Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 21.1.2020

bandera_polsha1; V Polsku byla zničena pamětní deska na hrobu ozbrojenců UPA. Pamětní deska byla věnována místním členům UPA, kteří zahynuli v bojích s pracovníky NKVD.

2; V Kanadě se objevil první automat na drogy. Automat vydává bezpečnou dávku hydromorfonu, který je náhražkou za opium.

3; Ukrajinská ministryně školství si postěžovala, že ze svého platu by neuživila dítě. Její plat je trojnásobkem průměrného platu v zemi.

4; Ukrajinec tři roky šetřil na zahraniční cestu do Egypta, zájezd si koupil, ale na letišti vyprovokoval výtržnost a nakonec musel zůstat doma.

5; Zelenskij demonstrativně oplakával „kyborgy“. Ani nemusíme připomínat, že hlava státu se dostal do funkce právě díky svým slibům ukončit válku.

6; Budou je zavírat. Ukrajinské úřady vyhlašují válku médiím a internetovým podporovatelům. Ukrajinské ministerstvo kultury se rozhodlo, že poškádlí média.

7; Na Porošenkem visí Damoklův meč. Ukrajina se opět ocitá v politicko-korupční horečce.

8; Byly zveřejněny velké ztráty ukrajinské armády. V důsledku mohutného výbuchu byla zlikvidována celá pozice s karateli včetně techniky. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

9; Opravdová hrůza: Banda nacistických vrahounů, krvavá cesta z Donbasu do Kyjeva. Hlavní ukrajinskou zprávou z posledních dnů se nepochybně stalo medializované zatýkání v případu vraždy novináře Šeremeta.

10; Krach ukrajinské ekonomiky. Byla zveřejněna šokující statistika za posední léta. Pokud bude Kyjev pokračovat v tomto tempu, země se nevyhne tragédii. Hlavním výsledkem tristního stavu ukrajinské ekonomiky je prudký pokles životní úrovně obyvatelstva.

11; Zelenskij v interview pro izraelský list prohlásil, že o odstoupení by uvažoval v případě, kdyby byl obviněn z korupce.

12; Sestřelení ukrajinského Boeingu je přímo propojeno se zavražděním Sulejmáního. Byla zveřejněna nová verze událostí z Ukrajiny. Poté, co 8. ledna byl na nebi nad Íránem sestřelen ukrajinský Boeing, vrší se nejrůznější verze incidentu.

13; V Doněcku byl zákeřně zavražděn velitel specnazu Doněcké republiky V noci z pondělí na úterý byl v Doněcku zavražděn zástupce velitele pluku zvláštního určení Vnitřních vojsk doněckého ministerstva vnitra Alexej „Grin“

14; Strašlivá tragédie: Jedenáct lidí zahynulo při požáru v dřevěném domě na Sibiři. Informuje o tom regionální ministerstvo pro mimořádné události.

15; Co bych změnil v ruské ústavě? Dmitrij Olšanskij říká, že by především změnil název země na pouhé „Rusko“. Obyvatelstvo země by nenazýval „mnohonárodnostním lidem Ruské federace“, nýbrž prostě „Rusové a spojenecké národy“.

16; Hydrometeorologické centrum vysvětlilo abnormálně teplé počasí. Atlantický vzduch se dostává stále dále do hloubi Eurasie.

17; V Rusku navrhli zavedení pedagogického tajemství jako obdoby zpovědního nebo lékařského tajemství. Pedagog by měl povinnost mlčet o vývojových problémech dětí nebo poruchách učení.

18; Ve Sberbance vysvětlili, jak se ztrácejí peníze z karet. Podvodníci získávají přístup k číslům bankovních karet Rusů nejen ve stínovém segmentu internetu.

19; V Rusku může být obnovena činnost Léčebně preventivních pracovních center. Jedná se o nápravná zařízení pro osoby, které se dopustily vážného porušení zákona ve stavu opilosti.

20; Poklonskaja si důkladně podala modelku a moderátorku Aljonu Vodonajevovou za její urážlivé výroky o matkách zneužívajících mateřské dávky. Všechno, co tyhle „dámy s napuchlými rty“ umějí, že vyvolávat spory, spřádat intriky a urážet druhé lidi.

21; USA jsou jedničkou v celém vesmíru, nadšeně hýká Trump. Dále prohlásil, že za uplynulé tři roky v prezidentské funkci se na jedničku vypořádal se svými povinnostmi.

22; Hrozí lidstvu strašná epidemie? Čínský koronavirus zmutoval a začal se přenášet z člověka na člověka. Byl zaznamenán další případ smrti pacienta, který onemocněl pneumonií vyvolanou novým typem koronaviru.

23; V Saúdské Arábii byl vytvořen historicky první ženský batalion. Vstupovat do armády povolili ženám až v říjnu 2019.

24; Zelenskij byl vystaven nepříjemným otázkám. Proč nedokázal odvolat Gončaruka? Ve prospěch verze o vlastní hře ukrajinského premiéra hovoří jeho mediální aktivity v posledních dvou měsících.

25; Veliteli ukrajinských karatelů Andreji Gergertovi byla diagnostikována rakovina. Nechvalně známý zástupce velitele Ukrajinské dobrovolnické armády (UDA) je přesvědčen o tom, že byl otráven.

26; Ivan Ochlobystin se tvrdě vyjádřil o televizních hvězdách, které neustále ponižují obyčejné Rusy. Sami si můžeme za to, že jsme z lidského odpadu udělali celebrity.

27; Státní úřad pro vyšetřování chystá nucené předvedení Porošenka k výslechu. Dnes se měl dostavit k výslechu, ale znovu tak neučinil, aniž uvědomil vyšetřovatele o důvodu.

28; Ukrajinský ministr spravedlnosti se chystá rozprodat věznice. Když uvážíme, že je u nás více věznic než potřebujeme, klidně je můžeme začít prodávat.

29; V Kremlu vysvětlili překvapivě vysoké tempo ústavní reformy. Implementace změn bude doprovázena širokou veřejnou diskusí a také se plánuje všeruské hlasování.

30; Vědci přišli na hlavní příčinu náhlých infarktů. V německém městě Augsburg udělali průzkum na velkém vzorku případů infarktu, které neskončily smrtí. Za hlavní příčinu označili mikročástice, které se do vzduchu dostávají především s výfukovými plyny z aut.

31; Bývalý příslušník pěchoty americké armády se stal modelkou – transgenderem. Dvaapadesátiletý Američan se přiznal, že už v době služby v armádě si tajně kupoval ženské oblečení a nosil je.

32; Ukrajina byla pozvána na Hry zemí Společenství nezávislých států do Ruska. Akce se bude konat v ruské Kazani od 20. do 27. srpna 2020.

33; Byla zveřejněna nová funkce generálního prokurátora Ruské federace Jurije Čajky. Zítra dojde ve vedení Generální prokuratury Ruské federace k hlubokým změnám. Čajka se stane stálým zástupcem prezidenta Ruské federace v Severokavkazském federálním okruhu.

34; Tanky a specnaz syrské armády se chystají k rozsáhlému úderu na Aleppo. Podrobnosti sdělil armádní zdroj.

35; Pompeo srovnal připravovaný státní převrat ve Venezuele k rozpadu Sovětského svazu. Šéf Státního departmentu (ministr zahraničí USA) se nestydí mluvit o tom, že USA zorganizovaly a provedly rozpad Sovětského svazu, a ještě sní o tom, že stejnou technologii bude uplatňovat i nadále.

36; Válečné tažení USA do Východní Evropy. Bundeswehr má vážné problémy. V Bundestagu už se projednávají plány na blokování některých silnic, po kterých by se měla přesouvat americká vojenská technika.

37; Nejvyšší představitel Luganské republiky prozradil, co je nejhorší na novém ukrajinském politickém vedení. Vyjádřil lítost nad tím, že kyjevští vojáci od počátku roku 2020 nadále ostřelují civilní města v Republice.

38; Zelenského během loučení s obětmi sestřelení letadla v Íránu zaskočili otázkou o odvolání Klička z funkce starosty Kyjeva. Zelenskij byl nucen slíbit, že tak učiní a odvolání podepíše.

39; Projekt gigantické stěny. Dokáží američtí vojáci zachránit New York? Donald Trump už kritizoval tuto myšlenku, ale zkoumání možností postavit stěnu, která ochrání New York před zaplavením v důsledku globálního oteplování, nadále pokračuje.

40; Pravidelná zpráva z Donbasu obsahuje základní informace o zničených objektech občanské infrastruktury a zraněních mezi civilním obyvatelstvem. Konkrétní údaje se ještě upřesňují.

41; Ukrajinská armáda se pokusila obsadit „šedou zónu“, ale utrpěla ztráty. Byli zraněni dva důstojníci.

42; V Íránu byla oznámena nová výše odměny za zavraždění Donalda Trumpa. Íránský poslanec to oznámil jménem obyvatelstva provincie. Hrdina dostane tři miliony dolarů.

43; Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin navrhl, aby Aljona Vodonajeva byla volána k trestní odpovědnosti za skandální prohlášení o mateřských dávkách. Ona urazila ruský lid. Nechť za to zaplatí. Příště si dá pozor na jazyk.

44; Ukrajinské školáky budou vyučovat dekomunizaci. Informoval o tom vedoucí Ústavu národní paměti Anton Drobovič.

45; Bylo nalezeno odpalovací zařízení, ze kterého bylo ostřelováno velvyslanectví USA v Iráku. V noci na dnešek bylo znovu ostřelováno velvyslanectví USA v Iráku.

46; Porošenko může být předveden k výslechu příslušníky specnazu a v poutech. O možnosti nuceného předvedení Porošenka promluvil vedoucí vyšetřovacího odboru Centrálního aparátu Státního úřadu pro vyšetřování.

47; Bělorusko má v úmyslu kupovat třetinu ropy na Ukrajině, říká Lukašenko. Oznámil to dnes na poradě k otázkám zvýšení efektivity realizace ropných produktů na export.

48; Bylo zveřejněno složení nové ruské vlády. Vladimir Putin podepsal výnos o složení nové vlády Michaila Mišustina. Vláda bude mít devět vicepremiérů. Prvním vicepremiérem bude Andrej Belousov. Obrana – Sergej Šojgu, Zahraničí – Sergej Lavrov, Vnitro – Vladimir Kolokolcev, Energetika Alexandr Novak.

49; Byl zveřejněn důvod zrušení ministerstva pro Kavkaz. Jeho pravomoci přešly pod ministerstvo pro hospodářský rozvoj.

50; Skandál: Prezidenti Litvy a Polska odmítli přijet do Izraele na fórum paměti holocaustu. Píše o tom stránka Francouzského mezinárodního rozhlasu.

51; Putin potvrdil novou Doktrínu potravinové bezpečnosti. Výnos hlavy státu byl zveřejněn na oficiálním portálu právních informací.

52; V noci na 21. ledna byl v rekreačním areálu zadržen zápasník MMA Alexandr Jemeljaněnko za vyprovokování opilecké výtržnosti.

53; Společnost Boeing po sérii katastrof zastavila výrobu 737 MAX. Informuje o tom CNN.

54; Ukrajina nebude realizovat odpoutání sil po celé linii dotyku, protože v tom nevidí smysl, hlásí ukrajinské ministerstvo obrany. Odpoutání sil po celé délce linie dotyku v Donbasu může trvat celé roky.

55; Horníci uspořádali hladovku v budově Lvovské administrativy. Šéfové odborů čtyř šachet ve Lvovské oblasti vyhlásili hladovku v prostorách Lvovské administrativy.

56; Ukrajinský ministr si postěžoval na velké daně z nízké mzdy. Dmitrij Kuleba prohlásil, že plat ve výši 80 až 85 tisíc hřiven nikdy ve vládě nedostával.

57; Moderátor Solovjov komentoval složení nové vlády. Sestava je to překvapivá. Rusko podle něj získalo novou a velmi profesionální vládu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!