Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.1.2020

ilya_kiva_61; Poslanec Ilja Kiva reagoval na skandál s intimními fotografiemi v jednacím sále Nejvyšší rady. Ve svém komentáři vyzval své fanynky: „Pokud mi chcete posílat své odhalené fotografie, čiňte tak mimo mou pracovní dobu, jinak se z vás stanou všeobecně známé „celebrity“, protože mě nepřetržitě sledují paparazzi“.

2; Senát USA oficiálně zahájil proces impeachmentu Donalda Trumpa. Ve čtvrtek 16. ledna byl Horní komoře Senátu USA oficiálně předán případ impeachmentu prezidenta Donalda Trumpa.

3; Macron promluvil o nutnosti sblížení s Ruskem navzdory válce v Donbasu. Prezident Francie Emmanuel Macron zvolil cestu sbližování s Ruskem, aniž vyčkal vyřešení konfliktu v Donbasu.

4; Zvěstovatel apokalypsy? Po ulicích Kyjeva se prohnalo hořící popelářské auto. Je hrozné jen pomyslet, jaké nepříjemnosti na silnicích vytvořil řidič plápolajícího „zvěstovatele apokalypsy“.

5; Expertiza DNA v Doněcké republice: Všichni padlí budou identifikováni. Šéf náčelníka republikové kanceláře pro forenzní expertizy Ministerstva zdravotnictví Doněcké republiky Dmitrij Kalašnikov poskytl interview vojenskému dopisovateli a účastníku obrany Slavjanska Gennadiji Dubovému.

6; Změna Ústavy. Putin navždy zbaví Západ pokušení řídit z vnějšku Rusko. Putinův návrh na úpravu Ústavy je jasným signálem pro Západ.

7; Bývalý poslanec Nejvyšší rady spatřuje v Putinově poselství rozsudek nad Ukrajinou. Zcela chybějící zmínka o Ukrajině v celém poselství dost jasně naznačuje, že pro Rusko tato země nepředstavuje žádný zájem.

8; Na Ukrajině slíbili, že vrátí obyvatelům Donbasu důchody. Ale až někdy... V Nejvyšší radě prohlásili, že chtějí obnovit výplaty důchodů obyvatelům Donbasu.

9; Donbas: V boji „na život a na smrt“ se na polygonu vzájemně pozabíjeli a zranili ukrajinští vojáci. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

10; Neočekávané detaily ze životopisu nového ruského premiéra. Politikovi známí informovali, že nový premiér Michail Mišustin je mimo jiné autorem hudby pro písně Grigorije Lepse.

11; Divoká smrt: Piloti letadel válečného námořnictva USA, která se srazila, si dělali šílené selfie fotografie pod vlivem drog. Obě letadla startovala ze základny Sboru námořní pěchoty USA v japonském Iwakuni, aby nacvičili tankování ve vzduchu.

12; USA nemají šanci na vítězství ve „Studené válce 2.0“. Současný politický krach na všech frontách a zvláště na Blízkém Východě, to názorně dokládá.

13; Panický útok na Ukrajině: Zákoník práce 2020. Vyhodit z práce bude možné naprosto kohokoli z jakýchkoli důvodů.

14; Ozbrojenci ATO odhalili spojení mezi katastrofami dvou Boeingů a Ruskem. Znovu se můžeme přesvědčit, že Ukrajina přežívá v nějaké informační izolaci odděleně od zbytku světa.

15; Jak hitlerovci utíkali z Varšavy. Byl odtajněn archiv. Po osvobození byla levobřežní Varšava zcela v troskách. Němci se přímo zaměřili na likvidaci kulturních hodnot. Nezbyl ani jeden pomník.

16; Byly zveřejněny možné plány Medveděva po jeho odstoupení. Ve středu premiér Dmitrij Medveděv oznámil prezidentu Vladimiru Putinovi, že vláda v kompletním složení podává demisi. Cestou vzhůru je někdy potřeba udělat úkrok stranou, komentuje Medveděvovy plány Dmitrij Badovskij.

17; SBU oznámila, že dopadla „špiónku“ pracující v Národní gardě. V prohlášení se tvrdí, že Ministerstvo státní bezpečnosti Doněcké republiky ženu naverbovalo už v roce 2015.

18; USA přiznali své zraněné v důsledku raketového útoku ze strany Íránu. Zveřejnili i jejich počet (11) a místo události.

19; Solovjov rozdrtil „antisovětčíka“ v přímém přenosu. Moderátor Vladimir Solovjov znovu absolvoval slovní přestřelku s „expertem“ Grigorijem Amnuelem pozvaným do studia. Solovjova naštvalo to, že Amnuel kategoricky nesouhlasil s tím, aby se Polsko omluvilo za sovětské občany umučené během sovětsko-polské války. Nejvíce ho rozpálilo totálně nesmyslné a drzé tvrzení, že sovětské diplomaty zabíjeli příslušníci rodin, které byly zabíjeny v SSSR. Moderátor připomněl svému „hostovi“, že Polsko prokazatelně plánovalo s Hitlerem společný úder na SSSR.

20; Proč Varšava nenávidí Sovětský svaz za své osvobození od fašistů? Považuje dnešní Rusko za hlavní překážku v boji za větší vliv v oblasti. A v neposlední řadě se chce zalíbit svému novému páníčkovi – Spojeným státům.

21; Hrozba narůstá. Macron vyšle jadernou letadlovou loď „Charles de Gaulle“ na Blízký Východ. Podle slov francouzského prezidenta se letadlová loď stane významnou podporou sil mezinárodní koalice.

22; Ze školy rovnou do ukrajinské armády. Proč Zelenskij vrací věk nástupu do armády na 18 let? Prezident Ukrajiny, který sám v armádě nesloužil, podepsal výnos, podle kterého se v zemi opět snižuje věk odvedenců.

23; Šokující experiment: Američtí vědci krmili kočky lidskými ostatky. Kočky si pro své nasycení vybíraly konkrétní mrtvoly a vracely se k nim mnoho nocí za sebou.

24; Premiér Ukrajiny napsal oznámení o svém odstoupení a poslal ho prezidentovi. Premiéra ale podle ukrajinské ústavy může odvolat jen parlament.

25; Šéf Evropského parlamentu Charles Michelle, který vystřídal Tuska, uskutečnil telefonický rozhovor s Vladimirem Putinem.

26; Vojáci západního vojenského okruhu třemi tisíci salv připomenou Polsku osvobození Varšavy od německých fašistů. Polské hlavní město bylo osvobozeno 17. ledna 1945 v rámci Varšavsko-Poznaňské operace.

27; Ruští vývojáři vytvořili unikátní přístroj pro rehabilitaci po mrtvici. Pomůže lidem znovu se naučit chodit, a to jak po mrtvici, tak i po úrazech páteře nebo po dětské mozkové obrně.

28; Íránci odevzdávali úlomky ukrajinského Boeingu do sběru kovového odpadu, říká šéf Kyjevského výzkumného a vývojového ústavu pro soudní expertizy. Věci z místa dopadu letadla si místní obyvatelé rozebírali „na památku“.

29; Budeme pokračovat v práci. Premiér Ukrajiny přišel do Nejvyšší rady. Z tribuny parlamentu Alexej Gončaruk poděkoval poslancům za podporu.

30; Kdo žije déle? Bohatí nebo chudí? Vědci zjistili, že materiálně dobře zabezpečení lidé žijí v průměru o devět let déle. Zkoumán byl vzorek více než 25 tisíc dospělých lidí ve věku nad 50 let.

31; Za všech okolností spolu. Zacharova ironicky komentovala prohlášení premiéra Ukrajiny o demisi. Když se poroučela ruská vláda, ukrajinská ji musí okamžité napodobit...

32; Ať si otevře Ústavu. V Nejvyšší radě se vysmáli Gončarukovi. Copak premiér nezná Ústavu? Jestli nemá být jeho demise pouhým cynickým gestem, musí ji podat orgánům Nejvyšší rady, nikoli prezidentovi.

33; „Černý Záporožec“ (voják ze 72. samostatné mechanizované brigády) a vysoce postavený karatel Maxim Trikoz z pluku Azov byli zabiti v Donbasu. Ukrajinští karatelé utrpěli další ztráty v Donbasu.

34; Dám vám dva týdny. Zelenskij zveřejnil podmínky v rámci skandálu s „Gončarukovými rozhovory“. Ukrajinský prezident se setkal se šéfy silových resortů.

35; Odevzdal svou funkci. Co řekl Medveděv na setkání s Mišustinem? Něco se určitě nepovedlo, ale tak to nebývá, aby se vše dařilo okamžitě...

36; Poslanec Medvedčuk s podal premiéra Ukrajiny za jeho formální demisi. Alexej Gončaruk tím nejen sám sebe, ale i celou novou moc usvědčil z totální nekompetentnosti. A celá ta jeho demise je jen cynické sebezviditelňování.

37; Ruský senátor Klišas komentoval zprávy o svém povolení k pobytu ve Švýcarsku. Předseda výboru Rady federace pro ústavní legislativu Andrej Klišas prohlásil, že nikdy neměl zahraniční občanství, povolení k pobytu nebo jiný dokument, který by umožňoval stálý pobyt na území cizího státu.

38; Ukrajinský ministr zahraničí nedokázal vysvětlit cíl cesty Zelenského do Ománu. Cesta prezidenta Vladimira Zelenského s rodinou do Ománu počátkem ledna vyvolala otázky nejen u obyčejných Ukrajinců.

39; Hluboce protiukrajinská atmosféra. Nejvyšší rada se obrátila na Itálii v případu ukrajinského vojáka obviněného z vraždy novináře Andrey Rocchelliho. Nejvyšší rada Ukrajiny prosí prezidenta a parlament Itálie, aby zajistil transparentnost, objektivitu vyšetřování případu člena Národní gardy.

40; V Bělorusku velmi přesně popsali cíl „válek paměti“ rozpoutaných Polskem. Všechno má své geopolitické základy. Polsko se snaží stát důvěryhodným partnerem (rozuměj: poskokem) USA v Evropě. Polsku vůbec nepřekáží, že pravda o 2. světové válce byla už dávno potvrzena Jaltskou konferencí, Norimberským procesem, ale i založením OSN, při kterém sovětské republiky hrály důležitou roli. Podle analytika si Polsko počíná vysoce krátkozrace - úplně stejně jako si počínalo polské vedení vůči Hitlerovi, se kterým chtěli být zadobře.

41; Chystá se Avakov stát ukrajinským premiérem? Tvrdí se, že Avakovova parta už zahájila proces očištění své pověsti přes média.

42; Ukrajinský ministr Maljuska překročil všechny mezi při podpoře svého nadřízeného. Podle jeho slov je Gončaruk nejlepším premiérem v historii Ukrajiny.

43; Ukrajina se už potřetí obrátila na Írán se žádostí o černé skříňky. Írán dosud na výzvy nereaguje.

44; Velvyslanec Evropské unie oznámil, v čem Ukrajina vede před Evropou. Velvyslanec EU na Ukrajině Matti Maasikas prohlásil, že Ukrajina předčí Evropu ve výrobě organických produktů. Mimoto prohlásil, že je velkým fandou Nikolaje Gogola a jeho děl. Plánuje návštěvu Mirgorodu, aby spatřil místa, kde se odehrávalo to, o čem autor psal.

45; Kosmické plány: Elon Musk má v úmyslu poslat na Mars milin lidí. Vyprávěl o svých plánech na stavbu vesmírných lodí Starship pro přepravu lidí ze Země na Mars.

46; Důležitá otázka: V USA informovali o možném preventivním úderu na jaderná zařízení v Íránu. Pompeo také připomněl Trumpova slova, že Írán „nikdy nebude moci získat jaderné zbraně“. Představitel tak demokratické země, jakou jsou USA, jistě uznává, že nejen ony, ale každá země na světě má právo zasadit preventivní úder proti jaderným objektům kterékoli jiné země na světě...

47; Byl zlikvidován ztřeštěný velitel ukrajinské armády. 10. brigáda má značné ztráty. Jeden voják byl umučen k smrti. V zóně OOS (ATO) pokračuje systematické odhalování faktů nebojových ztrát ukrajinské armády.

48; Šéf Státního departmentu zareagoval na výměnu vlády v Rusku. Budeme muset posoudit, jak se to všechno bude vyvíjet.

49; Zelenskij učinil rozhodnutí ohledně Gončaruka. Zelenskij se přímo setkal s premiérem. Rozhodl se dát Alexeji Gončarukovi a jeho vládě pokračovat v práci.

50; Ukrajina zaminuje Azovské moře. Skupina plavidel ukrajinské armády má v úmyslu založit minová pole podél výsadkově nebezpečného úseku pobřeží Azovského moře.

51; Ukrajinský fotbalový klub zrušil smlouvu s hráčem kvůli jeho cestě do Ruska. Fotbalista dával fotky ze své dovolené v Petrohradě na internet, a to i se symbolikou klubu.

52; Pornohvězda se slepičím mozkem. Vitalij Milonov navrhl, aby byla Aljona Vodonajeva vyhoštěna na ostrov Nová Země. Bývalá modelka a dnes moderátorka prohlásila, že „zvýšení mateřského příspěvku pomůže jen dobytkům, kteří nemají dost peněz na vodku a kteří začnou rodit děti jen proto, aby dosáhli na tyto peníze“. Poslanec Státní dumy označil její výroky za nezodpovědné a nelidské. Urazila tak miliony lidí a naházela špínu na ruské matky, zatímco ona je bezdětná.

53; Na Ukrajině vzrostly protestní nálady. Velmi zajímavá je dynamika protestních nálad za celé desetiletí. S mírnými výkyvy je ochotno se protestních akcí účastnit od 34 do 49% dotázaných. Před deseti lety se tato míra pohybovala pod hranicí 40%, dnes činí 48%.

54; Snížit napětí ve vztazích s Ruskem. Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny projednala strategii národní bezpečnosti. Ředitel Národního institutu strategických studií informoval, že projekt v sídle NATO získal pozitivní hodnocení.

55; Proč postupně vymírají nejen Ukrajinci, ale v jisté míře i Rusové? V ruské historii nebylo vládce, který by udělal více pro zvýšení porodnosti než stávající prezident Putin, říká Vladimir Timakov. Putinovo poslední poselství ale nemusí mít kýžený efekt. Autor článku nesouhlasí s tím, aby stát podporoval hned první dítě. Podpora by měla vzrůstat s narozením druhého a třetího dítěte.

56; Byl smazán YouTube kanál, který zveřejnil skandální záznamy z Gončarukových rozhovorů. Premiér Ukrajiny už dříve prohlásil, že považuje za nenormální odposlechy během pracovních schůzek.

57; Z toho bude velký skandál. Zelenskij přikázal, aby byly vyšetřeny astronomické odměny v Naftogazu.

58; Pentagon ohlásil značné zaostávání USA v oblasti hypersonických zbraní. USA bývaly světovými lídry v oblasti hypersonických zbraní, ale vývoj v poslední době utrpěl neúspěchy.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
8 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.1.2020

 1. proud napsal:

  "4; Zvěstovatel apokalypsy? Po ulicích Kyjeva se prohnalo hořící popelářské auto. Je hrozné jen pomyslet, jaké nepříjemnosti na silnicích vytvořil řidič plápolajícího „zvěstovatele apokalypsy“."...............to muselo bejt teda opravdu "pchiiiichernyyyyy" :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 2. .lak napsal:

  Gomedijanti ještě takhle jo? Sasine nebudu tě suplovat, gvíře.furt
  :lol:
  http://zvedavec.org/nazory-8189.htm?status=new
  dnes 2020-01-18 18:29:17

  Je načase
  _________

  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

  Vyhlásit mediální cenu. Třeba gavla zlatoústého lumen roku. Do seznamu bych nasadil namátkou.
  Ale jen pro přežívající existenscionality.
  Gřiba, novotgného, kolágře, fijaglu, rachetgského, guberu, filiga, pospíšgila, gřečka, gaorálka, galouska a vrchního pijgráta pro začátek.
  A následující rok zjara ho oficiálně svrhnout s moranou s třískova mostu. Lumena z pontonu pod a s kruhem a mohl by odstartovat závod otužilců. Pro cenu vícekvalifikačního etalonu by mohli udělat nájezd pro uautogáta na punc akce se spolujezcem navigace goučkem. A dopravní policie by neodkláněla tramway ale tlačné remorkéry s výletními plavidly. Sportovní svazy by si na bezpečnost kajaky a veslice museli zajistit sami a rybáři na pramicích se sebeúctou by bedlivě měli střežit dárek ze shora sami. Konečně by tu byla slovanská slavice se vším všudy návratu života do země.
  [smích] [velký smích] [chechtot]

  • .lak napsal:

   Tam to na odkazu kdoví proč přeskočilo tak repass :lol:
   včera 18:12
   V dobách minulých
   janmax 213.?.?.?
   když byl ještě svět v pořádku, byli piráti ve vězení, nebo na konci provazu.

   376163

   • proud napsal:

    To prijde na to o jaky piraty slo............taky byli pirati co nemeli co do huby a jak zivit rodiny pote,co k nim vtrhli spanele a o vsechno je obirali..........malokdy je neco jen bily,nebo cerny.....

   • proud napsal:

    A co se nasich "Piratu" tejka.jsem vlastne rad ze to s nima takhle dopadlo. Plno lidi se zaclo ptat jak to,co se stalo,a zaclo hledat. A to je presne to co potrebujeme!!! Aby si lidi uvedomili jak je to s volbama a pravem a hlavne aby se ptali co se deje po nich a jak je to mozny,kdo chodi s kufrickem,uplaci,vydira a strasi a dela z puvodne pronarodnich lidi vlastizradce?..........Az si tohle uvedomime a zpusob jak tomu zabranit,vyhrali jsme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!