Jak vnější síly brání našemu národu získat vládu ve vlastní zemi?

Jan KorálVážení spoluobčané, milí přátelé.
V minulém videu jsem uvažoval nad tím, jestli jsou nějaké vnitřní překážky, které nám brání fungovat jako samostatný národ ve vlastním státě. Myslím, že jich příliš mnoho není a že se dají celkem dobře zvládnout. S vnějšími překážkami je to bohužel podstatně složitější a proto i toto video bude o dost delší. Musíme si totiž ujasnit, kdy a jestli český národ vůbec nějakou suverenitu měl a pokud ano, tak jak a proč o ni přišel?

Dá se říci, že skutečně svobodnými a sobě-vládnoucími jsme byli od doby, kdy jsme jako jeden ze Slovanských kmenů přišli na české území až do doby, kdy k nám přišli Cyril a Metoděj a začali šířit křesťanství. Předtím jsme byli sami sebou i s vlastní vírou a duchovním životem. Od 9. století, kdy se u nás začalo šířit cizí křesťanské náboženství, jsme už úplně svobodní nebyli, protože jsme tím ztratili svobodný duchovní život. Nicméně až do 11. století jsme byli relativně svobodní i politicky až do té doby, kdy jsme se stali součástí Svaté říše římské. I v té době jsme stále měli vlastní český královský rod – Přemyslovce, což skončilo v roce 1306 vraždou Václava III. Nastupující králové z rodu Lucemburků – Jan, Karel IV. a Václav IV. stále v českých zemích vládli celkově vzato ve prospěch obyvatel českého království, což skončilo s posledním Lucemburkem – Zikmundem, který se během husitského povstání postavil proti českému lidu. Během husitských válek jsme získali svou samostatnost na krátko zpět, ovšem za cenu spousty krveprolití. Husité se však mezi sebou dostali do konfliktu, byli poraženi a od té doby vládli v naší zemi s výjimkou Jiřího z Poděbrad cizí panovnické rody. Někteří králové měli k Čechům lepší vztah, někteří horší, ale nikdo z nich už se za Čecha – a tedy domácího panovníka spojeného se svou zemí a lidem – nepokládal a podle toho vypadala i jejich vláda. Relativní politická a náboženská svoboda definitivně skončila po bitvě na Bílé hoře v roce 1620.

Od té doby mnozí čeští intelektuálové a později i političtí představitelé šířili v české společnosti ideu osvobození ze žaláře národů, jak se tehdy nazývalo rakousko-uherské císařství a o obnovení samostatného českého státu. To se však nepodařilo a teprve První světová válka přinesla rozpad evropských monarchií a mj. i vznik samostatného Československa. Položme si však otázku, jestli byl vznik našeho státu v roce 1918 zásluhou národů v něm žijícím? Tehdejší političtí představitelé museli vyjednat uznání Československa u vítězných mocností, tj. především Spojených států amerických, Velké Británie a Francie a později i Sovětského svazu. Československo tedy vzniklo především jako výsledek úsilí těch, kteří 1. světovou válku rozpoutali a vyhráli, nikoliv jako výsledek úsilí nás, Čechoslováků a Rusínů. Bylo u nás mnoho lidí, kteří za ideu samostatnosti bojovali – mnoho politických a intelektuálních osobností první republiky či legionáři v Rusku – ale to by samo o sobě na osvobození se z Rakouska-Uherska nestačilo.

Musíme si uvědomit, že první i druhá světová válka byly rozpoutány ze zákulisí, kde bylo tehdy velmi silné hnutí svobodných zednářů a podobných skupin včetně sionistů. Počátek 20. století bylo období, kdy přicházela k síle současná globální moc, o které už dnes víme velmi mnoho a první světová válka byla akce, ve které se zbavila zbývajících konkurentů v podobě evropských monarchů. Do vlád nově vzniklých států včetně Československa byli dosazeni mnozí svobodní zednáři, kteří vytvořili systémy parlamentní demokracie dnešního typu, tj. systémy, které vládu lidu předstírají, ale přitom obyvatelstvo ovládají za pomoci propagandistických a ekonomických nástrojů.

Druhá světová válka měla mj. dva další cíle – zničení Sovětského svazu a vznik státu Izrael. Sovětský svaz se globalistům porazit nepodařilo a my jsme se dostali do sféry sovětského vlivu. Odpověď na otázku, v čem jsme byli více a v čem méně svobodnější v období socialismu a v čem jsme a nejsme svobodnější nyní, je obsáhlá a složitá a nechám ji na jindy. Jednoznačné je však to, že ani změna režimu v roce 1989 neproběhla jako důsledek vnitřního úsilí obyvatel Československa. Pád komunismu tehdy nastal jako důsledek dlouhodobého úsilí skrytých globálních sil prostřednictvím západních politiků a tajných služeb. Vlády socialistických států se Sovětským svazem v první řadě byly dlouhodobě a systematicky korumpovány a jejich obyvatelstvo přesvědčováno o tom, že za kapitalismu se budou mít ještě lépe a hlavně svobodněji. Že to byla lež, vidíme dnes velmi jasně.

Shrnuto a podtrženo. Kdysi na úsvitu svého bytí jsme byli samostatní a několik staletí jsme dokázali svou samostatnost do značné míry uhájit. S životem a působením Jana Husa přišel do cesty našeho národa zásadní impuls a výzva, se kterou se potýkáme dodnes a kterou jsme ani zdaleka nevyřešili. Jan Hus a jeho pokračovatelé a příznivci se vzbouřili proti vládě lži a pokrytectví, které tehdy přicházelo z Říma, resp. z celé Svaté říše římské. Český národ se z převážné části přiklonil k pravdě jako principu a byl ochoten za pravdu bojovat a umírat. Toto tehdy v pravdě svaté nadšení nám bohužel příliš dlouho nevydrželo, což bylo nejspíše proto, že jsme tehdy stáli se svou pravdou osamoceni prakticky proti celé Evropě a hlavně kvůli vnitřním rozporům. Ty se mezi námi tehdy objevily zřejmě proto, že jsme sice tenkrát dokořán otevřeli dveře ke světlu, k životě v pravdě. Jenže to bylo něco úplně nového. Neuměli jsme s tím žít. Neměli jsme pravidla a řád, který by nám umožnil se na této pokročilejší duchovní úrovni udržet. Proto bylo husitské hnutí poraženo a od té doby se různí vládci Evropy pokoušejí znovu a znovu zlomit a zadusit hlubinnou touhu našeho národa po životě v pravdě a svobodě. Je jim jasné, že kdybychom byli svobodní ve vlastním státě, tak by světlo pravdy zářící z české země, ze samotného srdce Evropy, probudilo spící lid v ostatních evropských zemích a to je pro ně velmi problematické. Úplně zničit tuto naši hlubinnou touhu se jim nikdy nepodařilo, ale nám se také nikdy nepodařilo ji naplnit. Již mnoho dřívějších i současných myslitelů dospělo k tomu, že právě toto, tedy nesení a udržován světla pravdy jako principu je posláním našeho národa a můžeme věřit v jeho naplnění tak dlouho, dokud bude heslo „Pravda vítězí“ na naší prezidentské vlajce.

Dnes víme, že stínová globální moc ovládá všechna nejdůležitější světová média, korporace, banky, finanční instituce, armády, tajné služby, policii, justici, školy, církve a šoubyznys. Podařilo se jim to, protože jsou kontinuálními dědici znalostí o člověku a o světě, které pocházejí z dob, kam ani známá historie nesahá a protože s pomocí těchto vědomostí budují svou nadvládu po celá tisíciletí. Lidé po celém světě však znovu a znovu usilovali a usilují o osvobození se z tohoto globálního otroctví. Bohužel jako lidstvo v tomto boji zdaleka nevítězíme. Ale ani zdaleka neprohráváme. Musíme pochopit, že náš vlastní boj za svobodu v naší vlastní zemi, je jen malou, i když velmi důležitou částí boje celého lidstva za vlastní svobodu. Mnozí už jsme také pochopili, že tento boj začíná v úsilí o svobodu vlastní mysli a vlastní duše. Jsem si naprosto jist, že v poměru k ostatním národům jsme v tomto boji na špici světového vývoje. Jsem si však také jist tím, že je na čase na této cestě vykročit do další kapitoly. Je na čase pokročit od slov k činům a začít vtělovat naše touhy a ideály hlouběji do hmoty a uskutečňovat je.

Vyzývám vás. Pojďme na to!
63 Komentářů k Jak vnější síly brání našemu národu získat vládu ve vlastní zemi?

 1. proud napsal:

  No,kdyz budu soudit jen podle zdejsi diskuse,presneji "diskutujicich".musim se te Honzo zeptat jak a hlavne S CIM??? S timhle "materialem",co se zhada a zaspamuje jen kvuli sem nepatricim odkazum na GP zapadni kapely? Nebo s partou domacich porodniku a ucitelu od soustruhu,nebo z kanclu nejaky automobilky delajici pro zapad a podporujici nasi kolonizaci?................Toz to teda potes vidle.....

  • proud napsal:

   Ale jinak peknej clanek,hezky napsanej,docela slusne ukazuje jak to s nami pravdepodobne vypadalo,a pro me tedy ma smysl obdobi od "cyrila a metodeje" zpatky do minulosti,coz by zrejme i mohlo sedet.

 2. paja napsal:

  Překážky v tomto snažení jsou dvě. První je velmi silná pátá kolona a druhá jsou lidé, kterým je to srdečně jedno.

  • proud napsal:

   .....to nakonec vidime tady v primym prenosu,kdy si blbecek pomeruje pindika se softem.............

  • trtin napsal:

   vnejsi sily jsou porad stejne a snazi se nas zlikvidovat uz tisice let...Slovane jsou posledni prekazkou k totalnimu ovladnuti a zotroceni planety...
   '89 byl sionisticky puc a je to dalsi opakovany utok na nasi zem a narod...ztratili jsme ochranu SSSR a sezrali nas jak malinu stejne jako vsechny dalsi chranene zeme, pricemz samotne Rusko sotva prezilo...
   Vatikan - Satanisti - Kult Cerneho slunce - Sinonisti - Trockysti - havloidni fasisticka pakaz atd...
   Porad stejna ageda se stejnym cilem...
   Trocky se s tim netajil, jeho citaty jsou zname...

   • proud napsal:

    S tim by se melo kazdej den vstavat a mit to na pameti a spekulovat jak se toho zbavit a udelat nasi zemi tim "lepsim" mistem ze kteryho se to rozsiri dal.....Ovsem chce to aby kazdej tem vsem uvedenejm nazvum porozumel a vedel co znamenaji.

 3. proud napsal:

  https://www.biosferaklub.info/valerij-cudinov-vedizmus-bol-v-rusku-az-do-16-storocia/ , rekl bych ze tohle muze pomoct s moznym obrazkem minulosti...

  • Robo napsal:

   Šak ty si sa slovanstva dávno zriekol, ty čurina.

   A k iným tvojim kydom - za to, že sme našu dcéru priviedli na svet len my dvaja a ja som bol prvý, kto sa jej dotkol (dcéry), som na seba veľmi pyšný a ty mi oudík nesahaš na koniec podrážky mojich barefootov.
   Keď ju ešte zvládneme vzdelať bez ohlupovania (minimálne) v prvom stupni základky, to ešte len budem frajer!

   A ty tu zatiaľ len budeš kydať ďalej svoje kktiny.

   • proud napsal:

    Bud rad ze se to obeslo bez problemu a komplikaci. Picuj si jak chces,ale preju vam i dceri jen to nejlepsi a i se vzdelanim aby to vyslo,cemuz prilis vzhledem k tvoji inteligenci co tu posledni dobou ukazujes moc neverim. Nicmene nazory na tyhle veci se u nas dvou rozchazeji,protoze ja bych si na triko zdravi svoji zeny a svyho ditete kvuli nejakymu priblblymu experimentu ze jako Slovani musej rodit treba na stromec,nevzal!!! Osobne jsem spis pro to,aby se delaly nasim zenam a rodinam ve spitalech kde jsou vybaveny na kazdej moznej pruser a natriskany studovanejma odbornikama,domaci a lidsky podminky ke zdravymu a slusnymu porodu. Stejny plati o skolach a vzdelavani........Ono to totiz neni o tom jestli doma nebo ne,ono to je o systemu,jak se doufam nikdy nepresvedcis na vlastni kuzi.A systemu je uplne jedno kdes rodil a jaky mas vzdelani,udela si s tebou co chce on,bez hledu na kohokoliv a cokoliv! Prave proto ze se curackove zaviraji doma a hrajou si na neviditelny a nedotknutelny,tedy strkaji hlavu do pisku spis,nez aby se postavili prave tomu systemu i za ostatni............

    • Robo napsal:

     Meleš chujoviny.
     Vyjadruješ sa k niečomu, o čom nemáš páru.

     • proud napsal:

      Je mi u prdele co si myslis kdyz vidim kolik toho vis...........

      • Robo napsal:

       Nemyslím, viem. Si zaostalá škodná a nikdy nič nedokážeš.

       • proud napsal:

        Ty bud jenom rad zes nedokazal zabit svou zenu a dite,ty magore!

        • Robo napsal:

         Drž hobu, ty pomocný podávač kopáčovi.

         Idiot sa tu ide hrať na ochrancu.

         Aby sme sa do toho vôbec pustili, museli sme si toho veľa naštudovať a overiť.
         To ty v živote nedokážeš pochopiť, mrzák.

         Urobil som to pre svoju dcéru a ty aj s kanadským Petrom ste mi ukradnutí.
         Urobil by som to zas, také spokojné dieťa som v živote nevidel.

        • proud napsal:

         Haranta jsem si dokazal udelat taky,i vychovat,cos dokazal jeste navic? Krome toho zes dosel az "takovou dalku" ze Slovace do Cech,ze nasazujes na me? :-))))))))))))))))))))))))))
         PS:. o tom kopacovi bych spis mohl vykladat ja tobe,noumo:-)))))

   • PetrC napsal:

    Proude, clovek za svuj zivot zodpovedny sam sobe. At si zena rodi kde chce. Je to jeji rozhodnuti. Vy, ja, nebo i doktor nema pravo se srat do zivota lidi. Ovsem pokud si neco zadrbeme nemame co knucet.

    • proud napsal:

     To sedi Peto,o vecech a o tom co se tejka jenom tebe,ale ne co se tejka tvejch deti,nebo jakejkoliv jinejch.Dite si vas vybralo jako rodice,ale ne aby bylo vasim majetkem a mohli jste se rozhodnout mu jen tak kvuli vasi blbosti,nebo egu,byt i nechte,ublizit!!! Rodice by meli brat svoje deti jako jakysi "vyznamenani" a snazit se jim pomoct do zivota,ne jim ten zivot ridit a ovlivnovat,to jen v maximalne minimalni mire,to znamena takzvane "obrusovat hrany",dite neni nici majetek,jenom sam svuj!!! To znamena ze nema nikdo naroko rozhodovat o jeho osudu krome nej,k tomu ho mas jako rodic bezpecne dovist,nikoliv mu do osudu kafrat,nebo ho jeste navic ohrozovat. Takze ne Peto,matka nema narok,to je rozsirena myslenka hodne rodicu,ze si decko udelali a zivej ho,tak si s nim muzou delat co chteji,jenze to neni vec,tak to nefunguje,decko si vybralo je!!! Ma jen narok bezpecne dovist decko do dospelosti a snazit se mu dat na cestu to nejlepsi.

     • PetrC napsal:

      Nemate pravdu do te doby nez se potomek osamostatni jsem za nej zodpovedny ja. Stat dovoli zabijet potratama decka a bude manzelce kecat do toho jak ma rodit? A stat ma pravo kafrat? Matka nema narok a cizi narok ma? Najedno chcete vychovavat obcany ale tlacite na to aby byly ovce. Lide musi sami prijit na to co je pro ne lepsi.

      • proud napsal:

       Netahej do toho ani stat ani to jestli chci nebo nechci nekoho vychovavat.Stat ti do toho nema co kecat paklize to delas spravne a ja bych ti do toho nekecal ani kdybych mohl,maximalne bych te upozornil,ze ta bytost co ji rikas "moje" dite je vic nez si ty myslis a predstavujes a ve skutecnosti jsi tu jen od toho,abys ji pomohl bezpecne odstartovat.Zodpovednost o ktery mluvis je veci lidskejch zakonu v tomhle pripade a narizeni kohosi,jehoz decko beztak vychovavala nejaka "nany". Pokud vim,nazor si muzu rict a konkretne u me jde stejne o to co by si vybrali lidi svoji vetsinou v referendech. Pochybuju ze by si vybirali jakykoliv zbytecny rizika co se jejich deti tejka,ale jsem si jistej ze by vybirali urcite neco lepsiho nez je k mani ted,at uz jde o porody,zdravotnictvi,nebo vzdelavani...........

 4. PetrC napsal:

  Notne pochybuji ze by se mi libilo referendum o tom kde ma rodit moje zena. Proude, kolik decek jste vychoval? To znamena byl s nim staral se o neho kazdy den?

  • proud napsal:

   Peto,stacilo mi jedno,kde jsem psal o referendu kde a jak bude ci ktera zena rodit?;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • PetrC napsal:

    No tak bavime se o porodu a vy na mne s referendama. Muj nazor je ten ze clovek se ma rozhodnout sam. A to i v pripade porodu. Ja nepisi co je spravne a co ne.
    https://mana.org/blog/home-birth-safety-outcomes

    • proud napsal:

     Ale jiste,to patri ke svobode,rozhodni se,ale za svy rozhodnuti a to co z nej vyplyne si poneses v kazdym pripade nasledky,ty osobne. V poradku,nemam vubec nic proti.Ale kdyz svoboda,pak taky svobodna moznost volby rodit bud primo u odbornika a s odbornym vybavenim v pripade potreby,napriklad nutnyho,rychlyho cisarskyho rezu,jinak je riziko ztraty rodicky i ditete,nebo doma s tim rizikem,coz pokaldam osobne za hodne nezodpovednej pristup vuci tem ktery bych mel milovat.

     • proud napsal:

      Osobne bych si svoje schopnosti a sobestacnost dokazoval mnohem radeji treba tim,ze bych se naucil uzivit svou rodinu darama divoky prirody,tam kdyz neco neklapne,porad muzu dokoupit nez se to naucim lip,u decka a matky kdyz neco neklapne,muzou bejt nasledky pres veskerou dobrou vuli a snahu fatalni,je na kazdym jak az se cejti bejt zodpovednej vuci druhejm,matka s tim aspon muze souhlasit,ale ten malej tvorecek co se ho nikdo na nic nepta je na tom podstatne hur,odkazanej na ego debilniho fotra,napriklad!!!

      • PetrC napsal:

       Jiste, pravo rozhodnuti. Ze nebojute proti potratum. Tam se tvorecek rozhodovat muze?
       Proude,i kdyz si svoji schopnost nijak zvlast nedokazuju, vite ze se snazim uzivit tim co si vypestuji a dokupuji jen to nejdulezitejsi. To ze muze byt porod smrtelny, to zena urcite vi. Navic nepozoruji nejake velke umrti v pripade porodu doma. Ja nerikam ze o porodu zeny ma rozhodovat chlap.

       • proud napsal:

        S potratem je to Peto uplne jinej par bot,nejen ze proti urcitejm potratum nebojuju,dokonce bych nektery i narizoval,kdyby to slo a nebylo to proti svobode,v tom ma holt i ta jistou nevyhodu..........,to je holt ono nutny zlo.O potratech kdysi rozhodovala komise a paklize v ni sedeli normalni a zodpovedni lidi,rozhodovala vicemene dobre,presto jsem ji nepovazoval za dobrej napad.Protoze kdyz se narodilo dite nechteny,casto to pro nej byl ocistec a jak k tomu ubozak prislo,ze mel tata ptaka vola a mama byla spina..........napriklad.

        • PetrC napsal:

         Takze tady vam zabiti budouciho potomka nevadi. Neboli ohledne zabiti se rozhodnout muze ale o tom kde bude rodit ne? A ta pohadka o nechtenem diteti. Vite kolik lidi chce adoptovat a decka nejsou? Pokud nechces decko nesouloz.

        • proud napsal:

         "Pokud nechces decko nesouloz."............15.stoleti? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • PetrC napsal:

         Jedina stoprocentni jistota. Navic to bylo mineno ironicky. Ale cim vic anti birth control mame tim vic ku... se produkuje.

  • proud napsal:

   Bejt po mym,udelal bych porodni oddeleni ve spitalech velice prijemnym mistem kde by se rodilo s odbornym dozorem a pomoci,paklize by nastala potreba,okamzite a ihned po ruce. Chcete se zenou rodit doma? Prosim,ale se vsema nasledkama z odmitnuti odborny pomoci,coz muze obnaset i smrt novorezence v nejhorsim i s matkou a konec rodicu,nebo rodice v kriminale,opravnene,navic k jeho smutku z nestesti,protoze meli moznost se rozhodnout a dopredu znali rizika,takze paragraf neumyslnyho zabiti odpada a byla by rec o vrazde.To jsou prosty technicky veci,protoze v porodnici jsou odbornici a jsou schopni se v pripade nutny potreby postarat o vic rodicek,tolik jich jaksi nemame aby sedeli u nekoho doma co kdyby,rezervovany pro jedinou rodicku. Kdo tohle nechape je u me obycejnej sebestrednej,svymu diteti a rodine nebezpecnej moula,protoze neco takovyho si lajzne nejspis i maloktereje profesionalni porodnik ktererej toho rozhodne vi vic nez nejakej trouba s kurzem.aspon zadnyho takovyho neznam. Sobeckejch dobrodruhu znam na druhy strane celkem dost.Muj nazor,at se to komu libi,nebo nelibi! Klidne bych o nem nechal hlasovat.

   • PetrC napsal:

    Hlasovat? Jakym pravem nekdo bude rozhodovat za mne, nebo moji zenu? Lide se rodili tisice roku doma a prezili. A ted o tom budete hlasovat?
    Co se tyce-kdyby bylo po mym-ja nechci aby bylo po mym,at se kazdy rozhodne sam. Nemam zajem nekomu neco prikazovat.

    • proud napsal:

     " Lide se rodili tisice roku doma a prezili. "............ale jiste,zivot si vzdycky cestu najde,otazka je "s jakejma ztratama?"mno to nemyslis,kolikaty kazdy dite prezilo................proto jich v rodinach taky bejvalo tolik,aby aspon neco zbylo............... Hele,kuciiiii,vase "argumenty" me nekdy nechavaj vyslovene cumet s otevrenou hubou,s cim dokazete "operovat" a tvarit se pritom uplne smrtelne vazne :-)

     • PetrC napsal:

      Jo. Urtnost byla velka, lide toho moc nevedeli o hygiene, nechodili na ruzna vysetreni. Tady v tom pripade to nemuzem sronavat. A na druhou stranu nikdo nebrecel ohledne prelidneni planety. Priroda si to srovnala sama.

      • Eschatolog napsal:

       dal bych vám za pravdu snadno pane PetrC, kdybych nemusel platit zdravotní daň na debily, takhle říkáte jen prvni polovinu - tu hezkou :-)

       • PetrC napsal:

        Bohuzel ti debilove se nejvic rodi v nemocnici. K domacimu porodu vetsinou musi byt zaruka zdraveho decka jinak vam to nepovoli.

        • proud napsal:

         Neznam nikoho aspon prumerne zodpovednyho,kdo da zaruku zdravyho decka,obzvlast ne kdyz vsichni vedi co za svinstvo je napriklad hromadne uzivanej ultrazvuk.Takze to povolujou na zaklade zdravotniho stavu rodicu,coz je sama o sobe uz poradna ruska ruleta,obzvlast kdyz otce casto zna jen matka :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 5. Beskydy napsal:

  Moc pěkně napsané. Vzhůru soběstačností ku svobodě. A se svobodou jde ruku v ruce zodpovědnost. A čím větší svoboda a zodpovědnost, tím větší osobní/duchovní růst. A samozřejmě žít v pravdě, vnímat intuici.

 6. Beskydy napsal:

  Proude jak chceš svobodnou společnost, když chceš lidem odebrat svobodnou vůli v tom snad nejdůležitějším a tím je rození dětí.
  Přijdu sem jednou za čas, bo něco dělám a není už tolik času sedět u PC. Ale pokaždé jak kouknu do diskuze, tak je tu zapleveleno tvými příspěvky...pokaždé....asi posledních 10 let :D Takže naprosto tě chápu, že už nemáš sílu na nic smysluplného a že už ti z toho hrabe. Vyraz do přírody to pomůže.

  • proud napsal:

   Mas v tom trochu bordel,kdes k takovymu zaveru prisel? Navic kdyz jsme u svobodny vule,ta patri obcanum,nikoliv ovcanum co davaj vsanc zivoty svejch milovanejch aby si dokazali nejakej domaci porod kdyz uz existujou i alternativy lepsi nez porodnice,ale se stejnym vybavenim a odbornikama.Hochu,ja se tady nebavim o curakovi co si mysli ze muze rodit deti,ale o zodpovednosti k tvoreckovi kterej se takovejm curakum nemuze sam branit a tedy je nejlepsi zarukou jeho preziti a zdravyho prichodu na svet,na slovo vzatej odbornik,nejlip celej tym,kdyz ne primo u porodu,pak aspon okamzite pri ruce v pripade potreby,tomu rikam zodpovednej pristup!!! A za nezodpovednost bych trestal.

 7. korálkokotka napsal:

  proteleted IP Blacklist Cloud proteleted IP Blacklist Cloud proteleted IP Blacklist Cloud proteleted IP Blacklist Cloud proteldfeted IP Blackglist Cloud proteleted IP Blacklist Cloud proteleted IgP Blacklist Cloud proteleted IP Blackli5st Cloud proteleted IP Blacklist Cloud proteleted IgP Blacklist Cloud protele5ted IP Blacklist Cloud proteleted IP Blackl5ist Cloud proteleted IP Blacklist Cloud proteleted IP Blacklist 5Cloud

 8. Rudolf napsal:

  Pane Korál, to co píšete je pravda. Jenže se vrátím zpět s splním, co jsem minule slíbil. Je to tu už celkem zaprasené, ale co se dá dělat.
  Doporučil jste tu Kouli a ještě něco. Ty teorie jsou skutečně bezvadné. A zná je určitě více jak sto lidí. Výsledek? Existují koleje pro jízdu spravedlivou a uvědomělou společností. Jízda po nich by se nám líbila, jenže jak se na ty koleje dostat? Vírou? Volbama? Demonstracema? Defenestracema? Stávkama? Nevím. To neřeší nikdo. Co Vy považujete za skutečně reálnou cestu? Jedna věc je mít vizi a úplně jiná věc znát cestu. Si myslím.
  Vím, že se na to nedá reagovat ve formátu ano-ne, ale tohle je základ všeho.

 9. PetrC napsal:

  Bejt po mym-ja bych trestal-dokonce bych nektere i prikazoval. Uvedomujete si ze vy potrebujete ovcany a ne obcany?

  • proud napsal:

   To si teda urcite neuvedomuju,bejt po mym neznamena ze to hodlam prosazovat,ale davam to na vedomi ostatnim,bud to podporej,nebo zahodej,nezda se ti takovej postup a pristup spravnej? Apropo,podivej se do ustavu pro choromyslny,jsou plny deti tech kdo by nikdy nemeli na dite ani pomyslet!Ovsem svoboda je podle tebe svobodne zatizit spolecnost zmrdem,at se stara,ja ji ho obskakal,pravda? Jenze prave svoboda je v prvni rade ona OSOBNI ZODPOVEDNOST!!!

   • PetrC napsal:

    Proude ja netvrdim ze jsem proti potratum. Jenom pisu ze se mi zda srandovni jednou to je detatko, nebo jak je nazyvate a z druhe strany vam potraty nevadi. Pokud si muze zena rozhodnout o zabiti, mela by mit pravo rozhodnuti, kde bude rodit.

    • proud napsal:

     Peto,pokud vim,tak ho nikomu neberu,jen polemizuju o tom,ze v tomhle pripade jde o pravo na blbost a tedy volam po tom,ze kdyz pravo,pak taky i riziko z nej plynouci! Rod si kde chces,pro me je rozhodujici zdravotni stav miminka a matky po porodu,paklize nebude jak ma bejt vinou domaciho porodu,bude spravny hnat rodice k zodpovednosti,co se ti na tom nelibi??? Kdyby porodnik zmrskal porod,snad by ho k zodpovednosti nehnali??? Nastavil bych prosty pravidlo,paklize bude domacnost schopna vyresit veskery mozny porodni a poporodni komplikace,nemam absolutne problem s domacim porodem,protoze je o matku i dite,v prvni rade o to bezbranny dite!!! zodpovedne postarano!!! Co se ti na tom porad nezda??? Za vychovu decka jsi zodpovednej ty,ale za jeho zdravi pokud sis vsimnul zodpovida krome tebe i cela spolecnost a je to podle me spravny.Nebo si myslis ze napriklad ony autobusy pro skolaky a zvlastni dopravni predpisy kolem nich,ostrahy skol a podobne, jsou jen tak pro prdel?

     • PetrC napsal:

      Nemylite ze pokud se porod zmrska jsou rodice nejvic potrestani samotnym porodem, tak za co je trestat? Precetl jste si vubec pravidla o domacim porodu? Navic si myslim ze se dohadujeme uplne zbytecne.

      • proud napsal:

       "Nemylite ze pokud se porod zmrska jsou rodice nejvic potrestani samotnym porodem, tak za co je trestat?"..............ne,nemyslim si. Vrah je taky potrestanej vycitkama svedomi.......no a???!!!

 10. Perun Hromovládný napsal:

  „Dá se říci, že skutečně svobodnými a sobě-vládnoucími jsme byli od doby, kdy jsme jako jeden ze Slovanských kmenů přišli na české území až do doby, kdy k nám přišli Cyril a Metoděj a začali šířit křesťanství.“

  Co to meleš za germánskou HisTorii! MY jsme tu byli vždy, jsme Keltové, Bójové, Skytové! Dávali nám různá jména, ale pořád jsme to MY, Slované. MY jsme sem nepřišli, MY jsem tu byli! VŽDY.

  • proud napsal:

   To si myslim neni rozporovany? Kazdej nekdy nekam prisel,kridla nemame a ze nas uplacali z hliny veri jen trouba :-).Ja bych klidne veril tomu ze jsme prisli a usadili se tady u nas na jednom z prvnich mist a rozhodne uz nekdy "na zacatku veku". Jasneze umela germanska storka keca.Ovsem i tak musim rict:"Paklize nebylo vsechno uplne jinak" a nase zeme s celou Evropou jako celou severni polokouli se nezacala znova osidlovat relativne nedavno,coz je nam buhviproc tajeny.Co utajit nejde jsou nejstarsi domy jdouci x pater pod zem,tedy x pater zasypany, coz svedci o nejaky poradny katastrofe...........

 11. proud napsal:

  Ver mi,ze ty me potkat rozhodne nechces ;-).

 12. Lime napsal:

  Moc hezký článek pane Korál.

 13. Jana napsal:

  Budeš zakládat novou stranu?

  Já bych k veřejné diskusi dala i ten Hybridní volebni systém. Občas ho dávám do diskusí, líbil se před časem i Tondovi Baudyšovou.

  Jinak Hus byl hrdina asi by byl ale v šoku kdyby viděl kolik násilí bylo rozpoutano. Žižka např. upálil v našem kostele asi 400 adamitů včetně žen a dětí. Ti žili až moc "svobodně" a pak kradli jídlo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!