Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.2.2020

zelenskiy_kreml1; Zelenskij dělá všechno pro zastavení války v Donbasu, prohlásil asistent ukrajinského prezidenta Andrej Jermak.

2; Nelze jim věřit. Americký ministr spravedlnosti varoval Spojené státy ohledně Ukrajiny. Na ministerstvu si myslí, že nelze bezvýhradně věřit informacím, které dostávají z Ukrajiny.

3; Už si odnášejí své věci. Přicházejí informace o velkých změnách na vrcholu mocenské pyramidy. Podle prohlášení jednoho ze zdrojů Bogdan už napsal prohlášení, tentokrát už oficiálně. Končí ve funkci šéfa prezidentské administrativy.

4; V USA jsou vyděšení z „pronásledování“ amerických družic ruskými, Americká vláda je znepokojena „pronásledováním americké výzvědné družice.

5; Ukrajina má velké problémy. Bylo rozhodnuto o snížení spotřeby plynu. Na Ukrajině uhodily první mrazy. V souvislosti s tím Naftogaz rozhodl o tom, že bude omezen objem spotřeby plynu. Opravdu v pravý čas...

6; Konec demokracie. Co je v Rusku označováno za „totalitarismus“, je v Německu jen „špatný den“. Ve skutečnosti se jedná o konec demokracie. V Durynsku byl donucen odstoupit právoplatně zvolený zemský premiér jen proto, že byl zvolen „nevhodnou kombinací hlasů“. Thomas Kemmerich je z FDP, ale zvolen byl i za pomoci hlasů AfD a části poslanců CDU. Liberálové se chovají všude stejně: Pokud nevyhrají volby, napadají jejich výsledky mimodemokratickými metodami – soudními žalobami, impeachmentem, morálními apely apod.

7; Lukašenko předal během cvičení „Západ 2017“ Severoatlantické alianci ruské tajné informace o obranyschopnosti Ruska, říká plukovník Truchan.

8; Donbas se může stát centrem světového odporu proti globalismu,. Během Doněckého mezinárodního investičního fóra Doněckou republiku navštívilo mnoho zahraničního hostí.

9; Jako v hororu. Přiznání uvězněného Rusa z nejnebezpečnější lodi na světě. Poslední novinky o spoustě nových případů nákazy koronavirem na výletní lodi byly pro tohoto muže šokující.

10; Zločinci zneužili mimořádné situace v Doněcké republice. Řádění živlů, které vedlo k mnoha škodám v energetické soustavě Doněcké republiky, se rozhodli využít podvodníci. Vybírají peníze od lidí pod příslibem urychlení prací na opravách přenosové soustavy.

11; Mohutný úder Íránu proti americké armádě. Zraněno bylo už 109 vojáků na základně Ajn al-Asad. V Pentagonu přiznali, že v důsledku útoků Íránu na americké vojenské základny v Iráku z 8. ledna bylo mnoho zraněných.

12; V Donbasu byli surově zbiti vojáci ukrajinské armády. Pachatelem je velitel čety podporučík Zakuťko, který byl v tu chvíli ve stavu opilosti.

13; Smrt za 20 let. Hlavní odborník na drogy ruského ministerstva zdravotnictví Jevgenij Brjun pojmenoval hlavní neduh 30% Rusů. Nadměrné pití má „odložený, leč nevyhnutelný účinek“.

14; Plovoucí kosmodrom „Morskoj start“ se stěhuje z USA (přístav Long Bach) do Ruska. Už bylo zveřejněno datum. Transport začne 22. února.

15; Na základě výsledů Pompeovy cesty po bývalých zemích SSSR může Amerika Rusku navrhnout „velkou dohodu“. USA hledají cesty jak zpomalit postupný vznik velkého kontinentálního bloku Paříž – Berlín – Moskva – Peking.

16; Utíká americká armáda z Iráku po vraždě Sulejmáního? Na tuto otázku odpověděl Pentagon. Informace se prý nezakládá na pravdě. Původně se mluvilo o počátku stahování amerických vojsk z 15 vojenských základen na území Iráku.

17; Ukrajinu zabíjejí, Člověk by vzdychal... Doktor Komarovskij si stěžuje majdanovskému propagandistovi. Jde o téhož doktora Komarovského, který v březnu 2014 srdceryvně žádal Putina, aby nezabíjel děti.

18; Ještě se tím chlubí... Okupanti vyčíslili počty obětí vlastního ostřelování. Zločinec se vždy vrací na místo činu, poznamenávají v Kramatorsku.

19; Naftogaz zveřejnil cenu aktiv, o která přišel na Krymu. Naftogaz má v úmyslu předat soudu definitivní sumu, o kterou bude Rusko žalovat.

20; Domů? Ne, díky. Ukrajinec se odmítl nechat evakuovat z epicentra koronaviru. Zhruba polovina Ukrajinců se odmítla vrátit do vlasti z Číny, kde nyní řádí koronavirus.

21; Polský komentátor listu Krytyka Polityczna Jaś Kapela: Deset věcí, které „civilizovaný“ člověk zapomněl správně dělat. Pokud radikálním způsobem nezměníme svou civilizaci, odsoudíme ji i sebe k zániku. Neumíme správně chodit (chodíme málo a špatně), pohybovat se (celkový nedostatek pohybu), neumíme správně sedět na židli za psacím stolem, neumíme správně spát (spíme málo, nepravidelně a nekvalitně), neumíme provozovat sex (klesá zájem o tradiční sexuální aktivity, vzrůstá násilí na ženách, množí se sexuální úchylky, manželství neplní svou funkci). Neumíme správně jíst (jíme příliš mnoho, často potraviny nekvalitní, nesprávné a nevyvážené kombinace). Neumíme se správně vyprazdňovat (pozice na záchodové míse vede ke vzniků různých onemocnění, nejčastěji hemoroidů). Neumíme správně rodit (poloha vleže je pro ženu i dítě nejméně výhodná a jednou z nejbolestivějších). Neumíme zpívat (dnes už si prakticky nikdo nezpívá – jen konzumujeme hudební „konzervy“, mladá generace se to už nenaučí ani ve škole). A neumíme ani umírat (zcela chybí psychická příprava na smrt, která přestala pro většinu lidí být přirozenou součástí běhu života).

22; Čtyři Číňané ukradli data 145 milionů Američanů. V USA označili událost za zločinnou krádež tajných informací o téměř polovině populace země.

23; Pohraničníci FSB zadrželi na ruských hranicích třiadvacetiletého ukrajinského dezertéra – příslušníka ukrajinské národní gardy, který se po dovolence nevrátil k vojenské jednotce.

24; Bělorusko začalo čerpat technologickou ropu z ropovodu Družba. Je to naše ropa, nachází se v našem potrubí na našem území, prohlásil zástupce Belněftěchimu.

25; Setkání normandské čtyřky v Berlíně je ohroženo kvůli postupu Ukrajiny, prohlašuje ruské ministerstvo zahraničí. Kyjev neplní body Pařížského balíku, na jehož realizaci se strany dohodly během prosincového setkání.

26; Koronavirus je trestem pro Čínu za potraty, komunismus a animované filmy. Liberálové, kteří nenávidí Ruskou pravoslavnou církev, tvrdí, že podobné prohlášení učinil patriarcha Kirill ve vysílání televizí stanice Cargrad.

27; Pravda vyšla najevo. Byl nalezen „vrtulník Mi-24 „sestřelený“ Turky v Idlíbu, který dříve patřil ruskému letectvu.

28; Zelenskij definitivně odvolal Bogdana z funkce šéfa prezidentské administrativy. Už byl jmenován jeho nástupce Andrej Jermak.

29; V Sýrii byl sestřelen vojenský vrtulník Mi-8. Syrský vrtulník se zřítil v okolí města Najrab v provincii Idlíb. Propagandistické křídlo uskupení Haját Tahrír aš-Šám (bývalá Džebhat an-Nusrá) zveřejnila fotografie z pádu, ze kterých vyplývá, že stroj se rozpadl na kusy ještě ve vzduchu. Teroristé se opájejí radostí nad katastrofou vrtulníku Mi-8 a neuvěřitelně zhanobili mrtvolu pilota.

30; V Rusku byl propuštěn z nemocnice první pacient, který se vyléčil z infekce koronavirem. Odcházel s kyticemi a nafukovacími balónky, protože všichni byli nesmírně rádi, že vše tak dobře dopadlo.

31; V centru Kyjeva zbil poslanec „veterána ATO“. Poškozený prohlásil, že neposílal trestní oznámení na policii,protože nevěří ukrajinské spravedlnosti. Bude se pokoušet útočníky najít sám...

32; Ukrajinské médium (internetová stránka ZIK) velmi rozzlobilo „patrioty“,když jako ilustrační foto ke zprávě, že v Mukačevu hlídkuje ukrajinská národní garda, připojili fotografii ruské národní gardy.

33; V Luganské republice byli za korupci ve zvláště vysokém objemu zatčeni vysoce postavení funkcionáři. Peníze, které byly u obviněných zajištěny, budou předány do rozpočtu Republiky.

34; Zelenskij: Organismus Ukrajiny nefunguje. Spím maximálně šest hodin, postěžoval si prezident Ukrajiny.

35; Na Ukrajině navrhli, aby se několik oblastí země prodalo Američanům. Kozáci vždycky hledali Turky, Tatary a jiné. Uvědomovali si, že ke vítězství je potřeba mít partnery, prohlásil ukrajinský expert.

36; Bělorusko odhalilo detaily z utajovaného incidentu na jaderné elektrárně. O tomto incidentu se psalo ve zprávě o státní bezpečnosti Litvy.

37; V Doněcké republice byl potrestán zloduch, který přes internet pracoval pro SBU. Předával informace o přesunech vojenské techniky Národní policie, vládních kolon a informace o pozicích vojenských jednotek. Dostal 14 let odnětí svobody.

38; Na Ukrajině se nemohou dohodnout o rozdělení částky získané od Gazpromu. Navrhuje se, aby byly miliardy prostě rozdány. Když viděl ředitel Naftogazu, že by nemusel dostat svou odměnu za „vítězství nad Ruskem“, předvedl záchvat nevídané štědrosti.

39; V Polsku byli surově zmláceni nejen Ukrajinci, ale i Rusové a Bělorusové. Zločinci při útoku vykřikovali hesla typu „Polsko pro Poláky“, „Pryč s Ukrajinci!“.

40; Putin mě pochopil. Zelenskij prohlásil, že Rusko je připraveno přehodnotit Minské dohody a ukončit válku. Kromě toho ukrajinský prezident prohlásil, že od obsazení Ukrajiny může Rusko odradit jen hrozba následného vnitřního konfliktu.

41; SBU zadržela advokátku, která oznamovala uložení bomby u soudů. Informuje o tom tisková služba SBU.

42; WHO přidělila čínskému koronaviru oficiální název. Choroba se teď podle nomenklatury onemocnění jmenuje COVID-19. Název nahrazuje dosavadní dočasné označení NCP (pneumonie vyvolaná novým typem koronaviru).

43; Írán zamítl žalobu Kanady za sestřelené letadlo. Informoval o tom íránský ministr zahraničí Muhammed Džavád Záfir.

44; Zastřelil kolemjdoucího a vyhrožoval, že odpálí policisty. Na Ukrajině byl vynesen rozsudek nad velitelem specnazu. Policista se snažil zastrašit ženu a její starou matku, které mu bránily prodat byt, na který si dělaly nárok.

45; Byl zveřejněn další případ krutého zmlácení vojáka důstojníkem ukrajinské armády, Vyplývá to ze zprávy o situaci v Doněcké republice.

46; Ruští diplomaté odpověděli na článek polského velvyslance v listu Märkische Oderzeitung. Polský velvyslanec tvrdí, že to nebyl Sovětský svaz, nýbrž západní spojenci, kdo rozhodujícím způsobem přispěl k ukončení Druhé světové války. Kromě toho vmetl Rusku do tváře prokazatelně lživé tvrzení, že vstup Rudé armády na polské území zabránil Polsku v odražení německých útočníků. Rusové polskému velvyslanci připomněli, že více než půl milionu polských vojáků bojovalo po Hitlerově boku na sovětském území.

47; Ruské ministerstvo zahraničí učinilo prohlášení o Minských dohodách. Ani jedna z dohod ohledně urovnání konfliktu v Donbasu podepsaných v roce 2015 nebyla z ukrajinské strany splněna.

48; EU vyčlení Ukrajině miliony euro na digitalizaci. Informoval o tom premiér Alexej Gončaruk.

49; Američané komentovali íránské obvinění z podílu na neúspěchu vyslání íránské družice na oběžnou dráhu. Podle Michaela Pompea íránské úřady využívají starty kosmických družic pro rozvoj svých technologií s cílem vytvoření bojových balistických raket.

50; Ve Státní dumě chtějí vybavit bývalé prezidenty právem doživotně pracovat jako senátor. Tento pozměňovací návrh byl předložen k návrhu změn Ústavy.

51; Nemůžeme prostě jen tisknout peníze. Zelenskij komentoval zvyšování penzí. Ukrajinský prezident informoval o tom, zdali existuje možnost zvýšit Ukrajincům důchody.

52; V Archangelské oblasti v Rusku byl zadržen lotyšský občan a jeden z nejznámějších příslušníků domobrany Donbasu Benes Ajo známý také jako „Černý Lenin“.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.2.2020

 1. .lak napsal:

  https://aeronet.cz/news/tomio-okamura-zacal-kopirovat-gretu-thunberg-a-v-energeticke-koncepci-spd-navrhuje-budovat-ostrovni-fotovoltaicke-systemy-pro-mesta-a-obce-stejne-jako-to-na-sympoziu-v-davosu-navrhla-greta-v-projektu/
  Lubomír
  Kloktačko, imigrantů je v ČR naopak málo. Jsou tři plány, podle Ústavy čl.10 a je musíme dodržet. Euromed má 1.2 miliónu, podepsáno vstupem do EU. OSN je proti, má plán 5 milionů do ČR. Studie EU o zahuštění prostoru na 1000 obyvatel/1 km čvereční. To je cca 60 milionů. Vyšší karta bere. Věřím, že kádr Harabín by to zvěrstvo rozprášil. Pozor! 95% voličů volí EU. Kdo nechce EU je podle ČT fašista a nácek.

  2OdpovězÚno 13, 2020 10:07
  Z logiky věci korporátníci to s lidskými zd(st)roji urejdují.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

  Nebo si to myslí jako pindostanci kteří se drží explicitně hesla když něco nejde silou, půjde to větší silou. Chci zemi do ruské federace, už jen proto že jsou kulturní a civilizovaní na rozdíl tržníků největšího prasete které ostatní odstrčí od koryta.

 2. proud napsal:

  "4; V USA jsou vyděšení z „pronásledování“ amerických družic ruskými, Americká vláda je znepokojena „pronásledováním americké výzvědné družice."...............mnoo,jestli je to s druzicema podobny jako s onim slavnym "prejpristanim na mesici",tak si rikam proc nas krmej takovejma hovadinama..........

 3. proud napsal:

  "2; Nelze jim věřit. Americký ministr spravedlnosti varoval Spojené státy ohledně Ukrajiny. Na ministerstvu si myslí, že nelze bezvýhradně věřit informacím, které dostávají z Ukrajiny."............vtipna "zprava",krome toho ze zlodej vola: "chytte zlodeje" :-))))))))))),zobecnim: Komu na celym svete verit lze? Duveruj,ale proveruj!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!