Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.2.2020

rada_deputat_slugi_naroda_spit1; To už je úplné dno. Poslanec sprostě vynadal Ukrajincům. Ševčenko označil jednoho z komentátorů za tupého idiota a v diskusi s ostatním přešel na nepublikovatelný slovník. Šlo o debatu o přednostech Němců před Američany při vybavování záchodů ve vlacích.

2; Masakr v Texasu. V USA došlo ke střelbě v areálu univerzity. Studenti i vyučující dostali pokyn aby se ukryli.

3; SBU odstranila ze svých stránek kozáka zabíjejícího dvouhlavou saň v Donbasu. Šlo o vyobrazení mapy Ukrajiny, kde na západním okraji mapky se vzpínal kůň s kozákem v sedle a na východní straně (Donbas) seděla příšera s dvěma hlavami. Kozákovo kopí končilo v tlamě obludy.

4; Na Napoleonově straně. Kdo a proč v Bělorusku konstruuje protiruskou identitu? V Bělorusku je možná krize podle ukrajinského vzoru a jsou možné také stejné následky.

5; Nespokojení ukrajinští vojáci („výsadkáři“) opustili svého velitele brigády. Byla zveřejněna zpráva o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý den.

6; Světová zdravotnická organizace vyhlásila válku lžím o koronaviru. Vedoucí WHO prohlásil, že pracovníci organizace pracují 24 hodin denně, aby odhalovali dezinformace.

7; Za všechno mohou knoflíky. Ve Španělsku odhalili tajemství vítězství Rusů nad Napoleonem v roce 1912. Knoflíky na uniformách francouzských vojáků byly z cínu, který se v silném mrazu rozpadl na prach. V ruských mrazech pak Francouzi bojovali s rozhalenými uniformami, což se rovnalo jisté smrti.

8; Komu se na Ukrajině žije dobře? Obyvatelstvo má problémy ve výší tří miliard hřiven. Prostý lid pracoval do úmoru, zatímco páni si absolutně nic neodpírali.

9; Kam vede Ukrajinu Zelenského parta? V poslední době se v ukrajinských médiích čím dál častěji tvrdí, že Zelenského tým vede Ukrajinu k světlým zítřkům. Co je na tom pravdy?

10; Erdogan se na Ukrajině chystá opřít do Ruska. Prezident Turecka už mnohokrát ukázal svou dvojí tvář například v Sýrii a Libyi.

11; USA budují u ruských hranic „nedobytnou pevnost“. Armáda USA se rozhodla nakvartýrovat do Polska, a to nadlouho.

12; Devět milionů úmrtí. Rospotrebnadzor poskytl rady, jak se vyhnout rakovině. Ta vzniká přetvořením zdravých buněk v rakovinné buňky během mnohafázového procesu.

13; Ozbrojenci chycení v Sýrii informovali o roli Turecka při vytvoření strašlivého teroristického uskupení. Oba zadržení jsou občané Sýrie.

14; Hádali se, nadávali si a už sahali po zbraních. Konflikt vojáků Ruska a USA v Sýrii. Tentokrát došlo k incidentu v regionu, který je tradičně kurdský.

15; Konec šíleného Majka. 2. února 2020 zemřel nejznámější žoldák světa. V jihoafrickém přístavu Durban ve věku 100 let zemřel Michael Hoar zvaný též Šílený Mike (Mad Mike).

16; Koronavirus si vyžádal další životy. Imunita se nevytváří. Počet mrtvých byl dnes ráno 426. Nakažených je v Číně 20.471 a dalších 159 případů mimo Čínu.

17; Ukrajina chystá nové žaloby proti Rusku. Oznámilo to ukrajinské ministerstvo spravedlnosti. Všechno je na dlouhé lokte, protože nejdřív se zjišťuje, zdali je soud příslušný k tomu, aby spor řešil, a teprve potom se přechází k věci samotné. Takže je to na dlouhá léta...

18; Za co dal Erdogan Ukrajině 50 milionů. Snad si někdo nemyslel, že jde ze strany o nezištný krok? Jde o to, aby na Ukrajině byli prověřeni turečtí opozičníci „gülenovci“.

19; Ukrajinské ministerstvo kultury odmítlo přiznat památkovou ochranu Žukovovu pomníku v Charkově. Vůdce neonacistického uskupení Svitanok dostal odpověď ministerstva kultury na svou otázku o památkové ochraně busty.

20; Na ruské ministerstvu vnitra informovali, jak budou nemocné cizince vyhánět z Ruska. Jde o seznam šestnácti nebezpečných infekčních chorob potvrzený ruskou vládou. Nechybí na něm ani koronavirus.

21; Ukrajinu zasype lavina, říká Zelenskij. Není to ale ta lavina, kterou vidí všichni ostatní. Tahle je pozitivní: Mělo by jít o lavinu domácích a zahraničních investic na Ukrajině.

22; Celosvětová hysterie. Zemědělec v Itálii „nakreslil“ traktorem na poli obrys koronaviru i s popisem a čínskými znaky.

23; Lukašenko informoval o osudu „ztracených“ ředitelů cukrovarů. Nevidím do detailů. Proslýchalo se, že byli zadrženi v rámci vyšetřování korupčních případů. Ve skutečnosti šlo o tom, že prodávali ruským společnostem za velkoobchodní cenu běloruský cukr, který se pak na domácím trhu draho prodával.

24; Plody nezávislosti. Tisíce zdravotnických zařízení na Ukrajině zůstaly bez financování. Cestu k lékaři si na Ukrajině mohou dovolit jen lidé s vysoce nadprůměrnými příjmy.

25; Nastal moment pravdy, říká Lukašenko o svém chystaném setkání s Putinem 7. února. Prezident Běloruska prohlásil, že by byla hloupost ničit vzájemné vztahy v okamžiku, kdy jsou oba politici na sklonku své kariéry.

26; Je nesmysl stavět Rusko do kouta jako neposlušného žáka ve škole, říká francouzský velvyslanec. Rusko je velký partner, má vojenskou sílu a ekonomické kapacity. A my mám v Rusku ekonomické zájmy.

27; Litevská rozvědka informovala o zvyšování ruské vojenské přítomnosti u Kaliningradu. Rusko nepřestává rozšiřovat vojenskou infrastrukturu v Kaliningradské oblasti, tvrdí litevská vojenská rozvědka.

28; Zničili jste svou zemi! Poslanec Ilja Kiva si v jednací síni Nejvyšší rady psal s Žirinovským. Bylo by zajímavé zjistit, zdali šlo skutečně o Žirinovského nebo o nějaké vtipálky typu Lexuse s Vovanem.

29; Smutný Keanu Reeves se dostal do ukrajinské učebnice dějepisu. Místo originálního snímku se do učebnice dostala fotomontáž, na které se k dělníkům sedícím na obrovské traverze v závratné výšce připojil hollywoodský herec.

30; Na ruském ministerstvu zdravotnictví informovali, co brání vytvoření vakcíny proti koronaviru. V tuto dobu je ruský lék, který má pomoci proti smrtícímu viru, testován v Číně.

31; Ruské vojenské letectvo zahájilo speciální operaci v Číně. Vládám mnoha zemí se daří získat od Pekingu povolení k evakuaci svých občanů.

32; Poslanec za Sluhu národa, který doporučoval prodávat domácí mazlíčky a ze stržených peněz platit za plyn, se přiznal, že nemá rád vlastenecké filmy. Měly by se podle něj točit jen filmy, které si na sebe vydělají...

33; Ruční granátomet zabil ukrajinské vojáky podomácku vyrobenou municí. Řady ukrajinských okupantů nadále řídnou...

34; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky: Ukrajinská armáda zahájila palbu na Doněck.

35; U Žirinovského prohlásili, že Vladimir Volfovič si s poslancem za Opoziční platformu Za život Iljou Kivou nepsal.

36; Nepřítel byl zlikvidován „kinžalovou palbou“ ze zálohy („kinžalová palba“ je slangový termín pro palbu z bezprostřední blízkosti). Ukrajinská média informovala o úspěších výsadkářů. Ti zvítězili nad všemi nepřáteli, informovala tisková služba jednotky. Vítězství ukrajinská armáda ale dosahuje pouze na vlastních cvičeních.

37; Špiónský neúspěch Norska v Rusku. Norská společnost na výrobu betonu přišla o velkou zakázku a soudí se se státem. Důvodem je pokus norské rozvědky naverbovat dva pracovníky firmy.

38; Putin během své návštěvy zastavil prezidentskou kolonu a popovídal si s obyvateli Čerepovce.

39; Byla odtajněna tajná dohoda mezi Stalinem, Churchillem a Rooseveltem. Ministerstvo zahraničí Ruské federace zveřejnilo dokumenty z Jaltské konference z 4.11. února 1945.

40; Ukrajinská armáda je pozůstatek sovětského otroctví. Německý žoldák odešel se skandálem z ukrajinské armády. Ukrajinská armáda je schopna jen vrhnout se do posledního boje a zahynout v něm.

41; Zastal se Poláků: Macron obvinil Rusko z pokusů přehodnotit historii Druhé světové války. Ruské úřady opakovaně mluvily o tom, že některé evropské země se snaží přepisovat historii.

42; USA chystají nové sankce proti „Severnímu proudu – 2“. Píše o tom list Handelsblatt s odvoláním na americké diplomatické zdroje.

43; V Itálii byl objeven mrtvý Ukrajinec. Mladý muž si pronajal pokoj v hotelu včera a 3. února ho našel bez známek života personál hotelu.

44; Erdogan vysvětlil, proč se připojil k ukrajinskému nacistickému pozdravu před čestnou stráží v Kyjevě. Prostě je to tak v hostitelské zemi zvykem...

45; Ukrajinci utrácejí za jídlo téměř polovinu svých příjmů. Na opačném konci žebříčku jsou USA, Singapore, Velká Británie, Irsko, Kanada, Švýcarsko, Austrálie a Rakousko, jejichž obyvatelé za potraviny utrácejí méně než 10% svých příjmů.

46; Evropský soud pro lidská práva označil podmínky pobytu v ukrajinských věznicích za nelidské. Nařídil,aby ukrajinské úřady ochránily práva občanů ve věznicích.

47; Česká republika stanovila podmínku pro odepsání části Jamburského dluhu Ukrajině. Jamburský dluh je součást dluhu SSSR za podíl České republiky na výstavbě plynovodu Jamburg – západní hranice.

48; Neuvěřitelná zrada: Šéf amerického státního departmentu prohlásil, že Krym je pro Ukrajinu definitivně ztracen. Světoví hráči to už pochopili, zdůraznil Pompeo.

49; Putin informoval o tom, proč je nutné zapracovat změny do Ústavy. Poznamenal, že to není kvůli tomu, aby si prodloužil funkční období.

50; Palestinské ministerstvo zahraničí promluvilo o Trumpově porážce kvůli „Dohodě roku“.

51; OSN komentovala prohlášení o vojácích ruské soukromé armády v Libyi. Generální tajemník na tiskové konferenci prohlásil, že přicházely zprávy o různých druzích zbraní a národnostech žoldnéřů z různých zemí.

52; Rozkolníci proti rozkolníkovi. Filaretovi bylo zrušeno členství v Synodě rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny. Informuje o tom stránka této „církve“.

53; Poslanec za stranu Sluha národa si postěžoval na ceny v jídelně Nejvyšší rady. Časy, kdy bylo možné prakticky bezplatně poobědvat na tomto místě, už jsou pryč, stěžoval si.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
10 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.2.2020

 1. .lak napsal:

  Komedie na ejronetu s tamním privilegovaným primitivním multikulturalistou inkluze oprsklým a tupým hulvátem.
  Aneb kde je blb tam je nebezpečno. A dodám býk je nebezpečný zepředu, kráva zezadu a brutopýr ze všech stran, teda vůl. :lol:

  zvědavá matka
  Asi ani ten Orwell v tom pětačtyřicátým, nebo kdy to psal, netušil, jak neúplný informace má…
  Tak aby jsme obrázek měli komplet, tak můžeme začít přemýšlet, co nám Soudruzi naplánovali na letošek…

  • píp napsal:

   Useklo to a je to pryč z mezipaměti, tak nic ale třeba se tam reakce objeví. Ale ten inkluz je tam chráněný druh. :-D

   • .lak napsal:

    No škoda že mi to podrobněji rozepsané o oplzlém disharmonikovi falešných sprostot negramota zmizelo a tam asi inklud chráněný před reakci pod výšpecht a nedostal ji tak alespoň sem substituci zkratkou. :lol:

    brutopýr
    Šlaku, CO nebo KDO končí a nic?

    Zase ti ty patláku patlavej chybí ve větě taková drobná “maličkost”, taková úplná “hloupost a malichernost” jako je podmět.

    Piš ty patláku patlavej ty svoje dyslektické hatlaniny někam k blbejm do šmůzu na hilfešůle.

    1OdpovězÚno 5, 2020 19:26

    .lak
    Nemáš rozpoznávací a rozlišovací schopnosti. Nad dva řádky se ti zasekne bedna a samozřejmě jsi si nevšiml na co to navazuje, natož aby jsi pochopil o čem to je primitivní sprostá výheková kreatůro.

    0OdpovězUpravÚno 6, 2020 1:01

 2. .lak napsal:

  To byl silný šnaps do času, hodinu tam byl. :-D Jako whisky
  https://www.youtube.com/watch?v=2cPtyj0RPf4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!