Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.2.2020

nozh_krov_chelovek1; Krvavé narozeniny: Ukrajinec uřízl hlavu tchýni. Vyšetřovatelé zjišťují okolnosti události.

2; Vláda nekompetentních idiotů. Ljaška se obořil s kritikou na ukrajinského premiéra. Využil k tomu své oblíbené téma – nezaměstnanost.

3; Na Ukrajině zemřela osmiletá dívenka stářím. Byla u ní předtím diagnostikována genová mutace – Hutchinson-Gilfordův syndrom.

4; Trump bude teď drtit své oponenty. Co může očekávat Kyjev? Známí politici a politologové se shodují v tom, že Trump je mistr neočekávaných politických tahů a Ukrajina je zemí bez politické suverenity, což ji předurčuje k tomu, aby se stala předmětem obchodu mezi velkými hráči – USA, Ruskem a Evropou.

5; Největší nepřítel banderovců nedá Ukrajině spát. Dokud nepadnete před Ukrajinou na kolena a nevydáte za Kuzněcova živé Ukrajince, jeho ostatky vám nedáme.

6; Rytíři Novoruska. Kriniky korespondenta legendárního Motoroly. Kniha Gennadije Dubového je vynikající příručka pro ty, kteří poslouchají své srdce a jdou do útoku, překonávajíce strach.

7; K čemu vám je ta vaše obdivovaná Amerika? Ruský politik se obrátil na Ukrajince: Zničili všechno, co šlo, pokračuje válka s Donbasem, otázka nebyla vyřešena. A vy se nadále vrháte do objetí Američanů...

8; Riziko velké války v S7rii. Boje pokračující v syrské provincii Idlíb jsou na jednu stranu pro Asada důležitější než boj o Palmýru nebo Aleppo, na druhou stranu z toho může vzniknout mezistátní konflikt s Tureckem.

9; Šedá eminence Ukrajiny odchází do stínu. Od Zelenského odešel nejlepší přítel. Bogdan ale neodešel navždy. Je možné, že velmi brzy uslyšíme o jeho novém jmenování, myslí si ukrajinský novinář Oleg Jelisevič.

10; Byla zveřejněna pravidelná zpráva o vojenské situace v Luganské republice. Obsahuje stále totéž: Ukrajinská armáda stahuje vojenskou techniku k linii dotyku a zvyšuje její počty. Ukrajinští vojáci hromadně umírají na minových polích, které sami zakládali. Mnoho vojáků dezertuje.

11; Ukrajina se do toho zamotala: Tak čí je tedy Krym? Jestliže je to ukrajinské území, pak tam žijí občané Ukrajiny a není důvod jim nedodávat vodu... Odpověď je ale jednoduchá: Kyjevu nejde o lidi, ale jen o území. To oni ale nemohou takhle přiznat.

12; Král Vasja a Ukrajinské království, Jak odtrhávali Kyjev od Moskvy. Před 125 lety se narodil Vilém Habsburský – neexistující král neexistujícího Ukrajinského království.

13; Turci vyhrožují Rusům. Rozlučte se se životem. Velvyslanec Ruska v Turecku Alexej Jerchov informoval, že mu přišly hrozby kvůli vyostření situace v Idlíbu.

14; Žádný soud nebude. Nizozemsko chystá diverzi ohledně případu Boeingu MH17. Samotný soud ohledně MH17 se konat nebude. Bude jen informační diverze ve prospěch zástupců Západu. Rusko musí být označeno za viníka za každou cenu. O zjištění skutečné pravdy tu nikomu nejde. Bylo to patrné už z faktu, že Rusko nebylo přizváno k vyšetřování a že byly ignorovány důkazy, které předložilo.

15; Írán nevydá Ukrajině černé skříňky sestřeleného Boeingu. Ministr zahraničí oznámil důvod. Teherán se předtím obrátil na Washington se žádostí o pomoc při dešifrování záznamů, ale byl odmítnut.

16; Mnichovská konference o bezpečnosti? Generální tajemník NATO avizoval setkání se Zelenským. Připomeňme, že 56. Mnichovská konference o bezpečnosti zahájila svou činnost v pátek 14. února a bude pokračovat do neděle 16. února.

17; V Kyjevě byl z parku ukraden „Valentýnský“ strom sestříhaný do tvaru srdce. Byl vykopán v noci na 14. února.

18; Mišustin přikázal zrušení omezení na nákup zahraničních léků proti rakovině. Dosud platilo, že musí být odmítány objednávky zahraničních léků, pokud existují nabídky ze zemí Eurasijského ekonomického svazu.

19; Bez USA si země Pobaltí neporadí s hrozbou ze strany Ruska, říká prezident Litvy. O tom promluvil Gitanas Nauseda na Mnichovské konferenci o bezpečnosti.

20; Válka omezujících opatření, USA zvyšují cla na evropská letadla až na 15%. Takto odpověděl Washington na podle jejich názoru „nezákonné“ dotování koncernu Airbus Evropskou unií.

21; Nový dopingový skandál: Rusko přichází o první místo v medailovém součtu Olympiády 2014 v Soči. Biatlonista Jevgenij Usťugov byl uznán vinným z porušení antidopingových pravidel.

22; Někdejší polský prezident Lech Wałęsa si u Clintona objednal Rusko, kterého bude možné se nebát. Detaily rozhovoru, který proběhl před 27 lety, vyplynuly z odtajněných archivů.

23; Odpověď obyvatele Luganské republiky šokoval redaktory v přímém přenosu ukrajinské televize. Na otázku, co by obyvatele Doněcké a Luganské republiky přimělo vrátit se k Ukrajině, lakonicky odpověděl, že doba, kdy se o tom alespoň teoreticky uvažovalo, už je dávno pryč. A napomáhá tomu i fakt, že obyvatelé Republiky mají možnost sledovat ukrajinské kanály, takže vidí, co se na Ukrajině děje. Podobně odpověděl i na otázku, co očekává od Vladimira Zelenského: Nic. Vůbec nic. Není co a není proč. Ukrajina i s jejich novým prezidentem je obyvatelům Donbasu naprosto ukradená.

24; Zbabělci se vzbouřili. Poslanci Kyjevské oblasti odmítli přijmout Ukrajince z čínského Wu-chanu. To je vše, co je potřeba vědět o vzájemné pomoci na Ukrajině.

25; Pokoušeli se zdrhnout. FSB zadržela ukrajinské plavidlo v Azovském moři. Bylo zadrženo ukrajinské plavidlo se čtyřmi Ukrajinci na palubě. Důvodem byl nezákonný rybolov. Na palubě byly objeveny úlovky – 300 kusů druhu kambala kalkan (Scophthalmus maeoticus) i rybářská síť.

26; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky. Příjezd západních médií oslavil ostřelovač ukrajinské armády zraněním staršího muže na okraji Doněcka.

27; „Obránci Evropy“. Američtí vojáci zahájili svá cvičení v německých barech. Před několika dny došlo k hromadné rvačce za účasti amerických vojáků.

28; Není na ten klid příliš brzy? Zelenskij vystoupil na Mnichovské konferenci s prohlášením o Donbasu. Ukrajinskému prezidentovi se nelíbilo, že v Mnichovské zprávě se slovo „Ukrajina“ objevuje jen osmkrát.

29; Střelil ho do zad a čekal, až umře. Ostřelovačskou palbou ukrajinské armády byl zraněn obyvatel okraje Doněcka. Více než hodinu a půl nebylo možné ho evakuovat kvůli pokračujícímu ostřelování z pozic nepřítele.

30; Na stránky Mirotvorec byli zapsáni autoři „mírového plánu“ pro Donbas. Ukrajinští „patrioti“ operativně zareagovali na „mírový plán pro Donbas“ představený v pátek v Německu.

31; Chceme mír podle vlastních podmínek. Zelenskij zopakoval Porošenkovu tezi o „nejsilnější armádě v Evropě“. Podle jeho slov se Ukrajina víc než kdokoli jiný snaží tuto válku ukončit. O tom, že ji rozpoutala, se ale nezmínil.

32; Zelenskij informoval, proč se mu nelíbí normandský formát. „Mohli by tu mít větší vliv Američané, zdá se mi...“, prohlásil Zelenskij. Proč mu tam nechybí třeba Čína?

33; Macron se vyslovil pro zrušení sankcí proti Rusku a pro strategický dialog s Moskvou. Podle jeho názoru sankce nepřinesly nic dobrého, proto je potřeba situaci změnit.

34; V Rusku odpověděli na Zelenského slova o konání ukrajinských voleb na Krymu. Záměr ukrajinského prezidenta Zelenského uskutečnit ukrajinské volby na Krymu je nesplnitelné, prohlásili ruští poslanci.

35; Strana Sluha národa si zvolila svou ideologii a plánuje ji zakomponovat do svých stanov. Název ideologie zní „ukrajinský centrismus“. Ideologie má odmítat radikalismus a politické extrémy.

36; Zelenskij informoval, kdy skončí válka v Donbasu. Nelituje toho, že se nechal zvolit prezidentem, a věří ve své síly. Je přesvědčen, že válku v Donbasu ukončí do pěti let.

37; V Mnichově vyšly tisíce lidí do ulic na demonstraci proti NATO. Několik tisíc lidí v centru Mnichova se účastní demonstrace proti válce a NATO.

38; Pro Tebe vše, Matko-Vlasti! V Kremlu probíhají slavnosti na počest ruských hrdinů a stažení vojsk z Afghánistánu.

39; Zelenskij informoval o svém rozhovoru s Trumpem a zveřejnil podivnou prosbu. Na Ukrajině pokračuje boj s korupcí. Proto jsou prý zmínky o této zemi jako o zkorumpovaném státu nepravdivé a bezdůvodné.

40; Moldavanovi byl zakázán vstup na Ukrajinu kvůli sovětské rétorice. Pohraničníci Oděské oblasti zadrželi občana Moldávie za to, že o sobě prohlašoval, že je občanem Sovětského svazu.

41; Ve Státní dumě zareagovali na Zelenského ideu odpoutání sil v Donbasu. S tímto přístupem nebude v Donbasu mír nejen za pět let, ale ani za 25 let, řekl zástupce předsedy výboru Státní dumy pro zahraniční záležitosti Viktor Vodolackij.

42; Nehodláme čekat dlouho. Ukrajina má v úmyslu soudit s s Íránem kvůli sestřelenému letadlu. Informoval o tom v Mnichově ukrajinský ministr zahraničí Vadim Pristajko.

43; Zelenskij informoval, co vlastně ve skutečnosti ochraňuje Ukrajinu. Nevěřím v papíry. Naši zemi nechrání dokumenty a memoranda, nýbrž zbraně. Zajímavá byla i jeho formulace, že pro obnovu územní celistvosti země by Ruská federace musela chtít vrátit Ukrajině území.

44; Irská republikánská armáda jede do Doněcké republiky. Zástupci Republican Sinn Féin informovali o svých plánech účastnit se fóra antiglobalistů.

45; Polsko se obrátilo na Rusko s neočekávanou prosbou. Oficiální Varšava žádá ruské ministerstvo zahraničí, aby pomohlo zorganizovat polskou státní návštěvu Smolenska a Katyně 10. dubna.

46; Rusko řídí válku v Libyi. Erdogan informoval o Wagnerově soukromé armádě a neobvyklých členech. V současné době Rusko řídí válku v Libyi na té nejvyšší úrovni, prohlásil Erdogan.

47; Třiašedesátiletý pachatel zahájil v centru Kaliningradu na Baranovově ulici střelbu po lidech z lovecké zbraně. Jsou hlášeny oběti na životech. Zahynuli muž a žena. Třináctiletý mladík byl hospitalizován. Poté se střelec ranou do hrudi zabil. Šlo o vyřizování osobních účtů.

48; Lukašenko chce kupovat drahou ropu, aby nemusel „každoročně klečet před Ruskem“. Bělorusko bude pokračovat v diverzifikaci nákupu ropy.

49; Příliš agresivní vztah. Zpráva o cestě k míru v Donbasu byla znovu zveřejněna na stránkách Mnichovské konference. Autory programu jsou členové mezinárodní skupiny vysokých politiků zabývajících se euroatlantickou bezpečností.

50; Strana Sluha národa se pokouší sblížit s evropskou lidovou stranou.

51; V Paříži byl zadržen ruský „umělec“ Pavlenskij za podíl na organizovaném zločinu. Policie pátrala po Pavlenském od 2. ledna.

52; Ukrajina, Gruzie a Moldávie požádaly Evropskou unii o více peněz. Setkání ministrů a podpis společné výzvy proběhly na půdě Mnichovské konference.

53; USA oznámily, že se jim podařilo zmařit realizaci „Severního proudu – 2“. Rusko nemá potřebnou technologii, řekl americký ministr energetiky Dan Brouillette.

Zdroj: http://rusnext.ru/news, http://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!