Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.1.2020

espch_11; Ukrajina napadla rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ohledně ukrajinského zákona porušujícího lidská práva. Ukrajina podala dovolání proti rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, které označilo znění zákona „O očistě moci“ (lustrační zákon) za porušení Konvence ochraně lidských práv.

2; V Oděse bude vytvořena socha z 250 tisíc mincí. Do této chvíle bylo pro vytvoření sochy použito maximálně 170 tisíc mincí.

3; „Impeachment navěky“ aneb „Konec cirkusu“. Politici v USA se hádají před rozhodující etapou případu proti Trumpovi. Proces impeachmentu začne 21. ledna.

4; V Krivém Rogu byli na pohřbu drsně zavražděni dva lidé. Psychicky narušený muž se i po činu vrhal na policisty s nožem.

5; Ruská opozice potřebuje pro svobodu „demokratické hrdlořezy“ a „osvobozenecký“ pluk Azov. Je zajímavé, jak v Rusku někteří opozičníci uvažují. Nynější návrhy na změny Ústavy se jim zdají jako politický převrat.

6; Odpověď Polsku. Podle Jablonského se v lednu 1945 „nejednalo o osvobození, ale nahrazení jedné okupace druhou, což je dobré mít na paměti, i když si budeme vážit obětí jednotlivých vojáků“. Těch „jednotlivých“ vojáků, kteří si podle polského politického vedení zaslouží úctu, jsou statisíce: 477 tisíc Rusů, Ukrajinců, Bělorusů, Arménů, Gruzínců, Kazachů, Tatarů, Židů, Uzbeků, Poláků, Lotyšů a ještě asi stovky dalších národností, kterým dnes v Polsku bourají pomníky.

7; Dvě stě tun „zbraní hromadného ničení“ a stovky karatelů vyřazených z bojů. Tento výsledek vyplývá z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.

8; Petrohradský bezdomovec po Putinově poselství upadl do deprese, připomněl Děkabristy a začal se mstít Ústavnímu soudu. Svým činem podle svého tvrzení chtěl upoutat pozornost veřejnosti na nedodržování práv a svobod.

9; Ukrajina a Gruzie zbaběle udali Rusko, ale odešli s prázdnou. Ukrajina a Gruzie se prostě chovají jako dvě země mravně zdevastované barevnými revolucemi. Stěžovali si na Rusko u Mezinárodní námořní organizace na to, že Ruská federace údajně provádí nepovolenou činnost, která brání vyhledávacím a záchranářským operacím v Černém a Azovském moři. Stížnost samozřejmě podpořila EU a Velká Británie.

10; Na nucené práce s prostitutkou! Poslanec drsně urazil modelku Vodonajevovou za její ubohé výroky o občanech jako „dobytku, který bude mateřský příspěvek utrácet za kořalku“. Poslanec Státní dumy Vitalij Milonov ve své reakci použil slova jako „prostitutka“, „nádražní děvka“, „pornohvězda“, „vydržovaná žena“. Otřel se i o její práci, jejíž charakter má k prostituci až překvapivě blízko.

11; Budu Rusem až do své smrti. Ukrajinou okupovaná část Donbasu reaguje na zrušení ruského jazyka ve školách. Velmi častý je názor, že by se mělo vrátit to, co bylo za Sovětského svazu, kdy si každý mohl vyučovací jazyk svobodně vybrat.

12; Putin slíbil, že zavře ústa západním provokatérům. V západním, ale také i v ruském liberálním tisku se programově falšuje historie. V USA už se povoluje Hollywoodu natáčet filmy, kde hlavní roli v Druhé světové válce hraje Washington a veřejnosti se předkládá názor, že Rusko bylo spojencem fašistů. Zcela jistě bude vytvořeno centrum filmových a archivních materiálů a zavřeme hubu těm, kdo se snaží překroutit historii, ukázat ji ve lživém světle a snižovat úlohu našich otců a dědů, kteří umírali, když bránili svět před hnědým morem – nacismem.

13; Grandiózní skandál: Proč si nejvyšší představitelé extrémně chudé Ukrajiny vyplácejí platy vyšší než u Trumpa? Skandál s astronomickými platy funkcionářů nadále nabírá na obrátkách.

14; Svět se velmi rychle mění. Ač to tak na první pohled možná nevypadá, Ukrajina zahájila prudký obrat směrem k Rusku. Už i politické vedení Ukrajiny si začíná uvědomovat devastující dopady zpřetrhání politických a hlavně ekonomických vazeb na Rusko. Meziroční propad průmyslové výroby činil za minulý rok 7,5%

15; Kde leží klíč k ukončení konfliktu v Donbasu? Není v Moskvě ani v Kyjevě, ale kdesi v půli cesty, myslí si politolog Michail Pogrebinskij. Kompromis by měl být podpořen Spojenými státy a Evropskou unií, ale ukrajinské, ruské a donbaské straně se jej dosud nepodařilo najít.

16; Putinův scénář. Co probíhá v Rusku a co to znamená pro Ukrajinu? Ukrajinská novinářka Olesja Medveděva prohlásila, že pro Ukrajinu se toho moc nemění. Kdyby se něco mělo měnit, stal by se předsedou vlády Šojgu.

17; Deset – devět – osm ... a prásk! Trump odhalil podrobnosti ze Sulejmáního vraždy. Prohlásil, že minutu po minutě sledoval operaci ze „Situační místnosti“ Bílého domu.

18; Rozzuření Francouzi vyhnali Macrona i s manželkou z divadla. Novinář Taha Buhafs,který vyzradil demonstrantům informaci o Macronově přítomnosti v divadle, byl později zatčen.

19; Tohle tu nikdy nebylo. Začal proces likvidace Ukrajiny, stěžuje si dramaticky Timošenková. Mám ze současné politiky dojem, že se nacházím v nějakém zvěřinci. Zákony se nepíší v ukrajinském parlamentu, ale jsou přinášeny zvenčí. Nikdo z poslanců nerozumí tomu, o čem hlasuje. Chybí jakékoli debaty a zlepšování zákonů.

20; Dnes, 19. ledna si Pravoslavná církev připomíná, jak Jan „Předchůdce“ (Jan Křtitel) pokřtil Ježíše v řece Jordán.

21; V USA předvedli uniformu pro kosmická vojska. A to neměli dělat. U uživatelů internetu vznikla hysterie. Prý vypadá jako uniforma hajného. Nač bude v kosmu zelenohnědé maskování? Prosím vás, není to vtip?

22; Otázka bezpečnosti. V USA byl odvolán hlavní poradce Donalda Trumpa pro Rusko. Funkce, kterou zastává Andrew Peak, nevylučuje podíl na ukrajinském skandálu, který vedl k proceduře Trumpova impeachmentu.

23; Zelenskij „vítá“ v Kyjevě těla ukrajinských obětí letecké katastrofy v Íránu. Smuteční ceremoniál na letišti Borispol. Do vlasti byla z Íránu převezena těla jedenácti Ukrajinců, kteří zahynuli při leteckém neštěstí Boeingu společnosti MAU v Íránu.

24; Odpočívejte v pokoji, letadlové lodě! Rusko chystá raketové pasti. Americký list The National Interest informoval o hrozbě raketových pastí Ruské federace pro letadlové lodě USA.

25; Násilí a diskriminace. Ruské ministerstvo zahraničí odsoudilo nový ukrajinský zákon o středním školství, který obsahuje jednoznačnou diskriminaci ruskojazyčných dětí.

26; Aleppo pod palbou. Nepřítel podniká jeden útok za druhým a nemilosrdně vraždí lidi. Vyplývá to z reportáže ze Syrské arabské republiky.

27; Peníze nebudou. Ukrajina nesplnila podmínky pro nový úvěr od MMF. Připomeňme, že v Mezinárodním měnovém fondu požadují od Ukrajiny schválení zákona o prodeji půdy a zamítnutí vrácení Privatbanky původním vlastníkům.

28; „Dekomunizace“ se zadrhává. Po všeobecném skandálu nakonec Ukrajina ustupuje od demontáže legendárního monumentálního pomníku s koňským spřežením a „vozíkem“ v Kachovce. Informoval o tom ukrajinský ministr kultury, mládeže a sportu Vladimir Boroďanskij.

29; Doněcká a Luganská republika jsou vlastně už dnes zvláštními subjekty Ruské federace, říká poslanec Státní dumy Andrej Kozenko.

30; Hořká pilulka: Ve Velké Británii postavili ukrajinský znak na roveň symbolům teroristů. Dokument, ve kterém se vyjmenovává extremistická symbolika, byl rozeslán zdravotnickému personálu a učitelům.

31; V Kyjevě ubodali účastníka ATO. V noci na 19. ledna byl zavražděn veterán ATO. Ke zločinu došlo kolem třetí hodiny ranní. Zkrvavený muž přišel do kavárny a prosil o pomoc. Zemřel ale ještě před příjezdem záchranky.

32; Na Ukrajině prudce stoupla nezaměstnanost. Ta je nyní nejvyšší od března roku 2019. Práci hledá 338,2 tisíce lidí.

33; Rusko odpoví Z8padu na překrucování dějin, říká Putin. Ruská politická reprezentace opakovaně prohlašuje, že některé evropské země se snaží přepsat historii.

34; Erdogan vyzval k ukončení „agresivního počínání“ maršála Haftára. Včera Haftár odmítl podepsat v Moskvě dohodu o příměří v libyjském konfliktu.

35; Ve Velké Británii zareagovali na výhrady Ukrajiny kvůli zveřejnění trojzubce mezi teroristickými symboly. Ukrajinské velvyslanectví požaduje odstranění trojzubce z příručky o extremistických symbolech a omluvu za tuto chybu.

36; V Donbasu byl spálen majetek ukrajinské armády za miliony hřiven. Byly odhaleny utajované ztráty karatelů. V důsledku požáru utrpěli dva ozbrojenci popáleniny různého stupně.

37; U základny ruského letectva v Sýrii se systém radioelektronického boje zmocnil nepřátelského dronu se zajímavými informacemi, které dokládají podporu teroristickým organizacím ze strany evropských zemí.

38; Medveděv zveřejnil jeden úkolů, který nestihla jeho vláda vyřešit a který nyní dopadne na Mišustinova bedra. Podle slov odcházejícího premiéra se otázka zvyšování příjmů obyvatelstva musí stát klíčovým úkolem pro nový kabinet pod vedením Michaila Mišustina.

39; Se symboly našeho okupanta a navíc s úsměvem... Jak ukrajinský fotbalista Igor Sikorksij přišel o smlouvu kvůli zpolitizovanému skandálu. Na své soukromé cestě do Ruska se nechal vyfotografovat před ruskými státními symboly a fotografie vystavil na sociální síti.

40; Kruté boje v Sýrii. Armáda ozbrojenců se pokusila průlom z Idlíbu. Bylo zabito a zraněno 25 vojáků.

41; Střípky z berlínské konference o Libyi. Merkelová mluví rusky a Johnson si udělal ostudu. Kvůli zaseknutým dveřím se nemohl dostat z auta. U vchodu na něj trpělivě čekala kancléřka Angela Merkel, aby ho oficiálně uvítala.

42; Zahraniční kapitál rekordně investoval do ruského státního dluhu. Posledního rekordu v tomto směru bylo dosaženo v roce 2012.

43; Generální štáb ukrajinské armády informoval o strašné zradě v Donbasu v roce 2014. Letectvu a dělostřelectvu bylo zabráněno zahájit palbu na kolonu domobrany. Nebyly tak plněny moje osobní rozkazy, říká Viktor Muženko.

44; Slib vrchního velitele Zelenského, že bude přerušena palba, není plněn. Je to důkaz, že vrchní velitel nemá svá vojska pod kontrolou. Situace na linii fronty v Luganské republice se prudce vyostřila. My dokonce už víme, kdo konkrétně po nás z ukrajinské strany střílí. Je za tím 93. brigáda ukrajinské armády, která nedávno přijela na pozice.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!