Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.2.2020

moshchi_svyatogo_nikolaya1; Ukrajinec ukradl z chrámu ostatky Svatého Mikuláše ve městě Vinnica a daroval je svému příteli. Informuje o tom tisková služba policie.

2; Smrtící pětka. Bylo vyjmenováno pět nejobávanějších zbraní v historii ruské armády: samopal AK-47, ponorkový raketový křižník třídy Tajfun (Akula), základní bojový tank T-55, strategický bombardér Tu-160, 120-mm tažená houfnice vzoru 1938.

3; Waterloo pro Hitlera. 2. únor je považován za moment obratu (vítězství) ve stalingradské bitvě. Jde o nejvýznamnější bitvu Velké vlastenecké války. Dvě stě dní trvající boje na Volze zvrátily průběh války ve prospěch Sovětského svazu.

4; Cesta po železnici z Ruska na Ukrajinu a zpět. Co lidé vezou, o čem si povídají. Hádky ve vagonu nejsou to nejhorší... O válce se mluví, ale lidé mají i jiné starosti.

5; V Donbasu se ztratil vojenský majetek předaný Spojenými státy. Velitelé ukrajinské armády zametají stopy po zločinech. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

6; Dokažme, že jsme nenechali Donbas vlastnímu osudu! Darujme dětem z Dokučajevska a Jasinovaté deset dní míru a štěstí! Tulský poslanec Vladimir Timakov opět organizuje výlet třiceti dětí z frontových měst do Ruska.

7; V Novosibirsku se zřítila střecha kavárny. Záchranáři hledají lidi pod sutinami dnes ráno bylo známo o jedné oběti. Někteří zranění jsou ale ve velmi vážném stavu.

8; USA ukázaly prstem na nové „zosobnění světového zla“. A není to Rusko. Svět se stal rukojmím západního výkladu dějin. Tentokrát si USA vybraly Čínu. Inu strach má velké oči...

9; Úchylné znesvěcování historie. Ukrajina chystá kreativní dekomunizaci. Místo fyzického bourání pomníků je třeba kreativními akcemi strhávat svatozář a měnit postoje lidí k těmto pomníkům. Jako příklad se uvádí památník v Bulharsku, který bývá převlékán do nejrůznějších zesměšňujících krojů.

10; Polsko otvírá Padořinu skříňku, když požaduje kompenzace a revizi výsledků Druhé světové války. Rusko rozhodně nemá v úmyslu komukoli za něco platit. Na svém současném postoji může Polsko pouze prodělat.

11; Pentagon zapojí své vojenské základny do boje s koronavirem. Ministr obrany USA se chystá vyčlenit vojenské základny a místnosti pro příjem značného počtu lidí.

12; Z minulosti už se vytahují další kostlivci. Tentokrát servilní počínání řeckých a bulharských duchovních ve vztahu k „velkému carovi Evropy“ – Adolfu Hitlerovi.

13; Velitel amerického válečného námořnictva Thomas Modly si postěžoval na nebezpečné zaostávání USA za Ruskem ve vojenské oblasti. Podle něho je potřeba mobilizovat všechny síly a zdroje.

14; Návštěva ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského ve Varšavě byl obrovskou hanbou pro ukrajinský lid. Nejen samotný fakt návštěvy, ale hlavně to, co zde prohlásil o vině za rozpoutání Druhé světové války. Situaci dobře vystihuje citát: Jestli tento rusofobní projekt, který se nazývá dnes Ukrajinou, touží sám sebe zničit, tak nechť se zničí. Klidně si rozbijte hlavu o tuhle zeď!

15; Obrovské výbuchy skladů ukrajinské armády v roce 2017 jsou práce jednotek zvláštního nasazení „Sarmat“. Hlavním motivem pro výbuchy bylo skrytí obrovského množství rozkradené munice v celkové ceně kolem 560 milionů hřiven.

16; Setkání s Pompeem je Lukašenkovou osudnou chybou, který se takto pokusil provokovat Putina. Běloruský prezident se rozhodl poškádlit Putina. Jiné vysvětlení „pozitivních“ rozhovorů s Američanem neexistuje.

17; První úmrtí v důsledku koronaviru za hranicemi Číny. O smrtelném případu na Filipínách informuje Světová zdravotnická organizace.

18; Lavrov zhodnotil šance na torpédování dohody o Antarktidě z roku 1959. Dokument povoluje využívání kontinentu pouze pro mírové účely. Lavrov byl požádán, aby vysvětlil, proč je Rusko přítomno na Antarktidě s takovým množstvím stanic.

19; V Estonsku vyzývají prezidentku, aby si „správně počínala“ 9. května. V Estonsku vyzvala vládnoucí strana Isamaa prezidentku, aby nejezdila do Moskvy.

20; Prodej psa a zaplať energie. Rady Ukrajincům od poslanců za stranu Sluha národa. Nápad pochází od poslance Jevgenije Bragara.

21; Koronavirus: Čína poděkovala Rusku. Vděk vyjádřil ministr zahraničí v telefonickém rozhovoru s ruským kolegou Sergejem Lavrovem.

22; Rusofobní novinář Pozner varuje před nenávistným lhaním o Rusku. Zneužívat extrémní události z blokádního Leningradu k tomu, aby někdo prohlašoval, že v Rusku žerou děti, je už značně přes čáru.

23; V Zakarpatsku zcela shořel kostel. V noci z 1. na 2. února ve městě Iršava v Zakarpatské oblasti vznikl požár v dřevěném kostele svatého Vasila Velikého.

24; „Turecký sultán jede k Záporožcům“. Zítra Erdogan navštíví Zelenského. Informuje o tom tisková služba prezidenta Ukrajiny.

25; Ukrajinský neonacista prohlásil, že ruština je zapotřebí jen k výslechům zajatců.

26; Ukrajinský neonacista Dmitrij Rezničenko se ironickou formou vyjádřil k takřka panickému vyjádření Dmitrije Jaroše, že je třeba upevňovat sílu a odhodlanost v jednotkách. Upozornil ho na to, že na „úderné fotografii“ přímo za ním stojí homosexuál Viktor Pilipenko.

27; V Číně byla vytvořena speciální krematoria pro oběti koronaviru. Těla zemřelých budou dezinfikována a umisťována do hermetických futrálů, které bude zakázáno otevírat.

28; Na americké velvyslanectví v Libanonu zaútočil rozhněvaný lid. Policisté se pokusili manifestaci rozehnat a použili slzný plyn, kterým bylo zraněno šest demonstrantů.

29; Pandemie, jaderný úder a krach energetiky. V USA informovali o tom, jaké hrozby je nejvíce zaskočí. Americe hrozí několik potenciálních nebezpečí, která není v její moci zcela odvrátit.

30; Banány zásilky a netopýří. Mýty o koronaviru. Kmen koronaviru 2019-nCoV se stal hlavní událostí počátku roku 2020.

31; Prodávej si svůj vlastní mozek! Důchodkyně odpověděla poslanci za stranu Sluha národa, který doporučoval prodávat své psy, aby bylo na placení plynu.

32; Velká Británie obvinila Donalda Tuska ze schvalování separatismu. Brusel podporuje Skotsko v jeho snaze vstoupit samostatně do EU.

33; Turecko daruje Ukrajině 50 milionů dolarů pro potřeby armády. Během návštěvy tureckého prezidenta bude podepsána dohoda, podle které Ankara poskytne padesát milionů dolarů.

34; V Doněcké republice tvrdě odpověděli Zelenského asistentovi na prohlášení o revizi Minských dohod. Asistent prezidenta Ukrajiny Jermak prohlásil, že mimořádné komunální volby se mohou konat v říjnu tohoto roku. V Doněcku mu doporučili, aby se seznámil s textem Minských dohod, jejichž změna nepřipadá v úvahu.

35; Rusko vytvořilo bezpečnostní finanční polštář pro zajištění sociálních záruk. Je to dlouhodobá záruka toho, že všechny závazky budou vždy plněny, zdůraznil šéf prezidentovy administrativy.

36; Mistr boxu Georgij Kušitašvili pod vlivem omamných látek napadl v centru Moskvy příslušníky Národní gardy.

37; Do Sýrie vstoupily velké kolony turecké obrněné techniky. Některá arabská média informují, že na syrské území vjelo minimálně čtyřicet obrněných vozů a tanků z Turecka.

38; Terorista s nožem útočil na kolemjdoucí v Londýně. Informuje o tom tisková služba policie.

39; Stopa viru přivedla Američany do tábora pluku Azov. Na Donbas přijeli Američané z odboru globální imunizace Centra pro kontrolu a prevenci chorob.

40; Saakašvili předpověděl rozpad Ukrajiny na pět států. Regionální oligarchická moc Ukrajiny má dostatek zdrojů a existují také soukromé armády, informoval Saakašvili. Jmenovitě zmiňuje Gennadije Truchanova a charkovského Gennadije Kernese.

41; V USA informovali, proč by se měli američtí vojáci bát ruských Solncepjoků. TOS-1A Solncepjok má termobarickou bojovou část, která po výbuchu má mohutný dopad na opevněné pozice.

42; U osob evakuovaných letecky z Číny do Německa byl zjištěn koronavirus. Informují o tom úřady města Hermersheim, kam byli evakuovaní dopraveni po příletu do Německa.

43; Podoby eurointegrace. Ukrajinec v Polsku zbil a pokousal kolemjdoucího. Muži již bylo sděleno obvinění,. Hrozí mu až 12 let odnětí svobody.

44; Masakr v Belgii. Neznámý pachatel napadl s nožem v ruce kolemjdoucí, z nichž jednoho zranil na ruce, druhého bodl do břicha. Policie zahájila palbu a útočníka zlikvidovala. K překvapení všech se jednalo o černošskou ženu. Informuje o tom místní list ve městě Gent.

45; Putin se chce zmocnit celé Ukrajiny a obnovit SSSR, říká Porošenko. Myslí si, že klíčovým prvkem pro tento cíl je ruský pokus o ovládnutí části ukrajinsko-ruské hranice.

46; Rusko přerušilo železniční spojení s Čínou. Rusko v souvislosti se situací kolem šíření koronaviru pozastavuje provoz všech osobních vlaků jedoucích přes hranice Číny.

47; Íránský pilot viděl, jak ukrajinský Boeing zasáhla raketa. Byl zveřejněn přepis rozhovoru. Íránci viděli raketu od okamžiku odpálení až po zásah letadla.

48; Pompeo vyprávěl prezidentovi Kazachstánu o plusech partnerství s USA. V Nur-Sultánu se projednávaly dvoustranné vztahy mezi oběma zeměmi. Státní tajemník pak pokračuje do Uzbekistánu.

49; Budeme na ně tlačit. Zelenskij považuje kompenzaci ze strany Íránu za sestřelené letadlo za nedostatečnou. V tomto případě Ukrajina určitě vyhraje, tvrdí Zelenskij.

50; Záhadná vražda. V Kyjevě byl zastřelen lékař z Doněcka. V centru Kyjeva na ulici Saksaganského byl zavražděn třiačtyřicetiletý plastický chirurg z Doněcka Andrej Sotnik.

Zdroj: http://rusnext.ru/news, http://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.2.2020

  1. .lak napsal:

    anti akismetkové ctrl :lol:

    https://aeronet.cz/news/europoslanec-ivan-david-z-spd-sokoval-o-nic-se-zasazovat-nebudeme-reseni-ve-veci-zakazu-vlajek-je-na-strane-vedeni-eu-parlamentu-a-to-neni-vsechno-jednoho-z-volicu-spd-ktery-se-opovazil/

    https://www.youtube.com/watch?v=oeu4ClKVuMg
    Je tedy falešný jak zpěv, nebo rómské molové podání tak i doprovod bez hudebního sluchu ale jako disgrafikům, diskalkulikům nebo oplzlému brutopýrovi nic nevysvětlíte, ale je holt třetí tisíciletí kovaných. :-)))) Inkluze kam se člověk podívá i v šapitó klaunů v bruselu velkomožných – https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!