Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.2.2020

vystrel_pistolet1; V oděském salonu krásy se střílelo. Jsou hlášeni zranění. Na místě události zasahovala operativní vyšetřovací skupina, kynologové a další experti.

2; Volker srovnal Donbas s Bosnou a prohlásil, že nevěří v možnost voleb. Podle jeho názoru není možné provést demokratické volby, dokud toto teritorium kontrolují Rusko a separatisté.

3; V OSN učinili alarmující prohlášení ohledně Donbasu. Míru v Donbasu je možné dosáhnout jen za podmínky dostatečné úrovně politické vůle u obou stran a poctivého jednání.

4; Rusko zredukovalo investice do amerického státního dluhu. Rusko v prosinci 2019 zredukovalo investice do státních cenných papírů o 1,5 miliardy dolarů.

5; A to chtěli do Evropy... Známý blogger Anatolij Šaríj ve svém videu připomněl krvavé události z doby před šesti lety,které se odehrály v Kyjevě.

6; „Kreml už panikaří“. Liberálové jedou do OSN, aby tam vykládali „celou pravdu“ o Rusku. Ruští liberálové už dávno pravidelně jezdí na rozkaz ke svým sponzorům... Největší pozornost budí skandalistka Ljubov Sobol.

7; Šojgu přijel do Evropy a tvrdě se vyjádřil o skutečných cílech USA při válce v Sýrii. Washington těží a přeprodává syrskou ropu do Iráku za pomoci teroristů a získává z tohoto podvodného schématu miliardy dolarů.¨

8; Ukrajinská spisovatelka Oksana Zabužko šokovala záběry z „deportací Ukrajinců na Sibiř“. Ukázalo se, že jde o snímky z deportací maďarských židů do nacistického koncentračního tábora Osvětim. Židé jsou šokováni cynismem propagandy ukrajinské spisovatelky.

9; Byly zveřejněny záběry z pěstního souboje poslance a bloggera v Donbasu. Asistent poslance a poslanec místní rady se porvali v Severodoněcku hned před budovou městské rady.

10; Vpád Ruska do EU? Německo přechází na stranu Moskvy proti USA. NATO nutně potřebuje nepřítele k tomu, aby za prvé vůbec dávala smysl jeho existence, a za druhé aby se podporovaly orgie zbrojení.

11; Mládež Donbasu drsně zareagovala na „Národní platformu pro usmíření Ukrajiny“. Sergej Sivocho se snaží hrát roli „hodného policajta“ v krvavých praktikách ukrajinských karatelů. Copak může existovat nějaké smíření bez zastavení ostřelování? Bez vyšetření politických vražd na Ukrajině? Bez ukončení represí proti ruštině? Usmíření po ukrajinsku je pokračování v ostřelování civilního obyvatelstva, genocida vlastního národa a represe vůči nositelům odlišných názorů. Ale Donbas toho všeho má až po krk!

12; Člen sonderkommanda SS žadoní, aby ho nevydávali z Kanady. Před 78 lety vraždil obyvatele dětského domova v Jejsku.

13; Na internetu se objevil videozáznam z debaty mladého ukrajinského okupanta se starším obyvatelem Donbasu. Tvrdí, že bojuje proto, že skládal přísahu své vlasti. Ve skutečnosti ale přísahal lidu své země, který ale nyní zabíjí.

14; Na Ukrajině vysvětlili, proč válka bude pokračovat. Prezidenti se mění, ale Avakov zůstává. Prezident už je třetí po Majdanu, ale Avakov zůstává na svém místě a má čím dál více moci...

15; Stálý zástupce (velvyslanec) Ruska v OSN Vasilij Něbenzja zveřejnil podmínku pro volby v Donbasu. Bez zohlednění názoru obyvatel Doněcka a Luganska není žádné urovnání možné. Je načase, aby svět už konečně pochopil, že volby v Donbasu se mohou konat jen v ovzduší důvěry obyvatelstva ve volební proces.

16; Sloup kouře. Byla zlikvidována obrovská vojenská loď patřící Turecku. Podrobnosti z útoku v Libyi nejsou zveřejňovány, ale předpokládá se, že k události došlo v úterý odpoledne.

17; Prilepinova strana chce zrušit jednotné státní závěrečné zkoušky. S touto iniciativou vystoupil umělec Ivan Ochlobystin a vysvětlil, že to bude pro mnohé velmi příjemné.

18; Zacharčenko, Motorola, Givi a Mamaj byly posmrtně vyznamenáni. Medaile byly jejich rodinám předány prostřednictvím náčelníka správy Národní policie Doněcké republiky generálmajora Denise Siněnkova.

19; Bývalý důstojník SBU informoval, jak kyjevský režim může utajit válečné zločiny. Vojáci si dokáží obhájit své teritorium a vysvětlovat to zachováním státního tajemství.

20; Ve škole v Charkovské oblasti došlo k prudkému rozšíření infekce. Situace se šířením nebezpečných virů na Ukrajině je tristní i bez nového čínského COVID-2019.

21; Bouře Dennis vyvrhla v Evropě na břeh „loď duchů“. Sedmasedmdesátimetrové plavidlo MV Alta více než rok neřízeně plulo v Atlantiku bez posádky.

22; Rusové evakuovaní z Wu-chanu do Ťumeně byli propuštěni z uzavřeného sanatoria. Dvoutýdenní karanténa pro ně skončila, ale ne všem se takto daří. Ukrajinci stále ještě čekají na evakuaci z Wu-chanu, ale v jejich vlasti je nikdo neočekává.

23; Velká Británie požaduje po Rusku, aby zastavilo vysílání „neočekávaných humanitárních konvojů“ na Donbas. Moskva vysílá humanitární konvoje do Doněcka a Luganska od srpna 2014. V podmínkách blokády rozpoutané Kyjevem by Doněcká ani Luganská republika bez bílých KamAZů nepřežily. Humanitární konvoje jsou symbolem pomocné ruky Ruska. Velká Británie trvá na dodržování mezinárodního mechanismu podle Minských dohod.

24; Na Ukrajině byl zveřejněn počet padlých ukrajinských vojáků od počátku letošního roku. Číslo zveřejnil během zasedání Rady bezpečnosti OSN náměstek ukrajinského ministra zahraničí Sergej Kislica. Třináct ukrajinských vojáků zahynulo a dalších zhruba 60 bylo zraněno. Vezmou-li se v potaz i následná úmrtí v nemocnicích, počet padlých se zvýší na dvacet.

25; Ve straně Sluha národa prohlásili,. Že boje na linii fronty v Luganské republice mohly vzniknout na základě provokace ukrajinské armády. Šéf proprezidentské frakce vyzval, aby nebyly dělány ukvapené závěry, dokud nebude definitivně jasno, kdo konkrétně útočil.

26; V USA oznámili zatčení ruského špióna. Úřady Spojených států tvrdí, že občan Mexika byl naverbován ruským úředníkem.

27; Tisíce explozí. V OBSE informovali o bojích v Donbasu. V současné době probíhá analýza materiálů (fotografií i videí) pořízených z dronu vyslaného na linii dotyku.

28; Talent si svoje místo najde. V Kremlu odpověděli na otázku o budoucnosti Vladislava Surkova. Tiskový mluvčí prezidenta Ruska informoval, že Vladimir Putin se se svým asistentem ještě před jeho odstoupením setkal.

29; Skandál: Ukrajinská vláda zadala prezentaci svých úspěchů firmě patřící manželce ředitele Naftogazu. Na své stránce v sociální síti poslala „dáma“ všechny kritiky do p-říslušných míst.

30; Turecko je připraveno zahájit válečnou operaci proti Sýrii, řekl Erdogan. Operace v Idlíbu je jen otázkou času, prohlásil turecký prezident poté, co rozhovory s Ruskem označil za bezvýsledné.

31; USA vyčleňuje 38 milionů dolarů na vymývání mozků ukrajinské mládeže. Zahájení činnosti se plánuje už s desetiletými dětmi, kterým se budou vtloukat do hlav západní „demokratické hodnoty“.

32; Ty zrádče! Na Zelenského se v nemocnici poblíž Kyjeva obořila žena. Křičela, že je obyvatelkou Doněcka a tázala se ho, proč v Donbase na frontě sále ještě umírají lidé. Zelenskij se za devět měsíců ve funkci už naučil zachovat kamennou tvář a nepříjemné otázky prostě povýšeně ignorovat.

33; Přejí si Rusové válku? Náměstek ukrajinského ministra zahraničí Sergej Kislica četl v OSN ruskému zástupci verše Jevgenije Jevtušenka s názvem Chtějí Rusové válku?“. Podle ukrajinského diplomata bude nejlepší odpovědí přehlídka 9. května na Rudém náměstí, kde uvidíme, zdali ponesou účastníci Stalinovy portréty.

34; Už to silně připomíná peklo. Bývalý náměstek ministra zdravotnictví informoval o kritickém stavu ukrajinské medicíny. Bývalý úředník se rozčiluje kvůli zrušení sovětského systému medicíny, které vedlo k současné katastrofě.

35; Peníze pro Venezuelu bude tisknout Rusko. Vláda Nicoláse Madura se obrátila na Rusko se žádostí, aby natisklo peníze pro Venezuelu.

36; Oni se nám snad vysmívají! Luganská republika poslala 58 tun drobných mincí Ukrajině jako platbu za dodávky vody. Na tento způsob platby si Ukrajina bude muset zvyknout, protože ukrajinské peníze v Donbasu už nikdo nepotřebuje. Pytle s penězi museli tahat ručně v pětadvacetikilových pytlích, protože most u města Sčasťje je dosud zaminovaný.

37; Proměna NATO v papírového tygra. Evropané nejsou ochotni bránit své spojence, pokud by je napadlo Rusko. Komentátor Listu TheWall Streeet Journal navrhuje, aby Evropané méně hleděli na Trumpa a více se dívali na sebe do zrcadla. Bojovat proti Rusku v případě jeho útoku na spojence chce jen 38% dotázaných Evropanů.

38; Důstojník ukrajinské armády vyprávěl o tom, jak jej Zelenskij v srpnu v rámci konfliktu označil za tlučhubu.

39; Krvavý neúspěch ukrajinské armády. Armáda Luganské republiky ukázala trofeje a evakuaci mrtvoly ukrajinského granátometčíka. Včerejší fiasko útoku ukrajinských diverzantů s následným bojem vedl ke ztrátám v řadách ukrajinské armády v živé síle i v technice.

40; Oddíl ukrajinské armády se přesouval v okolí Gorlovky a skončilo to tragicky. Dnes v noci byla v okolí Gorlovky zaregistrována skupina sedmi vojáků 58. brigády ukrajinské armády. Narazili na vlastní minové pole a došlo k explozi. Výsledkem byli tři zranění, které musel zbytek skupiny evakuovat.

41; Skandál v Kyjevě. Člen strany Sluha národa odmítl uctít památku „hrdinů nebeské setniny“. Poslanci povstali, ovšem kromě Bužanského, který demonstrativně zůstal sedět.

42; Ekonomický úder. Změna chování: Ukrajinci utratili v Polsku rekordní částky. Převody na Ukrajinu vzrostli jen nepatrně.

43; Boje v Donbasu. Ukrajinská armáda informovala o ztrátě opěrného bodu. Ministr informoval, že šéf generálního štábu ukrajinské armády Ruslan Chomčak se nachází v oblasti, kde došlo k bojům.

44; Ruští a syrští vojáci odhalili obrovské podzemní město teroristů. Informuje o tom reportáž ze Sýrie.

45; Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády.

46; Ukrajinské úřady kvůli masovým protestům utajují místo přistání letadla s osobami evakuovanými z Wu-chanu. Zítra se očekává přílet letadla s občany Ukrajiny, kteří žili v tomto čínském městě.

47; Estonsko schválilo protiruskou rezoluci ohledně Druhé světové války. Analogickou rezoluci dříve schválil i parlament Lotyšska. „Parlament odsuzuje pokusy ruských úřadů přepsat historii, popřít roli Sovětského svazu jako jednoho z hlavních iniciátorů Druhé světové války a svalit odpovědnost na oběti agrese“, praví se v ostudném dokumentu.

48; Pochybná perspektiva. V MMF předpověděli růst Ukrajiny na úroveň Polska za dvacet let. Tento názor vyslovil stálý zástupce MMF na Ukrajině Gösta Ljungman.

49; Na Západě informovali, jak Achmetov bojuje s Kolomojským o vliv na Zelenského. Rinat Achmetov se pokouší využít odcizení prezidenta Zelenského a Igora Kolomojského ve svůj prospěch a přiblížit se k Zelenskému.

50; Voják ukrajinské armády ubodal v opilosti nadřízeného. Oběť zemřela, protože se jí nedostalo kvalifikovaného ošetření. Velení tuto skutečnost utajilo. Informuje to tom tisková služba ukrajinského Státního úřadu pro vyšetřování.

51; Ukrajina může počítat se zvýšením svého statusu v NATO, říká Zagorodňuk. Hlavní výsledky Mnichovské konference: Žádné snížení pozornosti vůči Ukrajině se na úrovni expertů a ministerstva obrany nekoná, říká ministr obrany Zagorodňuk.

52; Ukrajinský politik prohlásil, že Krym je Rusko. V televizním vysílání Gennadij Moskal prohlásil, že poloostrov je součástí Ruské federace. Jak provést volby na Krymu, který je už dávno součástí Rusé federace? A kde se na území Luganské a Doněcké republiky budou nacházet ozbrojenci? Všechno je to totální hloupost a všichni se tomu smějí. Kromě ukrajinského ministra zahraničí a pár dalších, kteří nemají jinou možnost.

Zdroj: http://rusnext.ru/news, http://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!