Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.2.2020

helmut1; V Kanadě oznámili podmínky pro deportaci bývalého esesáka Helmuta Oberländera, který zabíjel děti v Jejsku. Dokázal zmizet před vyšetřovacími orgány hned po kapitulaci Německa a vyhnul se trestu. Pokud bude zamítnuto odvolání a žádost o zastavení Oberländerova případu, bude případ předán ke slyšení v otázce přijatelnosti, které vynese definitivní rozhodnutí o deportaci.

2; Ukrajina prodala zbraně za téměř miliardu dolarů. Letos počítá Ukrajina s nárůstem prodeje o 30%.

3; Číňané jsou šokováni barbarstvím Ukrajinců. Čínští uživatelé sociálních sítí a čínský tisk komentuje události z 20. února v Nových Sanžarech.

4; Vypluly na povrch nové podrobnosti neúspěšné operace ukrajinské armády. Vojáci utíkají z jednotek v Donbasu. Vyplývá to ze zprávy za minulý týden v Luganské republice.

5; Syndrom rozpadu. Interview s ukrajinským historikem Petrem Toločkem, který byl pronásledován za pravdu. Je třeba někde se zastavit a nechat vše dojít až do absurdních situací.

6; Pět válek a hrdinství ruských dobrovolníků. V Leningradské oblasti byla otevřena unikátní výstava.

7; Den obránce, UPA a žlutomodrá špína. 23. února všichni normální lidé na šestině zemské souše slaví Den obránce Vlasti.

8; Rychlá porážka. USA ukončí své neperspektivní projekty a okopírují ruské zbraně. Po zhlédnutí nadzvukových raketových komplexů Avangard Američané byli nuceni přehodnotit své priority.

9; Hrozí na Ukrajině nový Majdan? Místní obyvatelé Západní Ukrajiny jsou už jen krůček od uspořádání dalšího „Majdanu“. Už jim chybí jen dostatek pneumatik a vidlí.

10; Koronamajdan na Ukrajině. Ukrajinský premiér našel ruskou stopu. Čínský koronavirus zasel na Ukrajině skutečnou a velmi nezdravou paniku, kterou Moskva podporuje.

11; Turčinov se přiznal, jak podvedl Putina a vykašlal se na Minské dohody. Podle slov samotného Turčinova ukrajinská armáda obsazovala obce Luganské a Doněcké republiky a doufala, že se tak dostane až k ruským hranicím.

12; Alternativa neexistuje. Bylo zveřejněno prohlášení běloruské vlastenecké společnosti o hluboké integraci Běloruska a Ruska. Veřejnost si může přečíst výzvu levicově vlasteneckých veřejných spolků Běloruska, které vytvořily Koordinační radu Jednota.

13; Neznání ostřelovači likvidují nacisty v Donbasu. V lednu 2020 utrpěla živá síla ukrajinské armády významné ztráty ve dvou fázích označených jako „Gruz 200“ - nejméně 16 vojáků, „Gruz 300“ - dalších nejméně 46 vojáků.

14; V Sýrii ozbrojenci údajně zlikvidovali důstojníky ruského letectva. Ozbrojenci z nezákonných vojenských formací a jejich stoupenci vedou informační válku v Sýrii i za jejími hranicemi.

15; Další Mnichovská zrada? Na Ukrajině vládne nespokojenost s průběhem a výsledky Mnichovské konference o bezpečnosti. Ukrajinu řídí „političtí Chlestakovové“. Zelenského rétorika čím dál víc připomíná rétoriku Porošenkovu. Vypadá to, že ukrajinští vrcholní politici si ani jinak počínat nemohou. Nebo nesmějí...

16; Přesídlenci z Doněcka přivezli potraviny spoluobčanům evakuovaným z Wu-chanu. Nás obviňovali, že válka je kvůli nám. Tyhle lidi nejspíš obviní, že virus existuje také kvůli nim, říkají lidé, ve kterých ještě zbyl soucit.

17; V domě bývalého ukrajinského ministra zahraničí Leonida Kožary objevila policie mrtvolu. Ukrajinská média píší, že oběť je podnikatel narozený v roce 1963.

18; Vědci nazvali nový druh hlemýždě na počest Grety Thunberg. Asi mu také někdo ukradl dětství...

19; Skandál na světovém mistrovství v biatlonu. K ruským sportovcům vtrhli policisté a provedli domovní prohlídku. Okamžitě nám zabavili zbraně – jako nějakým obzvláště nebezpečným zločincům, informoval biatlonista Alexandr Loginov.

20; Zelenskij slibuje potrestání „virologů ve sportovních oblecích“. Tito „známí virologové“ byli už spatřeni jako zemědělci vystupující proti trhu s půdou, připomněl ukrajinský prezident. Zelenskij jde tvrdě po organizátorech a účastnících nepokojů v Nových Sanžarech u Poltavy.

21; Boeing kupuje součástky pro svou kosmickou loď ve Voroněži, Ve svém prohlášení americká společnost tuto informaci potvrdila.

22; Chaos, šok a neuvěřitelná ostuda. Západní média referují o „koronamajdanu“ na Ukrajině. Zapadlá ukrajinská obec s osmi tisíci obyvateli se během okamžiku stala nejpřetřásanějším tématem ve světových médiích.

23; USA se chystají na jadernou válku s Ruskem v Evropě. Pentagon nasimuloval odpověď s využitím jaderných zbraní.

24; Letadlo, které evakuovalo Ukrajince z Wu-chanu, nyní poveze turisty do Egypta. Odlet letadla z Kyjeva do Hurghady je naplánován už na 23. února.

25; Vlak do Moskvy se ukázal jako nejvýdělečnější pro Ukrajinskou železnici. Z vnitrostátních vlaků je to spoj Kyjev – Oděsa.

26; Ruští vědci informovali o zrychleném stárnutí ve velkoměstech městech na severu. Vědci Petrozavodské univerzity vypracovali doporučení pro obyvatele Severu ohledně předcházení zrychlenému stárnutí.

27; Koho chce Putin vidět jako příštího amerického prezidenta? V USA už odhalili kandidáta, za kterého lobbuje Rusko. Sám Bernie Sanders tuto informaci komentoval a zveřejnil výzvu Putinovi. Je mu prý úplně jedno, koho chce Putin vidět v Bílém domě. Zdroje informace ale nedokázaly vysvětlit, jakým konkrétním způsobem se Ruská federace demokratickému kandidátovi pokouší pomoci.

28; Hrozba celonárodního rozsahu. Francouze drtí starý problém: Francouzské úřady se snaží na všech frontách bojovat proti štěnicím domácím (Cimex lectularius). A to nejen v bytech, ale také v hotelích.

29; Turčinov informoval, proč Ukrajina nevyhlásila Rusku válku. Politolog Jevgenij Satanovskij píše o Turčinovových obavách z Ruska. Hlavním důvodem je ruský jaderný potenciál, ale důležitý je i fakt, že v případě války s Ruskem by MMF neposkytl žádné půjčky a jednání o vstupu do NATO by vůbec nemohly probíhat. Tak proto místo války s Ruskem upřednostnil rozpoutání občanské války a o ruské agresi jen naprázdno křičí.

30; Na Ukrajině informovali, proč se přesídlenci vracejí na Krym a Republik Donbasu. Podle Tukových slov úřady nehnuly prstem pro vyřešení problému přesídlenců s bydlením a zaměstnáním. Přesídlenci jim byli dobří jen jako vítaný argument pro protiruskou válečnou propagandu.

31; Hostina a střelba. Objevily se podrobnosti o smrti muže v domě bývalého ukrajinského ministra zahraničí. Už byla zjištěna identita oběti. Přijel na návštěvu k ukrajinskému ministrovi a zastřelil se. O podrobnostech informovala policie Kyjevské oblasti.

32; Ruský hudebník Šnur (Sergej Vladimirovič Šnurov) vyprávěl o svých důvodech, proč šel do politiky. Zmínil také, že jeho manželka zareagovala na jeho rozhodnutí jít do politiky s porozuměním.

33; Žirinovskij navrhl, aby Rusko uspořádalo vojenská cvičení na hranici Mexika a Spojených států. Komentoval tak americká cvičení na ruských a běloruských hranicích maskovaná jako nácvik reakce na ruský jaderný útok.

34; Budeme sestřelovat všechny narušitele. Syrská armáda učinila jednoznačné prohlášení. Informují o tom syrské informační agentury s odvoláním na vojenský zdroj.

35; Ukrajinský blogger Vladimir Larin známý tvrdým a nevybíravýmodsudkem Majdanu obvinil Sluhu národa z plagiátorství při vytvoření postavy Goloboroďka (hlavní postava seriálu Sluha národa). Zelenskij za těchto okolností v žádném případě nemůže být čestným člověkem a poctivě vykonávat svou funkci.

36; Nový systém výplaty odměn za účast v bojích prokazuje Republikám Donbasu dobrou službu. Seznamy s popisem bojových zásluh každého ukrajinského ozbrojence podstatně usnadní práci Mezinárodního vojenského tribunálu. Není pochyb, že se najde mnoho zájemců i v řadách nepřítele, kteří radostí a bez zásahu z naší strany tyto materiály zveřejní.

37; Na Ukrajině po deseti hodinách ožila dvaaosmdesátiletá důchodkyně, která byla prohlášena za mrtvou. Lékaři si takové vzkříšení nedokáží vysvětlit. Příbuzenstvo muselo opět zasypat již vykopaný hrob.

38; Hledají snad záminku pro rozpoutání Třetí světové války? Americké úřady spojily Rusko s koronavirem. Američané prohlašují, že tisíce uživatelů sociálních sítí údajně spojených s Ruskem šíří dezinformace o viru COVID-19.

39; Řidič autobusu, kterým byli přivezeni evakuovaní Ukrajinci z Wu-chanu, dostal horečku. Nyní všichni řidiči, kteří se podíleli na evakuaci lidí do nemocnic, musejí do karantény.

40; Právnický zabiják Portnov vyhlásil hon na darebáky a aktivisty. Známý ukrajinský právník Andrej Portnov se obrátil na Ukrajince s návrhem, aby shromažďovali informace o „aktivistech a dalších darebácích“.

41; Ukrajinští neonacisté znesvětili památník na počest osvobození Oděsy od fašistů. Památník na počest sovětských hrdinů byl pomalován různými barvami.

42; V Rusku nás přivítali jako vlastní a u nás házeli kamení. Ukrajinci jsou šokováni vřelým přijetím v Rusku. V pátek 21. února došlo ve vlaku Kyjev – Moskva k drobné mimořádné události. Při kontrole dokumentů na rusko-ukrajinské hranici byla zjištěna občanka Číny s příznaky virového onemocnění. Bylo nutné vyslechnout cestující z vlaku. Jsme prostě nadšení tím, jak se k nám v Rusku chovali. Byli jsme v šoku. Byli zdvořilí, starostliví. Organizace na úrovni. Dali nám najíst, zjišťovali, jestli ještě něco nepotřebujeme. Organizovaně nás všechny pak odvezli zpět na nádraží, vyměnili nám jízdenky, vyprovodili nás... Po celou dobu, co bylo nutné čekat na výsledky analýzy vzorků odebraných Číňance, jsme byli zásobováni jídlem, teplem a elektřinou. A na Ukrajině házeli kamení...

43; Tajemný důl. Indie popírá informaci světových médií o objevených gigantických zásobách zlata. V tuto chvíli Indie těží dvě až tři tuny zlata za rok.

43; Ukrajinka evakuovaná z Wu-chanu, která se dostala do pasti místních primitivů v Nových Sanžarech, vyprávěla o tom, co musela prožít. Jedna z evakuovaných z Wu-chanu informovala o evakuaci z Číny a o podmínkách pobytu v sanatoriu v Sanžarech.

44; Vrahům jste rozdali medaile a místa v parlamentu. Proslulá ruská moderátorka Skabejeva tvrdě usadila Zelenského, který se rozohnil nad chováním davu vůči evakuovaným spoluobčanům. Položila mu jedinou, ale zásadní otázku: A nebyli to náhodou stejní lidé „ve sportovních oblecích“, kteří před šesti lety házeli dlažební kostky a Molotovovy koktejly na berkutovce na Majdanu a kteří zaživa upálili desítky nevinných obyvatel v Oděse? Vy se chováte pořád stejně: Ze všech zločinů obviňujete jejich oběti a vrahům rozdáváte metály a parlamentní křesla...

Zdroj: http://rusnext.ru/news, http://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.2.2020

 1. Brousek napsal:

  Americká cvičení na ruských a běloruských hranicích maskovaná jako nácvik reakce na ruský jaderný útok. Vypadá to že generálové nato jsou čím dál tím větší dementi. Rusko v Evropě nikoho nenapadne, a to co tu slyšíme jsou jen výplody americké propagandy a jejích pohuňků.
  A jestli dojde k napadení Ruska, nějaký omezený jaderný boj se může odehrát jen v zelených mozcích. Tak že, jestli Rusko někdo napadne, dojde k drtivému útoku na USA a Velkou Británii.

  • .lak napsal:

   Satanovskyj řekl že je do minuty po americe. A Putin že se neschovají ani 100. metrů pod zem. V 82? nám instruktor říkal že s orbity proletí nálož megatun do 10.kilometrové hloubky až tam bouchne a na povrchu bude 9. zemětřesení a při amlitudě nad 15. metrů to setkání po vyhození do vzduchu znovu se zemí nepřechodí nic. Asi si před 40. lety vymýšlel.

 2. Paw napsal:

  Prohibice v USA vypukla protoze imperialismus nema /nikdy nemel/lidem co nabidnout, mimo bidu, zotroceni sebevrazednou honbu na penize . Lidi se vrhnou na chlast a vojaku schopnych ubyva. Krize to dokoncila a vojaku na valky zase ubylo.A to je zkratka neco vysvetleni o minulosti az dodnes..Proto nastoupil Antikomunisimus nejak zaplnit prazdne hlavy aspon Antikomunistickym Fanatismem..
  A jak se ten Fanatismus stehoval a stehuje az do dnesniho Islamofasismu..
  A tupou zabavou spatneho vskusu..
  Mimo to dalsi vyhoda byla znicit Rusko i kdyz Stalin prohlasil po vyhnani Trockeho ,ze nema zajem o dobyvani sveta..A porad to take dokazoval.
  Trida miliardaru/sasku konci , kdyz po Trumpovi, kterj je exhibicionista ,kandidat Blomberg zacal utracet sve tezce ukradene penize na sve zvoleni. Co ma nabidnout lidem ? Ze bude min krast..? Komedie tak pokracuje bez sasku a legrace , kdyz hlavni kandidat krici Sanders,ze nebude zvolen Putinem..
  Ale kdyz vyhraje volby tim ,ze je "ukradne" je demokratum , tak se zase vsecky media na svete rozbesni propagandistickym presvedcovanim ,ze je Putinuv agent a spion..Aspon.
  Tak Putin je jejich take jejich zasluhou nejdulezitejsi a nejmocnejsi politik na svete..A v Rusku premysleji jak nedovolit aby odesel z vlady.A nadeje celeho sveta se vkladaji do ruskeho obranneho systemu a vyvoje , jak to nazvat ?
  Nacisticke zlocince nahaneji az dnes po 8o lety, kdy komunismus skoncil a uz nemaji pouziti a nejsou tak chraneni..
  Ovsem germani porad chrani a podporuji nenavistne fanaticke sudetogermany. Z nichz se tezko nekdo v sudetech narodil. To nevadi, Lebensraum je soucast nevylecitelneho germanskeho fanatismu .
  Ani spolecna EU jim v tom neprekazi..
  Ale komunismus se plizi do USA a na zapad zadnimi vratky.
  Tak reditele koproraci konglomeratu poslusne padaji na kolena aby vyhoveli rozkazum Ciny ,coz slibuje zisky a dale mohli v miliardach./Google, Twiter, Facebook, priklady nejlepsi/, ted ale kleci a zadoni elity ,aby mohli cenzurovat a vymazavat cokoliv se jim poruci, jejich vlastnim spoluobcanum..

 3. Paw napsal:

  Komedie uz bez ani spatnych sasku pokracuje , kdyz feminismus se zvratil do nejakych spatne oblecenych osob a naopak dalsich , ktere se porad bez duvodu svlikaji a nic jineho , kterym bych nesveril ani mys ,kdyz osud zen utlacovanych fanatiky se zhorsuje , soutez ve zpevu vyhral nekdo s knirem jako dukaz ze fousy na "zensky" vyhrajou vsecko a na zpevu nezalezelo /dners ostatne zpev porizuji machiny/,,souteze krasy vyhrava pravidelne ta nejosklivejsi a z Afriky a jeste s husarskym knirem a souteze zen a divek ve sportu a jejich dlouhodobe usili ,uchvati nejaky chlapy, ktery se znenadani prohlasi kvuli snadnym penezum,odmenam a slave atd. za zensky..
  Pro zeny a divky tak nezbylo a neni ve feminismu misto..
  V Australii uz ani nepochodujou vono to vomrzi a neni zajem ,zvlaste kdyz ty detaily jejich cinnosti ,vselijaky operace a zase dali operace na ucet jinych nemaji konce a soudy za diskriminaci, kdyz nic jineho neumi,jsou radeji zatajovane..
  Imperialismu je zase ve slepe ulicce , lidstvu hrozi nejen GLOBALNI ZEBROTA A NAVIC Globalni epidemie /A TECH VIRU JE VICE MIMO STENIC/, a elity zbroji a vyrabeji zbrane za triliony..

  Jiz od zacatku to byly nejake agresivni osoby,PREDSTIRAJICI MANZELKY ,ktere se vnutily VETSINOU CHAMTIVOSTI A VYDIRANIM do penez a majetku snatky a potom zacaly feministicky besnit ,vlastne to byla zurivosti a vselijake nenavisti produkujici zlazy..
  Na tom se nic nezmenilo...
  Prival afroarabu se zmenil do tsunami , kdyz v Syrii vyhlasili povinnost branit svou zem. Zacal hromadny uprk milionu zbabelcu , kteri dokazuji, ze jsou jeste neco horsiho, kdyz utoci na bezbranne zeny a deti ze podle zalohy..Zacinaji rozpaky co s nimi,protoze jsou bezcenni..

 4. proud napsal:

  Zajimava sajta a me neznamy skutecnosti:
  http://www.atllanka.net/index.php?text=32-sovetska-pravda-o-americke-roli-ve-ii-svetove-valce , ackoliv je to vlastne logicky a pro kapitalisty,specialne Rothschieldy priznacny,podporovat vsechny strany valky a vydelavat ze vsech stran, o tom valka ve skutecnosti je,ovsem ten vejdelek je zaplacenej cenou nejvyssi a jak je videt to "obchodniky" malo zajima,spis vubec nezajima.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!