Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 21.2.2020

ukraina_vstrechaet_evakuirovannyh_iz_kitaya1; Nový středověk. Ukrajinci pořádali kolektivní modlitby proti příjezdu evakuovaných osob z Číny. Je třeba se chránit, dokud to jde. Nikdo u nás takovým virem ještě nebyl nakažen a neonemocněl.

2; Babčenko navrhl Rusku, aby napadlo Ukrajinu právě teď. Ukrajina má teď problémy a soustřeďuje se na jejich řešení. To je přece nejlepší moment pro napadení...

3; Ukrajinské ministerstvo sociální politiky je šokováno údaji o důchodech. 83% důchodců dostává důchod pod hraničí existenčního minima.

4; Demonstranti v Poltavské oblasti informovali, proč tak odmítavě „vítají“ evakuované z Wu-chanu. Několik lidí odpovědělo ukrajinským médiím. Hlavním důvodem je, že před nimi už protestovali jiní, takže oni nechtějí být těmi, na koho ten Černý Petr nakonec vyjde.

5; Ukrajina se rozpadá před očima, říká bývalá ministryně sociálních věcí Jelena Lukaš v komentáři nejnovějších nepokojů v Nových Sanžarech.

6; Majdan a Wu-chan. Neměnná povaha ruského liberála. Publicista Dmitrij Olšanskij si všímá souvislostí mezi „koronomajdanem“ a ruským liberalismem.

7; „Tajné hroby a miliony zastřelených v Karélii“. Nová šokující lež „Memorialu“. Vedení společnosti „Memorial“ s politickými cíli vědomě zveličuje počty obětí represí v Sandarmochu.

8; Civilizovaný svět s úžasem sleduje reakci na ukrajinské barbarství v souvislosti s evakuací Ukrajinců do vlasti. Ukrajina se řítí do temných dob.

9; „Dobrovolnice“ Lobok navrhla sestřelit letadlo s „nakaženými“ Ukrajinci jako Boeing nad Donbasem. Bohužel nová generace Ukrajinců vyrůstá v nenávisti a agresi. Je jim naprosto lhostejné utrpení druhých.

10; USA se chystají na válku s mocným nepřítelem. Soudě dle výdajů na obranu se USA už dávno chystají na srážku s velkým protivníkem.

11; Nešťastná volba Ukrajiny. Na výběru svých hrdinů Ukrajina ukazuje, kam hodlá v budoucnu směřovat. Nejnovější ukrajinský „hrdina“ je Ulas Samčuk. Ukrajina oslavuje 115. výročí jeho narození. Tento spisovatel byl ale naprosto nefalšovaný nacista. Obdivoval Hitlera, a to nikoli v předválečné době, nýbrž v letech 191 a 1942. Byl přesvědčen o pravdivosti führerovy ideologie a vybízel k solidaritě s ní. V prvním čísle časopisu Volyň umístil svůj portrét vedle Hitlera a připsal k tomu oslavnou ódu.

12; Výpověď ozbrojence: Kyjev poslal zločince zabíjet obyvatele Donbasu. Od roku 2014 se mezi ozbrojence zapisovali ti, kdo nemohl být přijat do oficiální ukrajinské armády – homosexuálové a zločinci.

13; Na internet se dostaly tajné informace potvrzující vinu Ukrajiny na sestřelení MH17. Z Australské federální policie unikly dokumenty, které se nacházely v archivu a které neměly nikdy spatřit světlo světa, protože narušovaly předem vytvořený obraz Ruska jako viníka tragédie.

14; Putin, Macron a Merkelová si vzájemně telefonovali. Oba západoevropští vrcholní představitelé vyjádřili připravenost setkat se s prezidentem Turecka Erdoganem a Vladimirem Putinem.

15; Při pohledu na Ukrajinu si maně vzpomenu na Afghánistán, říká novinář a poslanec Moskevské městské dumy Andrej Medveděv. I tam země sklouzla do temného středověku. Vlastně měli lidé evakuovaní z Číny velké štěstí. Na jejich autobusy házeli jen kamení. Mohly to být i Molotovovy koktejly.

16; Dvanáct kroků, které nelze učinit. Po stopách krvavého vyostření situace v Donbasu. Na Ukrajině se nyní uskutečňuje všechno to, co slibovali učinit nynější političtí lídři: Chystají se provést totální rozprodej Ukrajiny.

17; Japonský novinář si postěžoval na zimu bez sněhu v Rusku. Není obvyklé, že by v ruském hlavním městě proběhla zima prakticky bez sněhu. Ale v důsledku abnormálně vysokých teplot to tak letos skutečně dopadne.

18; Je m z toho zle a trapně. Výkřik zoufalství důstojníka ukrajinské armády. Důstojník Anatolij Štefan se na svých stránkách rozčiluje kvůli reakci Ukrajinců na evakuaci spoluobčanů z Číny.

19; Ruští námořníci se ve Francii otrávili chemikáliemi na plavidle. Jeden mrtvý. Francouzské úřady incident vyšetřují.

20; Šest let ve válce. Donbas se rozloučil s padlým obráncem. Obyvatelé Kirovska se loučili s hrdinou Luganské republiky Antonem Korovinem.

21; Přísaha, které je už sto let. Proč Turecko dnes ukazuje tesáky v Idlíbu? Dnes se Erdogan snaží dostat Turecko do hranic, které byly definovány přísahou vyřčenou před sto lety.

22; Minské dohody budou změněny, říká ukrajinský ministr zahraničí. Některé body dohod není možné realizovat a sám dokument se již vyčerpal, prohlásil Vadim Pristajko.

23; Ukrajinská ministryně zdravotnictví slibovala, že stráví dva týdny spolu s evakuovanými z Wu-chanu. Doufám, že moje přítomnost uklidní jak ty, kdo se nachází v Nových Sanžarech, tak i ostatní regiony země.

24; Zástupcem Ukrajiny v Minsku byl jmenován trestaný příslušník SBU. Vypadá to, že Zelenskij se rozhodl definitivně proměnit Ukrajinu ve filiálku Studia Kvartal 95, rozčiluje se poslanec Nejvyšší rady.

25; Plovoucí kosmodrom „Mořský start“ se přesouvá z USA do Ruska. Začalo přemisťování odpalovací platformy Sea Launch z USA na ruský Dálný Východ.

26; Ukrajina: Operace na záchranu světa. Nejprve dlouho hledali, kde přistát. A občané mezitím stavěli barikády a křičeli: Odvezte je do Černobylu!

27; Vojáci USA napadli ruskou hlídku v Sýrii a hned obvinili ruskou armádu z porušování principů prevence konfliktů. V USA podle očekávání prohlásili, že „ruští vojáci v Sýrii porušují protokoly o prevenci konfliktů, což vede k incidentům“.

28; Lukašenko promluvil o „neočekávaném návrhu Vladimira Putina ohledně ropy. Prezident Ruska mi zavolal a učinil návrh obsahující i dodávky ropy do Běloruska. Byl to neočekávaný návrh, konstatoval Lukašenko.

29; Norský lyžař obvinil ruského sportovce z nečestného vítězství pomocí sněžného skútru. Rus Alexandr Bolšunov vyhrál maratón na 34 km s náskokem více než 50 sekund.

30; Naděje umírá poslední. Putin se vyjádřil o přátelství s Ukrajinou. Prezident Ruska je přesvědčen, e existují síly, v jejichž zájmu je poštvat proti sobě Rusko a Ukrajinu.

31; Soud v Ruské federaci vynesl rozsudek ohledně bývalého ministra obrany Ukrajiny. Státní žalobce požadoval pro Anatolije Gricenka 9 let odnětí svobody. Ruský soud mu udělil šest let za výzvy k páchání teroristických činů v Rusku. Odsouzený se ale nachází na Ukrajině.

32; Vagon z vlaku Kyjev – Moskva byl mimořádně odpojen v Brjansku, všichni cestující byli posláni do karantény. Na „Kyjevské nádraží“ v Moskvě přijelo množství sanitek.

33; Podle nejnovějšího průzkumu 67% Ukrajinců už pochopilo, že před šesti lety šli na Majdan naprosto zbytečně. 17% účastníků průzkumu prohlásilo, že ani před šesti lety „revoluci důstojnosti“ nepodporovali.

34; Dostal jsem ve sprše ránu elektrickým proudem! Ukrajinci jsou zděšeni podmínkami v karanténním zdravotnickém středisku. Včerejší jízda autobusy kolem šílícího davu hazejícího kamení není jediným šokem pro Ukrajince, kteří se vrátili z Wu-chanu.

35; Německý onkolog zveřejnil nejefektivnější způsob boje s rakovinou. Tato metoda zachraňuje mnoho pacientů, kteří byli dříve odsouzeni k smrti nebo potřebovali dlouhodobé léčení.

36; Ukrajinská ministryně zdravotnictví navzdory svému slibu nepobyla ve společnosti s evakuovanými krajany z Číny ani jediný den. Nedávno Zorjana Skaleckaja veřejně slibovala, že v Nových Sanžarech zůstane dva týdny, aby uklidnila Ukrajince.

37; Válka měla vliv na každého, kdo žije v Donbasu, říká rocková zpěvačka z Donbasu. Tisk seznamuje své čtenáře se současnými mládežnickými rockovými skupinami z Doněcké republiky.

38; Otce (Michaila Žukova) v Rusku obvinili ze zneužívání pětileté dcery. Případ ale velmi připomíná zákeřnost od tchýně po smrti jeho ženy. Všechna psychologicko-psychiatrická vyšetření a lékařské expertizy ukazují na Michailovu nevinu. Přesto dostává dvanáct let vězení. Ruskem hýbe skandál, který je možná jen špičkou ledovce. Rozsudek je faktickou kopií obžaloby a soud bez jakéhokoli zdůvodnění odmítl všechny informace z expertiz. Podobné případy se ale nedějí jen v Rusku...

39; V Sanžarech rodiče nepouštějí své děti do školy kvůli nepodloženým obavám z koronaviru. Ve stejnou dobu v Těrnopolské oblastní radě označili návrat Ukrajinců z Wu-chanu za genocidu.

40; Ukrajinská armáda trénuje diverzanty pro Donbas v tajném speciálním výcvikovém středisku. Instruktoři vytvořili pět skupin po dvanácti lidech. Dvě ze skupin jsou tvořeny výhradně ženami.

41; Ozbrojenec zajatý u Aleppa informoval o výrobě chemických zbraní, Protokol z výslechu byl poskytnut armádním zdrojem.

42; Hole, kameny, kletby a nenávist. Jak dostat z lidí satanskou zlobu? Byl zveřejněn rozhovor s člověkem, který připomněl jednu z epizod svého života. Rok 1986. Černobyl. Evakuace. Události kolem evakuace Ukrajinců z čínského Wu-chanu mu toto období velmi připomíná.

43; Ukrajina potřebuje ukrajinský rap, říká ukrajinská zplnomocněnkyně pro ochranu ukrajinského jazyka. Monachova dále zdůraznila, že se zasazuje o to, aby ukrajinský jazyk byl prestižní, výhodný a zajímavý.

44; Soud schválil rozhodnutí o nuceném předvedením Porošenka k výslechu. Pečorský soud v Kyjevě umožnil nuceně předvést Porošenka k výslechu na Státní úřad pro vyšetřování.

45; OSN tvrdě zareagovala na vzpouru kvůli koronaviru v Poltavské oblasti. V OSN oznámili podporu ukrajinské vlády v boji proti epidemii.

46; Piráti unesli u nigerijských břehů ukrajinského námořníka. K útoku na plavidlo Alpine Penelop plující pod liberijskou vlajkou došlo 20. února.

47; Byl diagnostikován první případ opakovaného onemocnění koronavirem. Podle stavu k dnešnímu dni počet nakažených koronavirem COVID-19 v Číně činí 76.567 osob.

48; Soud v Haagu souhlasil s tím, že bude projednávat „námořní žalobu“ Ukrajiny vůči Rusku. Mezinárodní soud v Haagu potvrdil svou jurisdikci v žalobě Ukrajiny proti Rusku ohledně Azovského moře a Kerčského průlivu.

49; V NATO promluvili o velkém nebezpečí od nových ruských raket. Stoltenberg prohlásil, že rakety mohou velmi rychle zasáhnout evropská města.

50; Objevily se záběry z likvidace turecké obrněné techniky a objektů v Sýrii. Turečtí tankisté byli zabiti.

51; Zelenskij se obrátil na Ukrajince kvůli vzpouře u Poltavy v Nových Sanžarech. Prohlásil, že nejnebezpečnější virus je virus nenávisti. Tak snad si to vezme k srdci i ve vztahu k Donbasu a Rusku...

52; V Charkově byl zmlácen portugalský fanoušek. Zraněný cizinec byl dopraven do nemocnice.

53; Avakov informoval o zadržených účastnících „koronamajdanu“. Policisté budou požadovat od soudu vazbu pro účastníky akce, kteří házeli kamení během nepokojů.

54; Zelenskij si usmyslel, že bude narychlo reformovat zdravotnictví. V prezidentské administrativě nedokázali odpovědět na otázku, proč zrovna dnes začala Zelenského zajímat otázka zdravotnictví.

55; Američané útočí na Asiaty kvůli strachu z koronaviru. V řadě měst Spojených států se zvýšil počet útoků na lidi asijského vzhledu.

56; Na Ukrajině došlo k prudkému šíření noroviru. Nakazilo se 25 lidí. Jedná se o střevní infekci.

Zdroj: http://rusnext.ru/news, http://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 21.2.2020

  1. Brousek napsal:

    Norský lyžař obvinil ruského sportovce z nečestného vítězství pomocí sněžného skútru. Oni ti Norští astmatici s oficiálně povolenými drogami nemůžou skousnout že je někdo lepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!