Když na Kongresu ODS naslouchají choromyslní choromyslnému

Stalo se večera v sále pražského Kongresového centra na jednodenním 29. kongresu ODS, když k delegátům promluvil starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Mluvil a svíjel se přitom tak, jak činí choromyslní, a na naslouchajících bylo znát, že nevědí, co si mají o jeho projevu myslet. Kdyby nebyli též buď už jen částečně či zrovna tak plně choromyslní jako řečník, začali by křičet, bručet. bouchat do stolu či klepat lžičkami do sklenic ve snaze ostudný projev ubohého starosty ukončit, ale oni to neudělali, protože sami, buď už jen částečně či plně též choromyslní, nebyli s to rozhodnout, blábolí-li to starosta za řečnickým pultíkem totální nesmysly, anebo nemá -li jeho projev přece jen jakýsi smysl.

A tak mlčeli, hledali odpovědi na svou otázku v obličejích kolem sebe, ale nacházeli v nich stejné rozpaky, v jakých se právě sami nacházeli. A tak hledali odpověď na svou otázku ve tvářích delegátů dalších a dalších, otáčeli hlavy a rozhlíželi se po celém sále a nejčastěji k místu, kde seděl sám znovu potvrzený předseda strany Fiala (ten by jim přece měl dát na jejich sžíravou otázku rozhodnou odpověď), ale běda i on jevil stejné znaky rozpaků jako oni. Ale na rozdíl od nich se kolem sebe nerozhlížel, protože cítil, že on, jako předseda, by měl o téhle zapeklité otázce rozhodnout sám i kvalifikovaně, čímž by dal ostatním příklad. Ale běda už podruhé, nedokázal to ani on, a jeho jindy tak rozhodný a sebejistý výraz nesl v těch okamžicích stejné stopy zmatku, jaké byly v tu chvíli tak čitelné ve tvářích všech delegátů v sále.

Pokud tak kongres nepřinesl ve věci programových cílů a priorit ODS nic nového, stal se zaznamenáníhodnou událostí v míře duševního chaosu, který během projevu jediného delegáta v sále při kongresovém jednání zavládl. Ovšem s tím, že jedna zdravá osoba se na tomto shromáždění přece jen našla. Byla jí elegantní a naprosto při smyslech vyhlížející žena, která chod Kongresu v tu chvíli řídila, a jak výrazem svého obličeje, tak i několika důraznými připomínkami na adresu řečníka, aby už svůj projev konečně ukončil, dávala najevo, co si jak o řečnícím starostovi, tak o nerozhodném a váhavému auditoriu mu laslouchajícímu, myslí.

Mám za to, že jen ona by měla napříště stát v čele ODS.
22 Komentářů k Když na Kongresu ODS naslouchají choromyslní choromyslnému

 1. MUDrland Wenca napsal:

  Při pohledu na toho idiota mne napadl Švejkův výrok: "Tak se prosím šklebí doga!"

  • Vaska napsal:

   neurážej pejsky - ti za tuhle kreaturu nemůžou - za to může zanedbaná výchova - obrať se na jeho fotřika - měm ho parkrát přetáhnout řemenem když byl malej - teď už ale je pozdě

 2. Lukáš napsal:

  Orangután na scéně.
  Tento podivín ODS nepomůže,jen zničí,když si to vedení,členové nechají líbit,tak ať zhynou.

 3. Eschatolog napsal:

  koho zajímá vůbec tahle partička zlodějů a ubožáků ? pouze jim rovná hovada , pizděc

 4. .lak napsal:

  Excelentní zhodnocení stavu společnosti. Ne to jsem nedal ale chválím.

  http://zvedavec.org/nazory-8190.htm

  dnes 18:59
  lunatics runing asylum
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?
  Obraz českého státu nejlépe vystihuje anglické rčení "lunatics are runing asylum".
  Neboli česky, ti největší šílenci se stali šéfy blázince a doktory nacpali do svěracích kazajek.
  Kdo poslouchá magory a psychopaty, ten si za svůj osud nakonec může zcela sám.

  Stačí když po dlouhodobé nemoci (1-2 měsíce) zase vylezete ven mezi lidi, a hned vám to všechno připadá jako naprostá pakárna, krysí závody na steroidech, Naprostá idiocie a pakárna kam se podíváš.

  Otrávený vzduch, otrávená voda, jedovaté potraviny.
  Kolabující finanční systém založený na dluhu.
  Zdravotnictví které nikoho nevyléčí a stojí stovky miliard.
  Školy v rozkladu vychovávající idioty a pologramoty.
  Uštvaní uhonění otroci pracující za almužnu.
  Ve vrcholné politice jsou lidé rozhodující o osudu 10 milionu občanů, kteří by přivedli k bankrotu i trafiku s tabákem a časopisy a nevzali by je ani ve výběrovém řízení na metaře či popeláře.

  A všichni se tváří že je to v pořádku a dál šlapou jako ti křečci v kole.

  376191

  • proud napsal:

   Hezky..............jen me u takovyho cteni vzdycky dost zamrzi,kdyz u toho chybi aspon nejakej navod ke zlepseni,nebo rovnou ke zmene,treba i spatnej,ale do diskuse,aby vzbudil zajem s tim neco udelat.

 5. Radek napsal:

  Dělá medvědí službu, doufam, že v příštích volbách budou už modré straky v propadlišti dějin.....

 6. .lak napsal:

  Vy dva vydřiduši nedal jsem výblitek za sebe, tedy asi hodnotnější tak jste k mému příspěvku ego nepřidali? :lol: blioři
  https://www.youtube.com/watch?v=yYvkICbTZIQ

 7. Maroš napsal:

  Takto - ako chcete, aby psychopatické publikum bolo empatické voči vedúcemu psychopatovi, keď definícia psychopatie spočíva v strate ľudskosti a nedostatku empatie?

  • píp napsal:

   No vidíš to, zadefinovat umíš. Ale i tak jedeš za svým dost omezeným a urvaným od života mistrováním které ti dost dobře nejde z důvodů nejen nedostatečnosti ale evidentního splínu a neupřímnosti zneuznaného génia, fakt nejsi. A značně jak kat. Neříkám že nemáš intelekt mládě, ale nemistruj jako že znáš život, neznáš. Ani ja, moc ano a fakt. :lol:

 8. proud napsal:

  Koukam na fotku toho orangutana a jako bych pred sebou videl stoupence novy "Pjakinovy cirkve",lidi holt bez berlicek,vlastni hlavou,ne-e-e :-))))

  • admin napsal:

   K té "Pjakinově církvi": Vidím u toho úplně stejnou situaci, jako třeba u Rudolfa Steinera nebo Osha, Krishnamuritho, apod. Tohle všechno jsou osobnosti, které výslovně, opakovaně a důsledně vyzývají lidí k vlastnímu samostatnému myšlení, k vlastní vnitřní svobodě, tedy nikoliv k důvěřování, ale k prověřování. Avšak okolo všech těchto vznikla nějaká "církev" tvořená lidmi, kteří samostatného myšlení schopni nejsou a berou produkty jejich intelektuální práce jako dogmata. A dotyčné osobnosti to samozřejmě nikdy netěší, protože to přesně nechtějí.
   Takže problém a vina není na těchto lidech, tj. ani na Pjakinovi, ale na těch, kteří oné vnitřní svobody schopni nejsou. Pjakinovi bych tedy nic nevyčítal.

   • proud napsal:

    Neco na tom muze bejt,protoze jsem jeste nenasel u nas nejakej ucelenej a srovnanej preklad k uceni,aniz bych nepotreboval x slovniku,hlavne cizich slov.Presto ti budu oponovat,protoze prave Pjakin ve svejch videich nabizi primo SVUJ VLASTNI pohled a vyklad deju,o cemz se vsichni muzeme lehce presvedcit. To jsou prave ty veci o kterejch porad stebetam,ze je potreba ne cokoliv PREDKLADAT lidem a tim podporovat ovcanstvi,ale lidi k tomu pouze privadet,jako k vode,napit se uz musej sami.Pust si jakykoliv jeho prelozeny video a podivej se na nej z myho uhlu pohledu. A to neplati jen pro nej,podle toho to taky se svetem vypada.

    • proud napsal:

     Nevim jestli Pjakinovi vycitat,ale mel bych na nej prostou otazku:"Za koho kopes"? Porad se totiz motame kolem GP bez kteryho se nikdo,obrazne receno,NESMI bez jeho vedomi ani usrat! A Pjakin teprve ne!!!

     • proud napsal:

      Rado se na to zapomina a kyda se na vsechny mozny strany,mene,nebo vice sice i pravem,ale zapomina se pritom na dulezitej dodatek:"Kdyz GP dopusti"! Kdyz GP nenecha monopoly a 1% svejch sluzebniku delat co delaji,delat to NEBUDOU i kdyby cert na koze jezdil......atd.

 9. Pjakinova cirkev fážně? A CO ALLATRA PROUDE... napsal:

  Jinde píšeš a propaguješ Allatrahnus snad už dnes víš co je to zač na to bys neměl zapomenout ano každý udělá krok vedle jenže u tebe žádné ponaučení asi nepřišlo, opravdu.
  Ty prostě jen rozbíjíš huby a když to nepomůže tak rozbíjíš huby. Něco nového? Pro tebe PAN Pjakin.

  Kluci máte dobrý web,škoda že jen pro 2 lidi, jen čile špiclujte skrze prohlížeč Vašimi šmírovacími nástroji a blokujte IP, ono se Vám to vrátí i s úroky a bude to brzy těšte se.
  Jste JEDINÍ co používají tyto špiclovací nástroje kam se hrabe BIS blbečci takhle si podříznout větev...

  ......................

  proud napsal:
  24.1.2020 (9.54)

  Koukam na fotku toho orangutana a jako bych pred sebou videl stoupence novy „Pjakinovy cirkve“,lidi holt bez berlicek,vlastni hlavou,ne-e-e :-))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!