Putin dal Polsku „po držce“

putin2_9Poláci dostali do držky naprosto zaslouženě, myslí si generální ředitel izraelské televizní stanice ITON.TV Alexandr Ronkin. Polsko zůstalo mimo, když v Izraeli probíhaly akce věnované Celosvětovému dni Holocaustu a 75. výročí osvobození Osvětimi, a to kvůli účasti Vladimira Putina. Přitom Putin, myslí si novinář, přehrál Poláky 10:0, dá-li se to tak říct. „A já z toho mám upřímně řečeno dokonce radost. Dostali přes hubu. A naprosto zaslouženě, protože to, co se v poslední době děje s Polskem, a to, jak se pokoušejí distancovat a osvobodit se od památky Holocaustu, očistit se od svého podílu na katastrofě židovského národa, to, jak se snaží tvářit jako absolutní oběť Druhé světové války, německého nacismu a sovětské koloniální politiky, vypadá naprosto odporně!“, říká Ronkin.

A dodává:

„Já Polákům neberu jejich oběti, které utrpěli během této války. Ale všichni musíme vědět, jaké množství židů bylo na území Polska zlikvidováno – 3 miliony lid! Musíme vědět a chápat, proč tábory smrti, kde byli likvidováni židé, fašisté a Němci zřizovali právě na území Polska. Protože tam proti tomu nic nenamítali – to za prvé. A za druhé – protože fašisté věděli, že tam židé nebudou mít kam utéct.“

Podle jeho slov po válce Poláci zdědili všechen ten gigantický majetek, který zůstal po padlých, zemřelých a nejen Němci, ale i Poláky umučených a ubitých židech.

„Když končila válka, když byli Němci poraženi a židé – odvěcí obyvatelé a občané Polska, kterých zůstalo jen velmi málo, se vraceli domů, do své polské vlasti, jejímiž byli občany, co se s nimi dělo? Pronásledovali je a zabíjeli. Byly pogromy! Právě proto, že věděli o odvěkém polském antisemitismu a o tom, že uprchlíci z koncentračních táborů nebudou mít kam by se uchýlili, umisťovali Němci své koncentrační tábory na území Polska. Právě tam byly největší tábory, právě tam byly tábory smrti a totální likvidace“, vysvětluje Ronkin.

Aby poskytl divákům ITON.TV úplnější obraz, dodal novinář a publicista David Eidelman, že „mezi Poláky bylo největší množství obětavých zachránců, kteří pomáhali židům přežít Druhou světovou válku. Je třeba brát v potaz jedno i druhé. Nezapomínáme na hrdiny, ale ani na lidský odpad“, říká.

Co se týče samotného ceremoniálu, Ronkin poznamenal, že iniciátorem jeho konání byl právě Vladimir Putin a „izraelský prezident a izraelský premiér byli v Jeruzalémě vlastně jeho hosty. To, že nebyli pořadateli těchto akcí, je prostě fakt. Na druhou stranu – připustíme-li i jiné interpretace – můžeme akci interpretovat jako nepopiratelný triumf Izraele. Nikdy se nic podobného nekonalo... A možná je i další interpretace – že se jedná o předvolební akci Benjamina Netanjahu, tj. že Vladimir Putin pomohl svému příteli Benjaminovi“, poznamenal.

Ronkin také zdůraznil, že odhalením památníku obětí blokádního Leningradu v době, kdy se ve většině Evropy a různých dalších částech světa pokoušejí tyto vzpomínky vymazat, zničit je a zlikvidovat památníky, činí Izrael neuvěřitelně šlechetné a velmi silné gesto.“

Ruský politolog Sergej Michejev ve vysílání televizní stanice „Rossija 1“ prohlásil, že „Američané zneužívají takové země jako Polsko, jejich historické ambice a patologickou rusofobii pro vlastní geopolitickou hru, přepisují historii, protože jim to umožní odůvodnit jejich vlastní agresi vůči Rusku.“

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1580463905
12 Komentářů k Putin dal Polsku „po držce“

 1. . napsal:

  Co si myslí ITON.TV je mi jedno ale poláci jsou asi zajímavé pojetí klerikální formy chudoba cti netratí. Jestli se nekompenzují s tři v jednom. :lol: a dvanácterem nebo / kolika i zaražené prdy.

  • proud napsal:

   Polaci jsou skvelou ukazkou nevzdelanosti,nebo umyslne rizeny "vzdelanosti".......aspon jak jsem je v cizine mel moznost potkavat hodne let a pracovat s nima..........o tom co si provadej ve volnym case s telem pomoci chlastu ani nemluve.....

  • trtin napsal:

   psonci byli odjakziva poskoci satanistickeho Vatikanu...

   • proud napsal:

    Jo no,maj "zvlastni" pojeti viry,celej tejden delat svinstva a chlastat a pak si honem koupit odpustek:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    • trtin napsal:

     Vatikan, nosati, jezuite, sionisti, satanisti, cerne slunce - Rad nemeckych rytiru - Polsko, Pobalti

 2. proud napsal:

  Jak je to ted s "Putinem",by me docela dost zajimalo,ale neznam zadnej aspon trochu slusnej "zdroj". Hodne se mluvi o tom,ze je vymenenej,o jakymsi klonu,nebo klonech. Ale kdo,co a proc,to z toho nevyplyva,natoz co na tom je pravdy.............

  • přemítač napsal:

   Údajně má jít již o šestý klon tohoto "vládce". Nicméně, podobné závěry a stanoviska kolují i mimo východní velmoc. Otázkou je, zda tento pseudoboj mezi režimy řízení je skutečný. Z mého hlediska je to jen zastírací manévr skutečnosti. Spousta, né-li vše je uzpůsobeno optice. Posedlost kamerami a záznamy nikdy nebyla větší. A navíc se vše co je z takových přístrojů, pokládá za "důkazní materiál". Jde jen o leštění ovládací páčky? Hypoteticky vzato, nasadím si kameru do auta, vyprovokuji nějakým manévrem jiného účastníka provozu třeba vztyčeným prostředníčkem nebo nakresleným jsi kosočtverec. (nebo mu dám pěstí v hospodě) A poté uvedu jako důkazní materiál jeho agresivní chování za volantem vůči mně. Jsem tedy "oběť" jakési řidičovi šikany a musím být za to odškodněn. Stejný princip proplouvá napříč celým spektrem životním. Z toho vyplývá jediné. Jakýkoliv režim předchozí, nynější, či budoucí, nemůže nikdy zaručit spravedlnost v tomto dualitním systému řízení společnosti? Proto se nazývá "režimem". Není opřen o morální a charakterové chování jednotlivce. Nějaké paragrafy jakkoliv sepsané, jsou VŽDY zneužitelné. Paragraf nadarmo netvoří dvě spojená písmena. Pohádky o sametu jsou jako růžové obláčky, teď chystají sat.é.novou revoluci? Ale tam bude sytě růžová vmíchána do blankytně nebesky modré. Abychom si žili jako v nebíčku hihi.

   • proud napsal:

    Skoda ze o klonech je toho malo napsano v literature ktery by slo aspon trochu verit.Takhle se neni ceho chytit a co rozpremejslet,protoze se proste nevi. Takze hodne obecne receno na zaklade toho temer niceho co vim povim jen tolik,ze na klony krome fyzicky podoby a snad charakteru,neverim,protoze klon nemuze mit zivotni zkusenost jedince kterou si ten dava dohromady celej svuj skutecnej zivot,je moje mineni.Proto bych byl za urcitejch okolnosti ochotnej verit tomu ze se nekde nejakej klon ukazal,kde nebylo bezpecno,ale rozhodne nejednal a nepodepisoval,jak se rika.Na to je podle me potreba vzdycky "original" a ne "hloupej" klon :-).Ale kal jsem psal,skutecnost muze bejt jina a mozna se klonu zachovavaj i "autenticky" vzpominky a zkusenosti originalu(i kdyz nevim jakym zpusobem by to bylo mozny).

    K tem "revolucim",proto mi tolik jde o referenda vetsiny naroda a ne stran a politiku,protoze jen tak je mozny zabezpecit skutecnej nazor vetsiny bez jakykoliv manipulace,je to jedina moznost.Pak nejsou nejaky "revoluce" vubec mozny,protoze si sam narod zarizuje co on chce a zadnej jedinec neni schopnej to ovlivnit ve svuj prospech,nebo prospech kohokoliv jinyho nez je narod sam.

    • přemítač napsal:

     K těm klonům. Osobně si myslím, že jejich existence je nepopiratelná. Zkušenost, která je základní stavební prvek je kopírovatelná a dosaďme si nutnost "prezentace" dle učebnicových pravidel, jakési morální dogma které je tolik milované, lidé vždy měli rádi "vzory" ať už zastávající pravdu (jejich pravdu) či lásku v podobě žijících příkladů a důvodů které ji podporují. Jako tvorové máme z jejich pohledu, klidně tomu říkejme "slabost". My věříme jen tomu co jsme viděli a zažili a dokud to lidi neuvidí, neuvěří, není to tak? Už jen svým zpochybňujícím postojem si sami zavíráme možnost pochopit, čeho je schopen mocichtivý člověk? Hypoteticky kdybych bydlel v Aši a každý den pracoval od 6 do 14 v Plzni a tam bych neustále omílal báchorku o manželce nepoctivých potomcích a obrovské soudní křivdě na úkor mé rodiny, čemu budou věřit lidé v Plzni na pracovišti? Budou věřit, že mám v Aši jen holobyt a trvalé bydliště? Nebudou. Opakovaná lež se stane vrytým zákonem. V okamžiku nenadálého odhalení byť jediného spolupracovníka se stane bláznem kdo? Základní kámen je opřený o masu, která sama tlačí lež před sebou jako božský zákon.

     • proud napsal:

      "Základní kámen je opřený o masu, která sama tlačí lež před sebou jako božský zákon."...........to je duvod jeji existence,at uz se ji rika "masa",nebo "stado ovcanu" delajici a vyvolavajici dojem vlastni vule prestoze vubec zadnou svoji nema. A to je duvod proc porad tak brojim za to aby ono stado,masa,nebo jak jeste se tomu da rikat,zmizelo a premenilo se v uvedomelou spolecnost obcanu,ktera se bude drzet uvedomelou uz navzdy tim,ze si bude sama aktivne vladnout i vytvaret to co se sama vytvorit rozhodla k tomu,k cemu to ona sama urcila!

      • přemítač napsal:

       Jenže "masa" nechce. Lidé mají strach, on je jedním ze základních pilířů. Strach krmil odjakživa "pána". Vše je založeno na jediném puntíku. Puntík je bod na hraně mezi smrtí a životem. A teď si tuto volbu dosaď na masu. Masa chce žít a strach o živobytí je základ. Lidé zpravidla nechtějí slyšet holou skutečnost, chcou sametové pohlazení alá rok 89. Proto jsou šéfové politici a soudci zrcadlo jejich skutečné naivity. Tato naivita tu bude do té doby, dokud se lidé nenasytí požitky, které jsou obyčejné hávy. Lidé chcou milovat lež, jelikož je pro ně žití v pravdě z dlouhodobého hlediska neúnosné? Vnucování pravdy je lichá cesta. Stejný příklad je notorický kuřák či alkoholik. Pokud bude mít v rodině tři členy, kteří mu budou tvrdit jak je kouření a pití nesprávné, bude pít a kouřit stále. Problémem je jeho dětinskost a ukřivděnost. Chce si tak vydupat víc lásky a pozornosti. Skýtá to ale jedno úskalí, dítě se v tu chvíli promění v manipulátora a usurpátora oné lásky a pokládá samo sebe za jedinou právoplatnou osobu na příjem "lásky"? (ukřivděnost je mimojiné skrytá nenávist vůči někomu a něčemu) Pokud onoho alkoholika necháme svému osudu jsme označeni za sobce, hyeny či necity, ale ti jež mu pomáhají ví, že problémem je on, né ti kdož už nemají více síly na to pomoci mu. Nastane tedy situace, kdy musí dotyčný člověk padnout na osobní dno i s rizikem skonání, aby pochopil, že vykořisťovat pozornost a lásku skrze vlastní úmrtí není výraz "lásky"? (vzorec nacismu?) Pokud by jeho skrytá manipulace vyhrála, stane se celoživotním manipulátorem, který svou skrytou mocenskou páčku bude leštit po celý život a ještě se bude chlubit svou pozicí celoživotní oběti od lidí kolem něj, jelikož přece to "oni" za vše můžou. Tento vzorec má úzkou souvislost právě s křesťanstvím a rolí Krista na kříži? Celou dobu tu jde o jediné. O pravdu a o lásku. Ale pravda by měla být vždy na prvním místě. Láska bez pravdy mezi mužem a ženou je též jen parodie či fyzická touha? Ale pár, který spolu drží a ví jeden o druhém vše, i to kdo má kde jaké slabosti a přesto nemá důvod druhého ponižovat, takový pár má cenu větší nežli všechny poklady světa? Na tomto je založeno řízení všeho. Hermetizace je velké varování. Dnešní svět prostě neopravuje, jen vyměňuje. Auta, stroje, domy, partnery či partnerky, jako díly. Povrchnost bují všude, módním proudem je strkání hlavy do písku setí semínek flegmatičnosti a ignorance všeho a všech a poté sebe sama stavět do role "bezkonfliktního a pohodového" člověka ne? Nicméně na konci životní pouti zákonitě každý sklidí co zasel. Kašlal jsi na ně, byli ti u zádele? Sklidíš tedy ignoraci a plody zádele. Ale neskuhrat a lízat semínka posklizňová hihi a s úsměvem a ideálně v kleče pro tu pýchu ať se váhy vyrovnají hihi.

       • proud napsal:

        No a prave tim co jsem popsal vejs by se podle me tohle vsechno resilo,protoze to proste klade duraz na kvalitu kazdyho jednotlivce spolecnosti a odstranuje to to ono stado ve kterym se lze schovavat,staci jen drzet s nim smer a nevybocit,aby si "me nevsimli".Je to o individualite a jeji kvalite a uvedomeni,kdy se individuality vedome skladaji spolu do spolecnosti ktera ma prave diky jim neuveritelnou silu a potencial.Ale to nejde vyrvat,vynutit ani naridit,to se musi zit! O to je tezsi to dostat do zivota,protoze si to musi kazdej uvedomit,k tomu se da pomoct,ale udelat to musi kazdej sam za sebe,protoze chce a protoze porozumi. Je to o ty vode ke ktery muzu kone privist,ale ktery se uz musi napit sam. A to je ten bod do kteryho se snazim mirit.Pak vsechno to spatny cos popsal a popsals to spravne proste zmizi a stane se to veci za kterou se lidi stydej ze nekdy vubec existovala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!