Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.2.2020

lavrov_debily_yumor_2_01; Lavrov informoval, kvůli komu Kyjev odmítl úplné odpoutání sil v Donbasu. Jako argument pro odmítnutí Kyjev uvedl výpočty, podle kterých by proces trval 10 až 15 let.

2; Nezaplatíme už ani půl centu. Argentina odmítla splácet dluhy MMF. Dohody s MMF mají pro zemi klíčový význam.

3; Osudy ukrajinských vojáků nikoho nezajímají. Ukrajinské ministerstvo obrany nebude stahovat nekvalitní ochranu. Ministr obrany nevidí důvod pro stahování nekvalitních neprůstřelných vest a doufá v nezávislé vyšetření případu.

4; Ani důchody Donbasu ani ruský jazyk. Jak „sluhové národa“ popřeli Zelenského. Pokolikáté už zůstávají Zelenského sliby jen na papíře?

5; Zázračné prozření. Jak útok ukrajinské armády navrátil pozorovatelům OBSE sluch i zrak. Pracovníci mise zaregistrovali v okolí školy v obci Zolotoje 70 výbuchů a 115 dávek z automatických zbraní.

6; Osudové setkání. Zdrcený Lukašenko se odmítl bavit s tiskem po nepříjemném rozhovoru s Putinem. Pro prezidenta Běloruska byl schválen krajně nepříjemný a přitom nezbytný scénář pro rok 2020.

7; Ministerstvo pro mimořádné události komentovalo informace o prudkém nárůstu radiace v Moskvě. Informace neodpovídá skutečnosti. Radiační pozadí v Moskvě nepřekračuje normu.

8; Zelenského krvavý plán na deportaci obyvatel Donbasu. Obrázek jistě bude ještě krvavější a v jasnějších barvách, až uvidíme jeho realizaci v praxi.

9; Šílenci u moci chystají zákon o otroctví. Ukrajinu čekají sankce. Bude schválen nový Zákoník práce, nebo ho čeká stejný osud jako ten předchozí, který neprošel ani do druhé čtení? Politický expert doufá, že s tímto návrhem zákona se do propadliště dějin odebere i nekompetentní ministr. Existují tři návrhy: zákon o otroctví nazývaný zákonem o práci, zákon o likvidaci odborů a konfiskaci jejich majetku a zákon o vytunelování fondu sociálního pojištění.

10; Nacisté vyhrožovali, že zopakují Oděský masakr v Dněpropetrovsku. Byl zmařen pravoslavný festival. Nacionalisté s pyrotechnikou uspořádali u Domu odborů v Dněpropetrovsku agresivní protestní akci.

11; Hromadná rvačka se střelbou a útoky nožem v Moskevské oblasti. Místní proti Tádžikům. Místní policie vyšetřuje okolnosti hromadné rvačky v historickém městě Sergijev Posad.

12; Nestřílej! Důstojník Doněcké republiky donutil k pláči Ukrajince na druhé straně fronty. Doněcký bard Sergej Lysenko přišel s novým klipem na svou píseň „Nestřílej!“. Poselství klipu zní: Nenávist není východisko.

13; V USA přiznali, co představuje překážku pro válku s Ruskem a vítězství v ní. V případě vojenského konfliktu mezi USA a Ruskem budou probíhat boje v rovinách V7chodní Evropy, kudy protéká mnoho řek.

14; Start americké rakety s nákladem pro Mezinárodní kosmickou stanici byl zrušen dvě minuty před startem. Později vyšlo najevo, že byl zrušen kvůli nestandardním informacím od pozemních zařízení.

15; Byly zveřejněny unikátní snímky sovětských vojevůdců, Fotografický projekt ukazuje události, všední dny vojevůdců, účast na přehlídkách v osvobozených městech, odpočinek i setkání se spojenci.

16; Ukrajina se staví proti odpoutání sil po celé délce linie dotyku, protože to odporuje Minským dohodám, říká ukrajinský ministr obrany.

17; Dvě děti z Ruska zahynuly při srážce dvou člunů na thajském ostrově Pchúket. Při události bylo zraněno kolem dvaceti Rusů.

18; Írán viní USA z neúspěchu startu své družice. Íránská raketa-nosič Simorg úspěšné odstartovala z kosmodromu imáma Chomejního v provincii Semnan. Navzdory tomu se nepodařilo dopravit kosmický aparát na stanovenou oběžnou dráhu.

19; Varovné signály. Pogromy v Kazachstánu a imigrace Rusů. Na jihu Kazachstánu probíhá pogrom na národ Dunganů. Už deset osob zahynulo, stovky jsou zraněny. Lidé utíkají nikoli do jiných částí Kazachstánu, nýbrž do sousední Kirgizie. Příčinou nepokojů je totéž, co na Ukrajině: Hranice zamýšlená v rámci SSSR jako administrativní se najednou stala hranicí státní, s čímž se nepočítalo. Některé národy tak zůstali rozděleny státní hranicí.

20; Film natočený Obamovou společností dostal Oskara. Snímek se stal vítězem v nominaci na Nejlepší dokumentární film.

21; Náměstek ruského ministra zahraničí informoval o sankčním horečce Západu a perspektivách „severního proudu – 2“. USA jsou připraveny uvalit nové sankce proti projektu výstavby plynovodu už v únoru a březnu tohoto roku.

22; Kriminální ATO v Mukačevu. Národní garda a specnaz přikročily k celodenním hlídkám. Nedávno mukačevská městská rada zveřejnila výzvu prezidentovi Ukrajiny Vladimiru Zelenskému.

23; FSB přišla s domovní prohlídkou do Ústavu sibiřských studií Ruské akademie věd. Podle informací zdrojů je vedení ústavu podezřelé z organizování nezákonných finančních schémat.

24; Spaste naše duše! Cestující luxusní lodě Diamond Princess úpěnlivě prosí o pomoc. Na lodi došly léky a osob infikovaných koronavirem už je téměř padesát.

25; Na ukrajinském ministerstvu obrany se rozhodli modernizovat armádu a zavést elektronické vojenské karty s názvem Plast. Cílem je automatizace procesů. Má začít fungovat už letos. Ruští hackeři i tajné služby aplaudují vstoje se slzami v očích od zadržovaného smíchu, píší uživatelé sociálních sítí.

26; V Polsku informovali o tom, co čeká ukrajinské gastarbeitery. Nedávno vyšlo najevo, že Polsko začalo čím dál častěji bránit Ukrajincům ve vstupu do země.

27; Lavrov informoval o rozhovorech s ukrajinskými ministry zahraničí a o pochodech s vlajkami esesáků v Kyjevě. Na těchto fórech jsme se setkávali a mluvili spolu. Bývalo to jak beze svědků, tak i s nejrůznějšími asistenty.

28; „Záchodová štětka“ nebo „posmutnělý tuleň“. Byl zveřejněn přehled nejhorších šatů hvězd na udílení ceny Oskar. Vrcholem nevkusu a zvrhlosti byl na červeném koberci muž v dámských šatech a lodičkách.

29; V Naftogazu oznámili nové žaloby proti Gazpromu. Připomeňme, že na základě „mírové smlouvy“ uzavřené 30. prosince 2019 se strany zavázaly vzdát se vzájemných nároků a nepodávat žaloby.

30; Příslušník ukrajinské národní gardy srazil svým autem chodce, ujel od nehody a nechal sraženého chodce umírat na silnici. Novináři zatím nemají informaci, zdali byl pachatel pod vlivem alkoholu.

31; Nástupkyně Angely Merkel v čele CDU odmítla kandidovat na post kancléřky. Der Spiegel označuje událost za zemětřesení v řadách CDU.

32; Američané a Ukrajinci podniknou let za účelem sledování Ruska. Ruští vojáci budou pečlivě kontrolovat dodržování dohodnutých parametrů letu.

33; Ukrajinská armáda chystá masivní dělostřelecký úder na Donbas. V zóně působení 58. a 59. brigády ukrajinské armády se již nacházejí natáčecí skupiny několika ukrajinských a jedné zahraniční televizní stanice.

34; Celé roky jsem měl noční můry. Přeživší pracovník vypráví o strašlivé tragédii v samarské městské policii. Před 21 roky, 10. února 1999, nastal nejčernější den v historii policie Samarské oblasti. Došlo k rozsáhlému požáru budovy hlavní správy městské policie, při kterém zahynulo 57 lidí. Dalších 300 osob utrpělo vážné popáleniny a jiné úrazy.

35; Ukrajinské úřady jsou šokovány výsledky sociologického průzkumu na Kyjevem okupovaném Donbasu. Kvůli výsledkům je průzkum označen jako důvěrný. Novináři protestují proti tomu, aby výsledky průzkumu, který stál daňové poplatníky 1,4 milionu hřiven, nebyly zveřejněny.

36; Vtipálek z Tádžikstánu byl zatčen kvůli vtípku spočívajícím ve fingovaném záchvatu v důsledku nákazy koronavirem v moskevském metru. Vtipálkovi hrozí až pět let vězení.

37; Nacistka Zveroboj označila ukrajinského prezidenta za poseru. Ukrajinská nacistka Marusja Zveroboj uspořádala skandální show u kyjevského soudu. Za hrozby na adresu Vladimira Zelenského jí hrozí až pět let odnětí svobody.

38; Ukrajincům byla pro evakuaci z Číny stanovena jedna podmínka: Musí podepsat závazek, že se podrobí karanténě. V případě odmítnutí nebudou dotyční evakuováni.

39; V Kyjevě vytáhli z kanalizace nahého muže. Zachráněný si počínal jako blázen a nedokázal nic vysvětlit.

40; Ukrajinské hotely začaly kvůli koronaviru odmítat ubytovávat Číňany.

41; SBU informovala o odvrácení série leteckých katastrof. Na letištích v Oděse a Kyjevě byla odhalena zločinecká činnost kolem civilních letadel jedné ukrajinské letecké společnosti. Trestná činnost se týkala oprav letadel. Byla falšována dokumentace o provedených opravách.

42; Syrská armáda zlikvidovala turecké vojáky jako odpověď na útok Erdoganových vojsk. Syrské televizní stanice informují, že turečtí vojáci jako první použili raketomet T-122 Sakarya.

43; Mohutný výbuch nedaleko Moskvy se dostal na video. Na záběrech zveřejněných na internetu je vidět, jak se k nebi vznáší mohutný ohnivý mrak a poté se valí černý kouř.

44; Turecko masivně zaútočilo na pozice syrské armády a požádalo o podporu NATO. Turecké ozbrojené síly zaútočily na 115 cílů syrské armády jako odpověď na ostřelování v Idlíbu.

45; Skutečný zabiják. V USA informoval o tom, proč by se měl nepřítel Ruska bát pobřežního raketového komplexu Bastion. Komplex disponuje nadzvukovými protilodními raketami a může zajistit bezpečnost pobřeží Baltského moře, Krymu i na Kurilách, je schopen blokovat Bospor i okolí japonského ostrova Hokkaidó.

46; Ukrajinský ministr zahraničí prohlásil, že Rusové a Ukrajinci mohou být bratry a sestrami. Podle jeho slov Ukrajina není nepřítelem Ruska a země mohou pokračovat ve spolupráci.

47; Chci svrhnout Zelenského. Ukrajinská nacistka Marusja Zveroboj prozradila vtipálkovi o svých politických ambicích. Známý vtipálek „Joker“ si psal s po internetu s „dobrovolnicí“ Marusjou Zveroboj, vydávaje se za poslankyni Irinu Geraščenko.

48; Ukrajinští propagandisté přišli o své financování. Propagandistická „krymsko-tatarská“ televizní stanice ATR přestal dostávat financování z ukrajinského státního rozpočtu.

49; Trump se pochlubil „superrychlými“ raketami pro obranu proti Rusku. Při svém vystoupení před guvernéry amerických států Trump informoval, že Pentagon jich má obrovské množství.

50; Byly zveřejněny první záběry vypálené kolony turecké armády, která byla zlikvidována Asadovými vojsky. Na snímcích je vidět zničená kolona tahačů převážejících tanky a samohybná děla, dále pak cisterny s palivem.

51; Ukrajinský podvod. V USA promítali film o Majdanu, BiIdenovi a Obamovi, který znamená pro Američany informační bombu. Autorem filmu je bývalý Trumpův poradce a politický expert Michael Caputo.

52; V Radě federace informoval o tom, proč USA vidí v Rusku hlavního nepřítele. Bílý dům se bude snažit odporovat Moskvě ve všech sférách. Rusko disponuje reálnou silou, se kterou musí Spojené státy počítat. Navíc už v některých ohledech má Rusko před USA náskok.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.2.2020

 1. .lak napsal:

  Ze zvědavce

  dnes 12.02. 10:13
  Svět kapitálu bez hodnot
  svatoslav.butora 88.?.?.?
  Přeji hezký den v nehezky uspořádaném světě. I tato komentovaná událost ukazuje, že Svět Kapitálu nemá žádné vnitřní hodnoty. Jediné, co spojuje vůdce smečky Světa Kapitálu je zelená barva nenávisti a bezbřehá oddanost Vůdci. V daném případě je tím Vůdcem Velká Zlá Černá Německá Paní, která se na mezinárodní scéně projevuje stejně jako u ní "doma" v Německu. Ukazuje, jak se pod jejím vedením a vedením vlčí smečky Světa Kapitálu bude projevovat v rámci ohrady pro ovce, kterou je tzv.EU a kterou je celý globalizační proces, který řídí smečka Světa Kapitálu z USA a spol. Naprosta většina Němců jsou slušní hodnotní lidé, kteří v systému "hodnot" Světa Kapitálu bez hodnot nemají šanci tento degradační vývoj směrem k zdivočení/zvlčení Světa Lidí zastavit. Stejný vývoj je vnucován i v našich zemích jako "pokrok". Pomocí stávajících "hodnot" Světa Kapitálu nelze cestu degradace Světa Lidí, environmentální degradace a degradace těžce získaných civilizačních hodnot a hodnot života zastavit. Slušné neválečné řešení je návrat k respektování hranic mezi národními celky, úcta k životu ... a zásadní odmítnutí globalizace a mamutích bezbřehých nenažraných hospodářských systémů Světa Kapitálu. I lidé v Německu i my (i v Americe) máme stejného nepřítele: Vůdce Světa Kapitálu bez hodnot. Hranice jsou dobré...

  99999

  dnes 2020-02-12 17:49:25
  RE: Svět kapitálu bez hodnot
  kal. el :-) 2001:67c:198c:906:2::276.?.?.?
  Jo jo. Cítí to jako vždy undergrandově a s tvrdým kamenem / hard rock.
  https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc
  Už to zacenzurovali na věk, asi by jim to narušilo pedagogiku formantů. Nikdy jsem nemohl cítit spolčené školastiky, 5. kolony řekněme "košer. Ale učitel národů J.A.K. je tady odnesl vyhnanstvím a exilem poté co by se jal brát holí nezbedné palice učitelských sborů, dodám kmotrů bez přívlastků. No, ale on byl pro školu hrou a nikoliv kolektivní tyranii s fašismem. Na YT je zatím volná zkrácená verze.

  bonus https://www.youtube.com/watch?v=d2sWFTMVNUc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!