstvo zahraničí si předvolalo 8. ledna polského velvyslance Bartosze Cichockého.

36; Už je známo, proč USA nesestřelovaly íránské rakety v Iráku. Neměly čím.

37; Jednatřicetiletý Ukrajinec v Nikolajevské oblasti zbil a znásilnil svého sedmapadesátiletého známého. Kolemjdoucí našli oběť v bezvědomí na ulici. Policie pachatele zatkla.

38; Trumpovo prohlášení v reakci na íránský útok. Americký prezident se snaží útok bagatelizovat a popírá oběti. To mu umožňuje zdržet se další eskalace událostí a formálně nabídnout ruku ke smíru.

39; V očekávání války. Americký lid je proti Trumpvě agresi. Průzkum byl proveden brzy poté, co Trump přikázal zavraždění vysokého íránského důstojníka.

40; Nová informace o letecké katastrofě ukrajinského Boeingu v Íránu: Piloti se nemohli spojit s velitelským dispečerským stanovištěm.

41; Válka nebude? O čem Trump mluvil ve svém projevu k národu po íránském ostřelování? Hned na začátku projevu prohlásil, že dokud bude prezidentem, Íránu nikdy nebude dovoleno vlastnit jadernou zbraň.

42; Američané „strpěli“ masivní úder proti jejich vojenské základně, říká Nikonov. Vjačeslav Nikonov komentoval prohlášení prezidenta USA Donalda Trumpa ohledně Íránu. Ke to v podstatě přiznání viny a přijetí trestu.

43; V OSN zareagovali na Trumpovo prohlášení ohledně Íránu. Americký prezident prohlásil, že USA jsou připraveny uzavřít mír s každým kdo o to bude stát.

44; Byly zveřejněny záběry následků raketového úderu na americkou základnu. Na internetu se objevily družicové snímky následků raketového úderu íránských pozemních vojsk na leteckou základnu USA.

45; Na Ukrajinském ministerstvu zahraničí informovali, kdo musí vyšetřit leteckou katastrofu v Íránu. Nezávislou komisi pro vyšetření letecké katastrofy letadla ukrajinské letecké společnosti MAU poblíž Teheránu by podle mezinárodního práva měl vytvořit Írán jakožto země, ve které se odehrál tragický incident, prohlásil politický ředitel ukrajinského ministerstva zahraničí Alexej Makejev.

46; V Kyjevě nalezli způsob jak utratit peníze získané od Gazpromu. Informoval o tom šéf ukrajinského Naftogazu Andrej Kobolev. Čeká se na setkání s hlavním akcionářem – ukrajinskou vládou.

47; Státní department učinil prohlášení ohledně havárie ukrajinského letadla v Íránu. USA jsou připraveny nabídnout svou pomoc Ukrajině v souvislosti s katastrofou letadla v Íránu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.1.2020

 1. .lak napsal:

  https://aeronet.cz/news/dalsi-utahovani-sroubu-cistka-proti-lidem-s-legalni-zbrani-pokracuje-mestskym-straznikum-bude-hrozit-vyhazov-pokud-sympatizuji-s-tzv-extremistickymi-hnutimi-a-chodi-treba-na-demonstrace/
  PAVEL-LEVAP
  Národ neumře, přejde do ilegality jako za války a bude čekat na povel.

  1 OdpovězLed 9, 2020 20:47
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Přeplodí ho €araboafrika a dojde na slova Kaddáfího že evropany dobijí dělohy muslimských žen. Uvědomte si že evropanky jedou gender a emancipaci a čas který zmrhají životy muslimky plní tak 8. násobně. Čísla jsou neuprosná i během dvaceti let a za další cyklus dekád jste mladí kafíři a jestli živit důchodce už prostě řešit jako minorita zatraceně podřízená nebudete. Ala proklínat předky že vás neřezali po obluzených hlavách tajtrdlíky systému kšeftu helpervexláků kterým zaplatíte cenu že budete závidět mrtvým.
  Navíc si pohlaváři stále řeší problémy a boje osmašedesátníků půl století a než se zorientuje budete víte kde. Každého kdo otevře kušnu na řešení po válce by jste měli kopnou do huby aby mu ji zdrátovali. :-)))))))))

  0OdpovězUpravLed 9, 2020 21:23

  Neříkám že není potřeba znát faktografii, na dějiny panáčků se vykašlete, laskavě. :lol:

 2. .lak napsal:

  Omlouvám se za ctrl ale akismet je spolehlivý budulínek a dám důvodně nebo ne jako inkluzivní školství s meta dopady.

  t1t
  ČEŠTINA jako jazyk končí.

  2 OdpovězLed 9, 2020 22:50
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Stejně tak pingliš a toho jazyka blahé paměti jak řekl K.Gott že vyhnaní ze země zaslíbené měli zákaz mluvit jidiš a byla němčina. Jako progresivně aktuálně euromedem arabština protože rovníkoví honiči albínů a čarodějů (po prodaných ženách albiónem šlechty za cetky, kdo chce diamanty) mají jiné priority. A u skupiny která jede toto hledám slovo “orákulum?, je to epizoda v čase. Asi bych psal z mnoha důvodů tak 100. řádek ale vykašlu se na to, možná příště. Stejně by to 300-500. slovní nedali 3. myšlenky do věty bez čárek pauzy na banán a tři kafe a řvali by gramatika a translátor google. Už zas chápu rusky, chtěl jsem říct rozumím řeči. :-)))))
  https://www.youtube.com/watch?v=wxogkCO6haA

  0OdpovězUpravLed 9, 2020 23:48

  https://www.youtube.com/watch?v=5RSU7xOF8uo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!