Vladimir Timakov: Skončeme s těmi zdvořilůstkami!

Warschau, Empfang Goebbels bei Marschall PilsudskiJe načase otevřeně říci, kdo si notoval s Hitlerem. My, Rusové, jsme díky naší národní povaze mnoho let přehlíželi samolibost Poláků v zájmu udržení dobrých vzájemných vztahů. Ale když si toho na Západě neváží, je načase vyjít na světlo se vší tou agresivní nacistickou historií našich sousedů. Nejen s historií Polska, ale i celé západní civilizace jako celku. Evropané se s neuvěřitelnou posedlostí snaží obvinit Sovětský svaz z rozpoutání Druhé světové války. Prý se domluvili Stalin s Hitlerem na rozdělení sfér vlivu, a tím to prý všechno začalo... Pro Západ velmi pohodlný evropocentrický pohled na věc. Ale naprosto lživý.

Za prvé: Sovětský svaz nebyl Hitlerovým spojencem, nepomáhal Německu bojovat proti Polsku, dokud polská vláda řídila odpor proti wehrmachtu. Postoj SSSR nebránil Anglii a Francii, aby svému spojenci pomohly. Ale oni tak neučinily.

Předtím SSSR celé tři roky vedl hybridní válku s Hitlerovským Německem a fašistickou Itálií ve Španělsku. Anglie a Francie se opět neangažovaly na straně republikánského Španělska, protože to byl spojenec SSSR. Ale nám smlouvy západních demokracií uzavřené s Hitlerem nebránily v pomoci španělským antifašistům.

Z toho plyne, že jsme tři roky bojovali proti fašismu, přicházeli o vlastní lidi a přitom jsme měli být Hitlerovým spojencem? Západní demokracie nehnuly prstem a nečinně všemu jen přihlížely. Ty nenesou žádnou vinu?

Za druhé: A to je ještě důležitější: Druhá světová válka byla v podstatě válkou proti nacismu. Pokud nazveme věci správnými jmény, pak Polsko bylo - stejně jako hitlerovské Německo - nacistickým státem. Bělorusové a Ukrajinci byli v Polsku v postavení podlidí. Běloruský a ukrajinský národ prožívaly kulturní genocidu a byly odsouzeny k asimilaci.

Sovětský svaz po celou svou historii důsledně bojoval proti nacismu. Vysláním svých vojsk na území Polska zachránil Sovětský svaz před kulturní genocidou Bělorusy a Ukrajince vrátil jim jejich národní samosprávu, národní jazyky, vzdělání a kulturu. Kromě toho obsazením východních oblastí Polska pomohl SSSR tamním židům zachránit se před hitlerovským holocaustem.

Fronta Rudé armády v září 1939 v Polsku byl úplně stejnou protinacistickou frontou jako v roce 1936 ve Španělsku, v roce 1939 na Chalchyn golu v Mongolsku a v roce 1941 na západní hranici SSSR.

Za třetí: Hitlerovská vojska, která připojila západní část Polska k Říši, se dopustila aktu agrese, kterým si podrobila historické polské země. Rudá armáda připojením východní části Polska jen napravila následky polské agrese z let 1919 a 1920.

Je možné podle libosti žonglovat s názory, ale fundamentální fakta z historie vymazat nelze.

Účast Ruska na dělení Polska v letech 1773-1795, stejně jako na dělení v roce 1939 je výsledkem polského nadutého nacismu a barbarské politiky Varšavy vůči východním Slovanům. My, Rusové, jsme díky naší národní povaze v zájmu udržení dobrých vzájemných vztahů samolibost Poláků mnoho let přehlíželi. Ale když si toho na Západě neváží, je načase vyjít na světlo se vší tou agresivní nacistickou historií našich sousedů. Nejen s historií Polska, ale i západní civilizace jako celku.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1581172281
24 Komentářů k Vladimir Timakov: Skončeme s těmi zdvořilůstkami!

 1. trtin napsal:

  nemohu se dockat, az toto zazni v Ctv...to by asi v prvni rade musely byt kandelabry ozdobeny havloidy...

 2. Novapalo napsal:

  No konečne sa rozhúpali. Nech sa začne hovoriť aj o genetike a Slovanoch Uhroch, že Maďari geneticky neexistujú a dejiny Maďarska pred r. 1750 sú kompletne sfalšované a doslova vymyslené. Maďari boli Uhry a aj zostali genericky Uhry. Maďarčina je umelo vymyslený jazyk z Turečtiny. Keď Turci odišli z Maďarska, tak židovskí obchodníci, ktorí hovorili turecky, postupne vytvárali z obchodného jazyka štátny jazyk. A tak došlo k rozdeleniu Uhrov - Slovanov.
  Tak isto je aj rumunčina umelo vymyslený jazyk z latinčiny. Rumunčina vznika v tom istom čase, ako maďarčina. Rumuni ešte okolo r. 1850 viac ako 95 % populácie rozprávali slovanskými jazykmi a hlavne doslova po slovensky. Však Štúr vytvoril spisovnú slovenčinu zo stredoslovenského nárečia, teda z nárečia Valachov. A Valachovia boli prisťahovaní z Rumunska... Treba vytvoriť nové Veľké Uhorsko, alebo možno Veľkomoravskú ríšu. Nech sa Maďari aj Rumuni naučia jazyk svojich Uhorských predkov - teda doslova slovenčinu. Viete, že rieka Morava tečie aj v Srbsku a aj v Rumunsku?

 3. proud napsal:

  Jo no,vsichni se honem zacnou ucit jazyky tech z majijinkatyho dvorecka :-))))))))))))))))))))))))). To uz mi prijde rozumnejsi skocit hromadne po rustine,a to z vic duvodu kde hraje samozrejme roli i zpevnost reci a bukvice s vedomim ze jde asi snad o jednu z nejmin postizenejch Slovanskejch reci..........
  Z toho plyne chytraku,ze my si muzeme tak akorat zametat ty nase majijinkaty dvorecky a ucit se zpetne dobrejm mravum,protoze nam uz jenom kouka slama z bot a ne vykrikovat a pokrikovat picoviny a nejaky SMESNY naroky!!!

  • Novapalo napsal:

   Problém je však v tom, že západní Slovania majú trochu inú genetiku ako východní Slovania, Rusi. To sa prejavuje aj v myslení a spôsobe života. Napr. Karpatskí Ukrajinci sú geneticky ako Slováci a majú podobné myslenie a naopak ostatná Ukrajina sú geneticky Rusi. Napr. zaujímavé je aj to, že Poliaci majú dosť podobný spôsob myslenia ako aj Rusi a preto si ja myslím, že Poliaci sú geneticky ako Rusi, len majú katolícku vieru. Viete o tom, že napr. Macedónčina je veľmi podobná slovenčine? Určite je macedónčina podstatne podobnejšia slovenčine, ako poľština. Slovák začne rozumieť po macedónsky už za pár hodín, ale ja napr, stále po poľsky nerozumiem,. aj keď poľštinu počúvam už desiatky rokov. Napr. Maďari majú podobné myslenie ako aj Slováci, len jednoduchý maďarský jazyk spôsobil zmenu aj ducha národa. Čím jednoduchší jazyk, tým jednoduchšie aj myslenie a teda od jednoduchého je vždy blízko k omylu.

   • Andrej napsal:

    Ze jednoduchý maďarsky jazyk

   • proud napsal:

    Problem neni v genetice,problem je ve vire. On je totiz zaklad Slovanu a Arijcu na celym svete stejnej,nikdo jinej tu totiz nebyl. Ceho jsme svedkama je staveni se lidi lidem,cloveka cloveku a zadny okecavani a svadeni to na to ci ono,genetiku,nebo treba netopejra nepomuze!Kdyz jsem napsal ze ve vire,pochopitelne me ani ve snu nenapadla jakakoliv cirkevni,nebo sektarska vira,nebo neco podobnyho,prolhanyho a spinavyho.Jsme jako lidstvo uz tak zmanipulovany a nalezy z vyzkumu po svete tak schovavany,abysme nikdy neprisli na to kdo a kym jsme a nezacali napravovat vsechny ty chyby kterejch jsme se za ty tisice let dopustili,vcetne naseho vecnyho rozdelovani se na nejaky zapadni,vychodni a kdovijaky jeste narody.Parazit o to totiz nema zajem,protoze on byl tou chybou nejvetsi!

    • novapalo napsal:

     Ty Jak, ty stále uvádzaš nejaké odkazy, ale nepíšeš žiadne svoje názory.... Chápem to tak, že máš strach. Máš strach nielenže napísať svoje názory, ale máš aj strach myslieť o svojich názoroch....
     Tvoje vyššie vedomosti nad Tvojím okolím Ťa neoslobodnia od duchovnej tryzmi, ktorou trpíš. Nič Ti nebude uľahčené..... Ty si sa totiž "zaplietol" do duchovna a teda už nebudeš "hodnotený" podľa merítok "debilov a primitívov", vegetujúcich na tejto planéte, ale podľa vyšších štandardov ...... duchovných, samozrejme. Milý Jak, na prvom mieste Ti doporučujem prečítať knihy Kysuckého. Bude to pre Teba taký šok!, že ak to dokážeš "predýchať", tak môžeš pokračovať. Potom už by som Ti naordinoval "silnejšiu kávu" : Od F. Nietzscheho najskôr knihu "Antikrist" a potom vrcholné dielo myslenia "Tak hovoril Zarathustra." Ale milý Jak, som si istý, že nie si taký schopný myslenia, teda nie si tá sila ducha, ktorým by si chcel byť. Tak ak nebudeš vôbec ničomu rozumieť z knihy "Tak hovoril Zarathustra", tak na začiatku preštuduj teóriu psyché od švajčiarskeho psychiatra C.G. Junga..... Od Junga sa už vzhľadom na všeobecné vedomosti ľahko dostaneš ku knihám Kysuckého, hlavne k jeho najnovšej knihe Obroda Slovanov.
     A ak získaš vedomosti - duchovné základné vzdelanie Kysuckého, tak pochopíš aj Nietzscheho " Tak hovoril Zarathustra". Hoci ja som osobne presvedčený, že v ČR a SR, teda asi 15 miliónov obyvateľov, pochopilo túto knihu max. 10-20 mužov... Teda určite žiadna žena!!

    • proud napsal:

     " Všudypřítomný duch nepřihlíží k zásluze ani k provinění. Kdo nemyslí na odměnu za svou práci a přece ji koná, správně pochopil činný život."........tohle z toho je hodne dobry,ale az kdyz to vytrhnu z kontextu :-).Ono vcelku vzdycky na vsem neco je,protoze bejt musi,aby to vubec bylo duveryhodny,cistou lez by sezral jenom blazen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!