Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.2.2020

poroshenko_491; Proč Lavrov může a Porošenko ne? Včera přišla zpráva, že Porošenka nepustili do sálu při projevu Vladimira Zelenského. Na jeho dotaz, jestli je na seznamu nežádoucích osob třeba i Sergej Lavrov, mu bylo sděleno, že jeho (Porošenkovo) jméno je na tomto seznamu jediné.

2; Ukrajinský ministr zahraničí chce s generálním tajemníkem OSN projednat vyslání mírových sil na Donbas. Pristajko poznamenal, že zástupci Kyjeva na každém setkání v normandském formátu tuto otázku nastolují.

3; V Radě federace odpověděli na slova ukrajinského ministra zahraničí Vadima Pristajka, že Bělorusko čeká válka s Ruskem. Puškov poznamenal, že čím déle se Pristajko nachází na pozici ministra zahraničí, tím víc připomíná Pavla Klimkina. Jeho prohlášení je směsí laciné propagandy a ubohý pokus poštvat proti sobě Moskvu a Minsk. S diplomacií taková prohlášení nemají vůbec nic společného.

4; Avakov odmítl Zelenského myšlenku o hranicích v Donbasu. Ukrajinská vláda zkoumá možnost postupné obnovy kontroly nad hranicí s Ruskem v Donbasu.

5; Hanebná ostuda. Ruští novináři tvrdě zkritizovali cestu bývalého starosty Jekatěrinburgu Jevgenije Rojzmana do Kyjeva, kde se nechal vyfotografovat s vrahem ruských příslušníků mírových sil a civilního obyvatelstva Cchinvali Michailem Saakašvilim a autorem stránek Mirotvorec, podle jehož seznamu zabíjejí lidi. Podle té fotografie je velmi dobře poznat, jaké představy o budoucnosti Ruska takový politik má a jací lidé by v takovém Rusku byli žádáni.

6; Zničili si svůj vlastní dron. Ukrajinští vojáci přicházejí vlastní hloupostí o drahou vojenskou techniku. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

7; Děsivá prognóza. DO roku 2070 může z planety zmizet třetina živočichů a rostlin, varují vědci. Experti odhadli šance flóry a fauny na přežití v případě nárůstu teplot na planetě v nejbližších 50 letech.

8; Co skrývá Kyjev za vytvořením televizní stanice pro „okupovaná území“? Začátek televizního roku 2020 znamenal pro ukrajinského diváka krajně nepříjemné překvapení. Od konce ledna bylo zakódováno 23 předních ukrajinských televizních stanic patřící pěti největším mediálním holdingům v zemi.

9; „Putinův efekt“ ničí komika Zelenského. Od vystoupení Vladimira Zelenského na Mnichovské konferenci nikdo nic nečekal. O situaci v zemi není co říct a o neúspěších, skandálech a intrikách přece mluvit nebude. Copak bylo možné očekávat, že zopakuje úspěch Putinova projevu na konferenci z roku 2007?

10; Čečna tvrdě odpověděla na Babišova slova, že je mu nepříjemné, že jednoslovný název Česko připomíná Čečnu. Čečenský ministr pro národnostní otázky mu vzkázal, že nemusí mít obavy. Češi mají do Čečenců velmi daleko... (V originále tato věta vyznívá, že se jim ani vzdáleně nemohou rovnat).

11; Blíží se Putinova pomsta. V USA zahájili útok proti Rusku a Bělorusku. Americká lobby připomněla Lukašenkovi šířící se „ruskou hrozbu“. Rusko-běloruské vztahy jsou v poslední době často využívány jako nástroj hybridní války proti Rusku.

12; V bundestagu poslanci za stranu Die Linke kritizovali rozsáhlé přesuny amerických vojsk na hranici s Ruskem do Polska a Pobaltí a prohlásili, že NATO tímto způsobem destabilizuje region. Německo podporou těchto manévrů hrubě uráží obyvatelstvo Východní Evropy, jejichž dědové přinesli největší oběti při osvobozování Evropy od hitlerovského fašismu.

13; Pojedou ukrajinští opoziční poslanci na Přehlídku Vítězství do Moskvy? Uvědomělé Ukrajince z toho nejspíš klepne.

14; Ukrajina potřebuje zákon o kolaborantech, říká Avakov. Před začátkem procesu přechodu Republik Donbasu pod kontrolu Kyjeva a konání místních voleb musí Nejvyšší rada schválit zákon o kolaborantech.

15; Šéf ukrajinského biatlonu vyzval k usmíření s Ruskem. Prezident federace biatlonu Ukrajiny Vladimir Brynzak se vyslovil pro normalizaci vztahů mezi oběma zeměmi.

16; Prudká aktivizace nepřítele na linii fronty v Luganské republice. Probíhá ostřelování celé řady obcí a měst Republiky.

17; Skandál ve Volgogradu. Gigantickou sochu Vlast-matka byla pro účely reklamy zobrazena s citronem v ruce. Společnost tímto nevkusným způsobem chtěla informovat spotřebitele o zahájení činnosti doručovací služby v bývalém Stalingradu. Společnost se později omluvila za zneužití posvátného symbolu.

18; Ruský velvyslanec v Izraeli si postěžoval na příšerné chování izraelských úřadů k Rusům. Ruští turisté jsou bez sdělení důvodu neúměrně dlouho zadržováni v těsných místnostech, často bez oken, pití a jídla. Kromě toho za poslední rok šesti tisícům Rusů zamítli vstup do země až po příletu, přestože dotyční měli všechny náležitosti, zakoupené letenky, zajištěné a zaplacené ubytování, dostatek peněz na platebních kartách. Velvyslanec upozornil, že takový postup podkopává samotné základy turistiky, ale také kulturní, vzdělávací a vědecké kontakty mezi oběma zeměmi.

19; Nizozemská rozvědka nenašla protiraketový komplex Buk v okolí katastrofy MH17 v Donbasu. Vyvozují z toho, že letadlo prolétalo mimo dosah všech instalovaných a protiraketových komplexů využívaných jak Rusy, tak i Ukrajinci.

20; Ukrajinské Grady podnikly 250-kilometrovou pouť. Ukrajinská armáda se chystá k útoku. Raketová divize uskutečnila pochod z bodu stálé dislokace a provedl úkony pro přípravu na vedení bojových akcí.

21; Koronavirus: Lékaři definovali nejzranitelnější skupinu pacientů. Největší šanci nakazit se koronavirem mají onkologičtí pacienti.

22; Dnes před polednem ukrajinská armáda zahájila ostřelování Zajceva. Byly pobořeny domy. Informaci potvrdil starosta Gorlovky. Ivan Prichoďko.

23; „Ozbrojenci a okupanti zaútočili na naše pozice“: Zelenskij svolává Radu pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny. „Vojáci ukrajinské armády důstojně odporují agresorovi, ale z naší strany jsou bohužel ztráty“.

24; Boje v Donbasu. Porošenko a jeho přisluhovači proklínají Zelenského i Putina. Mír v Putinových očích může vidět jen masochista, snaží se zalíbit svému patronovi bývalá místopředsedkyně Nejvyšší rady Irina Geraščenko.

25; Kvůli ztrátám... Ukrajina prodá tři černomořské přístavy. Mezi téměř tisícovkou objektů, které mají být privatizovány, je mnoho takových, které si zaslouží pozornost, říkají ve Fondu národního majetku.

26; Boje na linii fronty v Luganské republice. Nepřítel utrpěl ztráty. Vyostření na linii fronty v Luganské republice (Goluboskoje – Zolotoje) bylo vyprovokováno pokusem ukrajinské armády destabilizovat situaci.

27; Na Ukrajinu jede mise Mezinárodního měnového fondu. Nedávno představitel MMF Gerry Rice prohlásil, že organizace vnímá „pokrok Ukrajiny při realizaci reforem“.

28; Soud v Haagu přikázal Ruské federaci, aby zaplatila 50 miliard dolarů v případu JUKOSu. Odvolací soud v Nizozemsku se postavil na stranu bývalých akcionářů JUKOSu ve sporu s Ruskem. Rozhodnutí může být ještě napadeno u Nizozemského Nejvyššího soudu.

30; Janukovič chválí Zelenského a nabízí mu pomoc. Drazí spoluobčané! Blíží se další výročí tragických událostí na Majdanu, začíná výzva bývalého prezidenta k občanům.

31; Tisková konference Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny ohledně vyostření situace v Donbasu. Před Ukrajinci vystoupili Zelenskij a šéf generálního štábu. „Důsledně se blížíme k ukončení války a k míru“, ujišťuje ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij.

32; Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Luganské republiky ohledně útoku na linii Zolotoje - Golubovskoje.

33; Ukrajinský ministr zahraničí vysvětlil Zelenského nápad o společných hlídkách v Donbasu. Připomeňme, že nápad vyslovený prezidentem Ukrajiny na Mnichovské konferenci o bezpečnosti, pobouřila „patrioty“.

34; Fiasko ukrajinské armády. Nejvyšší představitel Luganské armády učinil mimořádné prohlášení o bojích v Donbasu. Pokusy ukrajinské diverzní skupiny proniknout na území Luganské republiky byly rázně zastaveny.

35; V gruzínském parlamentu si pustili hymnu Sovětského svazu. Předseda parlamentu Arčil Talakvadze se usmál a na chvíli přerušil své vystoupení.

36; Koronavirové vzpoury na Ukrajině. U Těrnopolu odmítli přijmout Ukrajince z Wu-chanu. Prezident Zelenskij už slíbil, že rozveze těm politikům, kteří podporují nezdravou hysterii, tyto „nikomu nepotřebné“ Ukrajince do jejich domovů.

37; Rusové změnili svůj vztah k zemím Západu. Sociologové rozdělili ve svém průzkumu Západ na Ameriku a Evropskou unii. Počet Rus, kteří si přejí spolupráci s Amerikou a Evropou, se významně zvýšil. Sociologové říkají, že téměř 80% občanů Ruské federace vidí v zemích Západu partnery, 16% jako soupeře a pouhá 3% jako nepřítele. K EU mají Rusové lepší postoj než k USA. Negativně vnímá Ameriku 46% dotázaných. U Evropské unie je to „jen“ 37%. Přes polovinu (52%) Rusů si myslí, že by se Rusko mělo západních zemí obávat. 44% tento pocit nesdílí. 35% občanů Ruské federace si myslí, že naopak Západ by se měl bát Ruska. Zajímavé je i to, že z 18% na 24% vzrostl počet lidí, kteří mají negativní postoj k Číně.

38; Na „plovoucím vězení“ je hlášen další Rus, který se infikoval koronavirem. Informuje o tom ruské velvyslanectví v Japonsku.

39; Podivné prohlášení Zelenského v Mnichově. Ve svém mozku jsem válku už ukončil. Na internetu se objevila videonahrávka s vystoupením ukrajinského prezidenta, která rozčílila „patrioty“.

40; Německo žádá Spojené státy, aby zmírnily sankce proti „Severnímu proudu – 2“. Jak poznamenal ve svém prohlášení německý ministr, probíhají jednání s „americkými přáteli a partnery“.

41; FSB zadržela výrostky, kteří chystali teroristický čin na Krymu. Zadržení obdivovatelé kerčského vraha Rosljakova testovali výbušná zařízení na zvířatech.

42; Porošenko byl usvědčen z machinací s „nebeskou setninou“. Bývalý prezident je ve svých výrocích vyhýbavý a nejednoznačný, přesto jsme to zjistili, píší ukrajinská média. Porošenko ve svém vyjádření „snížil“ počet obětí střelby na „více než 80“, což je v rozporu s jeho dřívějšími prohlášeními.

43; Porošenko byl nazván „zvířetem“ kvůli falešnému smutku nad účastníky Majdanu. Petr Porošenko spolu s manželkou a zástupci strany Evropská solidarita uctili památku obětí Majdanu.

44; Vyostření v Donbasu: Ukrajinská armáda přisouvá rezervy. Rezervní skupina z 46. výsadkové útočné brigády je připravena přesunout se do zóny působení 72. samostatné motorizované brigády.

45; Všechno je daleko horší. Zástupce Luganské republiky tvrdě odpověděl šéfovi Rady pro bezpečnost a obrany Ukrajiny. Danilov ukázal, že návrh na společné hlídkování na hranici je výplod chorobného ukrajinského mozku, říká Mirošnik.

46; Krvavý neúspěch ukrajinské armády. Vojáci Luganské republiky evakuovali mrtvolu diverzanta-granátometčíka. V Armádě Luganské republiky informovali: Ukrajinská armáda zahájila palbu a nepouštěli nikoho ke svému zraněnému vojákovi, kterého bylo možné ještě zachránit.

47; Ukrajinská armáda mohutně útočí na Doněckou republiku. Kaščenkova brigáda útočí na Gorlovku. Za uplynulých 24 hodin ozbrojené formace Ukrajiny osmkrát porušily režim zastavení palby.

48; Putin odvolal Vladislava Surkova. Informuje o tom tisková služba Kremlu.

49; Byly zveřejněny podrobnosti o výrostcích zadržených pro přípravu teroristického činu. Šlo o žáky školy č. 15 a Kerčského námořního učiliště.

50; Na Ukrajině odložili prezentaci Národní platformy pro usmíření. Informoval o tom dnes Sergej Sivocho na své stránce na Facebooku.

51; Hvězdu „Bitvy senzibilů“ Annu Bogata podvedli a okradli o částku 135 tisíc dolarů. Probíhá vyšetřování a podle výsledku bude zahájeno trestní řízení. Dáma uzavřela se sedmatřicetiletým mužem dohodu o nákupu městského řadového domu a předala mu 135 tisíc dolarů.

52; Pedagogika po ukrajinsku. Ve městě Rovno zadrželi učitelku kvůli prodeji drog. Informuje o tom tisková služba Rovenské oblasti.

53; Moskva kritizovala Evropskou unii za nepřátelské kroky proti obyvatelem Donbasu. Odbor pro informace a tisk ruského ministerstva zahraničí komentoval diskriminační kroky Kyjeva vůči obyvatelům Donbasu. Nejprve byli v roce 2014 prohlášeni za teroristy jen proto, že se nechtěli smířit s protiústavním pučem, a zahájili proti nim regulérní válku s použitím armády státu. Poté zavedl Kyjev finančně-ekonomickou, dopravní a energetickou blokádu Donbasu, kvůli které se obyvatelé ocitli na hraně přežití, protože byli de facto zbaveni všech občanských, politických, ekonomických, sociálních a kulturních práv. K tomuto se ale přidala i část zemí EU tím, že neuznávají ruské pasy a neudělují na ně víza – stejně jako obyvatelům Krymu. To je přímá diskriminace a porušení lidských práv. Právo na volbu občanství je garantováno Všeobecnou deklarací lidských práv z roku 1948 a Evropskou konvencí o občanství z roku 1997.

54; Agónie nepřítele: Ruská armáda otevřela bránu Idlíbu, ozbrojenci se pokoušejí je zavřít pomocí teroru.

55; Konec Ukrajiny se blíží. Zachar Prilepin u příležitosti šestého výročí shrnul výsledku státního převratu na Ukrajině.

56; Irina Geraščenko utekla z televizního studia kvůli Anatoliji Šaríjovi, kterého připojili přes aplikaci Skype. Do studia už se nevrátila, ani když Šaríj nabídl, že se odpojí.

57; V bojích na Donbasu byl zlikvidován granátometčík z brigády Černých Záporožců. O smrti okupanta informuje tisková služba brigády.

Zdroj: http://rusnext.ru/news, http://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
8 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.2.2020

 1. .lak napsal:

  Kacířství se u akizmetků nenosí. :lol:
  Milada
  Jako vzdy, neni mozne polozit otazku primo p. VK, ale verim, ze vsechno vyresi krize a nebude dlouho trvat a bude zde v cele Evrope. Jestli pracuji emigranti, tak mozna jedno procento, ostatni ukrajinci a dalsi navazeni pracovni sily do Ceska skonci, nebude prace a tedy budou prvni, kteri pujdou. tak samo v Nemeku, ktere zamestnava mnoho cechu – pujdou. Dnes je to vsechno, jako v pohadce, preneseme se do reality – davam tomu pul roku.

  2 OdpovězÚno 21, 2020 22:23
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Půjdou v kolonii málo produktivní samozřejmě, na rozdíl příchozích málo kteří mají dokonalý komunismus zabezpečeními zcela, což krize umožní. V €araboafrice jim natisknou nekonečné množství s jejich ecb. Pozor gramatici začnou řvát že to není česky, protože prostě nerozumí a taky jak by s jejich mentální výbavou mohli chudáci k politování. Takhle je tu urážet protěžované mentály, druhé kategorie. S nepreferovaným původem komixskou snad nativně pasáka velbloudů těch kašparů s mameluky pátých kol u vozu těžkých feťáků ze splaškových vod domu hrůz a zmarů kontinentálních “indiánů co si nesmějí dát prezentaci vlaječkani těch co zastupují v šapitó klaunů, neuměli se správně narodit i chápat. Zcenzurovat teď!!!
  Fakt se utěšujte že to není česky a pravda ani náhodou. b+v

  https://aeronet.cz/news/tobias-rathjen-ve-svem-manifestu-vyzval-k-posileni-a-udrzeni-dominance-usa-jako-jedineho-garanta-zapadnich-hodnot-pred-nastupem-ciny-jako-svetove-velmoci-nemecko-jiz-nemuze-byt-zachraneno/

  • .lak napsal:

   Diví se tam že nemají ocenění. S takovou ne.

   brutopýr
   U Jedovatého dědka na Kapalce se zas kosher-vinárník Kobza odkopal:

   Přišla řeč na ombutsbábu Šábes-Uhlovou a Jedovatej dědek ji označil za trockistku. A Judel Kobza hned nadskočil, že takto né, že prý by se musel Trocký v hrobě obracet, protože Trockij přeci nebyl nic takového jako Šábes-Uhlová.

   Inu, Lejba Bronštejn byl přeci velmi vysoký židozednář a i člen kosher-klanu z London City. A né nějaká Šábes-Uhlovic ombucmáňa.

   7 OdpovězÚno 21, 2020 20:29

   .lak
   S tím do pětiřádkovým oslovským zázrakem to platí, kdyby jsi tam nedělal vácuum a pomlčky na echo a akustiku žvástala projevu do sálu, škodiči a samosere.
   Takovou psychiku nemá snad ani parazit sebezáhub i když příroda to nezná, výskyťáku a omyle. Divím se že tě administrátor v zájmu normálnosti fungování prosperity webu tady idiota nechal, nebo tě prostě nestíhá jako zločince z nějaké blbé výchovy autorit. Patříš jako hnůj kydat vidlemi smrade hlupácký.

   0OdpovězUpravÚno 22, 2020 3:35
   .lak
   Návštěvník
   .lak
   Cinty odnikud nikam, nevím s čím máš problém, ani ses nesvěřil kydoni do pěti řádkový ňoumo ale je to na jiné slovo. Tohle je nějaký koncept sdělení? Neslesduji tvoje stesky a přání chovanče a proč si chodíš pro pohlazení ze vulgaritu je mimo vůbec?!!
   Ohromná faktografie, koho že? Přání od spolužáků? A s prominutím nelížete si prdele sráčové fašističtí dutý o čem to cintáš dramaturgu svých loutek tupoune kdo ti za to informační hovno může dát palec kriple naňamtanej. S ostentativností, ty fakt abych si tvoje diagnózy psal protože prsty člověka na to nestačí nepovedená kreatůro člověka, sereš mne bez špetky sebereflexe bez intelektu hovado. A až půjdeš do pekla nikdo ti nevysvětlí za co, bezmozku tupej.
   Nedávejte to magoři do kyberprostoru, sebe potlesky když si řešíte rodínný “heploid dobytci. A to svoje brutální sadomaso si jeďte zaklíčovaně zmrdi odporní.
   Vyřiď si svoje bossing stalking pokleslé animozity imbecila u soudu hormone a necákej tu svoje výpotky blbe ňamtavej, ale gramaticky kašpare.
   FUJTAJBL

 2. .lak napsal:

  Možná dělám nechtěnou reklamu, špíně pro čumily. :lol:

  • .lak napsal:

   Mají tam problém houstone. :lol:
   r.m.
   Kdysi dávno, v době úpadkového režimu, by jim neposílání dětí do školy vyneslo několikaměsíční pobyt v lochu zpestřený prací v lakovně karosérií ve Škodě Auto a podobnými lázeňskými procedurami. Všichni to věděli, bílý i černý, ani rudý ani zelený si to nedovolili. Přístup současného režimu k té věci nechápu. Proč řeže větev, na které sedíme? )))

   2OdpovězÚno 22, 2020 0:54
   .lak
   Návštěvník
   .lak
   K poslední větě.
   Religiozníci mají nové modlářství, devianti.
   https://www.extrastory.cz/georgijske-poradni-kameny-znepokojuji-jsou-dilem-satanistu-iluminatu-nebo-rosekrucianu.html Na seznamu odkaz nenajdete.
   Světe div se že prý přepočítali že jim prý stačí 135 000 otroků ale s jejich vědomí snad v singularitě projektoru to nemůže mít komentář na výši. Pes točivý v kruhu honící si svůj ocas.
   https://www.freeglobe.cz/Articles/129-denversky-expres-do-apokalypticke-budoucnosti.aspx

   0OdpovězUpravÚno 22, 2020 10:16

  • proud napsal:

   Jako me? Tooo,joooo..............ja se rad priucim :-))))))))))))))). Jenze kdyz uz sem hazes cizi web,aspon haz nejen nadavani,ale hlavne problem-reseni,aby v tom bylo,k zamysleni se. :-)

  • proud napsal:

   Pruserem je ze lidi casto odhadnou ze problem existuje,uz min casto si dokazou predsavit pozdejsi nasledky,ale nemaji ani paru co s tim a kdyz neco vypotej,je to na zabiti a casto je jejich reseni naopak primo tim klackem kterej na sebe davaj vrchnosti do ruky. To jsou treba ty ruzny pokriky o demonstracich,skandovani,revolucich,ozbrojenejch povstanich a podobnym hnani stada............ktery v konecnym efektu naopak v ruznejch smerech pomahaji diktature,misto aby ji smetly a i kdyby ji naaahodou takovy "chytraci" smetli,pak nebudou vedet co dal a oknama jim tam nalezou zpatky ti co dverma vyhazeli,nebo jejich deti a kamaradi,nez se situace "uklidni"........a tak je to porad dokola!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!