Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 31.1.2020

pase_i_sovet_evropy_01; PACE schválila protiruskou rezoluci. Parlamentní shromáždění Rady Evropy schválila 30. ledna rezoluci, která se týká deseti zemí Rady Evropy včetně Ruska, které se nacházejí pod společným monitoringem. Rezoluce předepisuje ruské vládě uskutečnění řady konkrétních opatření, aby byly odstraněny právní překážky pro bezpodmínečné splnění rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva.

2; Neochvějná podpora. Pompeo prozradil, proč přijel na Ukrajinu. Je fajn být dnes v Kyjevě, napsal Pompeo. Jsem tu proto, abych projednal cesty prohloubení našeho strategického partnerství a posílení pozice Ukrajiny jako svobodného a demokratického státu.

3; Všechno se vrátí jako bumerang. Oliver Stone předpověděl Spojeným státům odplatu za všechno zlo.

4; Každý den chodil s bílým nosem (od kokainu). Jak poslanec Ilja Kiva sloužil v ATO. Kiva se celou dobu služby obával únosu a útoku.

5; Luganská republika pod palbou. Karatelé utrpěli ztráty a útočí na obydlené oblasti. Vyplývá to z pravidelné zprávy o situace v Luganské republice.

6; V Hollywoodu zavedli nová pravidla pro natáčení sexuálních scén. Nová pravidla mají předejít nevhodnému chování a obtěžování na place.

7; Na pokyn Washingtonu vysílá Ukrajina své síly do Iráku. V polovině ledna uskutečnili zástupci Ukrajiny, Iráku, USA a Velké Británie rozhovory.

8; Index nesvobody pro ukrajinská média. Neuplynulo ani šest let a Ukrajincům začíná docházet, že v zemi není něco v pořádku. Včetně tak vychvalované svobody slova.

9; Lukašenko si hraje s ohněm. Moskva může dost tvrdě odpovědět na vydírání. Minsk už půl roku vydírá Moskvu výhrůžkou, že přejde na ropu z alternativních zdrojů. Rusko zatím nijak nereaguje.

10; Tlak na bojovníka s narkomafií. Lékař Nikolaj Kakljugin zadržovaný na základě vykonstruovaného případu byl nezákonně umístěn do cely v Novočerkasské věznici.

11; Generální štáb ukrajinské armády slíbil začištění Donbasu během jediného týdne za jediné podmínky: že nezasáhne Rusko. „Vojevůdci“ z ukrajinské armády si rádi připisují hrdinské činy a bojeschopnost armády, které by jim záviděla armáda kteréhokoli státu.

12; V Bundestagu promluvili o tom, jak ostudně se zachoval Západ k Sovětskému svazu za Gorbačova. Oficiální zástupce frakce strany Die Linke (Levice) Alexander Neu se vyjádřil ke slibu, že NATO se nebude rozšiřovat na východ, pokud se Sjednocené Německo stane jejím členem. Sovětský svaz uvěřil slovům a nenechal si slib písemně potvrdit. Západ ale nikdy nedrží gentlemanské dohody. Své nedodržení takové dohody pak často interpretuje jako naivitu druhé strany. Doufejme, že se Rusko už konečně poučilo...

13; V USA informovali, zdali poskytnou Ukrajině vojenskou pomoc v roce 2021. Letos vyšlo najevo, že vojenskou pomoc zablokoval osobně Donald Trump. Pomoc má zůstat beze změn.

14; Rusko dokázalo v podmínkách sankcí nemožné, píší Financial Times. Západ může jen žasnout nad neočekávanými výsledky své politiky.

15; Koronavirus: Počet obětí vzrostl na 213 osob. Nakažených je už téměř 10 tisíc. V Číně se prozatím nedaří zastavit epidemii smrtícího koronaviru.

16; Konečně! V noci na 31. ledna Velká Británie konečně dala sbohem Evropské unii. Dlouhé loučení, zbytečné slzy. Zmizet „po anglicku“ se Velké Británii tentokrát nepodařilo.

17; USA se vyjádřily k tranzitu plynu přes Ukrajinu. Ve Washingtonu považují zachování tranzitu plynu přes Ukrajinu za důležitý faktor soupeření s Ruskem. Jaké právo ale mají Spojené státy zasahovat do těchto dohod, pan Pompeo nevysvětlil.

18; Rudé moře se ukázalo jako „časovaná bomba“ pro svůj region. Výzkumníci z ústavu Maxe Plancka analyzovali obsah etanu a propanu ve vzduchu nad Rudým mořem a dospěli k neočekávaným závěrům: Samotné Rudé moře je srovnatelně velkým producentem skleníkových plynů jako několik velkých zemí v oblasti, které vyvážejí paliva – například Spojené rabské emiráty nebo Kuvajt.

19; Jejich hlavním úkolem je mít Ukrajince na vodítku. Zástupce šéfa katedry Lvovské univerzity komentuje podíl židovstva na moci. Svůj skandální výrok doktor ekonomických věd Iosif Sytnik doprovodil fotografiemi ukrajinských lídrů z různých let v Jeruzalémě.

20; Strašné údery ukrajinské armády na civilní obytné oblasti v Luganské republice. Byly zveřejněny následky. O situaci ve frontových obcích informovala tisková služba Národní policie Luganské republiky.

21; Ruské ministerstvo spravedlnosti navrhuje významné zpřísnění trestů a pokut pro narušitele pravidel silničního provozu. Za některé přestupky mohou pokuty vzrůst až o tisíce procent. Pirátům silnic také chtějí daleko častěji odebírat řidičské průkazy. Jedním z poměrně častých přestupků je ale řízení vozidla bez řidičského oprávnění... Jedním z nejnebezpečnějších přestupků ruských řidičů je míjení vysokou rychlostí vozidla dávajícího přednost chodcům na přechodu. K častým přestupkům patří nedání přednosti protijedoucímu vozidlu při odbočování doleva nebo odbočování přes přímý pruh, ke kterému často dochází například na kruhových objezdech. O překračování povolené rychlosti nebo řízení v opilosti snad ani není třeba mluvit...

22; Žít na účet Ruské federace už nebude možné. Ropa, plyn a soumrak Lukašenkovy éry. Procesy, které ve své době probíhaly na Ukrajině a probíhající nyní v Bělorusku vykazují jasné shodné rysy.

23; Velvyslanec Německa v Rusku zveřejnil očekávané termíny spouštění „Severního proudu – 2“. Nejpravděpodobnější je první kvartál roku 2021, ale nelze vyloučit ani dokončení před koncem letošního roku. Předtím šéf Gazpromu vyjádřil přesvědčení, že Rusko dokáže dokončit plynovod vlastními silami.

24; Bývalý důstojník SBU odhaluje nová tajemství ohledně sestřelení malajského Boeingu. Vysoce postavený důstojník ukrajinské vojenské rozvědky mě varoval: Nevrtej do té situace s Boeingem, říká Vasilij Prozorov. Je tam příliš mnoho momentů, které vyvracejí oficiální verzi. Například není možné, aby byly během několika hodin po tragédii zveřejněny přepisy telefonických rozhovorů vedoucích představitelů domobrany, ve kterých se měli domlouvat na sestřelení Boeingu. Tak rychle není možné ten materiál ani připravit, natož aby mohl projít procedurou odtajnění a poskytnutí veřejnosti. A to je ukrajinská strana ještě stihla za tu dobu přeložit do několika světových jazyků... Tedy jasný podvrh.

25; Dmitrij Jaroš varoval Ukrajinu před hrozící mezinárodní satanistickou diktaturou. Postěžoval si na mladé holky – ministryně nové vlády, které pod rouškou genderové rovnosti legalizují úchylnosti a zvrácenosti.

26; Pět Poláků mlátilo ukrajinské školáky. V Polsku se odehrává silně medializovaný proces v případu násilí na etnickém základě. Bratrovi mladé dívky se nelíbilo, že má známost s mladým Ukrajincem, a tak ho vylákali do parku, kde ho začali mlátit. Situaci zahlédli jiní Ukrajinci a šli svého kamaráda hájit. Do rvačky se pak zapojili další Poláci.

27; Došlo k výbuchu v podniku v Orelské oblasti. Jsou hlášeny oběti na životech a těžká zranění v podobě závažných popálenin.

28; Zelenského ochranka nepouštěla ukrajinské vojáky k pomníku „hrdinů Krut“. „Pročpak se prezident vzešlý z vůle velké většiny národa tolik bojí vlastního lidu?“, ptají se uživatelé sociálních sítí na internetu včetně „patriotů“.

29; Silný výbuch u budovy Útvaru pro boj s organizovaným zločinem v Doněcku. Neznámí pachatelé odpálili automobil.

30; Mají strach a podávají žaloby k soudu. Piloti v USA odmítají létat do Číny. Prezident americké asociace pilotů vyzval posádky vybrané pro lety z USA do Číny, aby odmítali do oblasti létat.

31; Tragické obrázky z Petrohradu. Dělník se snaží zachránit z padající střechy hroutícího se stadionu. Při demoličních pracích na stadionu (Sportovně-koncertního komplexu) se neplánovaně zřítila střecha. Pod sutinami mohou být další lidé. https://rusvesna.su/news/1580474181

32; V Rusku byly zjištěny první případy koronaviru. Informovala o tom vedoucí operativního štábu pro boj s infekcí, vicepremiérka ruské vlády Taťjana Golikova.

33; Zelenskij se v Kyjevě plazí před Pompeem. Prezident Ukrajiny podal hlášení svému zaoceánskému páníčkovi a kurátorovi – státnímu tajemníkovi USA Mikeu Pompeovi.

34; Čtyřiačtyřicetiletá čínská žena vyprávěla, jak překonala koronavirus. Byla jsem první pacientka s touto diagnózou. Neustále se mě ptají, zdali je ta nemoc strašná. Moje rada je nezneklidňovat se kvůli tomu, že člověka izolují, zachovávat si optimismus, poslouchat lékaře, věřit zdravotníkům a vše začne spět k uzdravení.

35; Pobřežní vody v Černém moři výměnou za americké lokomotivy. Zelenskij slibuje Spojeným státům „hory zlata“. Ukrajina naivně spoléhá na to, že USA odstraní obchodní omezení.

36; Stewardy letadla z Číny hospitalizovali v Moskvě s podezřením na koronavirus. Musí být provedeny testy.

37; Výslech po ukrajinsku. Vyslýchaný podezřelý uprchl se zbraní a policejní legitimací. Ve Lvově ukradl muž policistovi zbraň a policejní legitimaci a poté utekl.

38; Spočítali to a zhrozili se. Ukrajinci dluží státu miliardy za energie. Údaje o zadluženosti zveřejnila Státní statistická služba podle jednotlivých oblastí. 26,5 miliardy jsou dluhy za plyn, dalších téměř 17 miliard za vytápění. Nejméně disciplinovanými plátci jsou obyvatelé Charkovské a Dněpropetrovské oblasti.

39; Ruští vojáci se nám vysmívají! Ukrajinští okupanti zveřejnili fotografii pozic obránců Donbasu označených ruskou, ale i ukrajinskou vlajkou. Ta ukrajinská je ale (zřejmě záměrně) vzhůru nohama.

40; Na Ukrajině je na prodej už úplně všechno. Ukrajinská nádraží bude předána koncesionářům do pronájmu. Ukrajinská vláda se chystá pronajímat sedm železničních nádraží.

41; Polsko kupuje od USA 32 stíhaček F-35. Informuje o tom polské ministerstvo obrany.

42; Ukrajinští poslanci žádají zpět svou imunitu. Informuje o tom tisková služba Ústavního soudu Ukrajiny.

43; Ukrajinská armáda utajuje své ztráty. Byl odhalen přesun velkého tajného skladu zbraní a munice do mariupolského přístavu. Tuny zbraní a munice se odvážejí ze zóny okupační operace v Donbasu. Proti ukrajinským vojákům už byly zahájeny desítky trestních řízení.

44; Generální prokurátor Ukrajiny se pokouší odklidit Avakova a zmocnit se kontroly nad Ministerstvem vnitra, tvrdí Ilja Kiva.

45; Na polském ministerstvu zahraničí učinili krajně drzé prohlášení o reparacích od Ruska. Předtím se se stejným požadavkem na Rusko obrátil i šéf vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyński.

46; Nejvyšší představitelé Evropské unie učinili prohlášení ohledně Brexitu. Velká Británie oficiálně opustila Evropskou unii. Navzdory odchodu Velké Británie EU zůstává unikátním a nejoptimističtějším projektem moderní historie.

47; Zavolej Zelenskému... Jak se Trump rozhodl vypořádat s nepřáteli pomocí Kyjeva. Podaří-li se demokratům dosáhnout předvolání svědků včetně Boltona, zůstává nejasné.

48; Další masakr v provincii Idlíb. Byly zlikvidovány stovky ozbrojenců včetně obrněné techniky a osvobozeno zhruba padesát měst a obcí.

49; Hanba! Ukrajinští muslimové si stěžují na útlak ze strany policie. Policisté zadrželi lidi bez dokladů.

50; Ve Státní dumě odpověděli na hrozby USA, že zavedou nové sankce kvůli Krymu. Zástupce Státního departmentu prohlásil, že USA budou zavádět nové sankce, dokud nedosáhnou vrácení poloostrova Kyjevu.

51; Izraelský velvyslanec komentoval nepřítomnost Zelenského na fóru k Holocaustu. Vláda a společnost v Izraeli s pochopením přijaly rozhodnutí ukrajinského prezidenta přenechat místa ukrajinské delegace přímým účastníkům. Diplomat poznamenal, že na adresu zahraničních lídrů mohou znít různá prohlášení od jedněch či druhých úředníků.

52; Přežil jsem dvojí zastavení srdce. Bývalý ukrajinský generální prokurátor promluvil o možném podílu Joe Bidena na své otravě. V interview pro jeden ukrajinský list vyprávěl, jak posledních pět měsíců bojuje o svůj život.

53; Přestaňte se chovat jako paraziti a příživníci. Marija Zacharova drsně odpověděla na požadavky Polska ohledně reparací od Ruska. Požadavky na reparace od Ruska za „škody způsobené během 2. světové války“ Zacharova označila za drzý pokus o parazitování.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!