Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.1.2020

tramp_1171; Ve Státní dumě vysvětlili důvod „měkkého“ rozhodnutí Donalda Trumpa ohledně Íránu tlakem demokratů. Trump slíbil, že v případě útoku na Američany provede „rychlý a silný úder“ na 52 cílů v Íránu včetně objektů kulturního významu.

2; Ruce až po lokte v krvi. Trump komentoval vraždu Sulejmáního. Americký prezident Donald Trump označil íránského generála Kásima Sulejmáního za „nelítostného teroristu“. Že Sulejmání ještě nedávno po boku amerických jednotek likvidoval teroristy z Islámského státu, se nezmínil.

3; Na „americkou zónu“ v Bagdádu byl proveden raketový útok. V centru iráckého hlavního města, a to i u velvyslanectví USA, byly slyšet signály leteckého poplachu.

4; Raketami po Američanech: Je to předem domluvené nebo jde o novou realitu? Trump přišel, slíbil sankce, vyřkl pár výhrůžek a zase šel...

5; Nehezké záběry. Kamera natočila havárii ukrajinského Boeingu v Íránu. USA jsou připraveny nabídnout pomoc Ukrajině v souvislosti s katastrofou letadla v Íránu.

6; USA byly donuceny sníst vlastní výkaly. Co znamená íránský úder na americké základny? Byl zveřejněn názor z Ukrajiny. Do této chvíle měly USA reputaci země, jejíž základny se v zájmu zachování vlastního zdraví nesmějí bombardovat. A tohle najednou přestalo platit.

7; Na Ukrajině se prudce zpomalilo vydávání cestovních pasů. Migrační služba Ukrajiny zaznamenala prudké snížení počtu vydaných biometrických cestovních pasů.

8; Naděžda Savčenko informovala o strašlivých zločinech amerických a ukrajinských vojáků v Iráku. Ropa – to jsou vždy jen peníze. A peníze vždy znamenají válku. Irák ničí jeho vlastní bohatství. USA přinášely do Iráku „demokracii“ a za to si odvážely ropu. Kontrola nad provinciemi byla rozdělena tak, že americká a britská vojska kontrolovala oblasti bohaté na ropu, a zemědělské oblasti pak Ukrajinci, Poláci, Salvadorci či Estonci.

9; Rezervace pro zločince. Byl vysloven návrh, aby se účastníci ATO usidlovali odděleně od ostatních Ukrajinců. Podle názoru bývalého poslance a bývalého šéfa ukrjainské kanceláře Interpolu Kirilla Kulikova to pomůže vyřešit problém se zločinností v celé zemi.

10; Putin a Erdogan: Facka Spojeným státům a příklad pro západní svět. Zatímco Washington byl zaměstnán „válkou“ s Íránem, Rusko a Turecko posilovaly své vzájemné vztahy.

11; „Třetí říše“ to snad zatím není, ale Ukrajinci se o to hodně snaží. Konec uplynulého roku se vyznačoval další trhlinou v ukrajinsko-izraelských vztazích.

12; Rozvědka: Zkušení ozbrojenci z Kavkazu se chystají udeřit na největší syrské město. O ohrožení města Aleppo informoval syrský armádní zdroj.

13; Irácká armáda vyvrátila informace Pentagonu o úderu Íránu na americké základny. Nedávno centrální velení amerických ozbrojených sil vydalo prohlášení, které je nyní vyvraceno.

14; Byla odhalena příčina vzniku neznámého druhu pneumonie v Číně. Onemocnění se nepřenášelo z člověka na člověka a všichni postižení pracovali na trhu s mořskými výrobky.

15; Zelenskij, který se vrátil předčasně z Ománu, uskutečnil noční setkání ohledně havárie Boeingu.

16; Pád ukrajinského Boeingu podle verze západní rozvědky: Vyšetřovatelé vyloučily verzi, že letadlo mohlo být sestřeleno raketou.

17; Teherán: Pomsta za Sulejmáního vraždu byla úspěšná. Třetí světová válka se tedy odkládá?

18; Spojené státy učinily závažné prohlášení ohledně Íránu. Washington vyjádřil připravenost k rozhovorům s Íránu bez předběžných podmínek za účelem snížení napětí v regionu.

19; Írán ukázal úder na americké základny i přípravu raket na tajném podzemním objektu. Na závěrech lze spatřit moment, kdy rakety opouštění odpalovací šachty, cestu raket na mapě a také přípravu před odpálením.

20; Íránský precedens: Jako to skýtá možnosti pro Rusko: Donald Trump se rozhodl nezahajovat velkou válku. Což je v podstatě také logické.

21; Jestli takto vypadá Třetí světová válka, nebude to pro nás snadné. Den, kdy Írán uskutečnil raketové údery na americké základny v Iráku, byl vnímán jako „Den X“. Linie Třetí světové války nebudou ani v nejmenším připomínat fronty na reálné mapě, ale válka zaplní prostor globální Sítě.

22; Černá stránka v historii Ukrajiny a celého světa. Zelenskij vystoupil s projevem k Ukrajincům. Vyzval také mezinárodní společenství, konkrétně i Kanadu, aby se připojila k vyšetřování Boeingu 737 v Íránu.

23; Trump požaduje od NATO, aby bylo aktivnější na Blízkém Východě. Připomeňme, že včera večer se Trump obrátil k národu po íránských úderech a avizoval nové sankce proti Teheránu.

24; Byly zveřejněny záběry následků íránského útoku na základnu USA. Na internetu se objevily družicové snímky následků raketového úderu íránských pozemních vojsk na leteckou základnu USA.

25; V Íránu byly zveřejněny první výsledky vyšetřování havárie ukrajinského Boeingu 737. Íránská Organizace pro civilní letectví zveřejnila předběžnou zprávu o vyšetřování letecké katastrofy v Teheránu. Letadlo začalo hořet ještě před dopadem na zem.

26; Neočekával jsem, že se ocitnu v pekle. Voják Ramil Šamsutdinov, který koncem října postřílel své kolegy, napsal otevřený dopis. Až teď začínám zjišťovat, kolik utrpění jsem přinesl lidem. Zničil jsem si život. Snil jsem o tom, jak naplním svůj život vojenskou službou, ale narazil jsem na pekelnou šikanu ve vojenské jednotce, kde jsem sloužil. Zafungoval u mě pud sebezáchovy.

27; Třetí světová válka už probíhá, říká Poklonskaja. Nepůjde o opakování událostí 20. století, časy se změnily. Jde o sérii kýmsi vyprovokovaných nebo podporovaných lokálních konfliktů jako „humanitární intervence“ NATO v Jugoslávii, invaze USA do Iráku, gruzínská provokace v srpnu 2008, střet s Islámským státem v Sýrii, ostřelování a ničení Donbasu, šíření fašismu na Ukrajině, vzájemné raketové útoky na Blízkém Východě, svrhávání nepohodlných režimů v jednotlivých zemích.

28; Na Ukrajině (jak také jinak?) našli v havárii Boeingu 737 v Íránu ruskou stopu. Do Íránu už přijeli ukrajinští experti, kteří se budou nesmírně snažit najít úlomky ruské rakety na místě dopadu letadla.

29; Nedaleko Oděsy byl surově zmlácen ozbrojence z ATO. Soukmenovci bývalého ozbrojence si myslí, že útok byl objednaný, a spojují ho s činnosti „veterána ATO“ v Donbasu.

30; V Zelenského rodném městě Krivoj Rog vykradli kancelář „dobrovolníků ATO“. Zmizela mimo jiné humanitární pomoc určení pro účastníky ATO a obyvatele Kyjevem okupovaného Donbasu.

31; Írán slibuje Spojeným státům ještě krutější pomstu. Připomeňme, že USA ve skutečnosti „spolkly“ raketový útok íránských sil na vojenské základny v Iráku v noci na 8. ledna. Nejspíš proto, že o něm byli íránskou stranou prostřednictvím švýcarské ambasády informovány.

32; U Kyjeva byla úřednice vážně zraněna výstřelem z kuše. Výstřel mohl být klidně smrtelný. Hledá se pachatel, který střílel z protilehlého domu. Navíc se nedaleko nachází dětské hřiště...

33; V Sýrii byla zlikvidována skupina tureckého specnazu. Turecké ministerstvo obrany zveřejnilo jména vojáků, kteří zahynuli v důsledku exploze automobilu.

34; Írán se snažil způsobit americkým základnám minimální škody, píše The Washington Post. Umožnilo to Íránu zachovat si tvář a druhé straně vyhnout se eskalaci, tvrdí západní propagandisté.

35; Ukrajinská letecká výzvědná technika údajně přistihla loď FSB v Azovském moři. Když nejsou po ruce žádná skutečná vítězství, přicházejí ke slovu „vítězství“ smyšlená.

36; Voják z americké základny natočil následky raketového útoku Íránu. Voják původem z Portorika, který je členem amerických ozbrojených sil na základně Ajn-al-Asad, natočil video s následky raketového úderu.

37; Íránský vojenský náčelník informoval o sérii útoků na základny USA s tisící mrtvých. Amir-Alí Hadžizade vysvětlil, jaký cíl měl první, víceméně neškodný úder.

38; V Abcházii obsadili demonstranti Administrativu prezidenta. Jedním z iniciátorů dnešního protestu v Suchumi je známý obránce Doněcké republiky Achra Avidzba zvaný též „Abchaz“.

39; Na petrochemickém závodě v Uchtě došlo k výbuchům. Během odpoledne proběhla evakuace nedalekého obchodního centra „Jarmarka“.

40; Separatista na smetaně. Účastník ATO a Porošenkův spolustraník, který prohrál volby, prodává konzervy. Na etiketě má znak připomínající svastiku.

41; V Republikách Donbasu avizovali růst platů a důchodů na úroveň Rostovské oblasti. Nejvyšší představitel Luganské republiky Leonid Pasečnik poznamenal, že zvýšení důchodů a platů má být uskutečněno ve třech etapách.

42; Ukrajinští vojáci likvidují „soukmenovce“ a vojenskou techniku. Rozvědka Armády Doněcké republiky zjistila snížení úrovně morálně-psychické odolnosti ukrajinských ozbrojenců v zóně OOS (ATO).

43; Íránský generál informoval o podrobnostech útoku na základny USA: Po raketových útocích vypnul Írán navigační systémy amerických letadel a dronů.

44; Na Ukrajině odhadli ztráty v důsledku spouštění Tureckého proudu. Aby kompenzovali ztráty, jsou na Ukrajině odhodláni „hledat nové trhy“.

45; Ukrajinský Boeing byl sestřelen raketou Tor, říkají vojáci USA: Ukrajinský Boeing 737, který havaroval u Teheránu, byl sestřelen protivzdušnou raketou, informují velká západní média.

46; Ruské tajné služby chtěly zlikvidovat bývalého velitele ukrajinské armády, tvrdí SBU. Kontrarozvědčíci a vyšetřovatelé SBU za účasti členů Centra certifikovaného výcviku „A“ zadrželi zločince.

47; Trump učinil halasné prohlášení o havárii ukrajinského letadla v Íránu. Letěl nad poměrně nebezpečnými oblastmi, poznamenal americký prezident.

48; Abcházský parlament odhlasoval odstoupení prezidenta. V souvislosti s nepokoji, které vypukly dnes v Suchumi, hlasoval parlament Abcházie pro odvolání prezidenta.

49; V Íránu odpověděli na verzi USA o odpálení raket na ukrajinské letadlo. Velká západní média psala, že letadlo bylo sestřeleno raketou ruského protivzdušného komplexu. V íránském úřadu pro civilní letectví ve čtvrtek prohlásili, že verze o sestřelení letadla raketou je naprosto mylná.

50; Na Ukrajině se dostal do problémů dětská televizní stanice kvůli tomu, že ignorovala „hladomor“. Probíhá mimořádná kontrola televizní stanice „Maljatko-TV“ z důvodu nedostatečného šíření informací o hladomoru.

51; Byly zveřejněny záběry se „zásahem ukrajinského letadla raketou“ nad Teheránem. Nariman Garib zveřejnil video, na kterém údajně raketa zasáhla ukrajinský Boeing 737 nad Teheránem. https://rusvesna.su/news/1578598308

52; Lukašenko informoval, proč se s Putinem nedohodl ohledně ropy. Nevidím důvod, proč by mělo Bělorusko Rusku platit za ropu cenu vyšší než na světových trzích.

53; Ukrajinská generální prokuratura komentovala informaci o telefonátu z ukrajinského Boeingu se zmínkou o ostřelování. Na prokuratuře informovali, že 8. ledna se na internetu objevila informace o tom, že jeden z členů posádky volal své matce.

54; Ukrajinský Boeing sestřelila raketa, tvrdí kanadský premiér. Trudeau o tom promluvil na tiskové konferenci v Ottawě.

55; Prezident Abcházie odmítl odejít z funkce a hrozí vyhlášením mimořádného stavu.

56; Utajil Západ před Ukrajinou informace o havárii Boeingu v Íránu? Ukrajinský Boeing 737 nad Teheránem mohl být omylem sestřelen íránskou raketou třídy země vzduch.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.1.2020

 1. .lak napsal:

  Zřejmě na ejronetu už neví jak by se udělali zajímavými. :lol:

  brutopýr
  Neúnavné průkopníky hatlamatlizování a prznění jazyka českého s neschopností sestavit logicky správnou větu holou máme i zde – patláci Krkovic a Šlak. Přizvukuje jim jelito jagababa.

  2OdpovězLed 12, 2020 6:18
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Už jsem ti to psal že se slovní zásobou 300-500. slov jsi porouchaný boot robot ze smeťáku a sdělení se souvisejícími slovy je pro tebe hádanka z překladače intelektuální nádeníku. Pleteš si to z gramatikou kterou neznáš ani náhodou i s pojmy slov syntaxi – slovosled. Bodejť by jsi se orientoval o čem to je když neznáš významy slov. Bossinguješ, hlavně máš diagnóz otrapy prokazatelně víc a dojedeš na to a ti co tě převyšují jako matlu z prádelny za pluk si neúnavně dráždíš jak hady bosou nohou. Ničíš tenhle web pokleslostí a hlupáctvím a zjevně se to již projevuje. Jsi tady toho hrobník a děláš tady z toho obskurní záležitost kdy vyrovnaní jdou pryč aby se z tebe nepozvraceli, drbane.

  Sestav si dyslektiku intelektem správnou holou logickou větu na zeď na hajzlu a vyser se z podoby. :-D

  0OdpovězUpravLed 12, 2020 9:33

 2. .lak napsal:

  Trošku když si to porovnáme o co zde v ve vyžraném kolonizovaném exekutistanu s požehnáním úžerů jde v třetím tisíciletí vznosně nazvaném informatiky?

  V kostce je to o tomto.
  Maroš 11.1.2020 v 23:44
  Ad “ jde – o příliv levné pracovní síly, která by elitám přinášela zisky! “ – hovno! Tu ide len o tlak na súčasnú pracovnú silu aby pod migračným tlakom znížila svoju hodnotu! Žiaden neger tu pracovať nebude! Reálne tu cenu pracovnej sily znižujú práve tí, ktorí pracovať chcú – v Česku napr. Slováci, Ukrajinci, Srbi. Veď len z Ukrajiny emigrovalo 9 mil. ľudí kvôli práci! Takže ide o výmenu obyvateľstva – nie o prácu!

  Tady ty etalony B+V vysmrkávající boje osmašedesátníků v minulosti si tu nechte na semeno, vemena.

  Ze zvědavce motákům s diagnózami suchých zipů obhroublých stupidit mimoňů nepodstatných smrkaných věcí fševjedy.

  http://zvedavec.org/nazory-8180.htm

  9.1.2020 17:33
  No, abych dodal spojenci k obrázku svatých navedených
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.? Reakce na 375866
  Spojenci trénovaní pády z višně na znak. V evropě nadřízenou €araboafrikou výměny obyvatel kalegri euromedem. Kdy vazalové si platí vlastní exploataci proxi válkou proti nim zmíněnými. Pokud se v něčem mýlím směle se ozvěte čím a proč. Jestli tomu neříkáte kolaps civilizace tak by jste také měli argumentovat třeba že přece kojí všichni savci svá mláďata, ale u mne se zoologií tedy neuspějete a hlavně není to dorost kontinentu, třeba v podobě vousatých sirotků neznámého věku. A u nich stejně jako u asiatů to snadno člověk okem nepozná jelikož nejsou z klimatu poznačujícím kůži mrazem a stárnutím.
  Nazdar
  bazar.

 3. .lak napsal:

  z AE akismetkové ctrl

  poacher
  K věci :
  Když byla u nás r. 2012 založena pobočka Aspen Institute, kterou finančně podpořil Z.Bakala a zaštítili ji takové osobnosti, jako M. Albrightová a M. Žantovský, bylo prostoduché veřejnosti oznámeno, že se jedná
  o think- tank nestranický, nezávislý a neideologický.
  V dnešní realitě ČR se z toho vyklubalo lóžové, pravdoláskařské, neokonzervativní rejdiště, které sdružuje ideologicky vyhraněné členy. Bez vyjímek lokaje neoconů, eurohujerů a bruselských diktátorů.
  PROTO
  jistě nepřekvapí, že jejich členy najdete v justici, bankovním sektoru, ve veškerých veřejnoprávních médií , prioritně ČT, ve školství, v armádě, v odborech a samozřejmě v politice, viz Hamáček.
  A už vůbec by vás nemělo překvapit, že členem je i Lenka Bradáčová a kohopak tady ještě máme …?!
  No přece pana Pavla P. Novotného, populárního starostu, ten se v tom hnízdě cítí jako doma.
  Nebo si snad někdo myslí, že vrána vráně oči vyklove …?!
  ZDE jen několik “nestranických, neideologických a nezávislých členů ” :
  Vl. Dlouhý, Klvaňa, I.Hodač, Emma Smetana,E. Romancovová, E.Zamrazilová, J.Středula – věru vypečený odborář,
  Alex. Vondra, Cyril Svoboda, Vl. Špidla, M.Bursík, Ivan Gabal, Mirosl. Singer, J.Pehe J.Mádl – přemluv bábu…, Jiří Fajt – malá domů.., armádní politruk Petr Pavel, Z.Roithová a zvlášť lidsky odpudivý P. Pithart.

  Takže trestní oznámení vnímám s troškou pesimismu, zvědav jsem pouze na to, jak z toho ta provařená justice vybruslí, zda to spraví pokutička a malé bububu od věrných spolustraníků
  “Think – tanku” Aspen Institute .

  16 OdpovězLed 15, 2020 12:01
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Normální služby státu nelikvidace obyvatel by takovou sběř zločinného spolčení vyhodnotili za krajně odpudlivou sběř vymařovačů, vyprzňovačů, znásilňovačů, devastovačů řevnivé špíny teroristického zaměření organizované skupiny na nevolníky záměrem sociopatů 5. kolony nepřátelského převzetí z pozice kapitálu, kdo chce molocha mamona a z adekvátní činnosti nařídili bezprostřední exekuce veškerého majetku s vyhoštěním kreatůr lidí z prostoru co by bezpochybně nežádoucí životům a zapsáním do historie výčtem skutků snadno dohledatelných činností antipodů a mohli by se to učit děti ve škole na zkušenost že i takové typy kočičích pracek odporných spratků existují třeba v druhém stupni základních škol na výbavu že není všechno zlato co se třpytí a dává na odiv zmetky.

  0OdpovězUpravLed 15, 2020 14:42
  https://aeronet.cz/news/padlo-trestni-oznameni-na-pavla-novotneho-a-dalsich-10-zastupitelu-reporyji-a-bude-mazec-advokat-jiri-vyvadil-zaluje-starostu-reporyji-z-vytrznictvi-nebezpecneho-vyhrozovani-schvalovani-trestneho/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!