Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.1.2020

zelenskiy_tramp_01; Velvyslanec Ukrajiny v USA informoval o „chemii“ mezi Zelenským a Trumpem. Je to inspirující, protože na osobních vztazích mezi nejvyššími představiteli států hodně záleží, prohlásil Vladimir Jelčenko.

2; Státní department USA hrozí Iráku sankcemi za nákup ruských S-400.

3; Vy ještě nemáte „tomos“? Tak to my k vám zajedeme... Konstantinopolský patriarcha organizuje a legalizuje rozkol v pravoslavné církvi už v několika zemích. Nejdále se dostali na Ukrajině a v Makedonii. Bartoloměj se rozhodl využívat svého vlivu pro obsluhu politických elit.

4; Byly zveřejněny další záběry z raketového útoku na ukrajinský Boeing v Íránu. Na internetu se objevilo video z odpálení raket na ukrajinské letadlo v Íránu, které zaznamenala bezpečnostní kamera.

5; Zahynul jeden obránce Donbasu. Byla zničena technika ukrajinské armády, zabito několik okupantů. Vyplývá to z pravidelné zprávy z Luganské republiky. V okolí města Sčasťje byl výbuchem zlikvidován vojenský automobil s ukrajinskými vojáky.

6; Ukrajinský velvyslanec informoval o vojenské pomoci USA. Jelčenko dále připomněl, že Ukrajina za své peníze nakoupila v USA další várku protitankových systémů Javelin.

7; Patrioti Donbasu odpověděli Zelenskému. Na Nový rok se Vladimir Zelenskij obrátil k národu s dotazem „Kdo jsem?“. Patrioti Donbasu mají odpověď pro Ukrajinu. Za všechno, Za ostřelování Donbasu, za smrt dětí a civilních obyvatel, za represe občanů Ukrajiny a politiku zaměřenou na likvidaci ruského jazyka a kultury.

8; Špatné zprávy pro obyvatele Ukrajiny. Ukrajinská vláda se rozhodla potěšit své důchodce v novém roce. Vyšel z toho ale nejasný slib navýšení důchodů o částku 400 až 100 hřiven, ale jen občanům starším 80 let. Ani není známo, kdy přídavek k důchodu začnou vyplácet. Roční inflace za rok 2019 se odhaduje na 4,1%, indexace důchodů se plánuje ve výši 8,5%. Plánuje se zvýšení věku pro odchod do důchodu a zvýšení odvodů na důchodové pojištění.

9; Lukašenko chce nakupovat ukrajinskou ropu. V Bělorusku nazrává krize. Jde o to, že vláda země dosud hledá dodavatele ropy.

10; Kyjev a USA stojí za sestřelením ruského i ukrajinského letadla. Při bližším pohledu na podobné tragédie od roku 2001 zjišťujeme, že vše dává dohromady poměrně logický celek. Této „konspirologické teorii“ nahrává i mnoho nevyjasněných okolností kolem nejnovějšího případu v Íránu – například proč byly v činnosti prostředky radioelektronického boje, proč mělo letadlo vypnutý transpondér atd.

11; V Německu informovali, proč se svět neobejde bez Ruska. Podle názoru autora článku světoví politici nemají právo popírat úspěchy jiných zemí. Rusko hraje nezastupitelnou roli v urovnání syrského konfliktu a je například jediné, kdo dokáže jako rovný s rovným komunikovat s jinak nevypočitatelným tureckým prezidentem Erdoganem.

12; V Bělorusku informovali o náhradě za ruskou ropu. Bělorusko a Rusko se nedokázaly dohodnout na ceně ropy pro rok 2020.

13; Frontaman skupiny „Mašina vremeni“ (Stroj času) Andrej Makarevič se tvrdě vyjádřil na adresu těch, kdo kritizují Michaila Gorbačova. Vadí mu mimo jiné to, že nejvíc špíny na něj lijí ti, kterým dal svobodu.

14; Ve Štrasburku se u budovy Evropského parlamentu polil benzinem a zapálil muž albánského původu.

15; Výrostek zahájil palbu v texaské škole- V USA je hlášena další střelba ve škole. Tentokrát ve městě Houston ve státě Texas.

16; Středověká Ukrajina. Ve Lvově lékařka odmítla přijmout objednanou pacientku kvůli podivné pověře. Na svátek „Malanki“ (obdoba našeho Štědrého dne) by podle pověry měl být prvním, kdo překročí práh, muž a nikoli žena. Lékařka ošetřila přednostně muže, který měl přijít na řadu až po první objednané pacientce.

17; V Íránu vyhlásili britského velvyslance za nežádoucí osobu a spálili jeho obraz v životní velikosti. Páleny byly také vlajky Velké Británie a USA.

18; V obytném domě ve městě Ufa došlo k výbuchu plynu. Silně poškozena byla část nosné konstrukce domu. Mezi zraněnými je i dítě.

19; Ve společnosti Boeing rok před katastrofou letadla 737 MAX odmítli provádět přeškolení pilotů. Pracovníky indonéské letecké společnosti,kteří žádali zajištění přeškolení pilotů, označili ve společnosti Boeing za idioty.

20; Letos to bude dvacet let od husarského kousku ruských pilotů, kteří překonali protivzdušný systém americké letadlové lodi Kitty Hook a odhalili její polohu. Přitom pořídili velmi kvalitní špionážní snímky. Američané museli přiznat, že v tu chvíli mohly ruské stíhačky (Su-24MR a Su-27) letadlovou loď zničit.

21; Bělorusko se chystá kupovat ropu z Kazachstánu. Na Kazachstánském ministerstvu energetiky informovali, že země už obdržela od Minska poptávku na dodávku ropy a je připravena ji projednat.

22; Autor videa, na kterém je zásah ukrajinského Boeingu raketou, byl zadržen v Íránu. Byl zadržen kvůli výslechu a vysvětlení okolností incidentu.

23; Vladimir Putin přednesl své poselství Federálnímu shromáždění.

24; V Rusku se zavádí sociální dávka na děti do sedmi let. Výplata dávky začne už v tomto měsíci, zdůraznil prezident.

25; V Rusku se mateřský příspěvek bude vyplácet už při narození prvního dítěte. Při narození druhého dítěte rodina dostane dalších 150 tisíc rublů (55.500 Kč).

26; Ukrajina nakoupila další várku Javelinů od Pentagonu. Celková hodnota zakázky činila 36,5 milionu dolarů.

27; Státní duma bude potvrzovat premiéra místo prezidenta. Prezident přijde o právo odmítnout jmenovat premiéra a ministry dohodnuté mezi budoucím předsedou vlády a poslanci.

28; Ministrům, poslancům a gubernátorům bude zakázáno mít zahraniční občanství, říká Putin. Příslušné změny musí být zařazeny do Ústavy Ruské federace, zdůraznil prezident.

29; Změny ústavy se budou rozhodovat celonárodním hlasováním, říká Putin. Názor našich občanů, lidu jako nositele suverenity a hlavního zdroje moci musí být rozhodující.

30; Porošenko se bojí, že by mohl skončit ve vězení. Bývalý prezident Ukrajiny už se vážně obává, že stávající moc se ho rozhodne zavřít jen proto, aby si zvýšila popularitu.

31; Z Ukrajiny uteklo za rok 2019 půl milionu Ukrajinců. Zhruba 500 tisíc občanů Ukrajiny získalo ruské občanství za minulý rok. Z toho 200 tisíc ve zjednodušeném režimu z Donbasu.

32; Ukrajinský voják sám sebe zlikvidoval v Donbasu. Šlo o výsledek neobratné manipulace s municí.

33; Rusko si polepšilo v žebříčku nejlepších zemí světa časopisu USA News & World Report. Dostalo se na 23. místo ze 73 sledovaných zemí, zatímco Ukrajina zaujímá 68. příčku. Výsledky však nelze přeceňovat, protože výběr kritérií je vyloženě subjektivní a poplatný „západním (americkým) hodnotám“. Na prvních místech samozřejmě Švýcarsko, Kanada, Japonsko, Německo, Austrálie, Velká Británie, USA, Švédsko, Nizozemsko a Norsko. Následují Nový Zéland, Francie, Dánsko, Finsko – a ... velké překvapení: Čína! Teprve na dalších místech jsou další evropské země jako Itálie, Rakousko, Španělsko či Lucembursko. Po nich již zmíněné Rusko následované Portugalskem, Indií, Řeckem, Brazílií a Izraelem. A kde se nacházejí Česká republika (37), Polsko (34), Maďarsko či Slovensko (52)? Až za Katarem, Saúdskou Arábií, Malajsií či Mexikem, tedy na úrovni Turecka, Egypta, Kostariky, Jižní Afriky či Maroka. Na samém chvostu tohoto podivného žebříčku se nacházejí země Pobaltí, země Balkánu, Ukrajina, některé latinskoamerické země a země Blízkého Východu. Není bez zajímavosti, že v žebříčku vůbec nefiguruje Maďarsko.

34; Neskutečná ostuda: Ukrajina vyplatí rodinám obětí havárie Boeingu pouhých 8 tisíc dolarů. V nejlepších ukrajinských tradicích slibuje premiér Gončaruk vytřískat maximální sumu z Íránu.

35; V Německu jsou ohromeni projektem budoucí ruské jaderné letadlové lodě. Bude na ní možné umístit 70 letadel a vrtulníků a také zde bude instalována nová hypersonická zbraň.

36; Medveděv oznámil odstoupení celé ruské vlády. Vladimir Putin poděkoval členům vlády za spolupráci a poznamenal, že ne všechno se podařilo.

37; Putin nabídl Medveděvovi novou funkci zástupce tajemníka Bezpečnostní rady, který by se zabýval otázkami obranyschopnosti a bezpečnosti.

38; Peklo na Zemi. Spatříme ještě Austrálii tak, jak jsme ji byli zvyklí vídat? Na východě Austrálie zuří ještě více než sto ohnisek požárů. Za posledních několik týdnů požáry významně zesílily.

39; V souvislosti s ostudně nízkým odškodněním rodin obětí ze sestřeleného ukrajinského Boeingu byly zveřejněny platy ukrajinských ministrů. Ty se pohybují mezi 75 a 235 tisíci hřiven. Průměrný plat na Ukrajině, na který ale dvě třetiny populace nedosáhnou, činí 10.600 hřiven.

40; Jedna z ulic Simferopolu dostala jméno po Alexandru Zacharčenkovi.

41; Ukrajinská armáda zmařila operaci SBU a zničila velmi důležitý sklad. Ukrajinská armáda zvyšuje intenzitu ostřelování teritorií Doněcké republiky, aby zabránila dalšímu odpoutávání sil a prostředků.

42; Evropští vojáci jsou nyní v nebezpečí. Prezident Íránu učinil tvrdé prohlášení a varoval Evropu. Reagoval tak na rozhodnutí Velké Británie, Francie a Německa zahájit proces obnovy sankcí proti Íránu. Chceme, aby Evropané odcházeli z regionu v důsledku své moudrosti,nikoli v důsledku války. O Evropě se vyjádřil jako o americkém mopslíkovi bez vlastní vůle. Když Trump odstoupil od dohody o klimatu – co udělala Evropa? Když se hádal s NATO – co jste udělali? Když vystoupil z UNESCO nebo z Rady OSN pro lidská práva – udělali jste něco?

43; Írán neodpovídá na otázky Ukrajiny ohledně přístupu k černým skříňkám sestřeleného Boeingu, hlásí ukrajinská generální prokuratura.

44; Bylo zveřejněno jméno nového předsedy ruské vlády: Michail Mišustin. Ve všech médiích se objevuje jeho profesní životopis.

45; Kadyrov předal pravomoci nejvyššího představitele Čečny. Rozhodnutí bylo učiněno v souladu s článkem 76 čečenské ústavy.

46; Byl jsem v šoku: Ředitel ukrajinského Naftogazu informoval o svých dojmech ze setkání s Putinem. To, že byl Putin obeznámen s nejmenšími detaily plynových otázek, jen znovu dokazuje, jak je toto téma pro Rusko důležité.

47; V Sýrii se poprali ruští a syrští vojáci. Objevily se i záběry z incidentu. Armádní zdroj ze Syrské arabské republiky potvrdil fakt jakéhosi incidentu mezi vojáky obou zemí.

48; V ukrajinské soukromé „elitní“ škole v Oděské oblasti zkopala učitelka osmiletého chlapce. Jeho matka Natalja Ginkinova zveřejnila video. Učitelka už ve škole nepracuje. Lékaři potvrdili zranění chlapce v oblasti slabin. K incidentu vedlo odmítnutí učitelky povolit chlapci během výuky odejít na toaletu. Potřetí chlapec už odešel bez dovolení, což učitelku rozlítilo.

49; Írán odpověděl na Trumpův návrh na novou jadernou dohodu. Nepodepisovali jsme dohodu s Obamou, abychom nyní podepisovali další s Trumpem.

50; Zelenskij má v hlavě tmu a mlhu, prohlásil ukrajinský premiér. V předvečer zasedání frakce Sluhy národa byly na internetu zveřejněny zápisy z porady u ukrajinského premiéra.

51; Putin udal směr na nacionalizaci elit. Putin udělal velký krok ve směru nacionalizace elit.

52; Ukrajinský poslanec Jaroslav Jurčišin byl přistižen při podivném počínání přímo v jednacím sále. Rýpal se v nose a své „úlovky“ pojídal. Jiný poslanec (Ilja Kiva) si zase na zasedání Nejvyšší rady prohlížel intimní fotografie. Svědčí to o kulturní úrovni ukrajinských poslanců.

53; Důstojník armády Doněcké republiky se bude podílet na přípravě návrhů změn ruské Ústavy. Putin podepsal výnos „O pracovní skupině na přípravu návrhů pro změny v Ústavě Ruské federace“.

54; Urážka prezidenta. „Sluhové národa“ chystají lov na premiéra. Jde o reakci na zveřejněné prohlášení ukrajinského premiéra o obsahu Zelenského mozkovny (tma a mlha).

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.1.2020

  1. proud napsal:

    "Je to inspirující, protože na osobních vztazích mezi nejvyššími představiteli států hodně záleží, prohlásil Vladimir Jelčenko."...............dobra picovina!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!