Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.2.2020

boris_dzhonson_71; Trump se pohádal s britským premiérem kvůli Huawei. Trump chce, aby spojenci v Evropě zakázali produkty společnosti Huawei kvůli bezpečnosti.

2; Byla zveřejněna suma investic, které kriticky potřebuje Ukrajina. Investice umožní vytvořit na Ukrajině nová pracovní místa.

3; Údery ukrajinské armády na armádu Luganské republiky. Veterán domobrany Donbasu Vladlen Tatarskij zveřejnil podrobnosti o smrti obránců Donbasu a o perspektivách vývoje na frontě.

4; Vědci odhalili tajemství rakoviny a avizovali průlom v medicíně. Vědcům z různých zemí se podařilo zcela rozšifrovat genetickou informaci 38 druhů rakovinných buněk.

5; USA zahájily protiruskou speciální operace v Sýrii. O podrobnostech hovořil armádní zdroj.

6; Hlavně nezaostat za Putinem. U Zelenského se rozhodli změnit ukrajinskou ústavu a trochu skřípnout poslance.

7; Vojenské překvapení pro frontového radistu v éteru ruské armády. Viktor Georgijevič vyslal do éteru pomocí Morseovy abecedy třikrát slovo „Vítězství“, své jméno, příjmení a vojenskou hodnost. Jednalo se o dárek osmadevadesátiletému veteránovi u příležitosti oslav 75. výročí Velkého vítězství.

8; Litva proti agentce „Magnolii“. Bývalé prezidentce Gribauskaité hrozí odhalení. Litevští poslanci Naglis Putejkis a Ruta Janutene se chystají odhalit minulost bývalé litevské prezidentky jako spolupracovnice KGB.

9; Strašlivá tragédie Donbasu. Zbité a zmrzačené děti z Doněcké a Luganské republiky. Donbas si připomíná pět let od doby, kdy leden 2015 znamenal smrt mnoha nevinných donbaských dětí.

10; Boxeři Usik a Lomačenko proti ukrajinským neonacistům. Oba sportovci mají velmi napjaté vztahy s nacionalisty.

11; Horká Arktida. Ruští lovci nadzvukových technologií. Arktida znamená pro mnoho zemí lákavé sousto.

12; Na frontě v Donbasu došlo k vyostření. „Triton“ (komplex pro radioelektronický boj Triton 2 M1) likviduje techniku ukrajinské armády. Karatelé hromadně likvidují sami sebe. Jsou hlášeny desítky zabitých a zraněných vojáků. Vyplývá to ze zveřejněné pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý týden.

13; Co bude „poté“? Jak přežije Rusko bez ropy? Většina expertů se shoduje na názoru, že v nadcházejících desetiletích světovou energetiku čekají globální změny.

14; Hrdinové Vítězství. Ruský svět a největší ruská vojenská základna v zahraničí. Podrobnosti ze života na základně sdělili zástupci 201. ruské vojenské základny v Tádžikistánu.

15; Drzá loupež v Moskvě. V metru mladý muž kavkazského původu vytrhl jinému muži z ruky telefon a okamžitě ho šel zpeněžit v nedalekém bazaru.

16; Nový zákon: USA přikročili k likvidaci Ukrajiny. Není problém ukázat prstem na „elitu“, která se prodává Západu. Výsledkem je fakt, že celá ukrajinská vláda visí na americkém háčku. A cíl Spojených států? Všude stejný: Vojensky zničit, podrobit ozbrojené síly Severoatlantické alianci, zlikvidovat veškerý průmysl, povraždit miliony „zbytečných“ lidí (odhadem 80% obyvatelstva). Proč si „elity“ bývalých svazových republik SSSR myslí, že USA jakkoli změnily své plány? Neodkázaly zničit Sovětský svaz naráz, tak to dělají po kouskách...

17; Rozhodný úder syrské armády v Idlíbu. Byly osvobozeny stovky obcí. V posledních dnech nasadila syrská vojska přímo sprinterské tempo.

18; „Smrtící virus z Číny v Doněcké republice“. Informační útok ukrajinské armády proti Donbasu.

19; Z Bílého domu byl propuštěn kandidát na ukrajinského ministra obrany Alexander Vindman, důstojník ukrajinského původu, který svědčil proti Trumpovi v procesu impeachmentu. Jeho advokát prohlásil, že jeho klienta propustili proto, že „mluvil pravdu“.

20; Analytici agentury Fitch vyčíslili rizika pro Mišustinovu vládu. V prognóze se zmiňují i o epidemii koronaviru. Přesto bylo Rusku ponecháno hodnocení na stávající úrovni BBB se stabilním výhledem.

21; Tři roky bez Giviho. 8. února byl teroristi zavražděn hrdina Doněcké republiky Michail Tolstych.

22; Desítky zabitých a zraněných. Vypálené domy. Došlo k tragédii, při které umírali lidé, Provokatéři se snažili konflikt dostat na národnostní rovinu.

23; Ve Vyšetřovacím výboru byly potvrzeny verze havárie vrtulníku, ve kterém zahynul poslanec Státní dumy. Probíhá vyšetřování zaměřené na odhalení všech okolností spáchání trestného činu.

24; Oleg Ljaško informoval o plynovém podvodu na Ukrajince. Od 1. ledna platí na Ukrajině nové garantované a tržní ceny plynu pro obyvatelstvo.

25; Je to urážka našich vojáků! Ukrajinská diaspora v Kanadě protestuje proti účasti ukrajinských gymnastek na turnaji v Rusku. Představitel tamní diaspory napsal rozhořčený dopis ukrajinským ministrům a požaduje,aby byla účast na soutěži zrušena.

26; Nejvyšší představitel Luganské republiky obvinil ze smrti a zranění bojovníků armády Luganské republiky přímo a osobně Zelenského. Leondi Pasečnik vystoupil s oficiálním prohlášením ohledně ostřelování obce Zolotoje ukrajinskou armádou.

27; Koronavirus zabil prvního Američana. Celkový počet zemřelých už překročil 720. Počet infikovaných je 34 tisíc.

28; Útěk z pekla. Jak hrdinský čin pilota Michaila Děvjatajeva změnil průběh Velké vlastenecké války. Vyčerpaný, polomrtvý vězeň tábora smrti unesl bombardér ze supertajné nacistické základny a dokázal uniknout pronásledování piloty německých stíhaček.

29; Nebezpečný hazard. Stovky návštěvníků kasina v USA se nakazily vážnou infekcí norovirem (zvracení, průjem horečka). Lidé mohou být šiřiteli tohoto viru nejen v okamžiku, kdy se u nich projevují příznaky, ale i během tří týdnů poté.

30; Horký bod v úseku odpoutání sil. Kolem hlídky OBSE došlo ke třem explozím. Kyjevští karatelé ostřelovali dron a hlídku Zvláštní monitorovací mise OBSE v Donbasu.

31; Čekáme od Zelenského nový formát výměny zajatců. V Donbasu zareagovali na šílené návrhy z Ukrajiny. Po „ohlušujícím vítězství“ nad pomníky zahajují neonacisté válku s hroby vojáků z Velké vlastenecké války.

32; Zbývá už jen krůček ke konfliktu v Evropě. Američtí a britští vojáci jsou už dávno dislokováni v Pobaltí.

33; V NATO se polekali ruské inspekční družice a přiznali svou bezmoc. Američtí generálové uznávají, že naprosto nevědí, jak čelit těmto hrozbám.

34; Hrozivá anomálie. V Antarktidě začalo nevídané horko. V Antarktidě překonává teplota rekordy. Teploměry ukazují 18,3 °C. Průměrné únorové teploty jsou zde ale kolem jednoho stupně.

35; Ukrajina zavedla nová pravidla pro překročení hranice s Krymem. V ukrajinské pohraniční službě zveřejnili jeden z důvodů omezení, který je spojen s dětmi „politických vězňů zadržovaných v Rusku“.

36; Koronaviru změnil svou dynamiku. Celkový počet nakažených se rychle blíží k hodnotě 35 tisíc.

37; Unavený voják rozpoutal v thajském městě Korat boj v obchodním centru. Ke slovu se dostal granátomet. Hlášeno je mnoho mrtvých (dva vojáci a nejméně dvanáct civilních návštěvníků) a zraněných. Střelec posud nebyl zneškodněn.

38; Za co vlastně bojoval Donbas proti Ukrajině. Je dobré si občas připomenout, proč není dobré podléhat ukrajinské propagandě.

39; Čína si to „vyřídí“ s osobami, které odmítnou léčbu koronavirové infekce. Po celé zemi byla zahájena trestní řízení.

40; Zelenskij se setkal s římským papežem a pozval ho na Donbas. Ukrajinský prezident se cítí být svým rozhovorem o míru s nejvyšším představitelem katolické církve duchovně posílen.

41; Na železniční stanici Krasnoarmejsk zadržela SBU čtyři ozbrojence. Během kontroly zapečetěného nákladu byla odhalena nepřiznaná munice včetně granátů, tři reaktivní pěchotní plamenomety Šmel, pět ručních protitankových granátů, dvacet tři protipěchotních min. Pikantní na tom je, že pašovaný náklad nestihli vyložit, a tak poputuje i s nepřiznaným materiálem námořní cestou z Mariupolu ke konečnému zákazníkovi.

42; Končíme se zdvořilostí. Je nejvyšší čas vyložit karty na stůl a ukázat na ty, kteří otevřeně kolaborovali s Hitlerem. Rusko v zájmu dobrých vztahů mnoho desetiletí tolerovalo samolibost Poláků. Ale tato shovívavost má své meze. Když si tohoto postoje nedokázali vážit, je třeba vytáhnout na světlo celou tu nacistickou historii našich polských sousedů. A nejenom tu, ale i kolaboraci Západu jako celku.

43; Michail Muromov informoval, jak Alla Pugačova, aby ho ukazovali v televizi. Muromov měl s Pugačovovou vždy komplikované vztahy.

44; Objevily se nové záběry z krvavé mezinárodní řežby v Kazachstánu. Během krvavé bitky zahynuly nebo byly zraněny desítky lidí, Vypáleno bylo mnoho domů a obchodů.

45; Dva „berkutovci“, kteří byli vydáni na Donbas v rámci výměny, se vrátili na Ukrajinu, aby „hledali pravdu“. Informuje o tom advokát Alexej Gorošinskij. Tvrdí, že byli více než pět let drženi za mřížemi za zločiny, které nespáchali. Za viníky označili režim, který se dostal k moci pomocí ozbrojeného státního převratu v roce 2014.

46; Zástupce generálního prokurátora navrhl definitivní likvidaci Ukroboronpromu. Myslí si, že Ministerstvo obrany musí navazovat přímý kontakt se státními podniky bez prostředníka.

47; Šílený kyborg, který v Thajsku nemilosrdně zlikvidoval mnoho návštěvníků obchodního centra, utekl od jednotky zvláštního nasazení. Počet obětí jeho střelby vzrostl na dvacet.

48; Co by se stalo, kdyby ruská armáda skutečně vstoupila na území Ukrajiny? Jevgenij Satanovskij nahlas uvažuje o možných scénářích vývoje událostí. Celé Novorusko by bylo ve svých historických hranicích a ne jako dnes jakýsi úlomek Donbasu s frontovým pásmem. Nebylo by potřeba stavět Krymský most a poloostrov by nikdo neodpojoval od dodávek vody a elektřiny. Desítky milionů lidí by nebylo v pozici rukojmích. Na druhou stranu by se zhoršily vztahy Moskvy s Minskem a Astanou, byla by zmařena výstavba plynovodů do Německa a Turecka.

49; Neuvěřitelná „zrada“. Manželka známého fotbalisty Irina Morozjuk zazpívala ukrajinskou hymnu v kalhotkách žluté barvy a topu v modré barvě (barvy ukrajinské státní vlajky), přičemž si lascivně odhalovala část potetovaného pozadí. Hrozí jí za to vězení, protože se tím dopustila znevážení státního symbolu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.2.2020

 1. Lukáš napsal:

  Trump nebyl vyhozen,co je škoda,ještě si užijeme strastí,co nám předvede,Amerika first,za každou cenu a jakýmkoliv způsobem.Na všechny obchody,mimo USA uvaluje sankce,vyvíjí nátlak,hrozí až vojenským zásahem.

  • proud napsal:

   Jedina spravna odpoved je udelat totez.............ale chce to nemit v trenkach majinkatyho pindika :-)))))))))))))). To bysme pak zazili jak by cvalem ustoupili!!! Amerika ma akorat tak velky hovno a hubu,krome zastaraly armady a par poli kukurice nemaji nic,vsechno kradou po svete.Jak by se povedlo je zahnat domu,bylo by par let pokoj,nez by obnovili vlastni zemi,aby meli zpatky vlastni sobestacnost.Kdyz jim ovsem nebouchne pod prdeli Yellowstone...........

 2. proud napsal:

  "49; Neuvěřitelná „zrada“. Manželka známého fotbalisty Irina Morozjuk zazpívala ukrajinskou hymnu v kalhotkách žluté barvy a topu v modré barvě (barvy ukrajinské státní vlajky), přičemž si lascivně odhalovala část potetovaného pozadí. Hrozí jí za to vězení, protože se tím dopustila znevážení státního symbolu."..............nad tim se u zensky muze pozastavit akorat tak debil,a zkouset z toho "niceho pro zasmani" delat nejaky "kino"........

 3. .lak napsal:

  Antibrutopýrace tam jen dovoleného stylu. :lol:

  brutopýr
  Tady je to taky, průkopníci jsou všude možně se poflakující cikáni v domácích teplákách a papučích. V USA to bude od negrů taky, jako celá ta emerická kultůra bejzbolovek šejdrem na palici.

  21OdpovězÚno 10, 2020 4:51

  .lak
  Třířádkový výtah a výhek s rozumy, když se překoná do pěti co někde někomu sám velký bulvárník sprostot akismet ukradl.

  0OdpovězUpravÚno 10, 2020 12:06

  https://aeronet.cz/news/novel-coronavirus-2019-ncov-celi-podezreni-ze-muze-jit-o-prototyp-biotechnologicke-zbrane-zamerene-prioritne-na-cinske-muze-rozumej-cinske-vojaky-potvrzuje-to-studie-6-vyzkumniku-publikovany/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!