Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.2.2020

ekoaktivisty1; V Německu byla okupována elektrárna. Více než sto lidí za použití síly vtrhlo do areálu elektrárny Datteln-4.

2; Na cestě k vakcíně. Vědcům se povedlo izolovat koronavirus. Objev italských vědců bude přístupný celému světu, zdůraznil ministr zdravotnictví.

3; Problémy s budoucností. Zacharova odpověděla na slova prezidentky Estonska ohledně Tartuského míru. Kersti Kaljulajd v neděli prohlásila, že dohoda z Tartu byla, je a bude dokladem o zrodu estonského státu. Marija Zacharova tento fakt nenapadá, ale to nic nemění na tom, že tato dohoda je dnes neplatná. Výklad historie obou dam se liší tím, zdali vstup Estonska do SSSR byl nebo nebyl dobrovolný.

4; Ozbrojenci se v Sýrii zmocnili Tanku T-90. Mohutný útok teroristických band v Aleppu. Teoristé ze zóny deeskalace v provincii Idlíb zahájili mohutný útok v jižní části provincie Aleppo.

5; Írán není ochoten „správně rozšifrovat“ černé skříňky sestřeleného letadla, říká Zelenskij. Oni nás nyní zvou, abychom v pondělí přiletěli do Íránu. Otevřeně vám říkám, že se toho velmi bojíme.

6; Rusko se ocitlo mezi zeměmi s nelacinějším palivem v celé Evropě. V roce 2019 se poprvé za tři roky průměrná roční cena ropy snížila. Levnější než v Rusku je už jen v Kazachstánu.

7; Armáda Luganské republiky nestačí zírat. Ve velení OOS (ATO) učinili absurdní prohlášení o tom, že síly Luganské republiky mají na svědomí zaminování okolí obce Orechovo. Tato oblast je pod kontrolou ukrajinské armády.

8; Po celém Německu stovky policistů zahájily zatýkání a domovní prohlídky u Čečenců. Generální prokuratura Německa a policie země uskutečnili rozsáhlou akci zaměřenou na zatýkání islamistických radikálů z Čečny.

9; Vnitřní podstata Ukrajiny. Odlišnost Ukrajiny od ostatních zemí je děsivá: Proč Ukrajinci tak sveřepě nenávidí zákony?

10; Je v Donbasu vůbec život? V ukrajinských médiích o životě v Doněcku prakticky jen mlčí.

11; Zapomenutá ostuda. Vytvoření Ukrajiny rukama cizinců. V žádných letopisech, starých zákonících nebo teologických pracích kněží Starobylé Rusi není jediná zmínka o Ukrajině. Tento pojem vlastně vznikl z vůle Rakouska-Uherska.

12; Saakašvili porovnal životní úroveň dnešní Ukrajiny s životní úrovní Ukrajinské SSR v dobách Sovětského svazu. Za celou dobu nezávislosti nedosáhla Ukrajina ani jediného úspěchu a dnes se lidem na Ukrajině žije podstatně hůře než před třiceti lety. A to asi nikdo nebude zrovna Saakašviliho podezírat z jakékoli náklonnosti k Sovětskému svazu...

13; Koronavirus a Holocaust. Čína se musela omluvit Izraeli. Předtím přišla zpráva, že Izraelské ministerstvo vnitra schválilo rozhodnutí uzavřít hranice pro cizince nacházející se v Číně.

14; Naděžda Savčenko rozdává rady Ukrajincům pro příští volby. Naděžda Savčenko se připojila ke kohortě Zelenského kritiků.

15; Ukrajina je připravena na koronavirus, říká Gončaruk. Na zemi, která se nedokáže vypořádat ani se spalničkami, je to poměrně smělý výrok.

16; USA prohrávají válku. Proč Pompeo potřebuje jezdit po bývalých sovětských republikách? USA prohrávají válku v Afghánistánu a není vyloučeno, že američtí vojáci budou muset zemi opustit. A tak se pro ně hledá nějaké jiné teplé místečko, říká expert na Střední Východ a Zakavkazsko Nikita Mendkovič...

17; Vlak duchů z Číny. Vlaková souprava Peking – Moskva přijel do ruského hlavního města prázdný. Kromě toho uzavřela Severní Korea železniční spojení s Ruskem.

18; NATO je mrtvé, ale mluvit se o tom ještě nesmí, píše list Neue Zürcher Zeitung. Proces drolení NATO začal už před třiceti lety.

19; Počet obětí koronaviru již přesáhlo počty zemřelých na atypickou pneumonii. Za poslední den zemřelo v Číně dalších několik desítek lidí.

20; V USA vypustili z laboratoří geneticky upravenou můru. Bylo rozhodnuto, že na svobodu budou vypuštěni samci,kteří při páření se samičkami předávají svému potomstvu zvláštní gen.

21; Kam se vůbec ztratili Skripalovi? Britský velvyslanec dostal nepříjemné otázky. Podle jeho slov si britská strana přeje, aby všichni zúčastnění na případu Skripalových stanuli před soudem.

22; Investiční fórum v Soči bude odloženo kvůli koronaviru. Ruský premiér Michail Mišustin přikázal, aby se přehodnotila otázka odložení fóra a kompenzace pořadatelům akce.

23; Úřednice z Kerče, které podávaly chléb účastníkům leningradské blokády v luxusních kožiších, byly odvolány. Úřady už informovaly, že veteráni blokády dostanou v nejbližší době poukazy na zájezdy do krymských sanatorií.

24; V Sýrii zahynula hrdinnou smrtí skupina příslušníků specnazu FSB. Úkolem ostřelovačských dvojic bylo kvalitní posílení syrské armády na jejich pozicích.

25; Na internetu se nepřestávají objevovat vtipné fotomontáže reagující na výzvu, aby lidé prodávali své domácí mazlíčky a ze stržených penz hradili plyn.

26; Za co byl v centru Kyjeva zavražděn úspěšný doněcký lékař? Byly zveřejněny první výsledky vyšetřování. Policisté jsou přesvědčeni, že vrah velmi dobře znal lékařům denní rozvrh a přesně věděl, kdy se Sotnik má vrátit domů. Předmětem zájmu byla nejspíš igelitová taška, pravděpodobně s vysokou částkou peněz.

27; Ukrajinská armáda zahájila mířenou palbu na obytné domy u Doněcka. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Národní policie Doněcké republiky.

28; Erdogan učinil halasné prohlášení o Krymu. Turecko nikdy neuzná připojení poloostrova k Rusku. Vyjádřil také obavy o situaci s krymskými Tatary. Na slova tureckého prezidenta už reagovali v Kremlu. Turecký prezident má platné pozvání k návštěv Krymu, aby mohl na vlastní oči spatřit to, o čem se vyjadřuje.

29; Turecko provádí masivní údery na desítky pozic syrské armády. Operace byla zahájena jako odpověď na smrt tureckých vojáků.

30; Ve Státní dumě byl zmíněn další pravděpodobný kandidát na opuštění EU. Připomeňme, že v naci na 1. února opustila Evropskou unii Velká Británie. Řada je prý nyní na Polsku.

31; Írán se po úniku informací ze zápisu rozhovorů přestal s Ukrajinou dělit o informace o průběhu vyšetřování sestřelení Boeingu. Tým vyšetřující sestřelení ukrajinského letadla učinil podivný krok, když zveřejnil tajnou audionahrávku.

32; Doněcká republika odmítla výměnu zajatců v režimu „všechny za všechny“. O vzniklé situaci, která neuspokojuje oficiální Doněck, informovala ombudsmanka Darja Morozova.

33; Novým koronavirem může být nakaženo o jeden až dva řády více lidí. Předpoklady vědců šokují. Vědci z Univerzity Hongkongu odhadli reálný počet infikovaných.

34; V koupelně u korejského top manažera byla v Moskvě za záhadných okolností nalezena mrtvá Ukrajinka. Vysoce postavený podnikatel objevil tělo sedmadvacetileté dámy v koupelně svého pronajatého bytu v neděli ráno.

35; Erdogan pronesl ukrajinský (v podstatě nacistický) pozdrav před ukrajinskými vojáky. Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij se setkal s prezidentem Turecka Erdoganem.

36; USA s jejich koalicí překročily povolené meze, říká irácké ministerstvo zahraničí. Spojené státy před měsícem provedly v Bagdádu operaci na likvidaci íránského generála Kásima Sulejmáního.

37; Ošklivá dopravní nehoda ve městě Kamenskoje v Dněpropetrovské oblasti. Řidič autobusu s dětmi zemřel za volantem. Jak vyšlo najevo, příčinou havárie školního autobusu byla náhlá smrt osmašedesátiletého řidiče.

38; FBI obvinila světoznámého vědce ze styků s Čínou.Nyní hrozí profesoru Charlesi Lieberovi pětileté odnětí svobody.

39; Změnit život okupantů v peklo. V Radě pro bezpečnost a obranu Ukrajiny informovali, jak chtějí čelit Rusku. Chceš-li mír, chystej válku.

40; V Jižní Osetii byli nalezeni mrtví ruský poradce a jeho žena. Na místě zasahuje vyšetřovací skupina.

41; Nizozemsko sdělilo obvinění účastníkům případu Boeingu MH17. Práce skupiny advokátů bude probíhat přísně podle norem mezinárodního práva.

42; Zelenskij projednal s Erdoganem „agresivní politiku Ruska“. Ukrajinský a turecký prezident pořádali tiskovou konferenci o výsledcích rozhovorů uskutečněných v Kyjevě.

43; Ostuda ukrajinské armády. V Donbasu byli dopadeni ozbrojenci tankového batalionu. Kromě toho desítky ozbrojenců z této brigády dezertovaly z frontové linie už před několika měsíci.

44; „Napoleon“ zaútočil na věznici a lvovskou policii. Muž zapálil automobilové pneumatiky před bránou Lvovské věznice a poblíž dvou policejních oddělení.

45; Sýrie: Ruská armáda zachraňuje pěchotu americké koalice, kterou USA nechaly svému osudu. Vyplývá to z nové reportáže ze Syrské arabské republiky.

46; V Charkově byla objevena „koronapizza“. Ukrajinci se pokoušeli vydělat na neštěstí druhých. Zatímco celý civilizovaný svět hledá způsob jak překonat smrtící virus, Ukrajinci se snaží už tradičně na všem vydělat.

47; Armádní zdroj zveřejnil podrobnosti z útoku na leteckou základnu ruského letectva Hmeimim.

48; Nehezký pohled. Do Kyjeva přiletělo speciální letadlo s těžce zraněnými ukrajinskými vojáky. Pomahačka karatelů informovala o hrozné tragédii: O smrti vojenského lékaře a strašných zraněních ozbrojenců.

49; Pánové, styďte se! Tady něco nesedí s obviněním účastníků případu Boeingu MH17. Známý vojenský dopisovatel Dmitrij Stěšin komentoval sdělená obvinění čtyřem účastníkům případu sestřelení malajského Boeingu.

50; U Zelenského se nedokázali vypořádat s Erdoganovým jménem. Informují o tom ukrajinská média. Třikrát napsali jeho jméno s chybami.

51; Nejbohatší Rusové za jediný měsíc přišli o miliardy dolarů. Index bere v potaz cenu společností, které jsou úplně nebo částečně vlastněny ruskými podnikateli.

52; Syrská armáda zlikvidovala turecké vojáky. Vojska Ankary zahájila odvetný úder. Údery byly vedeny jako odpověď na dělostřeleckou palbu ze strany syrské armády.

53; V Radě federace ostře odpověděli na slova polského ministra zahraničí o sporu s Ruskem. Senátor Alexej Puškov komentoval slova Jacka Czaputowicze o „vítězství v historickém sporu s Ruskem“. Puškov lakonicky prohlásil, že z hlediska mezinárodního práva je Rusko vítězem Druhé světové války. Polsko na tom nic nezměnilo. Jde jen o jakýsi mýtus v hlavách varšavských politiků. Pokud chce polský ministr zahraničí „uklidnit emoce a začít budovat sousedské vztahy“, pak rozhodně není nejlepším začátkem normalizace vztahů požadavek reparací čí kompenzací.

54; Začal platit zákaz vstupovat do jednacího sálu Nejvyšší rady v cirkusových kostýmech a kuklách. Dokument podepsaný předsedou parlamentu byl zveřejněn na stránkách tiskové služby Nejvyšší rady.

55; Generální prokurátor Ukrajiny vystoupil proti Zelenskému a návrhu zákona o kriminálních autoritách (vor v zakoně). Rjabošapka poslal do příslušného výboru ukrajinského parlamentu dopis, ve kterém návrh zákona kritizuje.

56; Zelenskij přikázal SBU, aby prověřila školy organizované Erdoganovým odpůrcem. Informoval o tom na tiskové konferenci s tureckým prezidentem Erdoganem v Kyjevě.

57; V USA odhalili podrobnosti léčení koronaviru. Podle posledních informací je počet potvrzených případů nakažení po celém světě přes 17 tisíc osob. Přes 360 lidí již zemřelo.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.2.2020

 1. .lak napsal:

  Anti akismetkace votroků :lol:

  https://aeronet.cz/news/video-coronavirus-v-cine-nakazil-jiz-pres-150-000-lidi-mrtvych-je-skoro-25-000-a-cislo-stale-roste-telekomunikacni-gigant-tencent-pustil-na-nekolik-hodin-na-web-necenzurovana-cisla/

  Jak prosté milý watsone, nepotřebují vás. Mají dost. A filantropií zrovna neoplývají, ba přímo současným děním zřetelně naopak. A už einstein ať už byl jakýkoliv řekl dejte 50. nejbohatších rodin pod kontrolu a uvidíte že žádné války, krize a strádání nebude. // a jsme v pásu jiných civilizačních pojetí a západ pindos nás má za zdroj, ani za nižší obslužnou třídu nás nebere milí slované ale někteří tedy sudetují jak o život i když je pošlou jako obtížnou náplavu na smeťák. Kapitalismus je válka, krize, odstraňování konkurencí ať to stojí co chce. Je dnes schovaná za demokracii většiny funkčně nevzdělaných a využitelných, žel do mrtě. Ať mi nikdo neříká že v zemi Komenského je dnes vzdělání k životu, trzi protroublí. Je to spíš soft přeprogramování https://uloz.to/file/5SQyPk4XT/revoluce-s02e06-cz-mrtvy-muz-prichazi-avi
  Pokud se neřeší příčina následkům se nedivte.
  Time 10:45
  https://www.youtube.com/watch?v=i3pombM517Q

  https://tadesco.org/senat-zprostil-viny-prezidenta-trumpa-ve-vsech-bodech-obzaloby/

  Douška, uřvaní nešlapte si po vedení, nebo alespoň neexhibujte sobě vlastní invencí, b+v
  https://www.youtube.com/watch?v=7yukx7ALkGI

  • .lak napsal:

   Dodydlantarvartarům :lol:

   Bezejmenný
   Člověk s nízkým společenským kreditem bez známostí v těchto mafiánských strukturách má mizivou šanci,lidi jsou dnes považování za obtížný hmyz,který je třeba hubit a ne zachraňovat – po použití zahodit zreciklovat. Hnusná doba.

   1 OdpovězÚno 6, 2020 12:37
   .lak
   Návštěvník
   .lak
   A ještě za ně bijí užiteční idioti co moc vtipné kaše nedali i nevědomky tady, no ano singulAristi už to tam tlačí. Ještě vás stačí přesvědčit že s čipem vlezete do dveří ráje. S koukáním do projektoru jak pod hypnózou, možná bez jak. Bačení to není privilegium ale je to o programování a absolventi mají už možná pozdě.

   0OdpovězUpravÚno 6, 2020 19:54

 2. píp napsal:

  Anti akismetkace votroků :lol:

  https://aeronet.cz/news/video-coronavirus-v-cine-nakazil-jiz-pres-150-000-lidi-mrtvych-je-skoro-25-000-a-cislo-stale-roste-telekomunikacni-gigant-tencent-pustil-na-nekolik-hodin-na-web-necenzurovana-cisla/

  Jak prosté milý watsone, nepotřebují vás. Mají dost. A filantropií zrovna neoplývají, ba přímo současným děním zřetelně naopak. A už einstein ať už byl jakýkoliv řekl dejte 50. nejbohatších rodin pod kontrolu a uvidíte že žádné války, krize a strádání nebude. // a jsme v pásu jiných civilizačních pojetí a západ pindos nás má za zdroj, ani za nižší obslužnou třídu nás nebere milí slované ale někteří tedy sudetují jak o život i když je pošlou jako obtížnou náplavu na smeťák. Kapitalismus je válka, krize, odstraňování konkurencí ať to stojí co chce. Je dnes schovaná za demokracii většiny funkčně nevzdělaných a využitelných, žel do mrtě. Ať mi nikdo neříká že v zemi Komenského je dnes vzdělání k životu, trzi protroublí. Je to spíš soft přeprogramování https://uloz.to/file/5SQyPk4XT/revoluce-s02e06-cz-mrtvy-muz-prichazi-avi
  Pokud se neřeší příčina následkům se nedivte.
  Time 10:45
  https://www.youtube.com/watch?v=i3pombM517Q

  https://tadesco.org/senat-zprostil-viny-prezidenta-trumpa-ve-vsech-bodech-obzaloby/

  Douška, uřvaní nešlapte si po vedení, nebo alespoň neexhibujte sobě vlastní invencí, b+v
  https://www.youtube.com/watch?v=7yukx7ALkGI

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!