Pár drobností k Putinovým změnám ruské ústavy

12fbc84a42424ef2b2b25386d61a9109_18Povšimněme si, prosím, v jak ostrém tempu se vše odehrává. Po Putinově poselství podává vláda demisi a ta je přijata 15.5., 16.1. je Mišustin schválen Dumou RF do funkce premiéra (383 hlasů pro, 41 se zdrželo a 0 hlasů proti !) a současně VVP nařídil pracovní skupině připravit návrhy na změnu Ústavy RF tak, aby se vytvořil formát pro lidové hlasování, a již 21.1. výbor Dumy RF doporučil přijmout v prvním čtení Putinův Zákon o ústavních změnách. Docela kvapík, že?

V ohlasech na ruskou vnitřní politiku trochu zanikla jedna část Putinova poselství, kterou bych rád připomněl: „Jsem přesvědčený, že nastal čas k vážnému a přímému dialogu o základu a zásadách stabilního světového řádu. Rusko je otevřené k dialogu... ".

V zápětí (17.1) vystupuje z politického hrobu N. Sarkozy s (pro něho) neuvěřitelným návrhem vytvořit novou alianci Evropy a Ruska. Navíc šéfka MMF ohlašuje (18.1.) návrat světa do velké recese. Jak se vzácně shodují Děljagin s Chazinem, velká krize může být spuštěna vlastníky světa už na podzim - cca 2-3 měsíce před Trumpovou volbou, kterou by měla narušit. Času není tedy rozhodně nazbyt. Tím je vykolíkováno hřiště pro budoucí "Jaltu 2.0" a revizi dolarového systému Bretton Woods, které by měly následovat po Trumpově druhé volbě prezidentem USA.

Mějme stále na paměti, že to nejsou jednotlivé státy, či aliance, které stojí na opačných stranách bojové fronty, ale že svět (de facto unisono!) stojí ve válce proti korporacím a 1% vlastníků světa. Jedinou možností je sebrat jim jejich hračku - dolar a to, čím je podložen. Blízký Východ a jeho ropná naleziště. A to se i velmi pravděpodobně stane a zásadní snahou RF je, aby se tak stalo bez vojenského konfliktu.

Co se domácí politiky Ruska týče, finančnický sektor ji ustál "bez ztráty kytičky" a jeho triáda (Siluanov (MinFin), Nabjulina (CBR) a Kudrin (předseda účetní komory RF)) bude škodit do pádu zámořského páníčka beztrestně. Své posty si udrželi i hlavní globální hráči VVP, takže i nadále může platit okřídlený bonmot: Kdo nechce mluvit s Lavrovem, toho čeká rozhovor se Šojgu. Dobrým signálem směrem ke globálnímu prediktoru je jmenování nového generálního prokurátora.

C.M.
8 Komentářů k Pár drobností k Putinovým změnám ruské ústavy

 1. Rusko finalizuje privatizaci 2020-2022 napsal:

  Rusko jak Ukrajina a Česko... Porošenko se na Ukrajině kousnul, odmítl privatizaci ukrajinského státního majetku a půdy, ale kleptooligarcha Kolomojskij se svým televizním zaměstnancem - hercem, prezidentem Zelenským se nezakecali a už budou privatizovat ukrajinské státní podniky a státní půdu.

  A i Putin letos potichu začíná VELKOU PRIVATIZAČNÍ ROZKRÁDAČKU V RUSKU!

  Hanba! Rusové, do boje!

  Rusko bude finalizovat privatizační cíle 2020-2022 dne 19. prosince 2019
  Reuters, 15. prosince 2019

  "MOSKVA - Rusko příští týden učiní krok se svým dlouho očekávaným privatizačním programem, když dokončí seznam společností, které hodlá prodat v letech 2020–2022, uvedl v neděli zdroj obeznámený s touto záležitostí.

  Rusko se snaží některé z těchto společností prodávat už roky, ale tento proces zpozdily buď nepříznivé tržní podmínky nebo nedostatek připravenosti samotných společností.

  Seznam, který má být dokončen 19. prosince, zahrnuje monopolní ropovod Transněft, železničního dopravce Russian Railways, leteckou společnost Aeroflot, národní provozovatele elektrické přenosové soustavy Rosseti, energetickou společnost RusHydro, ruského státního obchodníka s obilímUnited Grain Company a státního podílu v podniku námořní přepravy Sovcomflot.

  Ruské ministerstvo financí se odmítlo vyjádřit ke specifikům.

  "Privatizace je vnímána jako strukturální opatření ke snížení podílu zapojení vlády v ekonomice, zaměřené na zlepšení efektivity řízení společnosti," uvedlo ministerstvo ve svém prohlášení.

  V posledních letech se vládě podařilo snížit svůj podíl ve VTB bance, největšího světového těžaře diamantů Alrosa a některých dalších menších společnostech, ale nedosáhla původního plánu."

  Pozn. Ruská vláda prodala v roce 2016 na burze 10,9 procenta akcií diamantového giganta Alrosa. Z prodeje získala téměř 820 milionů dolarů (zhruba 20 miliard korun). Ruský stát tím sniížil svůj podíl ve firmě na 33 procent.

  Zdroj:
  https://business.financialpost.com/pmn/business-pmn/russia-to-finalize-2020-2022-privatization-goals-on-dec-19-source

 2. .lak napsal:

  Nedáme trochu kacířství a rouhání mainstreamu loutek oligarchů namlaskaných úžerů? :lol:

  .B.
  Mám pocit, že Putin jim to tam spíš lehce narušuje.
  Řekl tam mimo jiné:

  Slované a další národy byli předurčeni k tomu, aby byli buď zlikvidováni, nebo aby se stali bezmocnými otroky bez vlastní kultury, bez historické paměti, bez jazyka. Sovětský národ ubránil svou vlast a přinesl osvobození od nacismu Evropě. Zaplatili jsme za to cenu, která se dříve nezdála ani v těch nejhorších snech ani jednomu národu – 27 milionů mrtvých. Nikdy na to nezapomeneme.“

  “27. ledna si připomínáme 75. výročí osvobození Osvětimi, v níž „zahynuly statisíce lidí různých národností, více než polovina z nich byli Židé“.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020012311299220-putin-pripomnel-evropske-spolupachatele-nacistickych-zlocinu/

  3 OdpovězLed 23, 2020 22:05
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  No jo ale to je as. Po tom co ho neviděli asi dva týdny, kde byl u sibiřských šamanů.
  Vydržte u toho jako husy co se dočkají klasu, ládují vás šiškami dobře. Time 2:16:33
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=8213&v=i7kC5KY7opk&feature=emb_logo
  Pro protroublé gramatiky nechápavostí a animozit kaščej je kostěj i z pohádek nejen mamon co ovládá trh s obětmi jedno jakých stupňů bolestí hladů a diagnóz znectěných budulínků trpících diagnóz fachidiotských workoholiků nenažraností, ale to pochopí okolí spíš než vy 0 ve smyslu bytosti.

  0OdpovězUpravLed 23, 2020 23:04

  • .lak napsal:

   Mají tam softwérové a hardwérové potíže které odpadnou s hlupáckými egoisty které odpadnou až VK vleze do singularity a bude niktoš? Jenom se ptám? Zase nejsem zrovna vákuový inženýr ale u auta to šlo s čerpáním z nulového bodu o 1/3 s vnímáním strojařské hudby motoru, nad sto ne, ticho. 255kw na brzdě :lol:
   https://www.youtube.com/watch?v=F1obf0TnPdU

   • .lak napsal:

    Už jim z těch okultností jeblo komplet mlaskoňům. :lol:
    Hnusný život blbců co musí dokazovat že nejsou mentální sračky silou. No ano, blázni kapitálu a fikce tiskáren kterou vidíte tedy že zrealizovat jde €araboafrikou u vymírajících z tísně nenažraných kontinentu zmítaných přes věky degeneráty církevních deviantů hrůz se šlechtou a sráči úžerů a pro jejich radost tvorbou pro privilegované, no dáte? Blbá otázka, je to za horizontem jako pro poslance ?českého parlamentu brod je daleko.
    Odprasknu to a potom se uvidí co a kolik. Neznají záběr primitivové.

    • .lak napsal:

     Samozřejmě k ejronetu, asi šperci chtějí vykydat. :lol:

     • .lak napsal:

      Ignorují nebo se nedostali k faktografii zrůd?
      https://www.youtube.com/watch?v=2hoqfTCsHew

      • John_Pitralon napsal:

       To jsou ajronetaci. No dnes z diskuze na PL jak to tam vesele jede...

       Re: Pietro, Kladeňačka1, 24.01.2020 11:00:17
       Jsem hloupá ženská od plotny , ale zas nejsem tak BLBÁ jako řitník USA Vondra , abych si případné nebezpečí zaměření na voj . základny USÁků u nás -- nedokázala představit , vidět , vydedukovat . A tohle --- sametové řitní tele USA nám dělalo ministra obrany ---- vlastně ministra VÁLEK

       --
       Si na PL zalozim nejakej hezkej nick - treba esalonek

 3. Jozef Glinsky napsal:

  Posledny Pjakin
  v bleskovom slovenskom preklade Praslava.
  Odporucam.
  https://www.youtube.com/watch?v=xtl7uWpF614

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!