Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?

minarV sobotním deníku Právo vypočítává sociolog Jan Keller jednotlivé akce spolku Milion chvilek pro demokracii, jak šly za sebou, a je to čtení, při kterém vám na těle naskakuje husí kůže.

 • V únoru loňského roku trhá předseda spolku před Pražským hradem text Ústavy ČR.
 • Poté se spolek schází se šéfy pravicových stran a doporučuje jim, jak mají postupovat, aby si to se spolkem nerozházeli.
 • V lednu letošního roku má spolek podobnou schůzku se třemi místopředsedy sociální demokracie, na které se snaží zjistit, zda a do jaké míry je ČSSD ochotna jít proti svému koaličnímu partnerovi ANO.
 • Před volbou ombudsmana v únoru upozorňuje spolek členy sněmovny, kterého z pravoplatných kandidátů nemají do této funkce volit, a své doporučení doprovází pohrůžkou, že pokud poslanci budou chtít rozhodovat podle své vůle a nikoli tedy podle doporučení spolku, vyjdou lidé (na pokyn spolku samozřejmě), do ulic.

Do posledního písmenka tak spolek dotvrzuje to, co jeho předseda minulého roku odpověděl na otázku, proč se spolek (když mu tak jde o demokracii), nepřemění na politickou stranu a neusiluje o splnění svých politických cílů svou účastí v demokratických volbách.

„My nechceme být politickou stranou, jsme a chceme i nadále být nátlakovou silou“, řekl tehdy předseda – a jak shora uvedená fakta dotvrzují, myslí to spolek s nátlakem - brutálním a na všechny strany - více než vážně. Asi tak vážně, jak vážně to myslel Hitler, když zakládal organizaci SA (Schutz Abteilungen), která nakonec jako Hitlerova nátlaková organizace nacistům k moci v Německu významně pomohla. Však také předseda spolku chvilkařů výběrem barvy svých svršků dává svou spřízněnost s SA nepokrytě najevo, a zdá se, že ani cípkem se ho dosud nedotkla myšlenka, že by tímto svým připodobńováním k SA mohl snad v zatím ještě demokratickém státě získat špatnou pověst.

„Jsem pro předsedu Topolánka cosi jako Martin Bormann“, řekl před časem Dalík a předseda spolku Milion chvilek pro demokracii si zcela určitě v duchu zase říká, že on je pro strany našeho tzv. demobloku zase cosi jako Ernst Röhm. Čili velitel bojového nátlakového oddílu, který jako mocný razící stroj proráží skrze všechny demokratické instituce ve státě, skrze lidem zvolený parlament a hlavně pak skrze ideál demokracie jako vlády lidu, cestu ke vládě pro ty, které si spolek pro vládnutí podle své chuti sám vybral.

A naše česká demokracie na to všechno kouká, vidí, že jí jde z rukou spolku o krk, z médií se dovídá, že spolek se chystá rozšířit svou činnost z centra Prahy i do krajů, kde budou aktivitu spolku na svých výjezdních inspekcích usměrňovat placení zaměstnanci spolku – což ovšem neznamená nic jiného, než že se zde vytváří stát ve státě - a české demokratické instituce proti tomuto rozvratnickému hnutí nic nepodnikají, mlčí ministesterstvo vnitra, mlčí vláda, mlčí BIS a mlčí parlament, nikomu ve státě, zdá se, nevadí ani to, že jak Jan Keller ve svém článku uvádí, odmítá spolek prozradit z jakých zdrojů a v jaké výši jsou placeni jeho funkcionáři, a zásadně se nevyjadřuje ani k tomu, zda prostředky na utajovaném běžném účtu spolku pocházejí z domácích zdrojů, anebo přicházejí z ciziny.

Což celé Jan Keller uzavírá touto hořce ironickou větou: „Patrně není v zájmu demokracie, aby veřejnost tyto informace měla“.

Dalších hořkých otázek kolem spolku je ovšem neurekom, některé jsem i naznačil, ale jednu – a to tu hlavní – jsme si my, demokraticky založení občané tohoto státu, už dávno a sami zodpověděli. Že totiž nátlak či nátlakové skupiny, jakou je i spolek v tomto článku zmiňovaný, do demokracie nepatří, protože svobodnou vůli lidí a demokracii může jen pokřivovat a znásilňovat.

Nic víc.

Snad to brzy vejde i do povědomí našich úředníků a politiků, kteří v tomto směru měli už dávno konat.
11 Komentářů k Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?

 1. trtin napsal:

  "..spolek se schází se šéfy pravicových stran.."?

  To kdo psal tuto fantasku?..nekdo z jine dimenze?
  Co to je za hovadinu?
  Ktere jsou to ty pravicove strany?
  Jsou to ty ultralevicacke havloidni satanisticko-fasisticke bandy spinavych sfini pod znackami ODS, Top09, STAN, Lidovci..., co se zivi v zoldu predatoru Zapadu likvidaci nasi zeme a naroda?
  To jakoze nasi "pravicaci v pravicovych stranach" jsou vlastizradci?
  Pravice u nas neni a krome par naznaku za 1.republiky nikdy ani nebyla...
  Autore, ta nas mas za blbce a nebo ses tak blbej?

  • Eschatolog napsal:

   za b) je správně :-)

  • Drak napsal:

   Kdo má rozum pochopil, kdo nemá, vykřikuje, trtine.

   • trtin napsal:

    Prave naopak...
    kdo nechape, souhlasi...jak tupa ovce...Jsou to velmi ucinne hry a manipulace s jazykem a se slovicky predevsim...
    Takovi pisalci nebo tluchubove v politice casto moc dobre vi, co delaji...
    Jakmile zacnes informovat treba o nejake verejne ucinkujici pravici jako o faktu, vypada to potom, ze je u nas demokracie a vse vlastne zalezi na vuli volicu...
    Hovno...secko podvod, manipulace a lez...voli se mezi ultralrviaky a levicaky, pricemz vsichni spadaji pod jedno rizeni a nakonec se vili jen nazvy parazitu a vlastizradcu se stejnym zadanim, bez ohledu na to, jak rozdilne slibovali pred volbami..
    Priklad velmi ucinneho nazvu treba "uprchlici"....a vsichni to jak roboti opakuji...nazyvaji vetsinou ekonomicke parazity a casto take zamerne vyslane nepratelske vojaky uprchliky...a uprchlikum se proste musi pomahat...
    vsechni ty manipulacni sracky jsou plne zamerne nepresnych oznaceni a nazvu s casto az opacnymi vyznamy a zamery oproti realite...
    ...dale napr. Zeleni, Milion chv.pro dem., Demoblog, ODS, CSSD, STAN, Lidovci, vetsina stran na Slovensku atd..

    OBROVSKA SILA ZAMERNE NEPRESNYCH NAZVU JE VE VEREJNYCH INFORMACICH VELMI PODCENENA...

  • EM napsal:

   Co to je za blbost, ultralevičáci??? Tady si někdo plete pojmy s tím co dokola opakují v médiích..že za to co se děje v Evropské unii, za migraci atd. mohou levičáci -neomarxisti v čele s Merkelovou a Junckerem ne?

   Hajzlové v čele takhle zaměrně matou pojmy a manipují s davem.

 2. Antonín napsal:

  Už na první letmý pohled je zřejmé, co jsou schopni přinést této společnosti nedovzdělaní lidé, a komu se naopak tito hodí (a rád by nás měl všechny dost podobně mentálně vybavené). Nechci hodnotit tohle obskurní seskupení, jehož verbálními výplachy poslední mozkové brázdy si nechci kazit dojem z prima neděle. Jen si myslím, že nám "svou pravdu" docela teatrálně předvádějí při každé možné příležitosti i mediálně. Často je vidět na první pohled prapodivnou dvojici. Jeden, Mikuláš, se promenuje výhradně v okrovém (opojen ordnery? - to slovo je ale odvozeno od něm. Ordnung=pořádek, disciplína =>něco nepochopil?). Byl by mezi prvními, s kým by zatočili. Druhého, Benjamína, vídávám s řídkým začínajícím plnovousem a v klobouku se širokou krempou. Pochopil ještě míň? Nikdo mu neřekl, co by pro něho znamenala taková nepatrná ozdoba z kousku kolegova rukávu na svrchníčku? Takže, za mně, Milion chvilek (ale podle těch dvou ono "CH" je spíše Chaos, a možná také Chucpe) má s demokracií společný toliko průsečík konfrontace. Cui bono? Myslím, že jediným jejich opravdovým fanouškem je nějaký p.Posselt.

 3. proud napsal:

  V prvni rade je treba si ujasnit co je to zakon,z ceho se sklada a komu k cemu slouzi.Z toho pak vznika pouzitelnost a nepouzitelnost,respektive zajem a nezajem ho pouzit,vubec jeho moznosti a jeho pouziti.Je potreba si uvedomit ze zakon tu je pro lidi jen potud,aby se navzajem nevyzabijeli,jinak chrani a umoznuje pouze zajmy "nadlidi" a jejich poskoku.

 4. .lak napsal:

  Na zájmové kašpary se vykašlu nemají intelekt aby to pochopili.

  Řím postupoval systematicky. Chlapy a kluky pozabíjet, ženské svěřit do "péče" veteránů, kteří půdu a ženy dostávali jako součást platu. Kraj za krajem byl takto "zcivilizován".

  http://zvedavec.org/nazory-8225.htm

  :lol: Chtěl jsem něco dodat, ale moc by jste mlsali a takové politická porna od hovad radši z hledisek zmítaných potomků pasáky si radši neuvědomujte.

 5. Dědouch napsal:

  Čau Bodláku, rád tě vidím a samozřejmě čtu. I na NR. ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!