Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.2.2020

tramp_shok_uzhas1; Senát USA omezil vojenské pravomoci Donalda Trumpa. V jeho administrativě už prohlásili, že bude na rozhodnutí uvaleno veto.

2; Poslankyně Čornovol se přiznala, že spala v Janukovičově posteli a ukradla jeho čepici. V letním sídle v Mežigorje spala na posteli bývalého prezidenta Ukrajiny a šlohla jeho čepici.

3; Na Sýrii byl podniknut útok. Protivzdušná obrana sestřelovala rakety. Několik raket se podařilo sestřelit.

4; Většina obyvatelstva Země se může nakazit koronavirem, říká poradce Mezinárodní zdravotnické organizace. Karanténní opatření mohou šíření zpomalit.

5; Sláva Rusku a Donbasu. Zadržený domobranec Beness Ajo učinil halasné prohlášení, Významný příslušník domobrany Donbasu zadržený v Archangelské oblasti se teď už skutečně dostal na svobodu.

6; Hodně velká hloupost: Poslankyně za Sluhu národa označila koronavirus za „marketingový tah“, ale pro jistotu se zásobila rouškami. Koupila deset kusů po 150 hřivnách, kdyby něco...

7; Ukrajina slaví „vítězství“: Marshallovy ostrovy jsou naše! Jak málo (bezvízový styk) stačí k dětinské radosti!

8; Zabít lidstvo. V ukrajinské učebnici bylo nalezeno zadání z počítačové hry. Není to první „kreativní“ příměs v ukrajinských oficiálních učebnicích.

9; To si musíte rozhodnout sami. Rusko dalo Turecku jednoznačnou volbu. Ruská diplomatická mise v Ankaře připomněla Turecku, nakolik spolehlivým partnerem pro kohokoli jsou Spojené státy...

10; Zelenskij si vymyslel nový způsob „reintegrace“ Donbasu. Prostřednictvím vzdělání je třeba ukrajinizovat mládež a všichni obyvatelé by měli mít možnost získat ukrajinský pas.

11; Ruská armáda v Tádžikistánu. Společné Vítězství z minulosti do budoucnosti. Bližší informace poskytli zástupci 201. ruské vojenské základny v Tádžikistánu.

12; Ukrajinští vojáci jsou v Donbasu minami trháni na kusy. Velení zoufale hledá východisko. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.

13; Nová rozhodnutí v případu Boeingu MH17 a odhalení sítě CIA. Nizozemští vyšetřovatelé učinili důležité prohlášení ohledně případu MH17, které se vůbec nelíbí Rusku. Amsterdam demonstrativně odmítl předat Moskvě případy Rusů podezřelých z podílu na katastrofě malajského Boeingu. Svědčí to o jediném: Rusko bylo označeno za viníka bez soudu a vyšetřování.

14; Teroristé se rozhodli sebrat Ukrajině ruský Krym. Na Ukrajině vznikl celý velký skandál poté, co byla projednána otázka, za jaké peníze bude z Ukrajiny na Krym dodávána voda. Zástupce šéfa extremistické organizace Krymskotatarský Medžlis Riza Ševkijev prohlásil, že dodávky vody na poloostrov budou znamenat uznání Krymu za ruský a definitivní konec ukrajinských nároků na poloostrov. Jako řešení navrhli, že Krym Ukrajině seberou.

15; Pentagon učinil prohlášení o ruských zbraních. USA musí zachovávat potenciál jaderného zadržování. Je to konkrétní výzva, řekl zástupce šéfa Pentagonu k nákupům a technické obsluze.

16; Na Krymu a ve Státní dumě se vysmáli Zelenského nápadu postavit jakési „Zahradní město“ na hranici s Krymem pro emigranty z poloostrova. Ukrajinský prezident si nevšiml, že je vše naopak: Podobný projekt se realizuje právě na Krymu. Jeho investice jsou na rozdíl od těch ukrajinských vidět i z vesmíru.

17; Očištění běloruského mediálního prostředí od všeho ruského je odpovědí na slevu na plyn. Lukašenko se poprvé objevil na veřejnosti po svých rozhovorech v Soči. Jeho vystoupení ale nebylo ani o integraci, ani o ropě.

18; V Kyjevě komentovali „setkání“ Zelenského a Patruševa. Záhadná návštěva Zelenského v Ománu dosud dráždí fantazii Ukrajinců.

19; Starosta Dněpropetrovska zabarikádoval vchod do populárního baru betonovými bloky. Obyvatelé Dněpropetrovska zjistili, že vchod do oblíbeného podniku byl drsně uzavřen betonovými bloky.

20; Trump byl zbaven části svých pravomocí. Zaútočit na Írán už nebude moci. Obyvatel Bílého domu utrpěl fiasko v soupeření se Senátem v otázce vojenské politiky proti Íránu.

21; Kolomojského skrýš: K čemu budou oligarchovi společnosti na výrobu zbraní a v čem spočívá podvod? Nejmazanější ukrajinský oligarcha předvídá válku všech proti všem a Divoký Západ po celé zemi.

22; Nesouhlasím s Prilepinem ohledně Donbasu, říká vojenský dopisovatel Alexandr Koc. Připomeňme, že Zachar Prilepin prohlásil, že Donbas je osídlen Ukrajinci.

23; DO přístavu v Oděse připlulo plavidlo s infikovanou posádkou. Počátkem ledna vyplula loď s kontejnery z Číny, kde řádí koronavirová infekce. Obyvatelé Oděsy jsou znepokojeni.

24; F-35 pro Polsko: Neúnosné břemeno imaginární bezpečnosti. Po několika letech rozhovorů Polsko a USA nakonec podepsaly „dohodu století“ o nákupu 32 stíhaček F-35.

25; Už nás začali zabíjet! Očitý svědek informoval o ozbrojeném střetnutí s americkými vojáky v Sýrii.

26; Bylo stanoveno další datum evakuace Ukrajinců z Wu-chanu. Nevezmou ale všechny, nýbrž jen ty, kteří se nenechali nakazit koronavirem během svého pobytu v epicentru epidemie.

27; Američtí vojáci budou nosit turbany a hidžáby. Také bude možné si nechat narůst vous, pokud nebude delší než pět centimetrů pod bradu.

28; FSB zadržela financiéra Islámského státu, který poslal teroristům 25 milionů rublů. Zadržený muž patřil k utajené buňce, která vybírala peníze a posílala je teroristům.

29; Zatím není náhrada. Američané budou ještě dalších deset let létat do kosmu na ruských motorech. Analytici Kongresu si myslí, že Spojeným státům se minimálně do roku 2030 nepodaří nalézt alternativu pro ruské raketové motory RD-180.

30; Ukrajinská armáda podnikla útok. Vyplývá to ze znění mimořádného prohlášení Národní policie Doněcké republiky z dnešního poledne.

31; V Rusku skončily státní testy moderního torpéda. Šéf společnosti „Taktické raketové zbraně“ připomněl, že v roce 2019 byly do armády dodány protilodní rakety Onyx (Oniks).

32; Trest je neodvratný. Rusko žádá Kanadu o informace k případu masové vraždy chovanců dětského domova nacisty. Nacistický zločinec, který se narodil v Záporožské oblasti, může stanout před soudem i tři čtvrtě století po události.

33; Dokonce už i Vanuatu evakuoval své lidi. Je čím dál víc slyšet křik Ukrajinců ponechaných svému osudu ve Wu-chanu. Trochu jsme se smáli Rusům, kteří byli evakuováni vojenskými letadly bez záchodků. Ale pro ně přiletěli a pro nás ne.

34; Generální prokurátor USA: Trumpovy tweety mi brání v práci. Vyzval prezidenta, aby trochu krotil své aktivity.

35; Nespoléhám na stát. Mě zlomí systém. Vdova pro veliteli ukrajinského Boeingu se vyjádřila k tématu slibovaných kompenzací. Naučili se dělat krásné pohřby, ale zcela chybí lidský rozměr, konstatují uživatelé sociálních sítí.

36; V Sýrii byl sestřelen vojenský vrtulník. Na videu je zaznamenán okamžik zásahu vrtulníku syrské armády raketou z raketometu.

37; Ukrajinská armáda má 20 zemřelých, ale informaci tají. Na předměstích Oděsy, Nikolajeva a Mariupolu byly vybudovány mobilní výcvikové tábory ukrajinských ozbrojenců.

38; Nouzové přistání vrtulníku Mi-8 na Jamalu. Jsou hlášeni mrtví. Na palubě vrtulníku se nacházelo deset lidí. Členové hlídky a posádka.

39; Putin a Zelenskij hovořili o normandské čtyřce a o Donbasu. Zatím o telefonickém rozhovoru informuje pouze ukrajinská strana.

40; Poslanci Ťaťjana Čornovol a Michail Dobkin se do sebe pustili v přímém přenosu. Spor se týkal hlavně hodnocení tzv. „revoluce důstojnosti“.

41; Oznámení Ukrajiny o dohodnutém novém úseku odpoutání sil v Donbasu se ukázalo jako lež. Včera tisková mluvčí Leonida Kučmy Darka Olifer prohlásila, že je dohodnutý jeden z úseků odpoutání sil v okolí obce Gnutovo.

42; Na hranici s Krymem, v jednom z nejdepresivnějších regionů Ukrajiny, se objeví „služba štěstí“. Nyní budou úředníci za peníze z rozpočtu vymýšlet, jak by ještě potěšili Ukrajince žijící na hranici s Krymem.

43; Vojenskému instruktorovi, který se vrátil z Ukrajiny a který byl zadržen FBI, hrozí dlouhé vězení. Smith dokonce plánoval, že vstoupí do řad Pravého sektoru a odjede bojovat na Donbas.

44; Velitel íránské armády slíbil, že zaútočí na USA a Izrael v případě sebemenší chyby z jejich strany.

45; Nacistka Zveroboj dala vládnoucí moci podmínky a slíbila „pomstu Jediů“. Zveroboj informovala o situaci vzniklé tím, že má nést trestní odpovědnost za nebezpečné vyhrožování prezidentovi.

46; Putin se přímo otázal Zelenského na plány Kyjeva ohledně plnění Minska-2. Oba prezidenti se v telefonickém rozhovoru dotkli i dalších témat.

47; Sporná ropa a připojení k Rusku. Lukašenko informoval o svém jednání s Putinem. Bělorusko bude pokračovat v diverzifikaci nákupu ropy, aby nemusel každý rok 31. prosince klečet před Ruskem.

48; Na ruském ministerstvu vnitra vysvětlili postup policisty, který udeřil na demonstraci mladou ženu do břicha. Nedávno bylo rozšířeno na sociálních sítích video z incidentu. Dostala prý do břich na nepovolené akci 10. srpna proto, aby se předešlo protiprávnímu jednání. Žena se chtěla zmocnit obušku, který upadl z ruky policistovi. Úderu do břicha předcházely ohleduplnější údery, na které žena nereagovala.

49; Ukrajinci v Polsku byli obviněni z krádeže miliard dolarů. Během speciální operace bylo zadrženo 18 podezřelých.

50; Prezident Moldávie šokoval Západ neočekávaným prohlášením o silném Rusku. Toto prohlášení učinil moldavský prezident na Mnichovské konferenci o bezpečnosti.

51; Ulice plné potlučených aut. Na Ukrajině došlo k sérii dopravních nehod s vojáky, příslušníky Národní gardy, požárníky a sanitkami.

52; Ukrajinský námořník zmizel záhadně z lodě po konfliktu s Rusy. Už se stal třetím ukrajinským námořníkem, který se za poslední dva týdny ztratil.

53; Zelenskij podal hlášení americkým senátorům o svém boji s oligarchy. Prezident Ukrajiny vyjádřil vděčnost Spojeným státům za finanční, vojenskou a technickou pomoc.

54; Ukrajina oficiálně zavrhla „mírový plán“ ohledně Donbasu. Daný dokument byl rozšířen 14. února na Mnichovské konferenci o bezpečnosti.

55; Skončila éra USA. Německý ministr zahraničí učinil neočekávané prohlášení o Moskvě a Washingtonu. Doba, kdy USA byly světovým četníkem, už je pryč.

56; Nacisté chystali v Německu útoky na politiky. Během rozsáhlého vyšetřování policisté provedly razie ve třinácti městech v šesti spolkových zemích.

57; Zatčení ředitelé běloruských cukrovarů se začínají kát. V Bělorusku ředitelé cukrovarů zadržení kvůli korupci přiznali svou vinu.

58; Britští lékaři informovali, jak je možné zastavit šíření koronaviru. Člověk, který na sobě rozpozná příznaky koronaviru se má sám izolovat a zavolat lékaře. V Číně počet onemocnění koronavirem Covid-19 činil 63.851 osob, zahynulo 1.383 lidí.

59; Pompeo po setkání s Lavrovem šokoval účastníky Mnichovské konference. Detaily prozradila oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova. Pompeova banální slova „Good luck“ (Hodně štěstí) na Lavrovovu adresu jsou od Američanů, kteří v poslední době málokomu přejí něco dobrého, opravdu nečekaná.

60; Idlíb je zavalen mrtvolami a spálenou tureckou obrněnou technikou. Vyplývá to z nejnovější reportáže ze Syrské arabské republiky.

61; Moldavan se pokoušel utéct z Ukrajiny na dětském nafukovacím člunu. Muž se pokoušel překonat Dněstr, protože se vracel do Moldávie z výdělečného pobytu. Jenže měl problémy s dokumenty.

62; Stupeň rakety-nosiče Cyklon-3 se rozpadl v kosmu. Američtí vojáci neupřesňují, zdali úlomky nepředstavují nebezpečí pro fungující družice.

Zdroj: http://rusnext.ru/news, http://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!