Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.1.2020

putin_413 1; Běží šestý rok války v Donbasu a v charkovském second-handu vznikl skandál kvůli tričku s vyobrazením Vladimira Putina, který byl v nabídce levného oblečení.

2; Generální prokuratura zveřejnila své údaje o ztrátách v Donbasu. Na ukrajinské generální prokuratuře zdůraznili, že ke každému jednotlivému případu bylo zahájeno trestní řízení.

3; V Berlíně skončil summit o válce v Libyi. Na čem se účastníci domluvili? V návrhu usnesení se všem účastníkům navrhuje, aby se zdrželi vměšování do ozbrojeného konfliktu.

4; Aby to těm nezvedeným obludám co nejdéle znělo v uších. Margarita Simoňjan odpověděla Polsku na jeho zpochybňování zásluh Rudé armády na osvobození Varšavy. Podívejte se prosím na přiložené video a co nejvíc je šiřte, vybízí šéfredaktorka televizní stanice RT a holdingu Rusko dnes. Video obsahuje záběry z osvobozování Varšavy a vítání Rusů jako spasitelů.

5; Ve skandálu s Gončarukovými rozhovory byl Zelenskij ponížen dokonce dvakrát. Ukrajinský premiér především prozradil celé zemi, že prezident Ukrajiny má v hlavě „mlhu a prázdnotu“.

6; Útočné drony se pokusily zaútočit na leteckou základnu ruského letectva v Sýrii. Upřesňuje se, že pokus o útok byl spáchán s nástupem tmy.

7; Informační clona, těžkotonážní fejk, zapomnětlivý Kučma a dezinformátoři. Důstojník Luganské republiky Andrej Maročko se podělil o své dojmy z posledního týdne. Promluvil také o operacích, které mají odvádět pozornost od hlavního záměru nepřátele.

8; Nový výnos Zelenského rozvázal ruce tajným službám. Co se děje na hraničních přechodech v Donbasu? Informuje o tom nová pravidelná zpráva o vojenské situaci v Luganské republice. Podél linie dotyku se z ukrajinské strany koncentruje velké množství obrněné techniky.

9; Ochrana ruské vládkyně Kateřiny II. přijde Oděsu na více než 1,5 milionu hřiven. Částka každým rokem stoupá a vydělává na tom policie.

10; Německo doufá, že dosáhne v Libyi stejného úspěchu jako Rusko v Sýrii. Úspěch konference na téma libyjského konfliktu v Berlíně je pro Německo velmi důležitý z hlediska geopolitických cílů.

11; Elektronický koncentrák. Plány Amazonu na placení zboží dotykem dlaně skončí shromažďováním biometrických dat uživatelů pro tajné služby. Americká společnost Amazon si nadále podrobuje trh a opakovaně zakládá nová odvětví byznysu.

12; Drůbež nesoucí neštěstí. Ptačí chřipka, která zaútočila na Evropu, postupuje do Ruska. Vědci bijí na poplach, protože patogen velmi rychle mutuje a může ve výsledku vést k nákaze lidí.

13; Skripalovic stín. Co dal Boris Johnson Putinovi jasně na srozuměnou? Boris Johnson svalil veškerou vinu za napětí ve vzájemných vztazích na Rusko a prohlásil, že vztahy se nebudou normalizovat, dokud Rusko nepřestane s destabilizační činností, která ohrožuje bezpečnost.

14; Rusko Ukrajinu zachránilo. V Kyjevě jsou Moskvě vděčni za novou smlouvu. Kdyby nebylo této smlouvy mohly ceny plynu pro konečného spotřebitele vzrůst až na čtyřnásobek. Takhle je dokonce možné je mírně snížit.

15; Pravděpodobné scénáře: Skončí válka v Donbasu v roce 2020. Podle slov ukrajinské novinářky Olesji Medveděvové jsou pro vyřešení konfliktu tři prosté scénáře: Ustoupí Kyjev, ustoupí Moskva, ustoupí obě strany trochu. Pokud neustoupí ani jedna strana, konflikt bude pokračovat. Ve své „analýze“ poněkud pominula, že by do toho měly také promluvit samotné Republiky Donbasu, protože Moskva není jednou ze stran konfliktu.

16; Zelenskému nebude umožněno vystoupit na fóru na připomínku holocaustu v Izraeli. Jde o odpověď na rostoucí podporu antisemitismu a snahy o přepisování dějin 2. světové války na Ukrajině.

17; Postřílet ty novináře! Co měl nejvyšší představitel Čuvašska na mysli? Zástupce nejvyššího čuvašského představitele Oleg Sidorov se snažil zmírnit tón jeho slov tím, že šlo o virtuální boj proti šiřitelům záměrných lží ze strany bloggerů, kteří si hrají na „velké novináře“.

18; Strašlivá smrt. V hostelu ve městě Perm se zaživa uvařilo pět lidí. Tři lidé v důsledku prasklého horkovodního potrubí utrpěli těžké popáleniny a byli převezeni do nemocnice.

19; Abnormálně teplá zima. Mohla být proti Rusku použita klimatická zbraň? Poslanec Státní dumy bije na poplach. Za naši abnormálně teplou zimu mohou USA. Připomněl i uragán, který pustošil Moskvu 29. května 2017 a vyžádal si 18 lidských životů.

20; Ukrajinský premiér Gončaruk vysvětlil, proč tak podivně podával svou demisi. Chtěli si ověřit důvěru prezidenta, nikoli parlamentu. Premiér označil odposlech jeho hovorů za zločin.

21; Na „seznamu smrti“ jsem dostal sedmičku, říká Zachar Prilepin. Znovu se začíná mluvit o „balíčku karet“ s fotografiemi „pomahačů separatistů“.

22; Proč chce Ukrajina zlikvidovat monumentální pomník v Kachovce v podobě koňského spřežení táhnoucího vozík? Jekatěrina Gubareva se vyjádřila k rozhodnutí ukrajinské moci zlikvidovat všechny památníky ze sovětské epochy.

23; Natalja Poklonskaja navrhla Ukrajině, aby změnila svůj znak. Poklonskaja srovnala trojzubec se svastikou a navrhla Ukrajině změnu. Dnes už také nikoho nenapadne vyvěšovat hákový kříž, přestože před érou nacismu šlo o nevinný symbol. A trojzubec je zrovna tak zašpiněný nacismem. Jak by se s tímto symbolem mohli identifikovat obyvatelé Donbasu, kteří byli pod tímto symbolem vražděni?

24; Šest hodin na cestě. Ve Finsku projevili zájem o rychlostní vlakové spojení s Moskvou. Finský ministr obchodu projednal s ruskými zástupci možnost spuštění provozu vysokorychlostního vlaku Moskva – Helsinky.

25; Zelenskij prozradil, proč se chtěl stát a stal prezidentem. Za svůj hlavní úkol stále ještě považuje ukončení konfliktu v Donbasu.

26; Estonci odmítají pronajímat ukrajinským gastarbeiterům své byty. Důvodů, kvůli kterým je pro Ukrajince těžké sehnat si bydlení v Estonsku, je několik. Hlavní z nich je, že Estonci Ukrajincům nevěří a považují je za nespolehlivé.

27; Zelenskij truchlí nad „kyborgy“ zabitými v bojích o Doněcké letiště. Prezident Ukrajiny se od neděle účastní smutečních akcí a nějak se nemůže zastavit.

28; Britský boxer Tyson Fury označil Usika za „bezdomovce a nezajímavou nulou beze jména“. Britský boxer prohlásil, že nemá zájem se utkat s ukrajinským sportovcem.

29; Pojďme pojmenovávat ulice jmény, které nevyvolávají kontroverze. Zelenskij naznačil, že by se to s tou dekomunizací nemělo přehánět. Ukrajinský prezident navrhl, aby se našli „společní hrdinové“. Kde je ale vzít v zemi, kde už šest let probíhá občanská válka?

30; V Rusku budou mít nového generálního prokurátora. Kandidaturu nového šéfa Generální prokuratury předložil Radě federace Vladimir Putin.

31; Samozřejmě zase „ruský ostřelovač“... V Luganské oblasti byl zlikvidován ukrajinský ozbrojenec. Karatelé se už ani nesnaží si vymýšlet nové verze smrti svých soukmenovců. Všichni jsou obětí „Putinových ostřelovačů“.

32; V Kremlu bylo dohodnuto datum všeruského hlasování ohledně změn v Ústavě. V předvečer hlasování bude uskutečněna masivní kampaň v televizi a na internetu. K hlasování by mělo dojít nejpravděpodobněji 12. dubna.

33; Nová „Antiteroristická operace“ (ATO) na Ukrajině? Na silnicích v Chersonské oblasti se objevila opevněná kontrolní stanoviště a obrněné transportéry. Místní obyvatelé šířící fotografie velkého množství příslušníků policie a obrněných transportérů v ulicích města jsou vyzýváni, aby nepanikařili.

34; Nepohodli se kvůli Zelenskému. Nedaleko Kyjeva jeden účastník ATO zastřelil druhého z pušky. Opilí „veteráni“ si vyjasňovali, který z prezidentů Ukrajiny je lepší . Porošenko nebo Zelenskij.

35; Smrtící koronavirus si v Číně vyžádal nové oběti. Za posledních několik dní byli zjištěny další desítky nakažených.

36; Roskontrol odhalil v oplatkových dortech vysoký obsah nebezpečných látek. Především jde o vysoký obsah trans-izomerů mastných kyselin, které zvyšují riziko vzniku cévních chorob.

37; Ukrajina zaujímá jedno z prvních míst v Evropě v kojenecké úmrtnosti. Na Ukrajině umírá dvakrát tolik novorozenců než v zemích Evropské unie. Na Ukrajině zemře v průměru 7,5 novorozence na jeden tisíc živě narozených dětí, evropský průměr je pod 3,4. Česká republika se nachází na špičce a dělí se s Norskem o šestou příčku s 2,6 promile. Lepší výsledky mají už jen na Kypru, ve Slovinsku, na Islandu, ve Finsku a Švédsku

28; Sovětský žid Zelenskij vyprávěl, jak komunikuje s Bohem. Podle jeho vlastních slov měl prostou sovětskou židovskou nepravoslavnou rodinu.

29; Běloruskou armádu povede do boje Chrenin. Lukašenko jmenoval nové vojenské vedení. Vysvětlil, že kandidáti na funkce ministra obrany a náčelníka generálního štábu byly posuzovány několik měsíců.

30; V Radě pro bezpečnost a obranu Ukrajiny se chystají na silové obsazení Donbasu. Kotle jsou připraveny, zbývá jen pod nimi zatopit, reagovali v Luganské republice.

31; Bojoval ve Slavjanské brigádě a byl agentem FSB. SBU zadržela vojáka ukrajinské armády. Ukrajinské tajné služby zjistily, že voják ukrajinské armády se zabýval podvratnou činností příkaz ruské FSB.

32; Na vysokou funkci ve společnosti Ukrajinské železnice vzali prokurátora z Doněcké republiky. Ukrzaliznicja má nový skandál. Vyšla najevo nedávná minulost nového vrcholného manažera původem z Makejevky, kterého v roce 2014 Moskva doporučovala na pozici doněckého prokurátora.

33; Je to jakési zvíře středního rodu... Poklonskaja a Mosijčuk se střetli na sociální síti. Poklonskaja odpověděla Mosijčukovi, že je třeba okamžitě ochotna přijet na Ukrajinu, aby se vypořádala s takovými kreaturami jako on.

34; Ryby z Azovského moře se mstí ukrajinským vojákům. Karatel se utopil při nelegálním rybolovu. Pytlácký výlov ryb ukrajinskými pohraničníky v Azovském moři má nečekané pokračování.

35; Likvidaci ukrajinského letadla v Íránu mohly organizovat USA a Izrael, píší americká (!) média. V incidentu s letadlem MAU sestřeleným v Íránu lze spatřit prvky kybernetické války vedené americkou vládou, píše American Herald Tribune.

36; Dostavil se v pro nás naprosto nečekanou dobu. Ve státním úřadu pro vyšetřování komentovali nenadálou Porošenkovu návštěvu. Bývalý prezident Přišel k výslechu dříve než v plánované datum.

37; Jiná podoba globalizace: V Moldávii byl zadržen Tádžik z Islámského státu s ukrajinským pasem. Informuje o tom tisková kancelář Bezpečnostní a informační služby.

38; Zelenskij jmenoval v interview pro list The Times of Israel podmínku pro své odstoupení: Jen tehdy, pokud bude obviněn z korupce.

39; Byla uvolněna aktiva Gazpromu zmrazená na žádost Naftogazu. Informuje o tom ruská společnost.

40; Forbes vydal seznam nejbohatších Ukrajinců a spočítal hodnotu aktiv nejbohatších podnikatelů na světě.

41; Je třeba to shrnout: Kadyrov informoval o údajném přechodu na jiný druh zaměstnání. Kadyrov komentoval informace o svém odchodu z funkce, které se šíří po sociálních sítích. Veškeré spekulace jsou k smíchu. Nikam neodcházím. Moje politická kariéra je spojena s městem Groznyj a Čečenskou republikou.

42; Moldávie je připravena odmítnou pomoc MMF a Evropské unie. Toto prohlášení učinil premiér Moldávie Ion Chicu.

43; Hlavní dekomunizátor Ukrajiny se stydí za Zelenského, který jede do Izraele na fórum o holocaustu. Zelenskij se účastní vzpomínkových akcí 22. a 23. ledna, ale nebude smět promluvit, zatímco ruský prezident Putin ano. Nacista a bývalý šéf Ústavu národní paměti, nyní poslanec parlamentu Vladimir Vjatrovič zdůraznil, že každý čtvrtý zavražděný žid byl Ukrajincem. Inu, to se má čím chlubit...

44; Bělorusko si našlo náhradu za rusou ropu. Čekáme tuto dodávku a budeme tam dále pokračovat v jednání, řekl zástupce Belněftěchimu.

45; Na Ukrajině informovali o tom, na čem budou záviset přímé dodávky plynu z Ruska: na ceně a rozhodnutí vlády, prohlásil Andrej Kobolev.

46; Ljaško komentoval Gončarukovo prohlášení, že obyvatelé 124 měst Ukrajiny už dostali účty za teplo se sníženými tarify. Prý si mají za ušetřené peníze koupit láhev dobrého koňaku.

47; Zelenskij informoval o vztazích s Putinem. Prohlásil, že dnes už je možné mluvit o počátku dialogu mezi oběma prezidenty.

48; Ve Velké Británii uznávají, že to může být pro Ukrajince urážlivé, ale trojzubec na seznamu extremistických symbolů zůstane.

49; Hned vedle amerického velvyslanectví v Iráku explodovala raketa. Současně s tím zazněly sirény leteckého poplachu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.1.2020

  1. Brousek napsal:

    Tak ukrajinský trojzubec patří mezi extremistické symboly. A já celou dobu myslel že jsou to vidle na hnůj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!