Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.1.2020

devushka_legkogo_povedeniya_prostitutka1; I blbé příklady táhnou... Další devatenáctiletá Ukrajinka prodává své panenství za pěknou sumičku. Chci prodat své panenství, protože se cítím jako pták v kleci, napsala dívka.

2; Polské ministerstvo zahraničí komentovalo zneuctění hrobu ozbrojenců UPA. Policejní orgány budou vyšetřovat akt vandalismu.

3; Ukroboronprom představil nový ukrajinský vojenský dron. Vyvinut byl společností Meridian, která patří do skupinu Ukroboronpromu.

4; Spravedlnost bude mlčet. Kyjev rval Donbas na kousky podle dohody s OBSE. Zatímco se Zelenskij snaží vyklouznout z odpovědnosti, prodejný zástupce OBSE se pokouší činy ukrajinského prezidenta obhájit.

5; Strašlivý virus. V Číně dezinfikují ulice, letadla i vlaky. Na dobu provádění dezinfekce se obyvatelům města doporučuje pokud možno nevycházet do ulic.

6; Islámský stát shodil 254 kg nenávisti. Na místo Džabbá Džihat přišel nový vůdce skupiny. A dokonce to ani není Arab. Dnes už si málokdo vzpomene na krvavého tyrana al-Bagdádího, zlikvidovaného americkými silami v Sýrii.

7; Jinak Ukrajina zahyne... Pan prezident si vymyslel plán na sjednocení země. Vrchní velitel ozbrojených sil pochopil, že Ukrajina zahyne, pokud se národ nevrátí ke kořenům.

8; Válka v Libyi. Rusko začíná realizovat svůj plán. O situaci v Libyi informoval ruský politolog Sergej Michejev.

9; Strašná zóna odplaty. Krvavý neúspěch ukrajinské armády v šedé zóně. Strach a útěk vojáků. Byla zveřejněna pravidelná zpráva o vojenské situaci v Luganské republice.

10; Šéf agentury VCIOM Valerij Fjodorov zveřejnil jméno nejpopulárnějšího zahraničního politika v Rusku. Stal se jím Alexandr Lukašenko.

11; Ukrajina si sama stanovila diagnózu, říká velitel brigády Doněcké republiky. Tím, že se vzdali jak ruštiny, tak i Rusů, si sami vystavili svou diagnózu.

12; Hrozí Rusku epidemie koronaviru? V Ruské federaci se chystají vypracovat jakýsi expresní test na zjišťování koronaviru 2019-nCoV, který napadá dýchací cesty a plíce.

13; Generál ruského letectva informoval, jak bude odražen raketový útok na Moskvu. Bojové možnosti a charakteristiky současné protiraketové obrany se neustále rozšiřují.

14; Banderjugend. Na Ukrajině povolali do armády dvanáctiletého chlapce. Chlapci z Kyjeva poslali povolávací rozkaz do armády.

15; Medveděv zaslal gratulaci nové vládě prostřednictvím sociální sítě. Chci vyjádřit svůj vděk těm kolegům, se kterými jsme pracovali po dobu posledních několika let.

16; Někdo přišel nově, jiný zůstal z minulosti. Jak se změnilo složení ruské vlády? Nový premiér ruské vlády Michail Mišustin představil hlavě státu Vladimiru Putinovi novou vládu.

17; Zelenskij, Načalova, tomos... Co Ukrajinci nejvíce hledali na Googlu? Občany Ukrajiny ze všeho nejvíc zajímal jejich nový prezident Vladimir Zelenskij.

18; Trump může občanům Běloruska omezit vstup do USA. Informoval o tom s odvoláním na vlastní zdroje list Politico.

19; Migranti vyvedli z Ruska biliony rublů. Od roku 2009 až do roku 2018 bylo z Ruska prostřednictvím platebního systému vyvedeno 141,4 miliardy dolarů, tedy zhruba 5,64 bilionu rublů.

20; Rada federace potvrdila nového generálního prokurátora Ruska. Jurij Čajka, který vykonával funkci generálního prokurátora 13 a půl roku, přechází do funkce stálého zástupce prezidenta na Severním Kavkazu.

21; V Doněcku byl zadržen rektor vysoké školy za přípravu nájemné vraždy vysokých úředníků Doněcké republiky. Informuje o tom doněcké ministerstvo vnitra.

22; Tři sta rybářů odnesla na moře utržená kra. Na Sachalinu začala záchranná operace.

23; V USA přiznali vyšší počet zraněných vojáků při raketovém útoku ze strany Íránu. Američtí lékaři nadále pokračují ve vyšetřování vojáků z atakovaných základen v Iráku.

24; V Doněcku si připomínají páté výročí barbarského útoku ukrajinské armády na autobusovou zastávku, při které bylo zabito nebo zraněno 34 lidí. Některé válečné zločiny ukrajinské armády přece jen ještě trčí nad obvyklou míru cynismu a bezcitnosti.

25; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky. Nepřítel změnil taktiku a místo minometného ostřelování používá střelbu ostřelovačů.

26; Zdroj zveřejnil termín vytoužené tranše půjčky Ukrajině od EU. Jde o druhou a poslední tranši makrofinanční pomoci Kyjevu od Eurokomise. Mělo by k tomu dojít v průběhu února.

27; „Nemožný“ Sencovův film natočených „v putinovských kobkách“ bude promítán na Berlinale. Práce na filmu probíhaly v době, kdy skandální ukrajinský „režisér“ seděl ve vězení na území Ruské federace. Práce řídil korespondenčně.

28; Rusové potřebují více masa, ryb a zeleniny,říká Putin. Ruský prezident prohlásil, že je třeba zdokonalit strukturu spotřebního koše.

29; Ukrajinská armáda chystá plamenometný úder. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Luganské republiky. Velení severního sektoru ukrajinských okupačních sil schválilo rozhodnutí o uskutečnění řady provokací poblíž linie dotyku.

30; Co nejrychleji! Senát urychlil projednání Trumpova impeachmentu. Včera byly v Senátu zahájeny kroky v případu impeachmentu prezidenta Trumpa.

31; Matka několika dětí z Petrohradu se stala Miss Universe 2020. V rodném Petrohradě žena pracuje jako lékařka-gynekoložka, zabývá se argentinským tangem a miluje literaturu.

32; Vážné hrozby. V Kyjevě neočekávaně varovali před velkým nebezpečím spojenectví s EU. Ukrajinský vicepremiér Dmitrij Kuleba neočekávaně vysvětlil, že experti,kteří už v roce 2017 kritizovali celní unii, měli pravdu.

33; Málem si nadělali do kalhot. To jsou neuvěřitelní hajzlové. Putin informoval o tom, kdo se zabývá „skupinami smrti“ na sociálních sítích. Policisté jsou po provozovatelích těchto nebezpečných skupin, které nabádají mladé lidi k sebevraždám. Samotní organizátoři projevili velmi málo statečnosti při zatýkání. Naprosto nečekali, že by je mohl někdo odhalit, natož přijít zatknout. Velmi rychle jim došlo, že je čeká vězení.

34; Je tu šance vyléčit každého. Dříve nikdo nevěřil, že tohle bude někdy možné. Vědci referují o velkém pokroku při léčbě všech typů rakoviny.

35; Jsem vzorem pro postsovětský prostor. Zelenskij poblahopřál Ukrajincům ke Dni jednoty. Podle názoru ukrajinského prezidenta je Ukrajina nejlepší zemí na světě a všechny ostatní země jí závidí.

36; Další prosím! Už druhého ukrajinského neonacistu nechali vypít moč. Z tohoto (jistě odsouzeníhodného) „drobného chuligánství“ se stává na Ukrajině zajímavá tradice.

37; Proříznuté hrdlo a strnulý úsměv. Na Ukrajině nelidsky zavraždili ozbrojence pluku Azov pocházejícího z Ruska. Policie zjistila identitu zavražděného. Je jím šestatřicetiletý Rus, který se stal ozbrojencem batalionu Azov a který bojoval v Donbasu.

38; Ukrajina „zvítězila“ ve válce a ovládla administrativu v Moskvě, píše ironicky ukrajinský novinář. Několik nových členů ruské vlády má ukrajinská příjmení. SBU by měla zbystřit a začít je vnímat jako potenciální ukrajinské agenty v nové ruské vládě.

39; V Rusku byl hospitalizován první muž s podezřením na koronavirus. Primář Botkinské nemocnice potvrzuje první ruský případ podezření na onemocnění koronavirem, který již nějakou dobu řádí v Číně.

40; Speciální operace v Luganské republice. Pracovníci ministerstva vnitra byli zadrženi kvůli jejich spojení s SBU a prodej nebezpečných drog.

41; Kdo že to má odejít z Donbasu? V Doněcké republice odpověděli ukrajinskému ministru obrany. Podle jeho vyjádření sílí totální chaos a rozvrat v hlavách ukrajinských funkcionářů. Podle jeho slov by obránci Donbasu měli opustit sporné území. Panu ministrovi chceme připomenout, že konflikt v Donbasu nezačali civilní obyvatelé tehdejší Doněcké a Luganské republiky, ale ukrajinské vedení, které se dostalo k moci nezákonným státním převratem a které rozpoutalo tzv. antiteroristickou operaci proti těm, kdo nesouhlasili se zvůlí probíhající v Kyjevě. My jsme tady doma, odejít by měli ti, kteří sem byli nahnáni ze všech koutů země, aby nás zabíjeli.

42; V důsledku palby ostřelovače byl zabit obránce Doněcké republiky. Ukrajinské vojáky okamžitě dostihla odplata.

43; Ukrajinský poslanec Ilja Kiva se porval s „veteránem ATO“. Dotyčného muže si kdysi vyhlédla SBU. Je to profesionální provokatér.

44; Špatně se o nás staráte. Zelenskij v Davosu prohlásil, že svět je málo znepokojen situací na Ukrajině. Naše země necítí ve světě dostatečné znepokojení z naší „války s Ruskem“.

45; Tak místo nich vezměte nás... Zelenskij navrhl Evropské unii, aby místo odcházející Velké Británie byla přijata Ukrajina. Podle jeho slov Ukrajina vidí svou budoucnost v EU.

46; V USA 14. prosince 2019 zemřel ve věku sto let nacista z SS Galizien Michail Karkoc, který se podílel na masových vraždách na Ukrajině. Informuje o tom agentura Associated Press.

47; Bylo vydáno mimořádné prohlášení Národní policie Doněcké republiky. Během oslav Dne jednoty na ukrajinských pozicích došlo k výbuchu min uložených dříve ukrajinskou stranou. Dva ozbrojenci přišli o život. Po explozi byla zahájena chaotická palba ze střelných zbraní směrem na pozice Národní policie Doněcké republiky. Odvetná palba zahájena nebyla. Následovala evakuace těl obětí. Velení 58. brigády provádí vyšetřování vlastními silami.

48; Putin promluvil o nepřípustnosti dvojvládí v Rusku. Putin na setkání ve vzdělávacím centru Sirius komentoval nápad zavést v Rusku institut prezidentského dohlížitele (mentora).

49; Člen Veřejné sněmovny Doněcké republiky Alexandr Bolotin byl zadržen za veřejné podněcování nenávisti proti silovým strukturám republiky na internetu. Generální prokuratura Doněcké republiky zahájila trestní stíhání.

50; Sorosův Fond platil vyšetřovatelům a prokurátorům, kteří měli na starosti případy o vraždách na Majdanu. Informoval o tom ukrajinský právník Andrej Portnov.

51; Mezinárodní antidopingová agentura WADA pozastavila činnost moskevské antidopingové laboratoře. Rozhodnutí WADA zůstane v platnosti do ukončení disciplinárního procesu.

52; Válka v Donbasu může skončit klidně už zítra, řekl Zelenskij na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.

53; Na tahu je královna. Parlament Velké Británie potvrdil návrh zákona o Brexitu. Dnes byl návrh projednán Sněmovnou lordů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.1.2020

 1. proud napsal:

  "1; I blbé příklady táhnou… Další devatenáctiletá Ukrajinka prodává své panenství ".................tak to je skutecne svetovej problem,ale ja ho nekoupim,necham to nejakymu reznikovi,kdyz si to chce uzit:-))))))))))))))))))))))))).Ovsem mela by si devenka uvedomit,ze cim vic magoru ji prevalcuje,tim vic k hovnu bude mit jednou svy dite,nebo deti a kazdej chlap by mel vedet ze kdyz ma decko s babou co uz s nekym byla,nikdy uz nebude ani fyzicky,natoz psychicky jenom jeho vlastni!!!!!

 2. .lak napsal:

  Z našich luhů, hájů a sadů. :lol:

  Co to furt kecáte, eš, 23.01.2020 13:40:06
  o komixsce pasáka velbloudů €araboafriky Člověk aby tomu nakonec neuvěřil ale věděl. . youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
  Reagovat

  pan Hynek, Yogina, 23.01.2020 12:50:01
  by byl skvělý prezident !!!!!!!!!!!!!!!! Nikdo lepší tady není !!!!!!!!!!!!
  Reagovat

  český průmysl dostal , čeněk, 23.01.2020 12:22:34
  vašim chazarským, majetkovým převratem, cílený, smrtící, úder, jako vše ostatní, že nejsou viníci, po odvšivení a veřejné kastraci ,v lochu, asi nechápe nikdo, nejen ty
  Reagovat

  reklama
  černý , chazarský, humor,, čeněk, 23.01.2020 12:09:01
  po 30 letech hrůzovlád, nám nepatří ani voda, natož průmysl, v jednom máš pravdu, kdyby nás nevedl organizovaný zločin, morbidně žraví pejzatí, ryzí amtéři, otrokáři, církevní pomatenci, nebyla brutálně bržděna koruna, prohlubován umělý dluh, a podařilo se trochu omezit loupeže v nejvyšších postech,nebyla možná další likvidace přírody, venkova, lesů, zbytku orné půdy, výroba a dovoz jedvatých žrádel, bylo by nám daleko lépe, ale to je nesmysl, to by žid babiš ,byl sorozovou EU zničen
  Reagovat

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Znici-to-cesky-prumysl-Expert-Hynek-varuje-pred-novinkami-z-EU-A-to-neni-vse-Salamova-metoda-ubyvani-svobod-610806/diskuse

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!