Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.2.2020

vsu_6721; Porošenkův poradce pro vojenské otázky označil ukrajinskou armádu za bastardy. Birjukov tak nazval především vojáky, kteří hlasovali pro Zelenského.

2; Ruská centrální banka informovala, jak se nestat obětí telefonických podvodníků. Průměrná kořist telefonických podvodníků činí zhruba deset až patnáct tisíc rublů.

3; Na plovoucím vězení se 44 Američanů nakazilo koronovairem. Na výletní lodi Diamond Princess v Japonsku zaregistrovali lékaři 44 případů nákazy koronavirem mezi občany Spojených států.

4; Politolog Jevgenij Satanovskij komentoval prohlášení německého ministra zahraničí učiněné na adresu Ruska na Mnichovské konferenci o bezpečnosti. Ten za podmínku urovnání vzájemných vztahů označil plnění Minských dohod ruskou stranou. Satanovskij německému ministru připomněl, že Rusko není stranou konfliktu a jeho role je stejná jako role Německa či Francie. Je pouhým garantem. Dále se podivoval nad tím, proč stejně silně netlačí na Ukrajinu, která na rozdíl od Ruska je jednou ze stran konfliktu.

5; Ukrajinská armáda ztratila v Donbasu utajované dokumenty. Do hledání byla zapojena i vojenská kontrarozvědka SBU.

6; Ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo podmínky pro konán nového normandského summitu. Gruško informoval, že pro konání nového setkání v normandském formátu je třeba mít v ruce výsledky předchozích dohod. Pokud by nikdo nic neplnil, další setkání postrádá smysl.

7; Mnichovská konference: podivné chování Vladimira Zelenského. Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij vystoupil na Mnichovské konferenci o bezpečnosti. Ve svém vystoupení navrhoval jiné (postupnější) schéma odpoutání sil. Dále opakoval nesmysly o tom, že ukrajinská armáda je „nejsilnější v Evropě“, a tudíž si může v mírovém procesu klást podmínky.

8; V Mnichově veřejně ponížili Zelenského a Ukrajinu vypustili z programu. Evropa je Ukrajinou unavená. Zelenskij byl na rozdíl od Světových politiků nucen vystupovat jen v rámci oddělené sekce. Na to, že na světě, žije 65 milionů Ukrajinců, je osm zmínek o Ukrajině v závěrečném dokumentu zatraceně málo, zlobí se Zelenskij.

9; Na Ukrajině jsou v šoku. Evropa Kyjev podvádí. Eurointegrace skončila v beznadějné slepé uličce. Říkají, že dohoda o asociaci mezi Ukrajinou a EU měla být projednávána ještě za Petera Porošenka.

10; Na Krymu se vyjádřili k novému „evropskému“ státnímu znaku Běloruska. Nejvíce pozornosti vzbudil fakt, že zeměkoule se na´znaku pootočila směrem k Evropě.

11; USA se pokusily utajit setkání Pompea s Lavrovem. Státní department o setkání předem vůbec neinformoval.

12; Irsko si stěžuje na aktivitu ruské rozvědky. Paniku šíří irští policisté.

13; V Ruské pravoslavné církvi označili slova o bezplatných prostitutkách za trolling. Vladimir Legojda označil slova biskupa Dmitrije Smirnova o oficiálně nesezdaných párech za trolling.

14; Ukrajina, která váhá s evakuací vlastních občanů, poveze z Wu-chanu Argentince. Připomeňme, že Ukrajinci už natáčejí videa v naději, že si jich kyjevská moc vůbec všimne.

15; Skupina obyvatel Lotyšska zaslala Putinovi dopis se žádostí o pomoc. Několik lidí prohlásilo, že už podobný dopis se žádostí o pomoc posílali. Jde o to, aby nebyla vydána do Jihoafrické republiky žena. Jde o její obvinění z únosu vlastního dítěte poté, co ji otec dítěte několik let duševně a fyzicky týral.

16; Echo Moskvy a Novaja gazeta sbírají pohlednice s blahopřáními pro Gorbačova. 2. března mu bude 89 let.

17; Poklonskaja se vyjádřila k „bezplatným prostitutkám“, jak nazval biskup Dmitrij Smirnov ženy žijící v neoficiálním manželství. Nestojí za to na taková slova reagovat. Autorovi slov vzkazuje: Nesuď, abys nebyl souzen.

18; Soudce ruského ústavního soudu navrhl, aby Rusko nebylo považováno za následnickou zemi po Sovětském svazu, protože SSSR byl vytvořen nezákonně.

19; FSB zadržela na Krymu ozbrojence z ukrajinského „krymsko-tatarského batalionu“. Rozhodnutím soudu byl zadržený poslán do vazby.

20; USA otestovaly balistickou raketu schopnou nést jadernou nálož. Odpálení Tridentu II bylo provedeno ze strategické ponorky USS Maine třídy Ohio v okolí pobřeží San Diega v Kalifornii.

21; Pracovníci luganského ministerstva státní bezpečnosti našli v Republice ukrajinského špióna. Informovalo o tom samotné ministerstvo.

22; Děsivá podívaná. Horníci se přikovali ke kanystrům s benzinem a požadují od Ukrajiny, aby zaplatila dlužné mzdy. Pokud se situace nezmění, rozsah protestů bude zesilovat a brát na sebe radikálnější formy, uznávají na Ukrajině.

23; Kde se v Rusku žije nejlépe? Byl zveřejněn žebříček nejlepších regionů pro život. Měřítkem byla výše příjmů cenová hladina, dostupnost lékařské péče a vzdělání, bezpečnost, kvalita životního prostředí, dopravní infrastruktura a mnoho dalšího. Nejlépe dopadla Moskva, Moskevská oblast a Petrohrad. Následují Tatarstán, Belgorodská oblast Krasnodarský kraj, Voroněžská, Leningradská a Kaliningradská oblast. Na opačném konci žebříčku se nachází Tuvinská republika, Karačevsko-Čerkessko, Židovská autonomní oblast, Zabajkalský kraj, Kurganská oblast, Republika Altaj, Ingušsko,Kalmycko, Burjatsko a Severní Osetie.

24; Naftogaz spočítal celkový rozsah škod v důsledku ztráty Krymu, Slyšení k výši kompenzace se budou konat u soudu v Haagu v květnu letošního roku.

25; Občanka Ruska se nakazila koronavirem, hlásí velvyslanectví. Dosud byli nakaženi dva lidé a oba se vyléčili. Tento nový případ nákazy bude řešen v nemocnici v Japonsku.

26; Nejsou peníze, ale držte se! Bogdan se vysmívá Ukrajincům ze Seychelských ostrovů. Bývalý šéf prezidentské kanceláře evidentně své odvolání nijak neprožívá.

27; Příslušník ukrajinské národní gardy znásilnil v den sv. Valentýna nezletilého chlapce.

28; Terorista Sencov předpověděl osud Ruska a Krymu po Putinově odchodu. Šílené předpovědi ukrajinského „režiséra“ jsou čím dál víc podobné scénářům k nějaké absurdní komedii, ale jemu to nijak nevadí.

29; V Kremlu odpověděli na myšlenku soudce Ústavního soudu, aby Rusko nebylo považováno za právního nástupce SSSR. Jedná se jen o osobní názor. Rusko zůstává po právní stránce nástupnickou zemí SSSR.

30; Sýrie: Po porážce odjíždí turecký specnaz v doprovodu konvoje ruské armády. Na videu je možné spatřit obrněný automobil „Tiger“ v čele kolony, turecká obrněná vozidla. Kolonu uzavírá KamAZ ruské armády.

31; Odfoukává letadla, zatopena jsou některá města. Mohutný uragán Dennis se vrhl na Evropu. Vrchol bouře se očekává 17. až 18. února.

32; Žirinovskij odmítl podat ruku náměstkovi ministra zdravotnictví, Podá-li mi ruku prezident, stisknu ji, stejně jako předsedovi Státní dumy. Ale ostatním není třeba ruku podávat. Jen přenášíte nákazu.

33; Porošenka v Mnichově nepustili do sálu, kde vystupoval Zelenskij. Svědci informují, že bývalý prezident se pokusil udělat výtržnost přímo u dveří sálu, ale nepomohlo mu to k tomu, aby se dostal dovnitř.

34; Místní obyvatelé jsou nedobrovolně nuceni žít spolu s ukrajinskými vojáky. Narůstá počet konfliktních situací mezi ukrajinskými vojáky a civilním obyvatelstvem, které žije na území Donbasu okupovaném Ukrajinou.

35; Ukrajinský obranný průmysl prodává motory pro ruské ministerstvo obrany. A to probíhá šestý rok války s údajným „agresorem“.

36; Objevily se záběr z napadení nožem v moskevském chrámu. Při výslechu nedokázal šestadvacetiletý obyvatel Lipecka svůj čin vysvětlit. Jen plácal něco o tom, že „má už dost té přetvářky“.

37; Srbské MiGy byly vidět z okna letadla, ve kterém seděl Sergej Šojgu. Byly zveřejněny záběry čestného doprovodu ruského ministra obrany nad Bělehradem. Ruský ministr obrany přiletěl do Bělehradu na pracovní návštěvu.

38; Spor Litvy s Gazpromem, který trval osm let, byl ukončen. Litva počítala s tím, že dostane od rusé společnosti 1,4 miliardy euro za předražené dodávky ruského plynu v letech 2004 až 2012. Stockholmská arbitráž zamítla žalobu Litvy. Spor stál Litvu téměř 10,5 milionu euro.

39; Drama kolem společnosti Motor Sič. Američané se opravdu hodně snaží, aby se firma nedostala do rukou Číňanům. Ale je pravděpodobné, že čínská strana už dávno kontroluje ukrajinského výrobce leteckých motorů přes offshorové společnosti.

40; VE Lvovské oblasti vznikla vzpoura proti přijetí Ukrajinců evakuovaných z Wu-chanu. Místní poslanci přišli na mimořádné zasedání a lidé zorganizovali shromáždění.

41; Okupanti rozebírají soukromé domy v Donbasu na palivové dříví. Ukrajinští velitelé dávají přímé rozkazy k rozebírání soukromých dřevěných domů v Donbasu, aby získali dřevo na otop. Ozbrojenci z 93 brigády kvůli nefungujícímu materiálním zajištění tím nejhrubším a nejbezcitnějším způsobem okrádají civilní obyvatele.

42; Ať se na to Macron připraví. Ukrajinský diplomat Vladimir Vasilenko (velvyslanec ve Francii) vyhrožuje Paříži ruskými tanky. Prezident Francie svými slovy o nutnosti spolupráce s Ruskem jen dokazuje, že si není vědom nebezpečí, které Kreml představuje pro Evropu.

43; Nic horšího snad už nelze spatřit. Na Ukrajině prozradili, co dělají s homosexuály a transgendery ve věznicích. Obrázky ze života zástupců LGBT komunity za mřížemi nejsou pro slabé nervy.

44; Lavrov odpověděl na prohlášení o novém normandském setkání. Prohlásil, že vše, co se o tom napovídalo, jsou jen zbožná přání.

45; Na Ukrajině promluvili o koncesování nemocnic a vysokých škol. Pilotní projekt státně-soukromého partnerství se realizuje na dvou letištích ve Vinnici a Rovnu.

46; Ve Státní dumě zareagovali na myšlenku ukrajinské opozice vyslat delegaci na návštěvu Moskvy 9. května. Nedávno asistent prezidenta Ruské federace Jurij Ušakov informoval, že lídři 17 zemí potvrdili příjezd na oslavy výročí Vítězství v Moskvě.

47; Ukrajina spouští Národní platformu pro usmíření s Donbasem. Iniciativa s názvem Národní platforma pro usmíření a jednotu bude spuštěna 19. února. Na Ukrajině budí zájem. Republiky Donbasu o ní prakticky nic nevědí nebo ji okázale ignorují.

48; Ve Světové zdravotnické organizaci učinili nové prohlášení ohledně koronaviru. Oznamují, že nový čínský koronavirus Covid19 je méně nebezpečný než jiné, včetně ostrých respiračních virových infekcí nebo blízkovýchodní MERS-CoV.

49; Za označení „bastard“ hrozí trest. V Nejvyšší radě chtějí zpřísnit trest za urážky vojáků. Svou iniciativu zveřejnil zástupce šéfa frakce Sluhy národa v Nejvyšší radě na zasedání smírčí rady.

50; Bělorusko čeká válka s Ruskem, říká Vadim Pristajko. Mezi Běloruskem a Ruskem existuje hrozba války, protože Moskva údajně nedovolí Bělorusům zůstat nezávislí.

51; Celý svět je proti nim. Zrada přišla odněkud, odkud to nečekali. Šéf Mnichovské konference o bezpečnosti se dostal na seznam Mirotvorec. Na těchto stránkách je velmi dobře vidět, jak se z původního triumfalistického sloganu „Všichni jsou s námi“ pomalu ale jistě stává paranoidní slogan „Všichni jsou proti nám“.

52; V Sýrii byli ukradeny americké rakety. Začaly dodávky zbraní pro boj s ruským a syrským letectvem.

53; Šéf nemocnice ve Wu-chanu zemřel v důsledku nákazy koronavirem, informuje list Žen-min ž'-pao.

54; V Rusku tvrdě odpověděli na protest Kyjeva kvůli zadržení ukrajinského plavidla. Nedávno pohraniční služba FSB zadržela v Azovském moři pytláckou rybářskou loď se čtyřmi občany Ukrajiny na palubě.

55; Zločin století v Hongkongu. Ozbrojení lupiči odnesli stovky rolí toaletního papíru. Policie už zadržela dva podezřelé z loupeže a vrátila několik ukradených rolí.

Zdroj: http://rusnext.ru/news, http://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.2.2020

 1. Paw napsal:

  NWOO je nejlepsi a zdaleka nejkvalitnejsi magazin ze vsech u nas..
  Izraelove a sionisti by meli prestat "tancovat" kolem civilnich letadel z nichz nektere se zriti..Zvlaste to. A kdyz zabijeji nevinne. K prospechu jinych ,ale novofasistu.Jako na Ukrajine.
  Muze vzniknout oduvodnene podezreni ,ze to maji , nebo mohou na svedomi..
  Kazdej vi ze Putin na neco takoveho ani nemuze pomyslet..
  Proc zapadni fasisti nakladaji s Assange daleko hure nez s teroristy , kteri masakruji vsude na svete..
  Dela to dojem,ze Assange je v Gulagu zvanem Quantanamo, pro ty nejhorsi , ktere ale brzy pousteji na svobodu , protoze se jeste hodi.. Zadna vina jeste nebyla prokazana a svedove stahli sva obvineni, coz vypada ted jako velmi spinavej a podlej justicni zlocin , nejakych uskocnych hyen...
  Proc nikde nikdo nezada vysvetleni ani pobocka US Justice Department, OSN ?
  Vlada, ktere nevyjednava spojenectvi s Ruskem, dnes viditelne ohrozuje bezpecnost sveho statu a existenci naroda...Zkusenosti hovori presvedcive..
  V Syrii uz ukazuji zajate turecke vojaky. A co dela NATO . Vsemocne a Na Co ? A co kdyz do Syrie poslou ceske vojaky..
  Je spojenectvi a vsemozna podpora teroristu vsude a jeich vyzbrojovani od zapadu projev vdecnosti elit a opet touha po dalsim 9/11 a jinych teroristickych utocich a masakrech..
  Na Evropany a Americany ??
  Zatimco se Rusko ZNEVIDITELNUJE s dobrymi vysledky. Vylet ruske ponorky kolem sveta az k brehum Syrie zustal bez povsimnuti , kdyz IDEOLOGISTI jak je znamo se oslepuji s dobrymi vysledky.
  Starost o afroarabske uprchliky a jejich pohodli Ustrednim Vyborem EU a NATO k tomu vede.
  Erdogan se snazi atrapovat Trumpa, ale snad je mozne si povsimnout ze , rusove vyrabeji neco vice helikopterovych lodi , tedy vyzbrojeni nikoliv dulezite k obrane a spis naopak.
  Proc jsou Kurdove porad v nesnazich..
  Dostali prilezitost a volili v referendu /plebiscit/ a potom oslavovali a davy jich nosili ale izraelske vlajky. To vedlo ke zdeseni v Iranu, Iraku, Syrii ,Libanonu a v jinych vladach za nimi a referenduym tak nedopadlo , protoze podezreni obvineni, ze hlasovani /a vysledky/ byly v dusledku sionistickych podvodu, ktery nebylo a neni malo atd...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!