Bohatství a chudoba

unnamedBohatým se stává pouze člověk, který prokáže schopnost zmocňovat se hodnot. Přitom není důležité, zdali tyto hodnoty sám vytváří (zpravidla nikoli). Bohatství jednotlivce tedy není přímo úměrné množství hodnot, které on sám vytvořil nebo vytváří, ani přínosu daného člověka pro společnost jako celek.

Dnes už nevykořisťuje konkrétní jednotlivec jiného konkrétního jednotlivce, nýbrž byly jen vytvořeny mechanismy, díky nimž se vytvořené hodnoty v rámci zákona velmi nerovnoměrně přerozdělují. Vykořisťovaný člověk dnes nemůže jít, ukázat na jinou osobu a prohlásit: "To je on, který mě vykořisťuje". Mezi vykořisťovatelem a vykořisťovaným je hradba pravidel, podle kterých se vykořisťování děje v rámci zákona a která neumožňují identifikaci a usvědčení vykořisťovatele. Vykořisťování je tedy navýsost anonymní. Vykořisťovatelem se tedy díky těmto mechanismům stává vědomě či nevědomě každý, kdo spotřebovává větší podíl hodnot, než činí jeho příspěvek. Vykořisťovaným se v tomto smyslu stává každý, komu je jakýmkoli způsobem odpírána možnost podílet se na spotřebě v míře srovnatelné s jeho příspěvkem pro (národní, státní) společnost či světové společenství.

Stejný mechanismus funguje i na mezinárodní úrovni, kde bohaté státy jsou "odsouzeny" k rostoucímu bohatství a chudé státy k ještě větší chudobě. Bohatství států Severu historicky vzniklo bezohledným vykořisťováním kolonií (otrokářstvím, genocidou původních obyvatel) a jeho faktickým pokračováním jinými (například finančními) prostředky i po formálním zisku jejich suverenity. Bohaté státy takto získaly pozici, ze které jim stačí už tyto rozdíly jen udržovat a prohlubovat. Využívají svého bohatství k tomu, aby udržely a pokud možno ještě zvětšily vzniklé rozdíly.

Základem veškeré nerovnosti je princip neomezeného soukromého vlastnictví a jeho nedotknutelnosti. Soukromé vlastnictví je definováno negativně jako “vyloučení ostatních osob z používání určité věci“. Soukromé vlastnictví je ideálním měřítkem chybějící mezilidské solidarity. Chybějící mezilidská solidarita totiž vede k tomu, že jednotlivec nemůže spoléhat na pomoc ostatních v případě nouze, nýbrž je nucen zajišťovat se sám. Vytváří si zásoby a tím umrtvuje hodnoty, které by mohly sloužit jiným. Svým soukromým držením brání ostatním v používání oněch hodnot, které sám nevyužívá. To pak vede k tomu, že tyto hodnoty pronajímá nebo s nimi spekuluje tj. prodává je a nakupuje za účelem dosažení dalšího zisku. Tím se ovšem hodnoty nevytvářejí, nýbrž se jen přesouvají. Nejbohatšími se pak stávají osoby, které hodnoty nevytvářejí, nýbrž s nimi jen manipulují.
54 Komentářů k Bohatství a chudoba

 1. Ein Tanec 2020 napsal:

  Mamma Mia! Here We Go Again (2018) https://www.youtube.com/watch?v=zqv3YesdtRU

 2. .lak napsal:

  Anti akismetkace ejronetu pod řízených. :lol:

  Děti děti, kam jste dali rozum? Vědí tito urvaní klubáci v čem žijí lidé? No určitě se pohybují v jiných snech a přáních klubáci. Od toho se spolčili a vy jste jen výtah jejich tupé hlupácké nekulturní a užrané hlupácké seberealizace mamonu, žel. Dalšího se zdržím protože bych mohl sepsat obsáhlý slovník vulgárních slov a důvodně.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stoupenec-Koranu-na-akci-Zahradila-Muslimove-byli-vzdy-vladnouci-trida-Islam-spoluformoval-Evropu-Kontrolovane-prijimani-uprchliku-spolecnost-obohati-612890/diskuse

  Z PL

  Každopádně realizují se v 7. století, eš, 9. 2. 2020 0:28:26
  14.století neměnného systému kdoví proč? To se musí neofeudálům líbit s inkvizicí konqisty kteří by mohli z análů staletí středověkého absolutismu vytáhnout nesčetné kratochvíle pro rouhače, kacíře a držkující odrbané nevolníky z plezíru a mohli by se ke k těm co kafírují nevěřící psy přidat proxy armády. Před 10? lety 30 000 nou gou zón zabezpečených střední třídy ale vlastně dokonalého komunistického zabezppečení státy úlye €araboafriky z čerpání rent nevolníků a tedy na rozdíl od plátců kontinentu čtvrtiny pod hranicí bídy, tady exekutistanu tady poloviny rodin navštívených exekutorem, jednotlivci s odchodem bez štěknutí psa jelikož ten intelekt ani píšušníci pro oligarchy prostě nemají a PL je oáza intelektu nezbulíkovaných a s převrácením systému, co konečně. . neserte mi brutálně nevzdělané vítačské trubky školastik trhu

  0 OdpovězUpravÚno 9, 2020 0:47

  Víte vůbec že tady napsal sdělení superkategorie planety vova?

 3. proud napsal:

  "Bohatým se stává pouze člověk, který prokáže schopnost zmocňovat se hodnot. Přitom není důležité, zdali tyto hodnoty sám vytváří (zpravidla nikoli). Bohatství jednotlivce tedy není přímo úměrné množství hodnot, které on sám vytvořil nebo vytváří, ani přínosu daného člověka pro společnost jako celek."..............a o tom to vsechno je,omacka kolem me nemusi zajimat,zajimat me musi co s tim,jak se toho zbavit a jak to udelat tak,aby uz to nemohlo nastat..........to znamena vytvorit novej system a nastavit ho. A to dokaze pro lidi jen lidstvo samo,nikdy ne zadnej prachatej jednotlivec,sel by proti sobe a to neudela,nikdy,jinak by totiz nemohl bejt "prachatej".

  • jop napsal:

   Proude
   nedá mi to neodpovedať ti.
   citujem ťa: "to znamena vytvorit novej system a nastavit ho"

   Ty žiadny nový systém vytvoriť nechceš.
   tvoja úloha tu na tomto webe je, aby nikto nič nevytvoril, ty každému pokusu o vytvorenie brániš.
   Každý pokus niečo vytvoriť je tebou blokovaný, pourážaný, odkopnutý do autu.
   Len nech nič nevznikne tu na nwoo.org

   práve preto som tu prestal písať, s tebou v diskusii to nemá zmysel.
   ty si miestny dozorca v diskusii

   tvoje odpovede ma nezaujímajú, diskutovať s tebou nemienim

   pekný deň diskutérom, plkajte ďalej.

   • proud napsal:

    Meles picoviny,kdyz uz je mlet chces,dej k nim aspon neco k veci. Mas ale castecnou pravdu,ze sam nastavovat zadnej system nechci,ale rad bych se toho zucastnil s vetsinou mojeho naroda,MOJEHO,ne tvojeho,vy jste se fasisti opet a zase urvali,jak je ostatne vasim ciganskym zvykem..........

   • proud napsal:

    jope,psat jsi se mnou prestal proto,zes ode me dostal slovne pres prsty pri pokusu o kradez Honzova webu pro sebe jak je ostatne vasim zvykem,tak me ty slovenska prolhana kryso neser,protoze pokud si vzpominam,zacinals dobre,mels i podobny nazory a rad jsem s tebou zacal diskutovat,nez ses vybravil! Ted uz na tebe seru taky,vy krysy jste vubec zajimavy,nejvic vas to tahne tam kde vas prokoukli a vyrazili s vama dvere i s futrama,ego nepusti,co? :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    • Taky vyhozenej napsal:

     Tak on Jop dokonce chtěl ukrást tenhle web? Je to možný? Teda nevycházim z údivu.

     • proud napsal:

      Njn,ale zase az tak spatnej napad to nebyl v tom smyslu,jenom jako napad,za kterej vdecim jemu,a sice nic nekrast,samozrejme,ale navrhnout vytvoreni jednoho tematu co by nemizel jako diskuse pod clankama,a to toho co tu chybi nejvic a zrejme nejen tady,a sice "CO S TIM"! Navrhy,strategie a diskuse o nich jako moderovana diskuse v tiom smyslu,aby se branilo jejimu zbytecnymu zasirani a dodrzovalo se jediny a zakladni tema "CO S TIM",tedy jakou si udelat budoucnost a jakym zpusobem i jak o pak o dosazeny pecovat.

      • Taky vyhozenej napsal:

       To že se lidi přejdou bavit jinam bych nebral jako krádež webu. Korál je sám vyhazuje a buzeruje, tak co se asi tak může stát...

       • proud napsal:

        Zase jsi nic nepochopil Ivanku,jisteze ne schvalne jako obvykle,pravda? :-))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Taky vyhozenej napsal:

         Korál ať si dělá co chce. Každopádně web mu zůstane a může si mazat a vyhazovat podle libosti.

       • admin napsal:

        Mažu troly, co píšou nesmysly, nikoliv diskutéry, co píšou názory, ať už jakékoliv.
        Vyhodit dost dobře nikoho nejde, protože kdokoliv si může jednoduše pořídit promělivou IP adresu.
        Ale, že bych někoho buzeroval? To jako jak?
        Nevymýšlejte si.

        • Taky vyhozenej napsal:

         Tvoje věc jak si to představuješ. Maž si komenty a blokuj IP podle libosti. Nech tam jen prouda. Dyť to těm lidem vůbec nevadí...

        • proud napsal:

         Tem rozumnejm co chteji zmenu to skutecne nevadi...........tem taky nic nevycitam,nemam co,picoviny sem nehazeji :-)

   • proud napsal:

    Jen prilejvej,prilejvej,at kazdej dobre vidi ty siozidovsky metody :-)))))))

  • proud napsal:

   Unika mi smysl..........dopln to............Ledaze si hrajes na cernou kroniku a delas reklamu na alkohol a curaky co ho lemtaj?...........

   • proud napsal:

    https://www.youtube.com/watch?v=0JQ0xnJyb0A&list=RD97bvBbYvjP8&index=28 , z tohohle se aspon naucis neco o kondicce,poridis si poradny poleno a zacnes na sobe makat :-)))) ;-)

    • proud napsal:

     Kdyz uz chces dat neco co dava smysl aspon textem.....
     https://www.youtube.com/watch?v=nrmD_nzDK2Q&list=RD97bvBbYvjP8&index=27 , tak to jsme my...

      • proud napsal:

       Umis perfektne anglicky a mas za to ze vetsina zdejsich umi to bliti perfektne taky a ze ten komercni text souvisi s timhle webem?........... ;-)

       • .lak napsal:

        Sám se letuji, drátuji a smaltuji.

       • PetrC napsal:

        Proude s tema odkazama je to dost tezke. Nektere velice dobre jsou jen v anglictine.

        • proud napsal:

         Neber si to osobne :-). .lak moc dobre vi jak jsem to myslel,slo o muziku :-)))). Mame kazdj nejakej svuj vkus,kdyz sem kazdej bude hazet kvanta svoji muziky bez ohledu na zamereni webu,vsichni vime jak to tu bude vypadat. Sem tam nejakej odkaz,text pisnicky a podobne nemusi snad vadit kdyz bude aspon trochu k veci ;-),ale zasirat si to tady picovinama a spamem snad nemusime,prece jen jsme snad vic dospeli nez deti :-)))
         Apropo k odkazum v angline se da napsat aspon nejakej ceskej popisnej nadpis at kazdej vi jestli vubec chce kliknout,je to takova "slusnost", u kazdyho odkazu,nakonec ..... :-)

        • PetrC napsal:

         To se tykalo odkazu celkove. A ten strucny preklad, to neni ono. Ale treba vy, pokud je odkaz zajimavy, proc by jste ho nemohl prelozit?

        • proud napsal:

         Ruku na srdce Peto..........a komu???????????......Muzes vybirat a prekladat odkazy ktery maji smysl paklize budes mit partu lidi se stejnym zajmem a podobnym cilem! Ty ji nekde vidis???? Vis proc jsem sam jen s par "vernejma"? Rozhlidni se a dojde ti to.Rozdel a panuj kraluje neustale,dokud nedokraluje,je mala sance.Cim vic nas bude,tim spis,rychlejc a driv tahle siozidovska zakladni pomucka spolu s penezma skonci. Ale nejdriv to musej lidi pochopit,jen jim to rikat je zoufale malo.Az s tema kdo pochopili ma pak cenu se zvednout a udelat poradek! Odkazy z cerny kroniky nepotrebuju prekladat,je jich tu habakuk nasich a jsou vsude,aby nam srazely sebevedomi,to je jejich ucel a ti kdo to nechapou je sem tlacej o stosest :-)))))

        • PetrC napsal:

         Ja to rikam porad. To vy tady porad verite zazraky jak jsou referenda a rovnostarstvi. Lide proste nemaji zajem. Nanejvys tak z jesitne urazenosti otravovat. Nebojte za par roku vam to dojde. :-)

        • proud napsal:

         Vim ze to rikas porad,ale jeste nikdy jsi nerekl promyslene proc :-)))))))))))))).A ja vim proc a vim i co s tim a tedy vim,ze dnesni chovani lidi neni jejich prirozenost,ale umela zkazenost ;-). Tim ze se dostanou k vedomostem a naucej se pouzivat vlastni hlavu s tim vsim bude konec.

        • PetrC napsal:

         Par let a pochopite ze to je lidska prirozenost a k tomu se pridala lidska zkazenost. V kazdem cloveku je zlo a dobro. Jedna se jen o to co v nem prevladne. I uceny muze byt zly a blbec dobry. Proto rikam zacinat v malem, kde se kolektiv zna.

        • proud napsal:

         Na to je malo casu a navic izolace a rozdelovani se neni resenim,naopak.
         Mrkni https://www.biosferaklub.info/europoidna-rasa-nekompromisne-vymiera/

        • PetrC napsal:

         Proude, vy porad neco o izolaci. Vzdyt ostatni muzou delat to same, nebo se pridat. Ja mam aspon tady to. Ale jak to chcete udelat v dnesni spolecnosti vy? A to ze bila rasa nechce prcat, s tim nic nenadelam. A neni to ani taky problem, ten je v tom ze ostatni se mnozi jak krysy. A navic bile zeny kurvici se s ostatnima rasama.

        • PetrC napsal:

         Tady se podivejte na lidi v prave podobe.https://m.youtube.com/watch?v=xVThR3lGPAQ

        • proud napsal:

         Vim,ale uz jsem ti kolikrat i napsal proc se to deje a ze je nadeje,ze se to dit prestane,a nejen tohle...........

         PS.: dobre zes sem ten odkaz hodil,aby vsichni vedeli coze se nam to sem hrne nas "obohatit",to se jim hned budou lip sekat hlavy,paklize si o to reknou podobnym zpusobem jako u tech zvirat..............nakonec jak ja to vidim,jsou az za tema zviratama,jen se nedaji zrat,takze je to jenom ten "odpad"..........

    • proud napsal:

     https://www.youtube.com/watch?v=tM4tctqTJeU&list=RD97bvBbYvjP8&index=27

     Pokřivenej pohled a jasnej plán
     Jak by měl vypadat svět a nasraný slova
     Na všechno tohle už dávno maj lék
     Bude to dost bolet a je to tu znova
     Tak mi řekni jakou roli tu máme
     No tak pojďme hledat společnej zájem
     Přece víme jak to bolí
     Rány sypat solí
     Pokaždý se najde viník, tak rozmysli si než hodíš kámen
     Pokřivenej pohled a jasnej plán
     Princip paniky a strachu a šílenství davu
     A všechno tohle už dávno svět zná
     Sirény houkaj a v srdcích je tma
     Tak mi řekni jakou roli tu máme
     No tak pojďme hledat společnej zájem
     Přece víme jak to bolí
     Rány sypat solí
     Pokaždý se najde viník, tak rozmysli si než hodíš kámen

     PS:. a stacilo,nez dostanem zaslouzene nakopano taky,i pres dobry texty :-)

 4. geronimo napsal:

  Civilizace není přece jen nic víc nežli fasáda,
  která jakžtakž maskuje starou divočinu života.

  Karel Čapek

  • Robo napsal:

   Nebol Čapek žid? Čisto podľa tohto citátu (alebo autor toho citátu, ktorý ho vložil Čapkovi do úst).

   • proud napsal:

    Spis bych se ptal kdo ho platil a komu tedy slouzil,tak jako u mnoha jinejch "zvucnejch" jmen,podle prolhany historie soude.....Nikdy se nikdo z tech kdo "slouzej" nepostavil a nepostavi penezum a jejich moci,je prosty oddelovat pak zrno od plev......kazdej si musime vybrat,penize,nebo narod,jsou to dva ruzny pary bot a oboje naraz obouvat na jednu nohu nejdou,jako sedet jednou prdeli na vice zidlich nelze neustale.Jednou je potreba si vybrat konecnej stav,zidli,par bot.Jde jen o to,abysme si vybrali jeste vcas a pokud mozno vsichni najednou!

 5. geronimo napsal:

  Předpokládejme, že ta slova patří Čapkovi, a jsou velmi moudrá .... není jeho chybou, když je někdo nechápe, nebo se mu nehodí do krámu ....

  Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstali stejní; jenomže teď víme líp, kdo je kdo.
  Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď. Kdo se točí s větrem,
  točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe.
  Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou.
  Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.

  Karel Čapek

 6. Robo napsal:

  Civilizácia je mrzákov vynález, to je pravda.
  Že sú /boli ľudia "divá zver" je pravda len spolovice.
  Tí mrzáci boli aj sú "divá zver", my sme neboli ani nie sme ani nikdy nebudeme.

  Moja chyba je, že som ťa vôbec oslovil. Kde berieš tú dosť sa vyvyšovať, ty oddivovateľ mrzákov.

 7. Eschatolog napsal:

  Boženo , ten poslední odstavec nefunguje a nikdy nebude, leda byste vy inkludované Boženy měly hezky solidárně v rukou kalašnikov nebo kulaté razítko , ony ani ty odstavce pred tim poslednim nemaji hlavu a patu, chceš trestat déšť za to že prší a ty nemáš potuchy co je deštník, s takovým materiálem tu hyperboreu nevybudujete :-)

 8. proud napsal:

  Vidím svět prázdnej

  Škwor

  Já vidím svět prázdnej, kde převažujou věci zlý
  Pod polštář hlavu schovej
  Pochop to blázne, principy jsou takový
  Co takhle zkusit novej
  Komunikuj se mnou přes virtuální sítě
  Jestli jseš online, tak najdu si Tě
  A pak vyřídim to s Tebou jednou provždy, bohužel
  Nikdo nikdy nezjistí, kdo po Tobě šel
  Necejtim nic, ani lásku, ani cit
  Jestli s Tebou začnu, tak Tě musim dorazit
  Asi se ptáš, jakou cenu má člověk
  Tuhle práci udělám, za pár stovek
  Já vidím svět prázdnej, kde převažujou věci zlý
  Pod polštář hlavu schovej
  Pochop to blázne, principy jsou takový
  Co takhle zkusit novej
  Rozhodně nejsem ten po kom jdeš
  Dokážu sehnat všechno co chceš
  Měkký nebo tvrdý, všechny druhy
  Sejmout takovýho hajzla, to bys byl cvok
  Kdo jseš nebo co jseš, na to se tu nehraje
  Všechny Tvý známý, pošlu do ráje
  Na depresi i vztek, na všechno mám lék
  Všechno Ti splnim, jak už jsem řek
  Já vidím svět prázdnej, kde převažujou věci zlý
  Pod polštář hlavu schovej
  Pochop to blázne, principy jsou takový
  Co takhle zkusit novej

 9. Marco napsal:

  Víte, tady hlavně neexistuje spravedlnost. Kdyby existovala, nechechtal by se pár kilometrů ode mě tunelář jako prase. Ten člověk se s tím hlavně ani netají i když okradl nás všechny. Ten pán má několik zámků, jeden i ve Francii. V každém zámku velmi cenná díla starých mistrů, která nemohu jmenovat, jelikož bych mohl poškodit člověka, který pro něj pracuje a podepsal mlčenlivost snad na 100 stránkách A4. Na každém zámku si drží personál, kteří mají omezený přístup s prostředím mimo areál. Proto mu vyhovují jedinci bez rodin. Dotyčný tunelář si nechá říkat pane prezidente, je to vlastně podmínka, pokud jste jeho zaměstnanec. Provoz objektu, který je pár kilometrů ode mě, vychází kolem 250-400 000 měsíčně.
  Když ale pomyslím na jeden jeho obraz, který je v objektu a má hodnotu cca 250 mil, jde pro něj o pouhý pakatel.
  Když jsem poslouchal, co se tam děje, jak tam fungují, jak funguje tunelář prezidento, vrátil jsem se do středověku. Tam se skutečně zastavil čas a tunelář si ve svých objektech zařídil skuzečnou monarchii se vším co k tomu kdysi patřilo.
  Člověku je na zblití a zároveň má vztek, že si tací zloději u nás i v zahraničí, žijí jako prase. Chtělo se mi napsat, jako prase v žitě ale to šlo poté na porážku, což se v takových případech nekoná. Ta spravedlnost je jen v pohádkách, však proto také mnoho pohádek vzniklo. Z pouhého pocitu bezmoci.
  Proto byl socialismus tak špatný, tací měli smůlu a museli jako ostatní makat a vytvářet hodnoty pro celek.

  • proud napsal:

   "Proto byl socialismus tak špatný, tací měli smůlu a museli jako ostatní makat a vytvářet hodnoty pro celek.".......do kamene tesat,jste dneska naskakuje takovejm zlodejskejm parazitum a jejich stejnejm detem husina a vykrikujou,nasazujou na komunisty bez rozlisovani...............
   Na druhy strane je pravdou ze se parazitum dari jen tam kde se po nich nejde,kde se pro ne dela a podobne..................neni az tak tezky to prostredi zmenit a nechat je prizpusobit,nebo vyhnat je,nebo znicit......ovsem,ano,mame problem.........ovcani toho nejsou schopni.

   • Eschatolog napsal:

    vy socky máte socčí logiku: "někdo by měl něco udělat"
    jen na libovolnou socku ukáže libovolný (neo)feudál , aby mu vykouřila péro za pár šušní, hned je z ní vyvolená socka s titulem mistr felace III.stupně, jak nám to tu Marco hezky zpříkladnil :-) a nevyvolené socky jsou pro něj zrcadlo, ve kterém se už nikdy nechce vidět a první co nadšeně pro sebe udělá je zvýšení plotu na panství :-)

 10. Maroš napsal:

  Ad "Základem veškeré nerovnosti je princip neomezeného soukromého vlastnictví a jeho nedotknutelnosti. Soukromé vlastnictví je definováno negativně jako “vyloučení ostatních osob z používání určité věci“. Soukromé vlastnictví je ideálním měřítkem chybějící mezilidské solidarity. Chybějící mezilidská solidarita totiž vede k tomu, že jednotlivec nemůže spoléhat na pomoc ostatních v případě nouze, nýbrž je nucen zajišťovat se sám. Vytváří si zásoby a tím umrtvuje hodnoty, které by mohly sloužit jiným. Svým soukromým držením brání ostatním v používání oněch hodnot, které sám nevyužívá. To pak vede k tomu, že tyto hodnoty pronajímá nebo s nimi spekuluje tj. prodává je a nakupuje za účelem dosažení dalšího zisku. Tím se ovšem hodnoty nevytvářejí, nýbrž se jen přesouvají. Nejbohatšími se pak stávají osoby, které hodnoty nevytvářejí, nýbrž s nimi jen manipulují."

  Marxistická agenda jezuitu Tomáša Aquinského ako vyšitá! Vodu kázať a víno piť! Majstrovský článok, ako primäť logikou a súcitom a cez svedomie prenechať všetko bohatým - tým bez súcitu a svedomia!

  Kurvy! Začnite od seba! Otvorte pokladnice, otvorte sýpky, zrušte úrok!

 11. Robo: a ja som bol daný na blacklist!
  proud: S takovou si me vubec neber do svy sprosty drzky....
  Robo: Píšeš tu pičoviny a akékoľvek náznaky zdravého rozumu spochybňuješ a zosmiešňuješ už v začiatkoch.
  proud: ty si pica!!! to mi poser holy zada !!!!! :-))))
  OGARNAGARI: Dobraa je to tu cely tvoje proude! Cekal jsem ze zvladneš aspon debatu s jinymi bez sprostaren, ale nic, nejsi schopen. Jen posilas do pici, rozbijis huby, leze z tebe POUZE ZVIRECI POVAHA(tvoje hlavni cast,ta duchovni spi) a tak nemas na to neco zde vyresit. Jen zpusobujes hadky!!!!
  Nema smysl se s tebou bavit o nicem, stejne tak s honzickem pac oba vypadate pominuty. Koralovo navrhu neverim ze pujde ani omylem , napad mozna dobrej(snaha). Ty proude tu posilas svym spamovanim celej web do hajzlou tak se nediv ze to cloveka sere kdyz 1/blokujete IP lidem kteri posilali drobnou castku na nwoo(jste oba mešuge jak to chceš napsat slušně)
  2/cekal jsem fakt NAVRH na reseni po tech letech a ne toto
  3/ trollis tu diskuzi jakobys neumel si nejprv rozmyslet co napsat, posilas desitky komentu vlastne pises z 90%jen ty a to odradilo uz mrte lidi,ja se svym obcasnym spamovanmim ti nesaham ani po koftniky takze vychladni!!!!!Porid si svuj web proude, napis a udelej, a neser se do nwoo., jsi parazit a skodna a proto sem chodi lidi trollit tak si pak nestezuj jsi howado.
  4/tvoje praprababicka se jiste narodila taky doma :-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!