Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 1.2.2020

flag_es_21; Měj se, Evropská unie... V centru Londýna spálili vlajku Evropské unie. Stoupenci Brexitu zpívali „Hanba ti, hanba ti!“, „Tak čau, EU!“.

2; Byly zveřejněny první snímky z množení koronaviru. Na snímcích je zobrazena buňka napadená virem 2019-nCoV.

3; Doktorka „Smrt“ (Uljana Suprun) byla pozorována v kyjevské pivnici, jak hraje karty.

4; Státní department USA informoval o čínské hrozbě pro Ukrajinu. Podle slov státního tajemníka Pompea Peking dělá věci, které nejsou ve prospěch Ukrajiny.

5; Epidemie fejků. Jak se dá vydělat na koronaviru? Každoročně zemře na chřipkové epidemie ve světě 250 až 750 tisíc lidí. Člen výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Alexej Kondraťjev je přesvědčen, že panika se šíří jen kvůli obavám investorů spojeným s neochotou jít do ekonomického rizika.

6; Strana „Sluha národa“ zažalovala „patriotku“, která vyvolala skandál kvůli ruštině. Xenofobie a diskriminace na Ukrajinu nepatří. A to ani na jazykovém základě, prohlásil poslanec Jevgenij Bragar.

7; V Donbasu se ztratily desítky kusů zbraní patřících ukrajinské armádě. Skupina diverzantů utrpěla ztráty. Vyplývá to z pravidelné zprávy o situaci v Luganské republice.

8; V Nejvyšší radě vyhrožují svržením Zelenského. Na Ukrajině může dojít ke svržení stávající moci.

9; Ukrajinština mrzačí děti. Rodiče ukrajinských školáků informovali o velkých problémech kvůli rusofobnímu zákonu o jazyce. Ukrajinští zákonodárci schválili návrh zákona o středoškolském vzdělávání a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Bylo omezeno vyučování v ruštině. Ruskojazyční obyvatelé informovali o tom, s jakými obtížemi se musejí každodenně potýkat. Rodiče žáka šesté třídy tráví se synem při vypracovávání domácích úkolů až pět hodin denně, protože chlapec nerozumí některým slovům, která mu rodiče musejí překládat.

10; Nikonov okřikl Kravčuka za jeho vědomě lživá slova o „setkání“ Hitlera a Stalina ve Lvově.

11; Čistka mezi mocnými v Rusku pokračuje. Putinova myšlenka vymetat funkcionáře a úředníky za hrubé chování probíhá přímo před našima očima. Je nesmírně důležité dostat to na veřejnost, prohlásil ve vysílání televizní stanice Rossija 1 ruský politolog Michail Makrelov.

12; Ukrajina může zaplatit Ukrajinou za zachování své ekonomiky. Ukrajina se může stát tou politickou cenou, kterou je Západ ochoten zaplatit za to, aby ochránila svou ekonomiku.

13; Rozsévá strach. Neznámý šílenec terorizuje Oděsu tím, že ostřeluje byty. Policie odmítala případ řešit, dokud se obyvatelé ostřelovaného domu neobrátili na novináře.

14; Strašlivá ostuda Vladimira Zelenského. Málokdo se dokáže tak efektivně ztrapňovat jako ukrajinský prezident. V tisku stále rezonuje Zelenského neúčast na vzpomínkové akci na Holocaust, která se konala v Jeruzalémě.

15; Proč se hřivna koncem roku propadne? Ukrajinský expert Jurij Gavrilenko informoval o tom, proč může ukrajinská národní měna koncem letošního roku prudce oslabit. Jedná se o situaci nazývanou „inflace na straně nabídky“. Inflaci ženou vzhůru zvýšené náklady výrobců, nikoli spotřebitelů.

16; Putin dal Polsku po tlamě. Generální ředitel izraelské televizní stanice ITON.TV Alexandr Ronkin velmi přesně rozebral podstatu polské rusofobie. Rusko si nenechalo líbit polské překrucování dějin a zveřejnilo dokumenty, které pro Polsko nevyznívají vůbec dobře. Prakticky se ukázalo, že Německo nikoli spolu s Ruskem, nýbrž spolu s Polskem rozpoutaly Druhou světovou válku v Evropě.

17; Hon na krysy. Na Ukrajině probíhá hon na ozbrojence ATO. Vzniká dojem, že na Ukrajině začíná promyšlená kampaň zaměřená na izolaci antisociálních elementů ze společnosti.

18; Stav ruských pacientů s koronavirem není vážný a nemocní se uzdravují. V Číně vzrostl počet zemřelých na onemocnění koronavirem na více než 250 osob.

19; Na Ukrajině požadují zákaz strany Sluha národa. Byla podána žaloba k soudu. Ministerstvo spravedlnosti je tlačeno k tomu, aby iniciovalo zákaz činnosti strany Sluha národa.

20; „Znovu velcí“. Trump zrušil Obamův zákaz protipěchotních min. V Pentagonu podpořili Trumpovo rozhodnutí s vysvětlením, že podobná omezení staví americkou armádu v průběhu konfliktu do nevýhodné pozice.

21; V Doněcké republice bylo zjištěno epicentrum podivných podzemních záchvěvů v Makejevce. Připomeňme, že místní obyvatelé si od jara 2019 stěžují na vibrace zemského povrchu podobné zemětřesení.

22; Záchranka odvezla ukrajinské vojáky do nemocnice a vzápětí měla vážnou nehodu. Sanitní vůz už nepůjde opravit.

23; Koronavirus může potopit světovou ekonomiku. Kvůli novému viru 2019-nCoV ztratily čínské akciové trhy biliony dolarů.

24; V Nejvyšší radě „omylem“ uznali Krym za ruský. V rozhovoru o obnově dodávek na Krym se mluvilo o dodávkách do Ruska. Na opakovaný dotaz novináře, jestli tedy na Krym nebo do Ruska, se poslanec „samozřejmě“ omluvil a potvrdil, že „Krym je přece náš“. Koho tím „náš“ ale myslel, už neupřesnil.

25; Varovný signál. Švédský profesor se drsně vyjádřil o „rusofobním usnesení“ z Bruselu. V září 2019 Evropský parlament schválil rezoluci pod názvem „O důležitosti zachování historické paměti pro budoucnost Evropy“. Profesor podrobně dokazuje, že historickou paměť ohrožuje právě toto usnesení.

26; „Bílé labutě“ patřící Ruské armádě létají nad Severním ledovým oceánem. V NORAD (Spojené velení vzdušné a kosmické obrany Severní Ameriky) ječí o „agresi nepřítele“.

27; Jak se bývalý dobrovolník stal karatelem (ukrajinským vojákem) a potom utekl z fronty, přičemž okradl své soukmenovce. Byly zveřejněny nekřiklavější případy dezerce v ukrajinské armádě. Ukrajinští vojáci nejen utíkají z fronty, oni dezertují se zbraněmi, vojenským majetkem, dopravními prostředky, ale dokonce často i s věcmi svých „kamarádů“.

28; Nabourala dvě kontrolní stanoviště. Policie zahájila palbu na automobil řízený operní pěvkyní, který se pokoušel proniknout do Trumpovy rezidence. Ochrance se podařilo zastavit ženu jen za cenu střelby na automobil, ve kterém vysokou rychlostí směřovala k bráně rezidence.

29; Jakékoli spojení s Ukrajinou likviduje americké úředníky. Bývalá velvyslankyně odešla ze Státního departmentu (amerického ministerstva zahraničí). Bývalá velvyslankyně USA na Ukrajině se stala již čtvrtým vysoce postaveným diplomatem, který odstupuje v souvislosti s impeachmentem Donalda Trumpa.

30; Na internetu se objevily zprávy o pozastavení platnosti výnosu o dvacetiprocentním navýšení důchodů v Doněcké republice. Vedení Doněcké republiky označilo zprávy za lživé.

31; Rusy bude z Číny evakuovat vojenské letectvo. V Číně vzrostl počet onemocnění pneumonií způsobenou novým typem koronaviru na 12 tisíc osob. Přes 250 lidí již zemřelo.

32; Zvláštní operace proti nejvyššímu veliteli ozbrojených sil. Byly zveřejněny neočekávané podrobnosti ze skandálu s důstojníkem ukrajinské armády. Rozvědka Luganské republiky získala informaci o pokračování skandálu s důstojníkem ukrajinské armády, který byl potrestán za kritiku Zelenského.

33; Setkání Pompea a Lukašenka. USA jsou připraveny zásobit Bělorusko všemi energetickými zdroji na 100%. Podle slov amerického úředníka bude vše za tržní ceny.

34; Gorbačov prodal Sovětský svaz Severoatlantické alianci. V posledních letech se NATO podstatně přiblížilo k ruským hranicím. A to nejen formálně přijetím nových členských zemí z Východní Evropy, ale i fyzicky narůstající koncentrací válečné techniky a živé síly u ruských a běloruských hranic.

35; Ukrajinci v Německu. Jak ruské písně zachraňují Ukrajince před bídou. Bývalá učitelka z Východní Ukrajiny se po svém přestěhování do Německa stala pouliční hudebnicí.

36; Ukrajinská vláda je organizovaná zločinecká skupina. Anatolij Šaríj označil Kabinet ministrů Ukrajiny za „organizovanou zločineckou skupinu, která zaměstnává zločince“.

37; Patriarcha Kirill navrhl důležitou změnu v ruské Ústavě. Měl by v ní být zmíněn Bůh. Nejen křesťanský, ale Bůh obecně. Většina občanů Ruské federace se hlásí k nějaké víře.

38; Velení okupačních sil nadále obelhává veřejnost ohledně výše ztrát v zóně OOS (ATO). Podle oficiálních informací za poslední měsíc zahynulo jedenáct osob a třicet osm bylo zraněno. Podle informací Doněcké a Luganské republiky to ale bylo 47 mrtvých a 66 zraněných.

39; Nebezpečný let. Proč Rusko nepovolilo přistání německého letadla s evakuovanými Němci v Moskvě? Letadlo muselo přistát až v Helsinkách. Moskva přijala opatření, podle kterého nebude povolovat mezipřistání letadlům letícím z ohniska nákazy koronavirem.

40; Fort Trump. Vojska USA se chystají k přesunu směrem k Rusku a Bělorusku. Ministerstvo obrany USA zveřejnilo zprávu, ve které se zmiňuje vysoká pravděpodobnost zřízení „Trumpovy pevnosti“ v Polsku.

41; Koronavirus v Moskvě? Nedávno se na internetu objevily právy o karanténě v moskevských školách od 4. do 9. února pro školáky od 1. do 7. třídy. Je to informační šum na základě devět let staré zprávy (28. leden 2011) z Komsomolské pravdy. Někdo se nepodíval na datum...

42; V permské sauně se hromaděn přiotrávily děti. Byla jim poskytnuta náležitá zdravotnická pomoc.

43; Porošenkův propagandista je šokován „Putinovým vítězstvím v Británii“. Právě jste splnili Putinovo zadání! Gratuluji! Bývalý ruský novinář a Porošenkův propagandista Ajder Muždabajev, který uprchl z Ruska na Ukrajinu, označil příznivce Brexitu za debily: Blahopřeji všem debilům z Británie, která jejich vinou přichází o přívlastek Velká. Dále Brity straší tím, že bude mnohem hůř a že díky takovým,jako jsou oni nebude možné se vyhnout válce.

44; Peklo na zemi. Planetu zachvátí nejteplejší pětiletka. Meteorologové z Velké Británie prohlásili, že následujících pět let bude nejteplejších za celou dobu měření.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!