Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.2.2020

bolnica_311; WHO předpovídá prudký nárůst počtu onkologických pacientů pro nejbližších 20 let. Zvláštní obavy vyvolávají země s nízkou a průměrnou úrovní příjmů.

2; Židovka v řadách banderovců. Jak se ukrajinští nacisté snaží omlouvat své zločiny. Třetí říší a ukrajinskými radikály bylo na ukrajinském území povražděno 1,5 miliónu židů, což celá čtvrtina všech židovských obětí holocaustu.

3; Vypálené vnitřní orgány vojáků, rozlámané končetiny, zničené bojové pozice, zlikvidovaná vojenská technika ukrajinské armády. Byla zveřejněna komplexní zpráva o vojenské situaci v Luganské republice.

4; Generální prokurátor USA už nemohl vydržet proud Trumpových slov na Twitteru. Prohlásil, že mu to už brání v práci. V Trumpově administrativě zareagovali na toto slova, že prokurátora za ne nehodlají odvolávat, protože má právo vyjadřovat svůj osobní názor.

5; Bojovali bok po boku. Na pravoslavném hřbitově v Dušanbe se na vzpomínkové akci sešli vojáci z Ruska a Tádžikistánu.

6; Konference o bezpečnosti v Mnichově: Macron se vyslovil pro přátelství s Ruskem, Pompeo má depresi a Zelenskij se utápí v jakýchsi snech.

7; Obrovské ohrožení světa. Dosavadní kroky nedokáží zastavit koronavirus, říká expert WHO. Všechno může být ještě daleko horší? Nakazit se mohou až dvě třetiny světové populace, prohlásili ve Světové zdravotnické organizaci.

8; Lukašenko vyhrožuje Rusku. Obě země se ocitly na prahu „ropné války“, Alexandr Lukašenko se rozhodl projevit svůj charakter a začal Rusku vyhrožovat.

9; Spojenectví roku: Ukrajina a Rumunsko mohou v Černém moři spojit své komáří flotily proti Rusku.

10; Znásilňovali a zabíjeli. Jak Japonci uvrhli už ve 30. letech minulého století 400 tisíc žen z okupovaných zemí Dálného Východu a Jihovýchodní Asie do vojenských veřejných domů. Přežila jich sotva čtvrtina. V současném světě jsou Japonci považováni za mírumilovný národ ujíždějící na práci a animovaných filmech. Jejich dědové byly ale neuvěřitelné zrůdy.

11; Odevzdat Kurily či Krym? Putin navrhl, aby byl radikálně vyřešen problém sporných území. V nové redakci ruské ústavy má být zakotven zákaz vzdávat se jakýchkoli území patřících Rusku.

12; Vojenské plány Ukrajiny. Donbas i Krym by se měly chystat. Už šestý rok americká kolonie jménem Ukrajina srdnatě bojuje proti Rusku a přitom se bojí, že Rusko skutečně taky začne bojovat.

13; Nová etapa. Japonský ministr zahraničí se vyjádřil k soupeření s Ruskem. Japonský diplomat informoval o výsledcích setkání se svým ruským kolegou Sergejem Lavrovem. Jednání týkající se uzavření mírové dohody přecházejí na novou úroveň.

14; Raketový útok na základnu USA v Iráku. Dnes v noci byla základna sil koalice vedené Spojenými státy terčem raketového útoku.

15; Není třeba otevírat okna. Ukrajincům u Zelenského opět poradili, jak si udržet v bytech teplo. Rada pětatřicetileté „inteligentky“ (zástupkyně šéfa prezidentské kanceláře Julie Kovaliv) je srovnatelná s nedávným doporučením prodávat domácí zvířata, aby bylo na zaplacení energií.

16; Došlo k napadení věřících v moskevském pravoslavném chrámu. Útočník, který nožem poranil dva lidi, prohlásil, že už má dost vší té přetvářky.

17; Skupina Rusů byla zasypána lavinou v Gruzii. Hlášena je jedna oběť. Zástupci společnosti pro rozvoj lyžařských letovisek v Gruzii prohlásil, že turisté z Ruska lyžovali na zakázaném území.

18; V Ruské pravoslavné církvi označili ženy žijící v neregistrovaném svazku s mužem za bezplatné prostitutky. Výrok okamžitě vyvolal bouřlivé negativní reakce na sociálních sítích.

19; Kancelářským pracovníkům hrozí „nemoc dojiček“ (záněty šlach, šlachových pouzder, šlachových úponů, někdy i nervů). Počítačová myš není tak neškodná, jak se na první pohled zdá. Při nesprávném používání může způsobit citelnou zdravotní újmu.

20; Zoufalý dvaasedmdesátiletý Srb jde pěšky do Moskvy, aby poblahopřál Putinovi ke Dni Vítězství. Milovan Milutinović se vydal na pochod z města Užice ve středním Srbsku a plánuje ujít 2.640 kilometrů pěšky.

21; Gazprom odpověděl Spojeným státům ohledně „Severního proudu – 2“. Americký ministr prohlásil, že Rusko nemá technologie na dokončen plynovodu. Šéf tiskové služby společnosti odpověděl: „Nikdy neříkej nikdy“. Podle budovatelů plynovodu zločinné americké sankce zdrží výstavbu nejdéle o rok. Otevření se chystá na konec letošního roku.

22; V Kramatorsku se snažili odpálit ženu s dítětem pomocí odjištěného granátu. Policisté, kteří dorazili na místo, našli v bytě muže s odjištěným granátem v ruce, jak vyhrožoval, že všechny odpálí.

23; Ve Státní dumě a Radě federace odpověděli biskupovi Smirnovovi na jeho urážlivá slova o „bezplatných prostitutkách“. Nelze dnes takto urážet a ponižovat ženy. Je takřka pravidlem, že to nejsou ony, které odmítají vstupovat do oficiálního manželství, nýbrž jejich mužští partneři. Drtivá většina těchto žen by manželství uvítala.

24; Šéf Státního departmentu prozradil, proč USA vlastně vyzbrojují Ukrajinu. Státní tajemník také informoval o své návštěvě Kyjeva koncem ledna.

25; FSB vyvrátila lež ukrajinských médií. Dnes tisková služba FSB oznámila, že zadržení ukrajinští rybáři přiznali fakt pytláctví.

26; „Donbas nemlátí prázdnou slámu“. Putinovi překladatelé informovali o neočekávaných prezidentových frázích, které je dost těžké v rychlosti přeložit. Některé Putinovy fráze lze považovat za nepřeložitelné hříčky se slovy.

27; Co to máte za vlajku? Ukrajinská novinářka a veteráni z afghánské války. 15. února se v Den vojáků-internacionálů v Krivém Rogu konaly slavnostní akce. „Patriotická“ ukrajinská novinářka se pohoršovala nad vlajkou sovětského letectva a dotírala na účastníky přehlídky i poté, co bylo jasné, že vojáci se nepřejí konflikt. Ona se ho ale snažila za každou cenu vyvolat.

28; Země „agresor“ (Rusko), Polsko a Čína jsou hlavními obchodními partnery Ukrajiny podle výsledků za rok 2019. Nejvíce Ukrajina vyváží do Číny (3,6 mld. dolarů), Polska (3,3), Ruska (3,25), Turecka (2,6) a Itálie (2,4 mld. dolarů). Nejvíce Ukrajina dováží z Číny (9,2 mld. dolarů), z Ruska (7,0), Německa (6,0), Polska (4,1) a Běloruska (3,75 mld. dolarů). Alarmující je ale deficit mezinárodního obchodu: Ukrajina dováží o téměř 11 miliard více zboží než ho vyveze. Největší dílčí deficit má se Spojenými státy (nakupuje 23-krát více než prodává).

29; Omlouvat se a kát se. Šéf Rady pro národní otázky reintegrace Donbasu Sergej Sivocho spouští 19. února platformu usmíření a jednoty mezi Ukrajinou a Donbasem. Na Ukrajině tato zpráva vyvolala pozdvižení, v Donbasu si jí nikdo ani nevšiml.

30; To je konec... V Německu v listu Die Welt konstatovali, že svět se pohroužil do chaosu. Poválečné tzv. „Jaltské“ uspořádání světa definitivně přestalo fungovat. Zajímavé je, proč si toho všimli až teď. Sjednocení Německa, zhroucení vlády komunistických stran ve Východní Evropě a rozpad Sovětského svazu jsou třicet let staré události... Už tehdy tím byla narušena rovnováha, kterou se dosud nepodařilo obnovit. Svět nyní stojí před tímto úkolem.

31; V USA z kosmodromu NASA odpálili americko-ukrajinskou raketu Antares. Informovalo o tom ukrajinské velvyslanectví v USA.

32; Horské útočné jednotky v Donbasu jsou demoralizováni. Velení utajuje zjištěné nákazy. Velení OOS (ATO) je znepokojeno nárůstem alkoholismu, narkomanie a rozkrádáním zbraní v řadách ukrajinské armády.

33; Ukrajinský poslanec Gončarenko poblahopřál Kubani ke dni „nezávislosti“ v souvislosti s výročím vyhlášení nezávislosti v roce 1918. Zdůraznil, že tehdejší kozácké vedení navrhovalo ukrajinskému hejtmanovi Skoropadskému vytvoření federativního soustátí. Kubaň je ve skutečnosti jen další forma ukrajinské státnosti, napsal Gončarenko a poznamenal: „My se nehodláme zastavit. Všechno bude Ukrajina!“. Ve své zlobě a omezenosti si Gončarenko neuvědomil, že těmito slovy kozáky jen urazil.

34; Čí je Krym? Mezinárodní expert navrhl Ukrajině, aby se smířila s realitou. Racionální návrh zazněl od mezinárodního experta a spoluzakladatele Světové marketingové agentury Juliana Stubbse. Pokud nechce být Ukrajina trvale vnímána jako problémová země, musí s Ruskem uzavřít o Krymu dohodu.

35; Rusko formulovalo tři podmínky pro zlepšení vztahů s Evropskou unií. Informoval o tom náměstek ministra zahraničí Alexandr Gruško. Prvním krokem musí být konkretizace přístupu k Rusku. Principy potvrzené v roce 2016 ani s velkou nadsázkou nelze označit za strategii nebo dokonce rozumnou politiku vůči Rusku. Za druhé NATO nemá Rusko „zadržovat“, ale zapojit do svého systému bezpečnosti. Za třetí se musí Evropa zbavit poručnictví USA projevovat více samostatnosti ve vztazích s Ruskem. Evropa musí přehodnotit své přístupy, které jsou jim příliš často vnucovány Spojenými státy.

36; Totální odevzdávání měst v provincii Aleppo. Syrská armáda vytlačila ozbrojence z mnoha okresů. S obsazením severoaleppské enklávy se další dva turecké opěrné body dostaly do obklíčení syrských vojsk.

37; Masové šílenství švédské mládeže. Propagace zvráceností přinesla strašlivé výsledky. Lékaři bijí na poplach, ale tváří se, že nechápou, v čem je jádro problému. Oni to ale vědí, jen to nesmějí říkat. „Genderová dysforie“ (rozpor mezi vrozeným pohlavím a vlastní sexuální identifikací) stoupla za posledních pět let na šestnáctinásobek. Největší nárůst byl zaznamenán u dívek mezi 13 a 17 lety. Za jediný rok je v devítimilionovém Švédsku diagnostikováno 6 tisíc případů genderové dysforie. Jevgenij Satanovskij k tomu říká: Švédská mládež masově zešílela. A bude jen hůř. Všichni to chápou, ale nikdo nemůže nic namítat. A kde se stala chyba? Přeženete-li toleranci k menšině, budou svůj menšinový názor vnucovat všem. To platí obecně. Takže toleranci ano, ale v mezích.

38; Putin promluvil o nápadu, proti kterému se zpočátku všichni stavěli. Teplé jídlo školákům zdarma. Dnes již platí pokyn, že vzdělávací instituce, které k tomu mají podmínky, mohou začít už letos v září. Ostatní nejpozději od roku 2023.

39; Ukrajinu čeká prudký nárůst cen paliv. Cena paliv na Ukrajině byla nedávno nepatrně snížena, ale brzy zase poskočí.

40; Známý vojenský dopisovatel Semjon Pegov informoval o budoucnosti Vladislava Surkova. Cílem je prověřit tým ohledně odolnosti proti stresu.

41; Všichni už byli z Wu-chanu evakuováni. Zbývají jen africké země a Ukrajina. Ukrajinka z Wu-chanu naplno informovala o tom, jak je jejich vlast nechala v samotném epicentru epidemie ve štychu. Upřesnila, že nadále zůstává nejasné datum evakuace, což šokuje a děsí.

42; Pokud jste ateisté, co vám záleží na názoru starého kněze? Solovjov se zastal Dmitrije Smirnova. Sám ale zdůraznil, že jeho postoj k ženám se od názoru Dmitrije Smirnova liší.

43; Porošenkův poradce pro vojenské otázky označil ukrajinskou armádu za bastardy. Birjukov označil za parchanty ty vojáky ukrajinských ozbrojených sil, kteří ve volbách hlasovali pro Vladimira Zelenského.

44; Jevgenij Fatějev: Jak vůbec definovat Ukrajinu? Dnešní Ukrajinci setrvávají v pojmovém prostředí země, která vlastně už neexistuje. Ukrajinci jsou unaveni sami sebou. Sami produkují vlastní zbytečnost. Nikdo je nepotřebuje. Ani oni sami sebe. Unaveni Ukrajinou jsou i její sousedé. Ukrajina není subjektem politiky, nýbrž pouhým objektem handlů jiných států. Ukrajina už leze krkem i historikům. Nic v ukrajinské historii už není na svém místě. A to nejhorší nakonec: Dohořívají poslední uhlíky iluzí: Ukrajinci přestali věřit ve vítězství dobra – rezignovali.

45; Lvovský narkoman vjel do davu lidí. Řidiči hrozí tři až osm let odnětí svobody.

Zdroj: http://rusnext.ru/news, http://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
14 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.2.2020

 1. .lak napsal:

  S vyakismeťáky rozhodně spokojený nejsem. :lol:
  CML
  Facebook je jeden z vrcholů sociálního inženýrství současnosti. Jak znám chamtivost největšího nosatého cukrouška, vždy nastaví xichtknihu tak, aby generovala ten maximální zisk…. Správně píšete že AI umí predikovat nálady a procesy, jakož i směřování a posouvání nálad, v regionech, zemích, kontinentech je to ďábelská past….koncový uživatel nemá obvykle ani potuchu čeho je účastní

  0 OdpovězÚno 19, 2020 18:19
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Alfa typ vědomí archetypu nepoleze mezi dementy demokratických přání. V kostce, dav je takřka ve vztahu k čemukoliv luciferní a lustrovací uřvaní blažkovací lumeni stalkingů a bossingů se chytají využít davových posedlosti kolektivních tyranií a tedy fašismu jako rozkopulovávači ale s čím pracují a čeho docílí zpravidla pokleslí neví.
  Ale platí s čím se zachází s tím se schází a řekněme si to na rovinu mnozí budí zdání intelektů odezíráním ze rtů ale prostě ho nemají. cenzoři
  Je jich tu tolerantních ostudně málo a spíš tu někteří pitomě boot robotují ke škodě všech.

  https://aeronet.cz/news/george-soros-zacina-ztracet-nervy-a-neco-se-deje-miliardar-a-majitel-open-society-foundations-napsal-clanek-do-new-york-times-a-ostre-v-nem-vyzval-k-odvolani-marka-zuckerberga-z-funkce-sefa-facebooku/

 2. proud napsal:

  K bodu 2:" Třetí říší a ukrajinskými radikály bylo na ukrajinském území povražděno 1,5 miliónu židů, což celá čtvrtina všech židovských obětí holocaustu."...........to mame 6 milionu zidu a v ty dobe jich melo bejt max. 10 milionu,zustaly nam tedy 4 miliony po celym svete(paklize pristoupim na tu hru).Dnes ma jen Izrael sam nejakejch 8 299 706. Tak to jsou tedy mili zidi hodne postelove nadani..............nebo tady zase a opet neco kurevsky smrdi sionskou zlodejnou,nenavisti a lzi,nebo se k tem celkove nenavidenejm hlasi pro ostudu kdekdo?!!!

 3. proud napsal:

  Takze znova k bodu cislo 2 ve zpravach. Ze je fasismus spatnej a kriminalni a ma stat mimo zakon,o tom zadna! Ale co se mi nelibi je,ze na jeho ukor vystupujou zidovsky lhari a nechavaji si za to platit,i za veci co se nikdy nestaly,uz od valky a jde o miliardy,coz ma stat taky mimo zakon a ne se objevovat formou zaminky takovyho jednani jako pravda,nemlich v alternativnim mediu,kdo je za to zodpovednej by se mel stydet!

 4. proud napsal:

  Potazmo k predeslymu prispevku a rovnou zahrnu i prispevky takzvanyho "Slabeycyjuse" a Manna",pokud jsem to nejak poplet,omluva,nechtel jsem "kurvit" nicky(jenom mi zrovna vy dva nestojite za namahu je hledat abych je napsal dobre).Uz jsem vas vsechny "nachytal na svestkach",vcetne "Bozeny W" nejednou a rad bych pripomel a primluvil se za to,ze co je jasnej zblebt a nepravda,nebo rovnou pokus o manipulaci,nemelo by se prave na tomhle ATERNATIVNIM,tedy pravdy hledajicim webu vubec objevovat,vazeni!

  • proud napsal:

   Jako rikam si,splist se muze kazdej,nebo spatne neco odhadnout,ok,stane se,ale aby to zacinalo bejt vyslovene pravidlem,to uz je prinejmensim dokonce i podezrelou zalezitosti! Psat sam,urcite bych psal tam kde nevim aspon poctive ze nevim,nebo ze se domnivam a co se domnivam,sam za sebe.........napriklad. A vejmluvy smyslu :"Delej si to sam!",neberu,nikdo nikoho k nicemu nenuti,domnivam se,ale, ze kazdej by mel bejt sam za sebe dost sebekritickej aby si uvedomil zaroven jaky skody muze nadelat jen tim ze neco zblebtne,aby vubec neco zblebtnul! Tak to vidim jako diskuter co se skutecne zajima a hleda,ja sam za sebe.

 5. proud napsal:

  1; WHO předpovídá prudký nárůst počtu onkologických pacientů pro nejbližších 20 let. Zvláštní obavy vyvolávají země s nízkou a průměrnou úrovní příjmů."............hmmm,a duvod proc zrovna tyhle?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!