Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.1.2020

poklonskaya_zlaya1; Natalja Poklonskaja vyzvala věřící, aby ignorovali vtipy komiků a nevystavovat se zbytečně posměchu.

2; Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení Zelenského o přerušení vojny v Donbasu. Podle názoru ukrajinského prezidenta Kyjev hájí v Donbasu své vlastní území, ale v případ oboustranného přání bojujících stran je připraven válku ukončit.

3; Státní department USA označil Ukrajinu za obrovského obchodního partnera. Pompeo připomněl, že USA dodávají na Ukrajinu obranné systémy a podporují prezidenta Zelenského v boji s korupcí.

4; Ambiciózní plány: Zelenskij avizoval restart SBU. Zelenskij prohlásil, že současná vláda má ambiciózní plány ve sféře reforem v systému ochrany práv.

5; Mišustin uskutečnil jmenování ve vládě a federálních úřadech. Nový ruský premiér jmenoval do funkcí nové spolupracovníky.

6; Evropští novináři jsou rozhořčeni kvůli ukrajinskému návrhu ohledně dezinformací. Generální tajemník Evropské federace novinářů Ricardo Gutierrez prohlásil, že vláda musí dodržovat práva novinářů.

7; Svět se přibližuje k okamžiku, kdy už nebude návratu. Generální tajemník OSN António Gutterres prohlásil, že podle jeho názoru se svět přibližuje k okamžiku, kdy už nebude cesty zpět.

8; Obránci Donbasu připravili karatele o techniku. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

9; Poslanec Státní dumy vysvětlil svá slova o statusu Doněcké a Luganské republiky. Je to volba více než 3,5 milionu lidí, obyvatel Donbasu.

10; Evropská unie přikázala likvidaci. Tragédie Ignalinské jaderné elektrárny v Litvě. Dnes tato elektrárna je jen stínem někdejší slávy.

11; Poslední příslušník námořní pěchoty blokádního Leningradu vypráví, jak toto ocelové město ničilo nepřítele. Bitva o Leningrad byla nejdelší v celé historii Velké vlastenecké války.

12; Francie vrazila Spojeným státům kudlu do zad. Teroristický akt z 11. září má prý na svědomí CIA. Mnohé západní země se drží dnes již neudržitelné americké verze, že za teroristický čin z 11. září 2001 mohou teroristé. Tuto verzi Američané využili k tomu, aby mohly uskutečnit intervenci na Blízkém Východě. Francouzská učebnice „Dějiny 20. století v kostce“ z nakladatelství Ellipses hlásá, že tato událost světového významu byla nejspíš od začátku organizována CIA kvůli zvýšení amerického vlivu na Blízkém Východě.

13; Jak se USA snažily rozpoutat Třetí světovou válku a zlikvidovat SSSR. Novinář politického časopisu vydal materiál, ve kterém informuje o tom, že se USA už od roku 1917 snažily zlikvidovat SSSR.

14; Kyjev maskoval odevzdání letiště Doněcku tím, že tam poslal na smrt „kyborgy“. Všichni velmi dobře vědí, jak dnes na Ukrajině oslavují „kyborgy“. Ale ve skutečnosti se žádné hrdinské činy nekonaly. Byli prostě posláni na smrt.

15; Zemřelých je čím dál více. Epidemie smrtícího viru se prudce šíří po Číně. Nedávno čínské úřady referovaly o 473 případech nakažení a o 17 případech smrti.

16; DOSAAF (organizace zastřešující v Rusku spolupráci armády s obyvatelstvem) přispěje svým dílem k odhalení pravdy o Druhé světové válce. DOSAAF je připraven se aktivně účastnit na vytvoření komplexu archivních dokumentů ohledně Druhé světové války.

17; Ceny cigaret vzrostou v Rusku o jednu čtvrtinu. Příčinou jsou zvýšené náklady na značení výrobků.

18; Jak si Zelenskij udělal ostudu po celé zemi. Pokud by Zelenskij myslel kriticky, musel by se zeptat, proč mě nutíte přednášet Porošenkovy projevy?

19; Ukrajina vlastně už neexistuje. Babčenkovi prudce stoupl krevní tlak v důsledku „prozření“. Přinejmenším už začal vnímat realitu. Babčenko komentoval Zelenského vystoupení před prázdným sálem na ekonomickém fóru v Davosu.

20; USA už nepokrytě řídí Ukrajinu. Poslanec Nejvyšší rady zveřejnil dokument. Dopis adresovaný Generálnímu prokurátorovi Ukrajiny byl podepsán jakýmsi druhořadým pracovníkem amerického velvyslanectví.

21; Už hodně brzy. Čubarov určil datum útoku na Krym. V prvních řadách „útočného batalionu“ budou členové (v Rusku zakázaného) Medžlisu, poslanci parlamentu a západní partneři.

22; K „Severnímu proudu – 2“ připlulo norské inspekční plavidlo. Inspekce z paluby lodě Stril Explorer zahrnuje vizuální prohlídku a instrumentální kontrolu potrubí.

23; V FSB vysvětlili, odkud jsou rozesílány falešné zprávy o uložení bomby. Ruské úřady už podnikají opatření pro neutralizaci činnosti autorů tohoto rozsáhlého útoku.

24; Putin a Zelenskij se původně měli setkat v Izraeli. Putin do Izraele dorazil, Zelenskij tona poslední chvíli vzdal.

25; „Jděte pryč!“. Macron se obořil na izraelskou policii. K incidentu došlo u vchodu do katolického chrámu ve starém městě v Jeruzalémě.

26; Je načase se zásobit pohankou a masovými konzervami. Natalja Poklonskaja se ironicky vyjádřila k chystanému útoku čubarovských hord na Krym.

27; Byla stanovena diagnóza pacientů, kteří přijeli do Petrohradu z Číny. Dva muži byli několik hodin po sobě naléhavě hospitalizováni přímo po příletu na letiště Pulkovo. Původní podezření bylo na koronavirus, což se nepotvrdilo. Šlo o akutní respirační virovou infekci.

28; Státní duma schválila návrh zákona o úpravách Ústavy v prvním čtení. Putin předtím zdůraznil, že navrhované změny jsou důležité pro rozvoj Ruska jako právního a svobodného státu.

29; Holky Turkům, Motor Sič Číňanům a vlaky Němcům. Ukrzaliznicja má být údajně předána pod zahraniční řízení. Prý nejde ani o pronájem ani o prodej. Prostě železnici jen předají, říkají komentátoři k této neověřené poplašné zprávě.

30; Prudké boje v Sýrii. Armáda ozbrojenců přešla do útoku. Zabito nebo zraněno bylo 34 vojáků. Byla zveřejněna průběžná zpráva o situaci v Syrské arabské republice.

31; V Donbasu zabili Mouchu. Nyní jej pateticky nazývají „hrdinou“, ačkoli zabitý ozbrojence sloužil v té nejhorší a nejméně bojeschopné brigádě ukrajinské armády.

32; Gončaruk informoval o vynikajících vztazích se Zelenským. Kolem vlády se nyní děje hodně provokací, manipulací, informačních úniků a špinavých her, prohlásil ukrajinský premiér.

33; Zelenskij oznámil nové rozhovory s Ruskem o další výměně zajatců. Už jsme zahájili rozhovory s Ruskou federací ohledně výměny Ukrajinců. Tentokrát všech, oznámil prezident Ukrajiny.

34; Západní média zakryla cizincům oči ohledně situace v Donbasu. Navzdory už šest let pokračující válce na Západě málokdo ví, co se v Donbasu skutečně děje. Zahraniční novináři bez ověření berou za základ lživé zprávy „patriotů“ a jen je překládají do svých jazyků. A obrázek o konfliktu v Donbasu je hotov. Jestli je to všechno pravda, tím si nikdo hlavu neláme. Západní novináři ani nechtějí jezdit do Luganské či Doněcké republiky. Vůbec je nezajímá pohled z druhé strany.

35; Ještě včera se chystal přijet. Proč Zelenskij náhle odmítl uctít památku obětí Holocaustu? Své rozhodnutí vysvětluje tím, že místo něho přijede o to víc přímých účastníků tehdejších událostí. Izraelská strana tento argument rovnou prohlásila za vyloženě hloupý.

36; Byly zveřejněny podrobnosti o ztrátách ukrajinské armády. Rozvědka Armády Doněcké republiky nadále registruje případy nedovoleného opuštění jednotky ukrajinskými ozbrojenci v zóně OOS (ATO).

37; Ukrajinský ministr spravedlnosti navrhl originální využití věznic v Kyjevě. Denis Maljuska zveřejnil „globální strategický plán“: Větší část zbourat, pozemky prodat a zbylou část budov přebudovat na muzeum.

38; Byl spočítáno obyvatelstvo Ukrajiny. Byly zveřejněny tristní výsledky. Použito bylo několik metodik a všechny vygenerovaly přibližně stejný výsledek, oznámil ministr ukrajinské vlády. K 1. prosinci 2019 žilo na Ukrajině zhruba 37 milionů a 289 tisíc obyvatel, tedy přibližně stejně jako v Polsku. Počítáno bylo pouze obyvatelstvo na územích kontrolovaných ukrajinskou vládou. Zhruba dva miliony lidí žijí na Krymu, další čtyři miliony v Doněcké (2,77 mil.) a Luganské (1,45 mil) republice. Oproti stavu v roce 1993 přišla Ukrajina o 9 milionů obyvatel, což představuje asi 17,3% původní populace. Přičteme-li k úbytku i obyvatelstvo, které odešlo i s územím, činí rozdíl rovných 15 milionů.

39; Němci popřeli Gončarukovo prohlášení o předání Ukrajinských železnic pod německou kontrolu. Připomeňme, že se ukrajinský premiér pochlubil, že ukrajinská vláda chce předat železnici na deset let do užívání Němcům.

40; Tento památník zůstane na dlouho, možná na staletí. O čem hovořil Putin v Izraeli? Emoce, se kterými se prezident Ruska účastnil odhalení monumentu na počest obyvatel blokádního Leningradu, byly evidentní.

41; EU zakázala dovoz drůbežího masa Ukrajiny. Rozhodnutí o pozastavení je pro ukrajinské úřady brutálně neočekávaným, prohlásili v ve Státní potravinářské spotřebitelské službě.

42; Britská královna podepsala dokument o Brexitu. Zítra dohodu o odchodu Velké Británie podepíší nejvyšší představitelé zemí EU.

43; Stačí vám znát jen pár slov, abyste se na Ukrajině cítili jako doma: „Sláva Ukrajině!“, „Hrdinům sláva!“, oznámil ukrajinský premiér zahraničním investorům.

44; Ukrajinec se stal „hrdinou parkoviště“ v Davosu. Delegace z Ukrajiny, která přijela do švýcarského Davosu na Světové ekonomické fórum, se nepředvedla v nejlepším světle. Parkování na chodníku ve švýcarských ulicích rozhodně nepatří k dobrému tónu.

45; V Izraeli jsou šokováni „odpornou manipulací“ Zelenského ohledně jeho účasti na fóru na uctění památky obětí Holocaustu. Vyplývá to z prohlášení zástupců pamětního komplexu Jad Vašem.

46; V Kremlu odpověděli na otázku ohledně setkání Putina a Zelenského v Jeruzalémě. Dmitrij Peskov oznámil, že k setkání nemůže dojít, protože Zelenskij do Jeruzaléma prostě nepřijel.

47; Avakovův poradce Zorjan Škirjak svérázně zareagoval na zařazení ukrajinského trojzubce mezi extremistické symboly ve Velké Británii. Nechal si na záda vytetovat obrovský trojzubec a kolem něho nacistická hesla „Sláva Ukrajině!“ a „Hrdinům Sláva“.

48; Hodiny soudného dne: Do jaderné půlnoci zbývá už jen rovných sto symbolických vteřin. Ručičky hodin Soudného dne byly naposledy přestaveny roku 2018. Nyní byly posunuty o 20 vteřin vpřed.

49; V Íránu zareagovali na výhrůžky na adresu Sulejmáního nástupce. Oficiální zástupce íránského ministerstva zahraničí Abbás Musáví odpověděl na výhrůžku zvláštního představitele USA pro Írán Briana Hooka. Jeho slova jsou prý jen potvrzením cíleného státního terorismu USA.

50; Trump nalezl viníka zadržení pomoci Ukrajině v Baracku Obamovi a jeho administrativě. Prezident USA dodal, že považují situaci s jeho impeachmentem za hon na čarodějnice.

51; Všechny cesty vedou do USA. Přání otcem myšlenky: V Davosu se mluvilo o smrti „Severního proudu – 2“. Promluvil o tom ředitel Eurasijského centra Atlantické rady USA John Herbst.

52; Ve Státním departmentu informovali o jakémsi ruském generálovi zadrženém před více než rokem v Sýrii. Incident byl vyřešen diplomatickou cestou.

53; Společnost Deutsche Bahn učinila oficiální prohlášení o řízení Ukrajinských železnic. Projednávají se pouze otázky operativního řízení. Jedná se o pouhou technickou podporu.

54; Kyjevané byli vyzvání k předčasnému odevzdání novoročních stromků kvůli jejich ekologičtější likvidaci.

55; V Radě federace komentovali posun ručiček hodin Soudného dne o dvacet vteřin dopředu. Důvodem symbolického počinu je vyostření situace ve světě vyvolané počínáním USA.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.1.2020

 1. Putin v Jeruzalémě odhalil památník Leningradské blokády napsal:

  ad bod 40) Ruský prezident Putin a izraelský premiér Benjamin Netanjahu společně odhalili ve čtvrtek v centru Jeruzaléma památník hrdinným obráncům a obyvatelům obléhaného Leningradu během druhé světové války.
  Putin měl slzy v očích, za blokády Leningradu zemřel jeho starší bratříček.

  Památník v tvaru 8,5 metru vysoké stély sa nachází v Sacherově parku, nedaleko budov ministerstva zahraničních věcí, nejvyššího soudu a parlamentu.

  Blokáda Leningradu - dnešního Petrohradu - německými vojsky trvala od září 1941 do ledna 1944 a vyžádala si více než 800.000 mrtvých následkem hladu, nemocí a bombardování. Cca 1300 preživších tohoto 872 dní trvajícího obléhání žije v Izraeli.
  https://svet.sme.sk/c/22309356/putin-a-netanjahu-odhalili-pamatnik-leningradskej-blokady.html
  https://www.themoscowtimes.com/2020/01/23/putin-opens-leningrad-siege-memorial-in-jerusalem-a69022

 2. proud napsal:

  Poklonskaja...................ale stejne ti to slusi;-),stav se;-) :-)))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!