Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.2.2020

glaza_11; Občan Arménie vyrazil ve Varšavě Ukrajinci oko. Muži bylo sděleno obvinění. V tuto chvíli sedí už ve vazbě.

2; To už je výsměch. Skandální poslanec Ilja Kiva poradil Ukrajincům, aby prodávali své ledviny nebo aby běhali po střechách, lovili vrabce a holuby a prodávali je do cirkusu, aby mohli zaplatit vysoké ceny energií.

3; Ostřelovali Turci ruskou základnu v Sýrii? Liberální tisk opět ukázal svou pravou tvář. Ministerstvo obrany tuto informaci vyvrátilo. Kurdská média sledují jediný cíl: Všemi silami se snaží očernit své odvěké nepřátele – Turky.

4; Timošenková hledá sponzory a Soros hledá pro Ukrajinu nového premiéra. Oleg Carjov informoval, proč Kolomojskij a Pinčuk se už nebrání předčasným volbám.

5; Zelenskij už vymyslel, za co utratí miliardy od Gazpromu. Jde o infrastrukturní projekty a rozvoj medicíny. Zelenskij navrhl vládě, aby připravila během následujících dvou týdnů příslušné návrhy dokumentů.

6; Hanebná zrada. Lidé jsou rozhořčeni nad iniciativou „dekomunizovat“ památník „Vlast-matku“. Ukrajinci jsou čím dál naštvanější kvůli počínání své vlády.

7; Turné šéfa Státního departmentu po postsovětských republikách. Je to úspěch či fiasko? Státní tajemník pobýval na Ukrajině, v Bělorusku, Kazachstánu a Uzbekistánu. Kvůli čemu tam jel a proč zrovna teď? Všechno nejspíš souvisí s blížící se porážkou v Afghánistánu. Pompeo kouká, kam by v rámci regionu přesunul svá okupační vojska.

8; Vražda Pavla Šeremeta. Stále více stop vede k SBU. Zvláště zajímavé jsou úniky telefonických rozhovorů, které potvrzují možný podíl SBU na celé této události.

9; Ukrajinský voják se „slabou psychikou“ neočekávaně zareagoval na rozkaz „zlikvidovat a srovnat se zemí“. Protože se rozkaz velitele týkal oblasti, odkud on sám pocházel, raději spáchal sebevraždu.

10; Nebezpečné letadlo pro Moskvu. Pokračuje skandál kvůli tomu, že Rusko nedovolilo letadlu Bundeswehru (Luftwaffe) s osobami evakuovanými z Číny přistát v Moskvě. Později se ukázalo, že mezi pasažéry byly skutečně infikované osoby.

11; Chtějí zaujmout místo uvolněné Ruskem. USA se zaměřily na země SNS od Běloruska až po Střední Asii. Jen Rusko dokáže na sebe vzít odpovědnost a zajistit pořádek v postsovětském prostoru.

12; Velmi vzácný případ. Na Krymu zcela výjimečně souhlasí se slovy amerického státního tajemníka. Ten prohlásil, že není prakticky možné, aby se Krym vrátil k Ukrajině.

13; USA, Francie a Velká Británie si vyžádaly zasedání Rady bezpečnosti OSN v otázce týkající se Ruska. Toto zasedání Rady bezpečnosti bude nejspíš jen další sérií nepodložených obvinění na adresu Ruska.

14; Na Ukrajině našli další způsob jak vydělat peníze na Donbasu. Bylo schváleno rozhodnutí o vytvoření nového ministerstva, do jehož působnosti budou spadat oblasti, které nemá Kyjev pod kontrolou.

15; Kyjev byl přistižen při gigantickém falšování výsledků sčítání lidu. Informovala o tom veřejná organizace „Ukrajinské centrum pro veřejná data“. Nedávno byly zveřejněny výsledky „elektronického sčítání obyvatel“ podle počtu SIM karet a dalších podobných údajů. Ve skutečnosti byla všechny data okopírována od Statistického úřadu a pouze vynásobena koeficientem 0,888. Nebylo těžké tento gigantický podvod zjistit: Stačilo postavit vedle sebe oba sloupce příslušných dat a podělit jedno číslo v řádku druhým. Ve všech řádcích výsledného sloupce se objevila naprosto shodná čísla, která se lišila až na třetím desetinném místě (kvůli zaokrouhlování na stovky).

16; Drzá lež. Na Ukrajině spočítali rozkolníky a farníky kanonické církve. Na papíře je věřících z PCU téměř dvakrát víc než věřících z kanonické Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu. Reálná fakta ale vypovídají o něčem úplně jiném.

17; Kdepak nacismus na Ukrajině... Prodavač šavarmy (šaurma) zmlátil v Kyjevě dva ukrajinské „árijské nadlidi“. Dva mladí Ukrajinci začali prodavači nadávat kvůli jeho neevropskému vzhledu a původu, poté ho i napadli. Ten si s nimi ale hravě poradil.

18; Zelenského představitel komentoval možnost dodávek vody na Krym. Připomeňme, že v těchto dnech se začalo v Kyjevě hovořit o možnosti obnovy zásobování poloostrova vodou z Ukrajiny.

19; Ruští vědci jsou připraveni otestovat nejnovější technologii kapalného dýchání na lidech. Předtím byla tato technologie odzkoušena na hlodavcích a psech.

20; Lavina strhla autobus plný lidí do propasti. Jsou hlášeny oběti na životech. Na východě Turecka se zřítil autobus s turisty z výšky 40 metrů a zůstal pohřben pod vrstvou sněhu.

21; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Gorlovku. Jeden z domů dostal tři zásahy. Už dávno jsme tu nic takového neměli, říká o škodách starosta tohoto frontového města Ivan Prichoďko.

22; Skandál v Kongresu USA: Trump odmítl podat ruku předsedkyni Sněmovny reprezentantů. A ona za to demonstrativně roztrhala svou kopii jeho projevu, kterou měl každý k dispozici. Dnes proběhlo v Senátu USA konečné hlasování ohledně impeachmentu prezidenta USA.

23; Kudrin předpověděl Rusku snížení výnosů z vývozu ropy. Příčinou je kupodivu koronavirus, který vyvolal celosvětovou paniku.

24; Letadla ruského vojenského letectva s evakuovanými lidmi z čínského města Wu-chan přistála v Ťumeni. Občané Ruska a dalších zemí SNS budou s maximálními preventivními opatřeními podrobeni dvoutýdenní karanténě.

25; Na Ukrajině už neexistuje ani jedna učebnice bez zjevných nesmyslů. Přiznala to ukrajinská ministryně školství Anna Novosad. Velkým problémem ukrajinských učebnic je také nedodržování autorských práv.

26; Erdogan informoval o tom, oč telefonicky žádal Putina, když mluvili o Sýrii. Vyzval ruského prezidenta, aby zatlačil na syrského prezidenta Bašára Asada kvůli růstu napětí v provincii Idlíb. Počet běženců z Idlíbu, kteří putují k tureckým hranicím, se blíží milionu.

27; Další zrada: V Portugalsku vyrábějí víno s mapkou Ukrajiny bez Krymu. Ukrajinské velvyslanectví v Portugalsku na svých internetových stránkách soptí a dští síru.

28; Musíme se uklidnit. Známý dětský lékař a chirurg označil opatření schválená ruskými úřady v boji proti koronaviru za naprosto správná a odůvodněná.

29; Turecko využívá Donbas pro své cíle. Byla zveřejněna úvaha ruského diplomata o Erdoganově návštěvě v Kyjevě.

30; Dvě komory a jen 300 poslanců. K čemu povede reforma Nejvyšší rady? Čím se řídilo vedení strany Sluha národa, když předkládalo svůj návrh zákona? A co to bude znamenat pro Ukrajinu?

31; Nejnovější tank T90M „Proryv“ (Průlom) prošel státními testy. Kontrakty na dodávky zkušební várky těchto tanků pro armádu byly podepsány na vojensko-technickém fóru „Armija 2019“.

32; Lidstvo se ocitlo před nebezpečnou hranicí, říká Putin. Množí se regionální konflikty, roste hrozba terorismu, hroutí se systém kontroly zbraní a zbrojení.

33; Voják není otrok! Major ukrajinské armády, který označil Zelenského za „politováníhodného troubu“, natočil videovýzvu. (Použité ruské slovo „lošára“ znamená neschopného a přihlouplého člověka, se kterým si mocní zločinci dělají, co se jim zlíbí).

34; Rusku na truc. Američané se bojí rozvíjení vlastní nových jaderných bojových hlavic. Americká flotila uskutečnil rozmístění nového typu jaderných bojových hlavic omezené síly na svých ponorkách.

35; Policista na Ukrajině okradl své bývalé spolužáky na setkání absolventů. Kamera zaznamenala, jak muž schovává tašky pod stůl a bere z nich peněženky a z nich peníze.

36; Havárie během přesunu kolony ukrajinské armády. Nákladní auto dostalo smyk a narazilo do benzinové stanice. Na videu je vidět, jak jeden z nákladních automobilů dostal smyk, otočil se o 180 stupňů a napálil to do benzinové čerpací stanice.

37; Ukrajina není dnes už ani schopna přijmout zpět Krym, říká Zelenského zástupce. Kdyby se Rusko zítra rozhodlo odejít z Krymu, ukrajinská vláda na to není připravena.

38; Strana Sluha národa vyzvala, aby byly důchody vypláceny pouze uvědomělým obyvatelům Donbasu. Na internetu tuto myšlenku velmi tvrdě odsoudili.

39; Diplomacie po ukrajinsku. Ukrajinského konzula v Moldávii podezírají ze znásilnění nezletilé (sedmnáctileté) dívenky.

40; Ukrajinská armáda sestřelila svůj vlastní dron Fúrie. Rozvědka Doněcké republiky získává čerstvé informace o ztrátách v řadách okupantů.

41; Nic není tak, jak se to zdá. Čínské ministerstvo zahraničí učinilo neočekávané prohlášení o koronaviru. Oficiální zástupce čínského ministerstva učinil prohlášení v souvislosti s postojem USA kvůli epidemii koronaviru. Ačkoli počet infikovaných koronavirovou pneumonií je relativně vysoké, úmrtnost v Číně je velmi nízká – pouhých 2,1%, což je mnohem méně než na infekční choroby jako Ebola, virové infekce dýchacích cest a podobných onemocnění na Blízkém Východě. USA by měly zaujmout méně jednostranný a méně zaujatý postoj.

42; Oni něco tají... Generální prokurátor Ukrajiny vysvětlil chování Íránu v případu sestřeleného letadla. Postěžoval si, že Írán nespolupracuje v případu sestřeleného letadla. Rjabošapka o tom informoval po svém projevu na zasedání výboru pro otázky policejní činnosti.

43; Bezvýchodná situace. Ukrajinský Južmaš nakoupil hliník v Rusku. Hliník má být využit pro výrobu základní konstrukce prvního stupně americké rakety-nosiče Antares.

44; V Rakousku utekla pacientka s podezřením na koronavirus z nemocnice. Vedení nemocnice informovalo policii a ta ji zadržela doma. Nyní se zjišťuje, s kým přišla tato osoba do styku.

45; Letadlo s cestujícími vyjelo v Istanbulu za přistávací dráhu a rozpadlo se na kusy. Nejméně 150 lidí bylo zraněno v důsledku nouzového přistání v Istanbulu. Později přišla zpráva o jednom zemřelém.

46; USA otestovaly mezikontinentální raketu Minuteman. Raketa byla odpálena z šachtového odpalovacího zařízení na letecké základně Vandenberg ve státě California.

47; Zhruba 70,5 % Ukrajinců považuje Rusko za nepřátelskou zemi, 6% za přátelskou. 40,8% Ukrajinců si myslí, že přátelskou pozici vůči jejich zemi zaujímá Polsko, 5,2% si myslí, že nepřátelskou. USA za přátele považuje 38,3%, Německo 36,9% a Bělorusko 31,9% respondentů.

48; Virtuální svět. V ukrajinské učebnici zeměpisu našli mapu z počítačové hry. Učebnice je doporučena ministerstvem školství a vydána na státní výlohy.

49; „Veterán ATO“ Ostalcev veřejně urazil mistra v boxu Usika a jeho přítele Lomačenka. Označil je za „opičáky“. Sportovec na to odpověděl ve verších.

50; Nejvyšší rada odmítla návrh zákona o výplatě důchodů obyvatelům Donbasu a Krymu. Ukrajinská vláda se lekla sumy o velikosti více než 115 miliard hřiven, kterou rozpočet neutáhne.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!