Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.2.2020

nikolas_maduro1; Pompeo a Guaidó se domluvili, že znásobí úsilí na svržení Madura. Předtím se Guaidó setkal v Bílém domě s prezidentem USA Donaldem Trumpem.

2; Strašlivá smrt. Svodidlo při nehodě v Chersonské oblasti proniklo celým automobilem a usmrtilo jednu z cestujících. Ostatní členové rodiny jsou v šoku. Rodina se vracela z pohřbu.

3; Prošli jsme si peklem. Trump informoval o proceduře impeachmentu. Americký prezident označil představitele Demokratické strany USA za neřády, kteří jen dělají bordel.

4; Poslanec za Sluhu národa informoval, čemu ho naučil skandál vyvolaný jeho návrhem na prodej psů kvůli zaplacení plynu. Prohlásil, že se po skandálu cítí normálně a pokračuje v obvyklé práci.

5; Změny ruské ústavy je třeba schválit. Je třeba pochopit, že osud Ruska je osudem ruského lidu, historie Ruska je historií ruského lidu.

6; Reforma ukrajinského vzdělávání. Tajná mapa ze hry Skyrim v učebnici zeměpisu. Celý civilizovaný svět se směje pokusům ukrajinských pseudopatriotů vyprodukovat „génie“ z ničeho.

7; Tuhý boj. Ruská armáda proti vojákům z Indie a Tádžikistánu. Včera skončily soutěže věnované Dni vytvoření ozbrojených sil republiky Tádžikistán. Vojáci z Ruska, Tádžikistánu a Indie soutěžili v individuálních i kolektivních sportech.

8; F-35 a zneškodnění polské armády. Zneklidněný parlament očekává vysvětlení od ministerstva obrany. Polští poslanci jsou znepokojeni stavem polského letectva.

9; Vnuk legendárního maršála. Nyní je potřeba správě vysvětlil, za co bojuje domobrana Donbasu. Vnuk maršála Leonida Govorova se soustředil hlavně na to, aby nevznikla „ztracená generace“.

10; Lukašenko to přehnal. Na Bělorusko se řítí rozsáhlá palivová krize. V zemi jsou zaváděna omezení na benzinových pumpách.

11; Speciální operace: Vyslanci Kyjeva natočili šokující smrt vojáka ukrajinské armády, který je doprovázel. Ukrajinská armáda sčítá stále nové nebojové ztráty.

12; Na Ukrajině prozradili „neočekávanou“ pravdu. Proč se Kyjev bojí Donbasu? Kdyby se Donbas vrátil k Ukrajině, nesmírně by to zahýbalo s volebními výsledky.

13; Syrští vojáci zahnali příslušníky americké jednotky zvláštního nasazení. K incidentu došlo na kontrolním stanovišti u obce Tel Šarman v kurdské provincii Haseka.

14; Spojeným státním není nic do toho, co se děje na Ukrajině. Akce Američanů dosáhly úrovně, kdy už je to neúnosné, myslí si šéf výboru německého parlamentu.

15; Do Doněcka jede dánský ministr zahraničí. Návštěva začala už dnes.

16; Na vojenské základně Hmeimim přistálo civilní letadlo, které se málem stalo obětí izraelské rakety. Informuje o tom ruské ministerstvo obrany.

17; Z Bajkonuru bylo na oběžnou dráhu vyneseno 34 komunikačních družic Velké Británie, tedy země, která otevřeně označuje Rusko za nepřítele.

18; Maďaři čistí řeku Tisu od ukrajinských odpadků. Za půl dne 4. února bylo z řeky vyloveno kolem 60 tun plastových a dalších odpadů.

19; USA se bojí vlastních sankcí proti Rosněfti, píše Bloomberg. USA přemýšlejí o tom, zdali se vyplatí uvalit sankce na ruskou společnost Rosněfť.

20; „Ruští Britové“ by se měli připravit. Londýnský soud dal zelenou honu na nevysvětlitelně bohaté cizince. Britové jsou nespokojeni s tím, že se Londýn stal útočištěm pro pochybný kapitál.

21; Hodinu a půl po scéně běhají polonazí lidé. Lotyši to nepochopili, říká skladatel Pauls o Serebrennikově představení. Ať si kdo chce říká cokoli o SSSR, v tu dobu se dalo žít, tvořit, bavit se, existovalo opravdové umění, prohlásil Skladatel Raimonds Pauls.

22; Si Ťin-pching informoval Trumpa o „maximálně rozhodných krocích“. Prezident USA mimo chodem slíbil, že Washington bude v klidu reagovat na situaci s koronavirem.

23; Nejvyšší rada nemá žádné právo zakazovat dětem ruštinu. Poslankyně za Opoziční platformu Za život Natalja Korolevskaja prohlásila, že drtivá většina ukrajinských poslanců mluví v kuloárech rusky. Přesto poslanci nepodpořili zrušení diskriminačního zákona.

24; Luxusní výletní loď kotvící v Yokohamě se stala plovoucím vězením kvůli strašlivé infekci koronavirem. Na palubě plavidla Diamond Princess prudce roste počet infikovaných cestujících.

25; Výluh z hlohu se na Ukrajině dostal mezi top 3 nejoblíbenějších léků. Je populárnější než aktivní uhlí nebo Analgin (též metamizol – proti bolestem a horečce).

26; Jak v nějakém filmu. Velvyslanec Ruska informoval o podrobnostech operce na evakuaci Rusů z Wu-chanu. Zvláštní pýchu pracovníků ruského velvyslanectví v Číně vyvolává fakt, že se z provincie Chu-pej podařilo odvézt všechny, kdo o to projevil zájem.

27; U estonských břehů se potopila ruská loď. Celá posádka se skládala jen z Rusů. Všichni byli zachráněni.

28; Ukrajinec vezl do Afriky letadlo An-2 rozebrané na jednotlivé díly. Všechny součástky byly v dobrém stavu, i když byly některé už použité.

29; Nic pěkného. Prognóza Rosleschozu na rok 2020. Léto 2020 bude složité, říká vedoucí federální agentury pro lesní hospodářství. Nejvíce jsou porosty ohroženy lesními požáry.

30; Ukrajinští sportovci musí vystupovat na území „země-agresora“. Říká ukrajinský ministr sportu. Šéf ministerstva sportu se zoufale snaží vysvětlit ukrajinským patriotům svou logiku.

31; Protesty, rvačky a tisíce pozměňovacích návrhů. Nevyšší rada projednává skandální zákon o trhu s půdou. Sluhové národa se bojí, že tento zákon může paralyzovat činnost ukrajinského parlamentu na měsíc i víc.

32; V Soči začaly rozhovory mezi Vladimirem Putinem a Alexandrem Lukašenkem. Alexandr Lukašenko si postěžoval na nedostatek sněhu.

33; Cizincům bude zjednodušena procedura na získání ruského občanství. Důležitá změna v zákoně o občanství Ruské federace může být předložena do Státní dumy už tento měsíc.

34; Zástupce náčelníka Generálního štábu ruských ozbrojených sil byl zadržen FSB ve věci krádeže 6,7 miliardy rublů, píší média. Vyšetřovatelé jednají o uvalení vazby na náčelníka Hlavní správy spojů Ruských ozbrojených sil generálplukovníka Chalila Arslanova. Soud nakonec uvalil na zástupce šéfa Generálního štábu vazbu.

35; Evropský závod jednoho z velkých automobilových koncernů (FSA) je připraven zastavit práci kvůli epidemii koronaviru. Poruchy v dodávkách od jednoho kriticky důležitého výrobce dílů ohrožují výrobu v celé Evropě.

36; Přiživíme se na rozpočtu. Na Ukrajině bude vytvořen Fond pro reintegraci „Krym“ a centrum pro podávání žalob na Rusko.

37; Velkou skupinu ruských dětí zachránili z tábora Islámského státu a evakuovali je do Moskvy letadlem Ministerstva obrany.

38; Bezpodmínečné podřízení satelitů strýčkovi Samovi. Americká válečná mašinérie u hranic Ruska a Běloruska. Zvýšení vojenské aktivity NATO ve Východní Evropě napomáhá narůstání napětí v regionu.

39; Dokud před námi nepoklekne. V rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny oznámili, za jakých podmínek Patriarcha Kirill smí navštívit Ukrajinu. Hlava Ruské pravoslavné církve patriarcha Kirill těžko bude ještě někdy moci navštívit Ukrajinu, prohlásili rozkolníci na Ukrajině.

40; Honička se střelbou. Při zatýkání bandy se zasahující policista projel 3 kilometry na střeše auta zločinců zabývajících se krádežemi aut.

41; V okolí Kazaně havaroval vrtulník s ruským politikem Ajratem Chairullinem. Je známo, že na palubě zříceného vrtulníku Bell 407 se mohly nacházet tři osoby.

42; V Oděse byla otevřena vojenská základna Hadžibej. Východní teroristé jsou zde trénováni podle amerických norem.

43; Za první týden února činily nebojové ztráty ukrajinské armády 6 zemřelých a 12 zraněných.

44; V Donbasu budou postaveny vojenské základny podle norem NATO. Podle slov Zagorodňuka, je výstavba nových objektů prioritou nového týmu na ministerstvu obrany.

45; Na poslance Nikolaje Tiščenka se snesla vlna kritiky za nedůstojné chování během hlasování v Nejvyšší radě. Novináři ho natočili v lóži určené pro tisk. Natáčel tam video, které chtěl vystavit na Instagramu. Zabral se do toho tak, že nestihl ani hlasovat.

46; Obrovská ostuda. Na Ukrajině chtějí vyměnit ostatky legendárního rozvědčíka Kuzněcova za „zajaté Ukrajince“. Úřady města Lvova se už obrátily na ministerstvo zahraničí a vedení SBU, aby se k tomu vyjádřily.

47; Svět po americku se už přežil. V Radě federace odpověděli na obvinění ze strany šéfa Pentagonu. Senátor Alexej Puškov zareagoval na prohlášení šéfa Pentagonu Marka Espera o pokusech Ruska a Číny změnit zavedený světový řád. Puškov prohlásil, že světový řád, při kterém USA okupovaly Irák, rozbombardovaly Libyi a Jugoslávii, sankcemi se pokoušejí zadusit Venezuelu a zavádějí právo silnějšího místo stanov OSN, si nějakou změnu zaslouží.

48; Ve Státní dumě potvrdili smrt poslance Státní dumy Chajrullina. Jeho smrt označili za obrovskou a nenahraditelnou ztrátu.

49; Ukrajinská úřednice, která si stěžovala na nízký plat, si koupila v Kyjevě byt. Svědčí o tom informace v Jednotném registru majetkových přiznání osob vykonávajících státní funkce.

50; Ukrajinská armáda zaútočila na armádu Luganské republiky. Zahynulo několik obránců Republiky. Oficiální zástupce Národní policie Luganské republiky vystoupil s mimořádným prohlášením.

51; To je příšerné! Trump obvinil svou odpůrkyni z porušení zákona. Je to projev neúcty k naší zemi, zdůraznil.

52; Zelenskij žádá italského premiéra, aby propustil ukrajinského vojáka obviněného z vraždy novináře a aby uzavřel kanceláře Luganské a Doněcké republiky. Zelenskij na setkání s premiérem Itálie Giuseppem Contem žádal o zavření doněckého a luganského zastoupení.

53; V Polsku ve městě Lešno byl odstraněn památník vděku Rudé armádě za osvobození.

54; USA zdržují vojenské objednávky Ukrajiny. V USA zdržují zúřadování a předání šesti komerčních zakázek Ukrajiny zadaných americkým společnostem na dodávku zbraní a munice.

55; Střelba v Zakarpatsku. Avakov poslal do Mukačeva specnaz a Národní gardu. Vydal také rozkaz, aby byla posílena bezpečnostní opatření ve městě.

56; Byly zveřejněny výsledky rozhovorů Moskvy a Minska ohledně ropy a plynu. Téma se projednávalo během rozhovorů obou prezidentů v Soči. Dohodli se na zachování podmínek z roku 2019. Dohoda platí jen pro letošní rok.

57; Střelba, pogromy a hořící domy. Národnostní bitky v Kazachstánu. Předseda Asociace Dunganů v Kazachstánu Chusej Daurov informoval, že situace se zhoršuje. (Dunganové jsou zhruba stotisícový národ žijící na jihu Kazachstánu, v Kirgizii a Uzbekistánu).

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.2.2020

  1. The Cure napsal:

    The Cure - A Forest (live at Pinkpop 2019)
    https://www.youtube.com/watch?v=r54jwZvtJck

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!