Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.1.2020

cirk_n-jpg1; Přímé ponížení od šašků. V Nejvyšší radě tvrdě kritizovali počínání delegace Ukrajiny v PACE. Tento týden výbor Nejvyšší rady Ukrajiny schválil ustanovení o návratu ukrajinské delegace do PACE.

2; Armáda ozbrojenců se pokouší o průlom v Idlíbu. Probíhají tvrdé boje. Podrobnosti jsou v nové reportáži ze Sýrie.

3; Sorosovi příznivci zlikvidovali ekonomiku. Byla zveřejněna druhá část skandálního záznamu schůzky u premiéra Ukrajiny. Gončaruk říká, že žádné plány nemají, současná moc bude obviněna ze zničení ekonomiky.

4; V USA srovnali Putina s Georgem Washingtonem. Putinovy návrhy v jeho každoročním poselství Federálnímu shromáždění potvrdily, že probíhá velká konstituční reforma. Putin na rozdíl od George Washingtona bude po odchodu z funkce neformálním vůdcem země.

5; To je velmi alarmující. Klimkin je vyděšen z Putinova poselství. Mráz běhá po zádech z toho, co bylo spuštěno v Rusku Putinovým poselstvím.

6; V Oděse bude zbourán Saakašviliho „svatební domeček“ nedaleko budovy státní administrativy a bude přestěhován na sever oblasti do obce Ivaški.

7; Film „Říkali mu Doněck“ je strašlivým a hrdinným příběhem jednoho letiště. Ruský vojenský dopisovatel Semjon Pegov vyprávěl, jak natáčel svou ságu o osvobození doněckého letiště doněckou domobranou v letech 2014 a 2015.

8; Ukrajinská ostuda. Astronomické platy funkcionářů a úředníků dostaly neočekávané vysvětlení: Prý se tím předchází korupci.

9; NATO si udělalo z Oděsy svůj další cíl. Rok 2020 bude nejspíš hodně horký. Vedení NATO se chystá provést v Oděse cvičení.

10; Ukrajinská armáda běsní v Donbasu. Zabavují domy, dopravní prostředky a vytvářejí smrtící zásoby. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý den.

11; „Apokalypsa“ v Kyjevě. Obrovská havárie hrozí Ukrajincům velkými problémy. V těchto dnech došlo v Kyjevě k jedné z největších komunálních havárií – k prasknutí páteřního horkovodního potrubí v okolí obchodního centra.

12; V Moskvě odpověděli na rusofobní blábolení estonské prezidentky. V poslední době na sebe estonská prezidentka poutá pozornost podivnými větičkami. Prezidentka Estonska se snaží hrát na obě strany, ale to na Rusko nefunguje. Prezidentka se snaží kritizovat demokracii stokrát většího Ruska, ale měla by si zamést před vlastním prahem: Lidé utíkají ze země, jsou problémy s rozpočtem, ekonomika je prakticky v troskách, pokračuje prudké snižování výroby elektrické energie, zpomalil růst HDP, zpracující průmysl se propadl o 4%. A to nemluvíme o diskriminaci ruskojazyčných obyvatel země. Kdykoli mohou být podle lotyšského vzoru uzavřeny ruské školy.

13; Ukrajina by se brzy mohla dovědět sama o sobě strašlivou pravdu. Vláda spustila dost netradiční metodu zjišťování počtu obyvatel v elektronickém formátu. Zanedlouho úředníci začnou zveřejňovat výsledky.

14; USA plánují rozboření Ruska do roku 2024. Jde o tzv. Houstonský plán proti Putinovi. USA vypracovaly nový, tzv. Houstonský plán, jehož první část se nyní uvádí v život.

15; Ukrajinu čeká noční můra. Zelenskij byl označen za tajného agenta Ruska. Na Ukrajině si myslí, že Zelenskij jel do Ománu, nikoli na dovolenou, nýbrž proto, aby se setkal s jakýmisi lidmi z Moskvy.

16; V případu sestřelení ukrajinského Boeingu bylo zjištěno mnoho podivných detailů. Na internetu pokračuje intenzivní debata o událostech z 8. ledna v Íránu.

17; Polská profesorka informovala o tom, odkud se vzala v poslední době ta neuvěřitelná nenávist vůči Rusku. Není to tak dávno, co vztahy mezi oběma zeměmi byly na velmi slušné úrovni. Ke zlomu došlo po událostech na Ukrajině v roce 2014. Polsko ucítilo příležitost uspokojit alespoň částečně své velmocenské choutky v oblasti a začalo se s Ruskem prát o vliv v oblasti.

18; Žirinovskij odpověděl vyhýbavě na otázku o jeho přání zavřít Solovjova do vězení. Moderátor Solovjov reagoval na Žirinovského smířlivá slova dotazem, zdali platí jeho dřívější slova o jeho zavření do vězení či dokonce postavení ke zdi. Žirinovskij odpověděl několika nanicovatými frázemi.

19; Na Ukrajině prohlásili, že jsou připraveni krást v NATO. Samozřejmě to nazývají elegantněji „účast na systému nákupů“, která by měla Ukrajinu posílit. Kuleba si od toho také slibuje, že ukrajinský průmysl se bude moci zúčastňovat veřejných soutěží a dodávat vojenskou produkci do zahraničí.

20; Můj hlas tam není... Účastníci skandální schůzky u Gončaruka zařadili zpátečku a začínají popírat svou účast.

21; Babčenko předpověděl Rusům rozpad, gulagy a zmar. A to vše jen kvůli odstoupení Dmitrije Medveděva.

22; Trumpův (a Giulianiho) spolupracovník Lev Parnas informoval, jak držel Ukrajinu pod krkem a vyhrožoval státní moci. A přitom Trump o všem věděl.

23; Po skandálním úniku nahrávky se Gončaruk okamžitě vypravil za Zelenským. Dokonce kvůli tomu vynechal i zasedání frakce Sluhy národa.

24; Střelba u místního soudu v Novokuzněcku. Jeden mrtvý. Případ si vzal pod přímý dohled centrální aparát Vyšetřovacího výboru. Obětí se stal člen soudní stráže, jedna ze svědkyň byla zraněna a leží v nemocnici.

25; V Čečně vysvětlili pracovní neschopnost Kadyrova. Už je známo, proč Nejvyšší představitel republiky dočasně odevzdal své pravomoci předsedovi republikové vlády. Kadyrov absolvuje léčebnou kúru kvůli drobným problémům se zdravím.

26; Budoucí premiér absolvuje řadu setkání ve Státní dumě. Ve straně Jednotné Rusko se dohodli, že jednomyslně podpoří kandidaturu Michaila Mišustina na funkci premiéra.

27; V USA vyjádřili „naléhavé přání“ Donalda Trumpa setkat se s Putinem Podle prvních osobních setkání obou prezidentů na summitu G20 v Hamburku se Trump velmi rychle prohlásil za experta na Rusko.

28; Ukrajinští „patrioti“ si nedají pokoj. Budoucí premiér Ruska se dostal na seznam skandální stránky Mirotvorec. Ukrajinští neonacisté obviňují Michaila Mišustina z činů proti bezpečnosti lidstva a mezinárodního právního řádu.

29; Mišustin informoval o hlavních úkolech ve funkci premiéra. Své priority kandidát na funkcí předsedy vlády zveřejnil během setkání se členy frakce Jednotného Ruska.

30; Jak podvést Zelenského? Byla zveřejněna třetí část skandálního rozhovoru s Gončarukem. Na Ukrajině pokračuje skandál, jak se Alexej Gončaruk a spol. chystali na poradu k „tupému prezidentovi“ Zelenskému.

31; „Revoluce“ ve Vatikánu. Do vedoucí funkce byla poprvé jmenována žena. Papež František I poprvé jmenoval ženu do řídící funkce ve Státním sekretariátu Vatikánu.

32; Pušilin informoval o budoucnosti Doněcké republiky a o tom, jak se to dotkne prostých obyvatel Republiky. Hlavní body: Kurs na Rusko a problematika ukrajinských pasů.

33; Objevila se videonahrávka Alexeje Gončaruka po úniku skandálních audiozáznamů. Skandál už také komentovala tisková služba ukrajinské vlády.

34; Turecko vysílá vojska do Libye, oznámil Erdogan. Bezpečnost Turecka začíná za jeho hranicemi a my budeme nadále mobilizovat veškeré naše politické a vojenské možnosti.

35; Do Nejvyšší rady přinesli rakev pro Gončaruka. V jednacím sále Nejvyšší rady se objevila velká bedna, která navenek hodně připomíná rakev.

36; Porošenko už našel viníky skandálu se zveřejněním „Gončarukových rozhovorů“. Petr Alexejevič je až zázračně důsledný a nemění svou rétoriku: Ve všem hledá a samozřejmě nachází ruku Kremlu. Absolutně neukrjanské síly se snaží eskalovat tento pseudoskandál.

37; Mišustin se stal premiérem. Byly zveřejněny výsledky hlasování. Už v nejbližší době po konzultacích s parlamentními frakcemi navrhne Vladimiru Putinovi kandidatury na ministry.

38; Mezi Moskvou a Minskem proběhla „černá ropná kočka“. Neshody v otázkách dodávek a tranzitu ropy provokují Minsk k nepromyšleným krokům, které by pro něj mohly skončit hospodářskými i politickými ztrátami.

39; Na Ukrajině snížili věk pro povolávání do armády. Zelenskij podepsal výnos, podle kterého se budou odvádět muži (či spíše chlapci) od 18 do 27 let. Vypadá to, že „nejsilnější armádě Evropy“ se nedostává živé síly. K odvodům podle nových pravidel dojde v dubnu až červnu tohoto roku.

40; Nemohu uvěřit tomu, že Trump tuhle č*bku nepropustil. Skandální podrobnosti z odposlechů bývalé velvyslankyně USA na Ukrajině. Byla zveřejněna korespondence Trumpova spolupracovníka, která ještě více eskaluje „ukrajinský“ skandál v USA.

41; Pryč se Zelenským. Timošenková stanovila diagnózu a vypsala lékařský recept současné skandální vládě. Dnes už jen opravdový lenoch se nevyjadřuje na adresu skandální ukrajinské vlády.

42; Moskva – Donbas. Armáda Doněcké republiky a malí obyvatelé měst Donbasu. Obránci Donbasu mají i jiné důležité úkoly než jen službu na frontě.

43; Rusko válku neukončí. Porošenko asi slyšel úplně jiné Putinovo poselství. Ukrajinská média označila komentář bývalého prezidenta za „odhalení Putinova mazaného plánu“.

44; Komáří flotila ukrajinské armády podniká v Azovském moři. Oblasti nelegálního rybolovu jsou uzavírány pod záminkou údajných vojenských cvičení a bojových střeleb.

45; Skončilo vyšetřování šamana, který šel vyhnat Putina. Případ „meče a roztrhané policejní bundě. 12. ledna byla na You-Tube zveřejněna výzva, ve kterém šaman vyhlásil své plány na třetí výpravu na „vymítání Putina“.

46; Na internetu se uživatelé smějí záběrům, na kterých došlo k sesuvu půdy nedaleko vojenské základny. Vtipné komentáře hovoří například o tom, že část území opouští Ukrajinu bez referenda.

47; Někdo tu má neustále neodolatelné puzení řídit Rusko odněkud zvenčí, říká Putin. Ve čtvrtek ruský prezident absolvoval setkání se členy pracovní skupiny pro přípravu návrhů na změny Ústavy.

48; Kudrin oznámil hlavní zásluhu Medveděva. Jeho hlavní zásluhou byla dekriminializace zákonodárství. Dalo se však udělat víc. K jeho odstoupení má prý neutrální vztah.

49; Nejvyšší rada schválila návrat Ukrajiny do PACE. Pro hlasovalo 347 poslanců Nejvyšší rady Ukrajiny.

50; V Rusku tvrdě odpověděli na obvinění Evropského parlamentu z překrucování historie. Ruské politiky a diplomaty hodně rozhořčila obvinění evropských poslanců z falšování historie.

51; Čelit ruské agresi. Klimkin si našel novou práci. Bývalý ministr zahraničí Pavel Klimkin získal novou funkci v Ukrajinském ústavu budoucnosti.

52; Žák osmé třídy v Moskvě zbil a zranil učitelku. Učitelka vyzvala žáka, aby při hodině neposlouchal hudbu a vyndal si sluchátka z uší. Když neposlechl, učinila tak sama a sluchátka tím poškodila. Chlapec propadl amoku, který pokračoval i poté, co učitelku odvezli se zraněním do nemocnice.

53; V USA informovali o tom, proč Trump „nezákonně“ zmrazil finanční pomoc Ukrajině. Podle Ústavy USA je zmrazení fondů možné pouze v omezeném počtu případů.

54; Sestřelení letadla: Vůči Íránu bylo nastoleno pět požadavků. Pět zemí, jejichž občané zahynuli v důsledku sestřelení letadla ukrajinské letecké společnosti, vypracovaly návrh na další spolupráci s Íránem.

55; Rus Alexandr Vinnik zatčený v červenci 2017 v Řecku na žádost USA mluvil o mučení a požádal o pomoc. O jeho vydání kvůli obvinění z různých zločinů usilují USA, Francie a Rusko.

56; Do Státní dumy byl předložen návrh zákona o likvidaci politických stran za neúctu ke státu a společnosti. Ruská opozice prchá za hranice, ale nevzdává se nadějí na ovlivňování situace v zemi, píší poslanci.

57; V Radě federace se vysmáli návratu Ukrajiny do PACE. Ukrajina nevydržela. Bojkot PACE z její strany netrval dlouho. Bylo to předvídatelné. Póza s s nafouknutými tvářemi kvůli zrušení sankcí vůči Rusku nepřinesla žádné výsledky. Na Evropu neudělala žádný dojem, píše Alexej Puškov.

58; Ve slovenských volbách mohou zvítězit extremisté. Krajně pravicová „Naše strana Naše Slovensko“ je jedním z kandidátů na vítězství, píše šéf agentury Focus Martin Slosiarik.

59; Smog v Evropě: Lidé vyšli do ulic v plynových maskách. V Itálii, Srbsku, Bosně a Hercegovině přišli lidé na protestní akce a požadují okamžitou reakci a schválení účinných opatření.

60; Rusko může vnutit tento vřed Ukrajině. Ukrajinský novinář se vyjádřil k Donbasu. Rusko ho odevzdá pouze v jednom případě, pokud ho předá za vlastních podmínek, prohlásil Gordon v interview pro Echo Moskvy.

61; Bráně ven z pekla. Armáda Ruska v Idlíbu provádí operaci ozbrojencům přímo pod nosem. Byl zřízen humanitární koridor v obci El-Hader.

62; Náčelník Správy občansko-vojenské spolupráce Ukrajinských ozbrojených sil plukovník Alexej Nozdračov, který si uškodil svým prohlášením o možnosti reintegrace s ruskými vojáky v Donbasu, byl služebně degradován.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.1.2020

 1. Fanúš z lakovně napsal:

  Poške šak ty kučerava
  počke šak ty strapata!

  https://youtu.be/s_vuuVgPYD8?t=103

 2. .lak napsal:

  Sobotní posnídaňová vsuvka.
  pražská vlaštovka
  slunko
  Obavy ,ty hochu máme všichni….
  nejlepší investice je do vzdělání a řemesla…jinak o peníze můžeš přijít všude…a jak to tak vypadá…
  já bych to neřešila …vem si néjakou knížku a čti si..hlavně klídek

  2OdpovězLed 17, 2020 23:16
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  9 řemesel a desátá bída platilo takřka vždy a ve druháku zrušili třídy kvalifikací ve smyslu tabulkovvých platů a jisté výdělky. Normovač se stal náhončím a bordelmamá kurev šlechty za prostředky vytvářejících. Takže v kořistnickém systému jsem byl od 78 o 11. let dříve než to tu začli vexlovat do psích spekulanti navíc zblblé blahobytem a neznající systém dluhu. Který ve finále slouží pouze mamonovi vyděšených socek komplet. Prostě to tak tržníci přes mimikry měli mají a budou mít. Úzkostlivě trpí a nesnesou pohodáře. Proto je ta společnost od nich tak vydrbaná s tenzemi tísní a zmarů které ten systém likvidace konkurence s posedlými na konich úžerů kapitálů je cyklicky popadá s nepřejícností spoluprací a tedy je společnost hnaná do toho aby živí záviděli mrtvým. Což zase sebepředurčení adoranti přejíždí válečnými pluhy které tak milují protože jim nejde o větší hromadu fiat měny a protože ostatní jim prostě poté nebudou nadávat protože jednoduše nejsou a pokud nějací zbudou tak jim třeba milostivě půjčí za rytí dršek v zemi. Celý koncept kapitálu trhu bez přívlastků je blbě i antihumanní, nekulturní a deformující bytosti ve zdivočelou zběř.
  https://www.youtube.com/watch?v=d2sWFTMVNUc&feature=emb_logo
  http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html

  0OdpovězUpravLed 18, 2020 9:19

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!