Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.1.2020

nemcy_v_varshave1; Polsko hrubě odpovědělo na zveřejnění dokumentů o osvobození Varšavy. Zcela nelogicky argumentuje tím, že zveřejňování autentických dokumentů je přepisováním historie. Osvobození Varšavy bylo v odpovědi označeno za vystřídání jedné okupace druhou.

2; Svět stojí na prahu nové globální krize, varuje MMF. Nadále roste nerovnost příjmů, která je zdrojem krizí.

3; Ruské školy na Ukrajině jsou důležitější než „Severní proud – 2“. Proto všichni ti grantožrouti dostávali své špinavé peníze nikoli na rozvoj přečerpávání plynu, ale na kulturní válku proti Rusku.

4; Ukrajinci se zlobí. Osobní údaje občanů se dostaly na internet. Bude za to někdo potrestán? Osobní data ukrajinských občanů nyní volně kolují po síti. V kanceláři ombudsmana krčí rameny a říkají, že nevědí, jak se to mohlo stát.

5; Výzva k udavačství. Na Ukrajině vyzývají, aby lidé nahlašovali národní policii ruskojazyčné reklamy. Dnes už ale pro nikoho není tajemstvím, jaký vztah mají na Ukrajině k ruskému jazyku.

6; Bylo zveřejněno, za co Medvedvěv utratil 127 miliard rublů těsně před svým odstoupením. Šlo o projekt nejnovějšího jaderného ledoborce Lider, na který má být do roku 2027 utraceno 127 miliard dolarů.

7; Na vojnu hned po opuštění školních lavic. Proč Zelenskij podepsal nový výnos snižující branný věk opět na 18 let? Je to reakce na naprosto tragickou situaci v ukrajinské armádě, která nepolní plán náboru vojáků ani z jedné poloviny.

8; USA daly Polsku povel „Trhej!“. EU a Polsko poslušně vystoupily proti Rusku. Američané zneužívají takové země jako Polsko pro svou vlastní geopolitickou hru.

9; Nehezké obrázky. Ulice zalité krví. Nepřítel zasadil úder největšímu syrskému městu Aleppo. Vyplývá to z nejnovější reportáže ze Sýrie.

10; Jedna z obětí z ukrajinského Boeingu v Íránu se dovolala svému muži nedlouho před svou smrtí. Mladá žena chtěla od svého muže slyšet uklidňující slova, že navzdory zhoršeným vztahům USA a Íránu jí nic nehrozí...

11; Tvrdý boj mezi ukrajinskou armádou a Pravým sektorem v Donbasu. Obě strany hlásí ztráty. Zničena byla obrněná technika a jedna opevněná pozice.

12; Těžké boje v Sýrii. Vlny sebevražedných útočníků z Idlíbu útočí. Postupně je ale likviduje ruské letectvo a syrská armáda.

13; Chystají Putin a Zelenskij mír? Rok 2020 bude v každém případě rozhodující. K určitému oteplení ve vztazích s Ruskem došlo, ale obleva to ještě není.

14; Důležité změny. Co čeká Rusko pod novým premiérem a s novou vládou? První výsledky výměny vlády v Ruské federaci budou patrné už v roce 2021, myslí si politolog Dmitrij Drobnickij.

15; „Síly dobra“ se odmítají stáhnout z Iráku. My pořád ještě chceme být přáteli a partnery suverénního a vzkvétajícího Iráku, prohlásili v Pentagonu. Buďto se jedná o neuvěřitelný cynismus, nebo jsou v Pentagonu snad skutečně přesvědčeni, že do Iráku americká armáda a síly NATO přinesly mír a rozkvět?

16; Ukrajincům něco takového není vlastní. V rozkolnické pravoslavné církvi Ukrajiny odmítají dodržovat tradici koupání v ledové vodě na svátek Zjevení Páně 19. ledna.

17; Zima nebude. Místo ní nastane tříkrálové oteplení a předčasné jaro. Teplo bude nejen zbytek letošní zimy,která se ve většině regionů Ruska jaksi nevyvedla, ale i nadcházející jaro.

18; Agentura Standard & Poor´s (S&P) nechala v platnosti rating Ruska po změně vlády na úrovni BBB- se stabilním výhledem.

19; Zelenskij pohrozil Naftogazu totálním restartem. Prezident Ukrajiny přikázal provinilému premiérovi, aby urovnal problém s nepřiměřeně vysokými odměnami ve společnosti Naftogaz Ukrajiny.

20; V ruském penzijním fondu informovali, o kolik se zvýší Rusům důchody. V lednu tohoto roku byly penze valorizovány o 6,6% a v průměru stouply o tisíc rublů.

21; Generální prokuratura Ukrajiny naléhavě hledá nové pracovníky. Hlavní podmínkou pro kandidáty je být mimo systém. Vypadá to, že profesní návyky na Ukrajině už nejsou určující.

22; Děsivé zprávy: Střelba v USA. Zabito bylo několik lidí, další osoby jsou těžce zraněny. Oplakáváme smrt nevinných lidí, prohlásil guvernér státu Utah.

23; Brazilský ministr kultury a turistiky byl odvolán za to, že doslova citoval Goebbelse. Svůj projev doprovodil tóny z Lohengrina (opera Richarda Wagnera), který byl Hitlerovou zbožňovanou hudbou.

24; V Radě federace odpověděli Pompeovi, který přezíravě prohlásil, že po změně vlády v Rusku se na vztahu USA k Rusku sotva něco změní. Puškov prohlásil, že ani vztah Ruska k USA se nezmění.

25; Gončaruk komentoval Zelenského rozhodnutí nepřijímat jeho demisi. Vláda je připravena splnit všechny zadané úkoly a pracovat na posílení systémových změn v zemi.

26; Ruská superzbraň boří iluzi o síle amerických systémů protiraketové obrany. Schopnosti amerických systémů protiraketové obrany jsou přeceňovány a nové ruské hypersonické rakety mohou posloužit jako dobrý příklad, prohlásil německý profesor fyziky.

27; Zničit ukrajinskou armádu vnitřním majdanem. Ukrajinští dobrovolníci chystají vzpouru v řadách ukrajinských vojáků v Donbasu. Rozměr utajování ztrát ukrajinské armády v Donbasu už znepokojují i její pomocníky – „tzv. dobrovolníky“.

29; Donbaský „Terrikon“ (komplex radioelektronického boje) proti „Fúrii“ (dron) ukrajinské armády. Fiasko speciální operace ukrajinského centra.

30; Ostuda po celé zemi! Ředitel charkovských leteckých závodů Alexej Popov byl po několika týdnech od svého jmenování odvolán kvůli pózování v ruské historické uniformě.

31; Ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky identifikovalo osoby a zdroje, které prováděly speciální operace proti Republice. V rámci operativně vyhledávacích opatření byly zjištěny internetové účty používané ukrajinskými důstojníky Centra pro informačně-psychologické operace.

32; Ukrajinský oligarcha Igor Kolmoojskij připravený potopit Zelenského podfoukl sám sebe, říká Porošenkův poslanec Sergej Leščenko o skandálu s premiérem.

33; Okupanti komentovali informaci o zaminování Azovského moře. Prý se jedná jen o cvičení taktické skupiny Triton.

34; Bývalý účastník ATO vyhrožoval odpálením granátu v práci. Zadržen vypověděl, že granát si přivezl v roce 2014 ze zóny ATO, kde soužil v jedné z brigád.

35; Polsko si dělá nárok na umělecké předměty v Rusku. Polské ministerstvo zahraničí si dělá nárok na některé umělecké předměty, které jsou dnes uloženy v Rusku. Jde například o dílo „Madona Glogovská“ (Madonna Głogowska) od Lucase Cranacha staršího nebo „Lesní krajinu“ Jan Breughela staršího.

36; U Porošenka určili podmínku, za které je ochoten se dostavit k výslechu. S veřejným pozváním na výslech právní systém nepočítá. Bývalý prezident musí být obeslán jako každý jiný občan.

37; Jsou to morální zrůdy. Putin tvrdě zkritizoval osoby vystupující proti podpoře rodin. Je to otřesné. Něco takového jsem si ani nedokázal představit, ulevil si Vladimir Vladimirovič.

38; Medinskij odpověděl na drzé prohlášení z Polska o kulturních hodnotách. Rusko vůbec nepřipustí debatu na takové téma.

39; To zdaleka není všechno, řekl Puitn o svém poselství Federálnímu shromáždění, Máme obrovské plány na rozvoj tzv. národních projektů a dosahování národních rozvojových cílů.

40; Ukrajinská vláda zveřejnila oficiálně, kolik berou ministři. Udělat pořádek v platech přikázal premiérovi Gončarukovi prezident Zelenskij. Oficiální čísla se pohybují většinou mezi 50 a 100 tisíci hřivnami za měsíc. Větší částku ale dostávají formou různých příplatků a kompenzací.

41; Ve jménu spravedlnosti. V Ruské pravoslavné církvi vyzvali bohaté, aby se rozdělili s chudými. Pro překonání chudoby se dělá daleké méně, než by mohlo.

42; U základny ruského letectva v Sýrii radioelektronický systém zachytil nepřátelský dron se zajímavým obsahem, ze kterého vyplývá, že země Západu, kteří se zaklínají bojem proti terorismu, tajně podporují teroristické organizace.

43; Putin zhodnotil možnost časově neomezeného vládnutí prezidenta. Prohlášení zaznělo během diskuse s veterány Velké vlastenecké války v Petrohradě.

44; Putin udělal všechno, aby se s Ruskem zase začalo počítat, říká předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin.

45; V Íránu informovali, kdy odevzdají Ukrajině černé skříňky sestřeleného Boeingu. O termínu informoval šéf odboru vyšetřování nehod Organizace civilního letectví Íránu Hasan Rézajefar.

46; Ukroboronprom čeká bolestivá reforma, říká Mustafa Najem. Skutečně to bude bolestný proces, protože bude nutné se vzdát některých společností.

47; Co je to za příšernost? Obyvatelé Lotyšska jsou rozhořčeni kvůli ruštině. V Lotyšsku má ruština status cizího jazyka, přestože ji za svou mateřštinu považuje zhruba 40% obyvatelstva.

48; Ukrajinka prodala Němci své panenství za 1,2 milionu euro. Za tímto účelem použila dívka online eskortní agenturu.

49; Ukrajinský letecký průmysl se ocitl v pasti kvůli protiruským sankcím. Zrušení spolupráce ukrajinských leteckých závodů Antonov s ruskými společnostmi se negativně odráží na výrobě.

50; Moderátorka Olga Skabejeva odpověděla na obvinění Aljony Vodonajevové z propagace agresivity a nevědomosti. Naštěstí politiku podpory rodin v Rusku neřídí Vodonajeva, takže se lidé,kterým by nejraději sebrala peníze, nemají čeho bát.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!