Jaké vnitřní problémy nám brání převzít vládu ve vlastní zemi?

Jan KorálMáme jako národ na to, abychom si vládli ve vlastní zemi? Co musíme změnit u sebe, abychom to dokázali? Podívejte se na další video.

Text videa:
Vážení spoluobčané, milí přátelé.
V minulém videu jsem nastínil základní obrysy systému řízení státu, který by byl řízen občany a který ve vás určitě vyvolal spoustu otázek. Mnoho z nich se určitě týkalo dalších detailů toho, jak by mohl vypadat a fungovat, ale to skutečně není teď to nejdůležitější. Už z takovéhoto stručného popisu je jasné, že existují závažné překážky, které zatím brání uskutečnění něčeho takového a o těchto překážkách budu nyní mluvit.

Dají se zhruba rozdělit na překážky vnitřní, které se týkají nás samotných a našeho národa, tedy našich vlastních schopností takovýto systém vytvořit a používat a dále na překážky vnější, které se týkají vztahů s okolním světem. Začnu těmi vnitřními.
K tomu, aby obyvatelstvo České republiky takový systém chtělo, o něm musí v prvé řadě vědět. To je práce má a kohokoliv dalšího, kdo bude chtít zkrátit dobu, za kterou se něco takového povede vytvořit. Předpokládám, že to bude trvat minimálně několik let. Dále musí být lidé přesvědčeni, že může být tento systém lepší, než to, co máme nyní. Domnívám se, že pokud se podaří tuto myšlenku rozpracovat a postaví se za ni dostatečné množství dostatečně schopných lidí, bude takové přesvědčování poměrně snadné, protože výhody a přínosy jsou snadno pochopitelné. Nejdůležitější otázkou směrem k nám občanům je však ta, zdali budeme dostatečně inteligentní a dostatečně mravně vyspělí na to, abychom dokázali takovýto systém udržet a využít jeho předností.

Věřím, že naučit se tento systém používat bude pro většinu obyvatelstva snadné, protože by to mělo být ve výsledku jednodušší, než komunikace s dnešním státem. Mládež by se to učila ve školách a pro všechny ostatní by byly k dispozici návody či školení. Bude přirozené, že občané budou mít zájem umět používat systém řízení státu, protože s toho budou plynout zřejmé výhody.

Otázka potřebných mravních kvalit je složitější. Abychom mohli jako občané vládnout ve vlastní zemi, budeme muset projít výraznou proměnou v oblasti odpovědnosti za naše vlastní životy i za náš společný stát. Nyní jsme v situaci, kdy našemu státu prakticky ani nemůžeme říkat náš, protože naši zemi nevlastníme, nemůžeme v ní vykonávat vlastnícká práva, tj. nemůžeme svrchovaně o naší zemi rozhodovat. Proces získání moci nad státem se rovná procesu získání zpět své vlasti. Opět přirozeně nastane, že jako vlastníci našeho státu budeme aktivnější při péči o vlast, protože péče o vlastní majetek se pochopitelně vyplácí. Otázkou však zůstává, zdali se u nás najde dostatek lidí, kteří budou schopni vykonávat činnost v důležitých státních funkcích s ohledem nejen na vlastní prospěch, ale i na prospěch celého národa? Bude většina občanů schopná takové lidi rozpoznat, aby je mohli do důležitých pozic zvolit? Najde se dost spravedlivých soudců, odvážných policistů a schopných a poctivých hospodářů?

Pokud tu bude systém, který umožní občanům snadno vyměnit člověka, který nekoná svou funkci ve prospěch oblasti, kterou má na starosti, věřím, že to většina lidí brzy pozná a postará se o změnu. Základní překážkou, která v současné době znemožňuje volbu čestných a odpovědných lidí a umožňuje volbu zločinců a podvodníků, je rozšířená mediální manipulace s veřejnoprávními médii v čele. Jednou z klíčových změn musí tedy být změna obsazení veřejnoprávních médií, kam se musí dostat lidé se smyslem pro pravdu, objektivitu a vyváženost, kterým jde o kvalitu národa a kultury našeho života. Obyvatelstvo se musí dostat do stavu, kdy pro něj bude život v pravdě přirozenější, než život ve lži. Tato práce je úkolem všech nezávislých médií, která musí nejdříve vyhrát v informační válce, která je proti lidstvu dlouhodobě vedena. Vzhledem k tomu, že již dosáhli značných úspěchů a neustále posilují, tak věřím, že pravda skutečně za nějaký čas zvítězí.
Myslím si, že jako národ máme teoreticky schopnost ve své zemi dobře vládnout a zvelebovat ji k vlastnímu prospěchu. Bylo by to celkem snadné, pokud bychom se nemuseli potýkat s problémy, které přicházejí zvenčí, od sil mimo náš stát, mimo náš národ. A o tom bude další video.

Jako vždy, prosím, diskutujte, komentujte, sdílejte, přemýšlejte. Těším se na viděnou.
37 Komentářů k Jaké vnitřní problémy nám brání převzít vládu ve vlastní zemi?

 1. karel napsal:

  Ten vnitřní problém se nazývá 29 let sionistické židovlády.

  • Lukáš napsal:

   karel
   Naprosto souhlasím.
   Nikdo už nemůže popřít,že se tlačí na všechny řídící funkce,od starostů obcí,až po prezidenta.Vysávání státního rozpočtu přes různé fígle,ani nemluvě.ten P.Novotný to říká jasně a otevřeně.

  • admin napsal:

   To právě vidím spíš jako vnější problém, tj. problém, který se netýká našeho národa a nás samotných. Bude to v dalším videu.

 2. proud napsal:

  Tak si kurva porid svuj vlastni web,dej ho vsem a pestuj si tam mrdky co ho kazej tobe i druhejm,ale porid si ho ty,kdyz se ti to tak libi a neser se do tohohle!Nikdo ti demokraticky nebrani delat si bordel ve vlastnim obejvaku,ale prijd ke me,udelej ho u me a uz po svejch neodejdes,copak se ti na tom nezda?...............

  • proud napsal:

   Muj dum,moje pravidla,moje kafe!!!

  • John_Pitralon napsal:

   No nezda... Predstav si to plejtvani zdrojema...

   • proud napsal:

    Jo,ale mejma,kdyz udelas bordel v mym obejvaku :-))))))))))))))

   • Eschatolog napsal:

    prý velké množství lidí musí přijmout myšlenku - jj to je fakt plýtvání zdroji, tak až první milion přijme tu myšlenku, tak to nechte vytroubit obecnim rozhlasem, dík

    • proud napsal:

     To je prave to,ze NEMUSI,jak je to o museni,je to o hnani stada a s tim se jak vime,nediskutuje,to se zene............Ovsem prijmout neco dobrovolne,protoze to pochopim,to uz je sakra jiny kafe ;-)

 3. Rudolf napsal:

  "Základní překážkou ..... je rozšířená mediální manipulace s veřejnoprávními médii v čele."
  Pane Korál supr, na tuhle větu jsem ve třetím videu čekal a seznal jsem, že má smysl si pustit další. Trochu nesouhlasím s tím, kdo se do ČT musí dostat (vzpomeňte koho jsme vyřvávali, že se má v roce 90 dostat na Hrad) a spíše bych rád slyšel, že i to nejhorší a nejzrádnější vedení televize musí občany poslouchat na slovo, ale to nevadí - základ jste pochopil a zbytek dáte časem.

  • admin napsal:

   Tak to samozřejmě není žádným tajemstvím, že základní překážkou úspěšného fungování demokracie jsou dezinformovaní voliči. O tom jako vyhlášený "dezinformátor" něco vím :-D A o tom, že i do vedení veřejnoprávních médií mají být lidé volení přímo občany, jsem už mluvil také. Stejně tak by občané i mohli nějakým způsobem ovlivňovat, co se v těch veřejnoprávních médiích bude vysílat, ale to už jsou technické detaily, které zatím nejsou úplně podstatné.

   • proud napsal:

    Vidis,a ja si prave myslim ze zrovna tyhle detaily jsou prave urcujici......navic,nejsem pro "vedouci",ale pro pouhy "vykonavatele" vule lidi,jakozto sefu ;-)

   • Rudolf napsal:

    Aź tyto "detaily" začnete skutečně řešit, už nikdy je neoznačíte za detaily. To Vám garantuju.

    • admin napsal:

     Samozřejmě, že tyto "detaily" podstatné jsou. Ale beru to popořadě: Nejdříve vůbec musí velké množství lidí přijmout tu základní myšlenku, že by občané měli řídit (nějakým způsobem) činnost veřejnoprávních médií. Teprve potom přichází na řadu konkrétní technika, jak to udělat. A u toho je vždycky více možností, jak na to a bývají na to různé nápady a různá řešení, což pochopitelně vede k diskuzi a ke sporům. Proto se ani nesnažím mít na to v tuto chvíli definitivní názor, protože zatím neexistuje způsob, jak zjistit, která technika je v tomhle případě správná. To se zjistí až praxí, k čemuž máme zatraceně daleko. Veškerá diskuze k tomu zatím může být o návrzích a já se tomu zatím nechci úplně do detailů věnovat, právě kvůli tomu, že zatím i ta základní idea ovladatelnosti státu, natož veřejnoprávních médií občany, je pořád ještě pro většinu lidí nová, jako z jiného světa. Ale určitě o té konkrétní technice diskutujte a navrhujte, do budoucna určitě bude potřeba to vymyslet tak, aby to fungovalo.
     Podívejte se na to, jak dlouho tu jsou poměrně komplexní návrhy typu Ekonomická reforma (web už je zrušen), Kouleso a TSO, o nichž jsem reportoval už před mnoha lety. A k ničemu to nevedlo.
     Není tedy důležité něco domyslet do detailu, když nejsou vyřešeny základy.

     • John_Pitralon napsal:

      A zrovna tady od Korala se mi libi ta jeho technika budovani medii zdola. Proto jsem to taky platil... Mafie kolem VP se tech asi 8 miliard nevzda.

     • John_Pitralon napsal:

      Ono by to i fungovalo... Jen kdyby se neresili furt prkotiny jakoze pismenka zabiji.

      • John_Pitralon napsal:

       Vono jen jde o to, aby poskytovali skutecnou svobodu projevu. Pak to mozno bude fungovat.

       • admin napsal:

        Se svobodou projevu je to jako se svobodou jakékoliv jiné činnosti. Tj. dělej si co chceš, pokud neškodíš. A zaplevelovat diskuzi znamená škodit. Myslím, že to trolení nějakého jednoho hajzla (nebo jich je možná víc), které tu několikrát denně mažu, je dostatečně dobrým příkladem, jak přílišná svoboda projevu škodí a jak se dá svobodně působit zlo.

        • proud napsal:

         To je prave o tom bordelu kterej maj lidi v pojmu svoboda,kdekdo to ma za anarchii,nebo skoro anarchii a malokdo chape ze svoboda je o maximalni sebekazni,tedy ne narizeny,ale SEBEkazni,tedy uvedomelosti,ovsem cim primitivnejsi jedinec,tim je to se svobodou horsi a spis to jde k ty anarchii,tj,delam si co chci bez ohledu na kohokoliv jinyho pravem silnejsiho,nebo vychcanejsiho,drzejsiho,bezohlednejsiho coz pak konci pochopitelne pravem silnejsiho kdyz se dva a vic takovejch sracu potka.............

        • proud napsal:

         Svoboda projevu a svoboda bordelu jsou ale dva ruzny pary bot.

     • proud napsal:

      Pravda je ze je potreba zacit s osvetou lidi,cemu nebudou rozumet,ani verit,to neprijmou,proto je tak dulezity aby v tom jeli od samyho zacatku a tvorili si to.Jenze to ovcani nedokazou,proto je potreba zacit odovcanstovanim,jinak je kazda snaha marna a muze bejt sebedokonalejsi,muj nazor.

     • Rudolf napsal:

      Myslel jsem to zásadně jinak, ale zareaguji příště.

 4. Národní boj napsal:

  Proč v Česku vládnou od roku 1989 organizovaní zločinci Chazaři, kradou ve vládě po miliardách a po milionech v obcích, městech? Protože Češi jsou blázniví blbci! Něco takového jsem v životě neviděl, ani historicky!

  • PetrC napsal:

   Chazari kradou vsude. Co vlada v USA, ktera e rizena AIPAC? Poslechnete si projevy kandidatu na pezidenta. Prvni slibovani podpory Chazarum a teprve potom vlastni obcane. Podivejte se na Rusko, jejich oligarchy. I ten Putin je zavrtany v zidovske prdeli az po paty. Vsechny tri vlady co jste vyjmenoval jsou jen podrizene stejnemu moci panovi jak vetsina vlad na svete.

   • proud napsal:

    A vsichni trpej Pjakina :-))))))))))))))))))))))))))))...........................lidi jsou silene naivni:-)

    • PetrC napsal:

     Nemuzu rict. Ja Pjakina nectu. Je dobre precist, ale jeste lepsi je udelat si svuj nazor. Nemusi byt vzdy ten spravny, ale aspon mame neco svojeho a ne kopirovaneho.

     • proud napsal:

      Pravda,svyho casu jsem toho trochu z ty "novy cirkve" precetl i zkouknul..........a zacal jsem mit problem s tim "malinkym varovnym cervenym svetylkem" vzadu v hlave,tak jsem se zeptal intuice a nechal toho nadobro......

      • PetrC napsal:

       Ono at budeme sledovat cokoliv, nikde neni zaruka sto procentni obektivity a pravdivosti. Takze ta intuice je na miste.

       • proud napsal:

        Jo,no,to bude tim ze v 99% neni nic jen bily,nebo jen cerny,ale to sedivy nekde mezi nima,a aby to nebylo tak prosty,pro kazdyho z nas to jeste muze bejt i ruzne sedivy,podle uhlu pohledu.......

 5. Národní boj napsal:

  Česko, Kosovo, Ukrajina - tři nejodpornější režimy v Evropě.

 6. Národní boj napsal:

  Z projevu prezidenta Dr. Edvarda Beneše, Praha, květen 1947:
  ”Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu presidenta ČSR T. G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M. R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost a potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.”
  https://www.euserver.cz/Articles/912-hitlerove-ochazeji-snaha-ovladnuti-evropy-nemeckem-zustava-potrestejte-vsechny-vlastizradce.aspx

 7. geronimo napsal:

  Tak to už se začíná úplně podobat tomu Okamurově podvodu s přímou demokracií .... Zastupitelská demokracie nikde nikde nefungovala jinak, než jako oligarchie ( plutokracie ).

  „Nemůžete očekávat jiný výsledek, pokud budete stále dokola dělat stejné věci.“

  Albert Einstein

 8. geronimo napsal:

  Jinak už jsem na ně dlouho nekoukal, ale už před lety popsali všechny nemoci systému i jejich možná řešení https://www.zeitgeistmovement.cz

  Není důležité tu roky znovu objevovat a popisovat dávno objevené a popsané nemoci systému, ale léčit je

  • proud napsal:

   To je pravda,lecit je ale znamena jednat a je rozhodujici kdo bude jednat a z jakejch pohnutek.Muzou jednat obcani kvuli svy soucasnosti a budoucnosti pro svy deti jak si svou vetsinou rozhodnou,anebo muze jednat hnany stado ovcanu na popud sefu,mylne nazejvanejma "zastupitele", jak se to hodi jejich sefum........tak jak je to dnes jako v minulosti......

  • geronimo napsal:

   aby to bylo k tématu, léčba není to, že se přidám k poslanecké mafii, která co si budem nalhávat musí šlapat brázdu, rozhoduje se jinde .... léčba by na Zemi byla viditelná jen v případě, že by se léčby účastnila většina, což zní celkem nereálně. Většina se ale skládá z jednotlivců a stejně tak je dávno objevené, že jediný způsob jak změnit svět je změnit sebe, být tou změnou, kterou chceme vidět ve světě .... víc k tomu není co říct, všechno bylo objeveno a popsáno už dávno, na tom zeitgeist je popsáno i to, na co elity slyší a na co ne ( konkrétně to bylo v jedné jejich přednášce na youtube, navíc srozumitelně tak, že to zaujalo i mou máti a dokonce to i chápala ), není moc co objevovat, leda jednat

   • proud napsal:

    Pravda,ovsem mozna sis vsimnul,ze zpravidla je to tak ze se menis jen ty sam,nebo s tebou par tvejch znamejch,trhate si od huby,jak se rika,a vsichni kolem vas maji za blbce a pritom se sami chovaj jako nejhorsi dobytek. Takova je realita,skutecnost. A za ty roky co se tomu venuju,spis uz desetileti,mi to prijde navzdory opacnejm proklamacim spis horsi,nez lepsi. Coz pro me znamena ze se nekde deje chyba,nebo chyby,ze nase postupy nejsou co by mely bejt a hledam co s tim.Jak rikam,hledam priciny,protoze zahazovat se s nasledkama neni reseni,pokud se nejde po pricinach jak ne prednostne,tak aspon zaroven.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!