Člověk člověku vlkem

Dva vlci v násStále bobtnající státní aparát, který by měl sloužit výhradně pro efektivní podporu prosperity společnosti, se stává parazitující ropuchou na státním prameni.
Indiánská moudrost říká: Člověk chová ve svém nitru dva vlky. Jeden je hodný a ten druhý zlý. Oba mezi sebou neustále bojují o dominanci. Vyhrává ten, kterého krmíme.

Pokud se podíváme touto optikou na stát, který reprezentuje politický establishment, asi málokdo, pod tíhou nekonečných korupčních kauz a neskonalých vzájemných politických hrubostí, může stát vnímat jako mocenskou instituci, která pozitivně organizuje lidskou společnost.

Příklady selhávání státu:

Podvodné volby

Každé volby, o kterých se občané naivně domnívají, že se naplní jejich společenská objednávka dobra, jsou ze strany politiků, kteří se zaklínají falešnou demokracií, dokonalým sofistikovaným podvodem. Ten spočívá především v trvalém porušování Ústavy, konkrétně Úmluvy o ochraně lidských práv a svobod čl. 14, který zakazuje diskriminaci politických menšin. V článku 24 Listiny jsou jmenována práva - zajištěná státem, kde nesmí být narušena rovnost občanů, nárok kolektivních a individuálních práv vyplývající přímo z Listiny práv a svobod, ve které není podmínka vydáním zvláštního zákona. Přesto si politická diktatura v rozporu s ústavou prosadila diskriminační omezení menších stran, pětiprocentním limitem pro vstup do poslanecké sněmovny. Tímto nezákonným aktem bylo v rozporu s Ústavou odstaveno v posledních parlamentních volbách cca 317 tisíc občanů (voličů), kterým nebyl umožněn podíl na demokratickém principu politické soutěže v následné účasti jejich zástupců v parlamentu. Jednoduše řečeno, byli z tohoto procesu zlovůlí konkurenčních parlamentních stran vyškrtnuti. A co na to Ústavní soud, který má garantovat ústavní charakter výkonu státní moci? Nic. A přitom se jedná o zásadní rozpor s ústavností. Stát je tady od toho, aby uspokojoval poptávku normálních lidí a ne vymezené parlamentní šlechty. A protože stát řídí politici, ti si na svůj dvoreček další politické soupeře nepustí. Ústava pro ně neexistuje.

Iluze demokracie

Demokracie sama o sobě nezaručuje svobodu a lidská práva, ty jsou v rukách politického procesu a ten ze své podstaty končí na pofidérní struktuře většiny politických stran a hnutí. Jak je to možné? Je to dáno autoritativní mocí předsedy. Pokud má předseda ve své pravomoci mluvit do toho, kdo bude na kandidátkách, nelze hovořit o demokratických procesech, neboť toto nemá s demokracií nic společného. Stačí si přečíst stanovy jednotlivých politických subjektů a budete mít jasno. V těchto stranách a hnutích se na kandidátku nedostane nikdo, kdo by přišel s odlišným názorem, než má předseda. A z těchto důvodů nebude nikdo riskovat ztrátu dobrého parlamentního bydla. A tak jsme svědky toho, jak zákonodárci poslušně hlasují tak, jak jim pán velkomožný káže. A proto si o svobodné politické soutěži založené na demokratických hodnotách a lidských právech můžeme nechat jen zdát. Jedná se o politicky zdeformovanou demokracii, která brání moudrým a energickým členům v prosazení potřebných změn a napomáhá kartelům a oligarchům k snadnějšímu prosazení svých protistátních zájmů. Pilíře demokracie jsou postaveny na svobodě lidského rozhodování. Všeobecné lidové referendum, jaké mají zakotvené ve své ústavě Švýcaři, je jednou z nejdokonalejších nástrojů opravdové a lidem sloužící demokracie. Důkazem je jejich vysoká životní úroveň. A proč v česku nemáme referendum? Protože se ho establishment bojí.

Šikanózní státní pijavice

Demokracie nezapříčiňuje ekonomický rozvoj společnosti

Ta je na bedrech těch, kteří něco tvoří. Tedy každého, kdo pracuje na tvorbě a obsluze materiálních hodnot. Stát, tedy politici, kteří mají tomuto procesu vymetat cestičku tak, aby se tato oblast co nejlépe ve prospěch celé společnosti rozvíjela a prosperovala, se však chová přesně naopak. Uvalují na tuto oblast neustálou záplavu byrokratických, populistických a hlavně legislativních paskvilů, norem, vyhlášek a nařízení, které brzdí rozvoj, a tím i svoji vlastní státní prosperitu. Političtí byrokrati zatěžují společnost legislativním smogem a trvalým růstem nových daní, na vše, kde ucítí možnost vysát peníze na zalepení dluhů, které sami napráskali. Stále bobtnající státní aparát, který by měl sloužit výhradně pro efektivní podporu prosperity společnosti, se stává parazitující ropuchou na státním prameni, neb jejich příjmy přerůstají příjmy jejich živitelů. Politický populizmus tlačí do oblasti státní sféry obrovské finanční prostředky formou dárkové rozpočtové politiky, neboť si je dobře vědom toho, kolik vděčného voličstva se v této oblasti nachází. Jedná se o 1.761.000 státních zaměstnanců, kteří mohou svým hlasem odměnit svého potencionálního chlebodárce. Současná vládní garnitura předvádí přesný opak ekonomické vyváženosti mezi příjmy a výdaji, která jediná může přinést celospolečenskou prosperitu. Vše ostatní je vykrádání budoucí prosperity.

Závěrem bych položil otázku politikovi, který sám sebe nazývá urputným hovadem, a který před nástupem do politiky většinu výše popsaného kritizoval.

Kterého vlka v sobě, pane premiére, krmíte?

Státní dluh za vašeho působení v politice vzrostl o 120 miliard. A dle vašeho novoročního proslovu chcete v zadlužování naší země bez uzardění pokračovat. Čím vyšší je státní dluh, tím razantnější bude v budoucnu znehodnocení úspor a soukromého majetku nás všech. Vše, čím se chlubíte, jste dosáhl dluhem. Na firemní potenciál, který živí tento stát, a na občany jste uvalil nehorázné daně a pořád to nestačí pokrýt stále rostoucí státní výdaje. Krmíte zlé vlky, které nelze ze státních příjmů nasytit.

Ze slov se stávají skutky, ze skutku se stávají zvyky, zvyky utváří charakter, charakter vytváří náš osud a osud, to je náš život, pane stíhaný premiére.

Přeji všem úspěšný rok 2020.
38 Komentářů k Člověk člověku vlkem

 1. proud napsal:

  Hezky prislovi,platici jen do urcity miry,protoze na ceste k jednote plati kosmickej zakon vyvazenosti dobro-zlo se snazej vitezit,ale kosmos dba o rovnovahu ktera se za vsech okolnosti snazi obnovovat..........A jak vime,kosmicky zakony jsou nadrazeny vsem a vsemu,diky kosmickymu radu existujeme........Proto zjistime ze je prisne dodrzuje i GP!!!

 2. Zdenek napsal:

  Vytesat do kamene!

 3. Jozef Glinsky napsal:

  Kto - co akym sposobom,
  ako casto a ako silne krmi v nas dobro - zlo?

 4. Jozef Glinsky napsal:

  Dlh 120 miliard - co je to?

  Nejaku vypovediaciu hodnotu ma len a len pomer dlhu k vykonu hospodarstva a k rezervam statu,obyvatelstva a podnikov,vztah k rastu realnych prijmov a ku kvalite investicii, ap.

  Cesky dlh je stale jeden z najnizsich na svete,rast realnych prijmov jeden z najvyssich v Europe....

  Takze z tohto hladiska vlada Babisa zasluzi si hadam aj absolutorium.
  Tento vykon vlady Babisa je jednym z dovodov,preco odolava majdanom, sponzorovanym vladcami medii.
  Dalsi dovod je rozum ceskych komunistov a inych tzv. extremistov,ktori Babisa a Zemana chrania.

  • geronimo napsal:

   Vypovídací hodnotu má hlavně to, že teď, v době údajně obrovské prosperity, nedokážeme dluh splácet, ale naopak ho jen dál navyšovat

   • PetrC napsal:

    Marco, vzdyt cely kapitalisticky system je zalozeny na dluhu. Banky prestanou pujcovat, lide nebudou mit prachy na nakupovani, tovarny na vyrobu, zemedelci na masinerii. I ty nejvetsi firmy jsou zadluzene az po usi. Proste lide jsou zotroceni mnohem vic nez v otrokarskem systemu.

   • Jozef Glinsky napsal:

    Uroky su dnes blizke nule,dokonca aj nulove.

    Takze len nezodpovedny clovek si nepozicia na x rokov /fakticky gratis/ to,co okamzite potrebuje,alebo to,co mu pomoze v tom,aby nestratil konkurencieschopnost.
    Teda napriklad len nezodpovedny clovek si nepozicia za nulovy urok na vzdelanie,na konkurencieschopnu technologiu,na nutnu infrastrukturu....

    Zodpovednemu subjektu /statu,firme.../dnes pozicaju aj za nulovy a negativny urok.
    Cesku aj Slovensku dnes pozicaju aj za nulovy urok.

 5. Jozef Glinsky napsal:

  Ja /nie som sam/ naopak
  odporucam Cesku i Slovensku dlh aj okamzite zvysit.
  Pretoze nas dlh je v porovnani s mnohymi inymi statmi /Nemecko,Rakusko..../ este velmi nizky
  a pretoze si dnes mozeme pozicat aj za nulovy,alebo dokonca negativny urok.
  Teda mozeme o 5,ci 10 rokov menej vratit,ako si dnes poziciame.
  Pravda,pozicat si treba na mimoriadne uzitocne a produktivne investicie.

  • proud napsal:

   Tak bez a vem si pujcku,ale sam za sebe!!!

  • proud napsal:

   Kdybych ja mohl,strelim kazdyho kretena co me zadluzi okamzite mezi oci!

   • PetrC napsal:

    Proude, pujcky sice nenavidim, ale jsou pripady kdy se vyplati. Kazdopadne je to risk.

    • proud napsal:

     Pujcka je zlodejna,hotovo. Jestli se vyplati,nebo ne je uz vec nazoru.Vsechno v cem penize delaji primo penize,je zlodejna,tak je to jednoduchy.Divej se na to z hlediska vytvareni skutecnejch hodnot,tedy vyrobku,navic platnejch vyrobku,nikoliv suntu k nicemu.

     • proud napsal:

      Stavis dum,sejes obili,staras se o dobytek,pestujes zeleninu,vyrabis nabytek,vytvaris skutecny hodnoty..............pro priklad.

      • PetrC napsal:

       V dnesni podobe to zlodejina je. Ale o tom nepisi.
       Pisi o tom ze nekdy se pujcka vyplati. Neni moc lidi co si dneska dovoli postavit dum bez pujcky. Bohuzel, tak je system nastaveny a my v nem zijem.

       • proud napsal:

        Uz rozumim,napsals to spatne,muzou se objevit chvile kdy se bez pujcky neobejdem to melo bejt :-).To znamena ne ze se vyplati,ale ze nam nezbyde nez se nechat okradat.

        • PetrC napsal:

         Proude, ale podle vasi teorie je i pronajimani je zlodejina. A pritom to je nutne. Cely nastaveny system je zlodejina a banky jsou zaklady teto spolecnosti. Takze tak jak pisete.

        • proud napsal:

         To asi neni Peto,dokonce to neni ani srovnatelny :-).Pujcit ti prachy a pocitat si vyssi vratny prakticky za nic a poskytnout ti strechu nad hlavou na klic , s kuchyni, teplou vodou,koupelnou,hajzlem a topenim je kua zatracenej rozdil :-))))

        • proud napsal:

         Ovsem bejt po mym,bylo by i s tim utrum,zrusenim penez i obchodovani,nic proti tomu.

        • PetrC napsal:

         Ale je to vlastne pujcka co delate. Mam dojem ze male banky si take penize netisknou a musi mit nejakou proti hodnotu. Ale priznam ze o bankach toho moc nevim.

        • proud napsal:

         Jestli to vidis jako pujcku,budiz,na kazdej pad si musim ten barak a ty byty opravovat a udrzovat sam,to bych s prachama nemusel,ty by se mi tvorily takhle uplne samy z niceho.... :-)

        • proud napsal:

         O tom jak to je s penezma si najdes na YT par dokonalejch videi,zkus treba hledat "Podvod jmenem penize" :-)

        • proud napsal:

         Ale privedls me na dobrou myslenku Peto,abych byl jako banker:-))))))))))))))))). Koupim nekde kus pole,vykolikuju parcely a budu je pronajimat jako domy,ale kazdej si ho bude muset postavit nejdriv za svy sam,ja pronajmu jen ten plac za ty prachy jako dum,nebo byt,bude stastnej,bude mit kde stavet a bydlet............pak budu jako banker,uz me to nebude nic stat,jen na rozdil od nej ty parcely budu muset koupit,on koupi jen inkoust do tiskarsky masiny,njn,co holt nadelam:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    • Jozef Glinsky napsal:

     Ked o 10 rokov musite vratit len to,co si dnes poziciate - aky je to risk?
     Bezurocna pozicka - kedy je risk?

     • proud napsal:

      Ta je neexistujici...............vzdycky jak jde o prachy a zidy,je v tom hacek,vem na to klidne jed!!! Je to podobny jako platit si pausal na mobil kdy ti povedi ze volas po EU v pausalu a kdyz si zavolas mimo republiku,ale v EU,nestacis zirat :-))))))))))))))))))))))))

  • proud napsal:

   Kdyz nemas s pujckou problem,ok,prima,takovej se mi hodi,pujc si 5 mega a dovez mi je,muzes pak s radosti a mym vrelym dikem splacet, a i tvoje deti!!!!!!!!!!!!

 6. proud napsal:

  To je prave jeden z problemu "zastupitelu",naberou si na tebe pujcky,rozkradou je,nadelej si kralovsky platy a ty muzes ze svyho hovna co si vydelas splacet! To chces !???????????????? To se ti libi???? Za koho kopes,pro koho delas?

 7. Marco napsal:

  Tak i o tom byl 48 rok, co si budeme nalhávat. První republika byla jedna velká korupce a jeden skandál střídal druhý. Předražené armádní zakázky byli na denním pořádku, to jen my jsme si vysnili něco jiného. Politici se lidem přímo vysmívali, jelikož se jim nemohlo nic stát. Proč se třeba lidé a soukromníci nesejdou a nevymyslí něco pro všechny. Dvoukomorový parlament, kde by v jedné komoře byli cechy a v druhé obyčejný lid, tedy zaměstnanci. Korporace zakázat, velikost jakékoliv firmy limitovat. Burzu s cennými papíry přímo zrušit. Žádní politici do konce svých dní ale volení zástupci lidu i firem s jedním mandátem kupříkladu na rok nebo dva a poté zase jiné tváře. Znal jsem jednoho mistra z Preciozy, který byl zvolen do parlamentu v době strašného komunismu a pobíral identické peníze, jako když dělal mistra. Pouze dopravu měl hrazenou. A po několika letech se vrátil na svůj původní post. Celý systém tak jak je dnes nastaven je skrytá forma feudalismu. Neustálý boj mezi chudými a bohatými. A bohatí díky nástrojům, které vlastní, vyhrávají. Taková společnost ale nikdy nebude štastná, jelikož vytváří sama o sobě nerovnost. Stále slyším i na svobodném vysílači koho volit nebo nevolit ale to nikdy nic nezmění. Jedině spravedlivě rozdělená vláda nad společností, kde si každý příjde na své, může vyřešit dnešní marasmus. A nemyslete si, bavím se s podnikateli a něco podobného by s nadšením, samozřejmě ti poctiví, přivítali. I oni mají své problémy, které současný svět neřeší. Komunisti udělali obrovskou chybu, že neumožnili podnikání živnostníkům o které by se mohli posléze opřít. Sice se v 80tých letech vzpamatovali a první oprávnění vydali snad 2 roky před majetkovým pučem ale to už bylo pozdě.

  • proud napsal:

   A zamysli se,zastupnej system nevytvari nerovnosti?........ ;-)

   • Marco napsal:

    Však o finální podobě lze dikutovat. Jinak ahoj, tipoval jsem, že budeš reagovat jako první:)

    • proud napsal:

     Zdar,klasika kdyz u toho sedim :-))) Tak ja jsem porad stejne pro primy vedeni statu rovnou lidma,jejich pravou vetsinou,tim by odpadla potreba politiku a nechavani se okradat jima a jejich stranama ;-).Misto nich uz zadny zastupitele,ale pouhy vykonavatele jako nase zamestnance toho co si v referendech urcime.To se mi libi mnohem vic,s poradou odborniku,tak nasich zamestnancu co by nas jinak ucili "se vyznat" by tomohlo slusne fungovat,uz jen proto ze by to naucilo lidi mit prehled,vzdelavat se a priznavat si osobni zodpovednost.Bylo by to proste o necem jinym,si myslim.

     • proud napsal:

      Taky jde o to,ze kdyz si neco rozhodnou lidi sami,budou si za tim primo stat a tezko se stane ze prijde "siostrejda" s kufrickem a bude je uplacet,nebo strasit,aby bylo ne po jejich,ale po jeho,jako to dela ted.Prece jen uplatit 10 milionu lidi uz by sakra neco stalo,nehlede na to,ze ty by koukali na nasledky a ne na kapsu,jelikoz verim ze by se jim darilo velice dobre,az by se ten novej system zavedl a vychytaly se mouchy....... :-)

      • Marco napsal:

       Siostrejda by měl utrum, jelikož tak různorodý parlament by asi neuplatil. Proč by se ale snažil, když korporace by byli zakázány přímo ústavou. Tím samozřejmě myslím i banky.

     • Marco napsal:

      Já bych referendum nechal pro případ krajní nouze ale jinak bych politiku úplně vyřadil z našich životů. Cechy by fungovali automaticky, byl by to jejich zájem. Dohled nad nepoctivými podnikateli rovněž. A druhá komora by fungovala rovněž automaticky, třeba i formou vykonavatelů.

      • proud napsal:

       Prave to referendum by snad naopak dokazalo lidi konecne rozhejbat a rozpremejslet,prave ;-).Navic by nebylo co na koho svadet,co by vetsina chtela,to by mela a nesla by si vyhody,ale i nasledky pekne sama :-)

 8. PetrC napsal:

  Proude, ale podle vasi teorie je i pronajimani je zlodejina. A pritom to je nutne. Cely nastaveny system je zlodejina a banky jsou zaklady teto spolecnosti. Takze tak jak pisete.

 9. PetrC napsal:

  Ze se vam vse posere a proste nebude z ceho platit. Pri kazde pujcce musite dat zaruky. V pripade neplaceni to stratite. Mohl by jste dat informace, ktera banka vam da bezurocnou pujcku? Pokud vim kdysi to delali Japonci.

  • proud napsal:

   Jo no,do takovy banky bych hned vpalil a pujcil si ne na dalsi barak,ale hned na celou ulici :-)))))))))))))))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!