OPTIMISMUS JE KRÁSNÁ VĚC, ALE PRACHY SI ZA NĚJ NEKOUPÍŠ!

1578908300_25-inflaceUž i ekonomové přiznávají, že je růst inflace překvapuje. Důchodci zažívají šok. Dochází jim, že to, co přidala vláda důchodcům si vybrali zpátky obchodníci zvýšením cen potravin a bydlení. Pozadu nejsou ani překupníci s plynem, elektřinou a teplou vodou. Také mzdy a platy rostly v posledních letech rekordně. Sláva! Češi již neberou za stejnou práci 30, ale 33% mzdy německého zaměstnance. Heslo "Dohnat a předehnat" se stává znova aktuálním, bohužel také stejně směšným a nereálným jako kdysi. Pochopitelně i tyto přírůstky jsou předmětem zájmu komerčních firem. Čím který výrobce nabízí potřebnější a hůře substituovatelný produkt, tím je v této soutěži úspěšnější.

Za takové léky dá nemocný člověk cokoliv. Tato komodita je z hlediska vydírání spotřebitele ideální. Slušný vydírací potenciál mají i nájmy, potraviny, energie a stavební práce. Kdysi se tento systém nazýval kapitalismus volné soutěže a spotřebitel z konkurence výrobců a obchodníků na trhu těžil nižší cenou a vyšší kvalitou. Ale tyto vzpomínky nechme historikům. Jak jsem řekl, odborník žasne, laik se diví. Jenom novináři a někteří další pseudointelektuálové se nediví ani nežasnou, Naopak píší, že se máme jako nikdy dříve! Jistě, dosahujeme i některých pěkných výsledků. Poměr ceny metru čtverečního obytné plochy a průměrného příjmu je minimálně evropský rekord. Odliv peněz z naší ekonomiky evropská měřítka dokonce přesahuje. V této disciplíně můžeme směle soutěžit i s i africkými státy. Za současné úrovně cen, mezd a inflace se spoření na vlastní skromné bydlení stává pro většinu lidí obtížně řešitelnou úlohou. Spoření na penzi úlohou nesmyslnou a neřešitelnou. Důchodová reforma byla, je a bude pro každou vládu kvadraturou kruhu. Žádná důchodová komise totiž nevymyslí, jak z platu 15.000,- naspořit na penzi 20.000,-. Je mi líto, ale z nedůstojného platu důstojnou penzi neupleteš....

Problémem je i školství. Kvalitní vzdělání je totiž dost drahé a z průměrného platu hypotéku, jídlo a navíc školné nezaplatíte. Zadarmo vám děti maximálně pohlídáme. Jistě, všechny dohromady. A matematiku zrušíme jako příliš elitářský předmět!

Mezi lidem vzrůstá nespokojenost. Občanská společnost se již na toto nemůže dívat a tak vzniká profesionální nátlaková agentura. Je nekompromisní a míří do černého. Když bude zvolen chlápek, který chce hájit zájmy většiny lidí a nikoliv menšiny, půjdeme do ulic! To už nežasne jen odborník! Nutně vás musí napadnout to, že když neumíte nebo nechcete řešit problémy 90 % lidí, odvedete pozornost k problémům 4 % lidí? Tato doba bude jistě zapsána v historii. Obávám se ale, že nikoliv jako ta nejlepší, ale ta nejbizarnější!

Tomáš Vohryzka
9 Komentářů k OPTIMISMUS JE KRÁSNÁ VĚC, ALE PRACHY SI ZA NĚJ NEKOUPÍŠ!

 1. Lukáš napsal:

  Já se děsím toho,až se nebude dařit o kolik % naroste inflace.
  Státu se celkem dobře dařilo,proč rostla inflace,měla být spíš deflace.Nebo to dobré hospodaření státu,bylo vykoupeno růstem inflace?

  • proud napsal:

   .........nebo bylo jen fiktivni,rostlo a kradlo(roste a krade) se na dluh.....? ;-)

   • Eschatolog napsal:

    krade se na dluh, tedy rostou - dluhy

    • proud napsal:

     Samozrejme,jen slepej to nevidi..........a hloupej videt nechce,nebo zlodej.........

    • weissbach napsal:

     I blb /ovšem ne občan České republiky/ pochopí po uzření cenovek za základní komodity, že je brán na hůl a oblbován. Kolik ovce dala za nákup základních potravin před rokem, dvěma, pěti a kolik dostala přidáno...

     • proud napsal:

      To ovce videt nechce,ani tak samozrejmej ukazatel,ze dostane pridano,zvednou se ji dane,zdravotni pojisteni,zdrazej se sluzby a vsechno ostatni,zustane ji s kazdym "pridanim" min a min,o kvalite a velikosti baleni nemluve,tech fint je nepreberne..........ale kua,DOSTALA PRIDANO,hurrrrraaaaaaaaa :-)))))))))))))))

 2. novapalo napsal:

  Optimizmus je totálna hlúposť. Prečítajte si kapitolu o pozitívnom myslení v knihe Obroda Slovanov od Kysuckého. Títo pozitívne mysliaci sú určite duševne chorí - podľa Kysuckého. Optimisti sú duševne chorí blázni. Pesimisti sú dobre informovaní realisti! Vzdelávajte sa, vzdelávajte sa, myslite a myslite, ako píše Kysucký.

  • proud napsal:

   Ty pico ty ses debil:-)))))))))))))))))))),ja uz mel za to ze to uz vic ani dokazovat nejde,nezs to delal s tim kysuckyho kokotem,ale spletl jsem se :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).

  • proud napsal:

   Novapalo,Kysucky a teorie hierarchickyho pesimismu............................fole to mi poser holy zada :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))),na co vsechno tyhle buzny jeste neprijdou:-)))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!