Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.2.2020

pogonya_31; Opilý Ukrajinec za volantem poničil v Polsku osm automobilů. Nyní mu hrozí až dva roky odnětí svobody.

2; Kronika ukrajinského středověku. Na Ukrajině zorganizovali pronásledování rodiny, která se vrátila z Číny. Obyvatelé obce Doliňany v Černovické oblasti pronásledovali rodinu, která se vrátila z Číny kvůli epidemii koronaviru.

3; Vojáci utíkají z ukrajinské armády z neočekávaných důvodů. Podle slov samotných vojáků přechod na zahraniční standardy s sebou přináší snížení finančního ohodnocení vojáků a také snížení vojenských hodností.

4; Podle zprávy z Luganské republiky ukrajinská armáda chystá průlom na frontové linii.

5; Oficiální dny důstojnosti (Ukrajina si připomíná výročí euromajdanu) se změnily v dny národní hanby kvůli reakci na návrat spoluobčanů z oblastí zasažených koronavirem.

6; Ukrajina se poučila. Bylo schváleno rozhodnutí ohledně Eurovize. Mění se způsob výběru uchazečů o účast na soutěži. V první fázi posuzuje SBU, zdali interpret někdy vystupoval v Rusku. Pokud ano, je předem diskvalifikován. Kdo v pěvecké branži na Ukrajině něco znamená, své ostruhy získal právě na koncertech v Rusku...

7; Nehezký virus z Nových Sanžar. Evakuace občanů z čínského Wu-chanu uvrhla mnoho lidí do šoku. Takové barbarství od „patriotů“ málokdo očekával. Zapomíná se ale na důležitou věc: Jde především o selhání státu. Ti lidé potřebovali informace a nedostali je. Když pak přijede obrněná technika a jsou zřizovány opěrné kontrolní body, nutně to vyvolá paniku i u jinak soudných občanů.

8; Navzdory všem zákazům sovětských a ruských filmů a šikaně ruskojazyčného obyvatelstva, bourání pomníků, přejmenovávání ulic či likvidaci ruských škol bylo téma 23. únor (Den obránce vlasti) jedním z nejčastěji vyhledávaných na internetu.

9; Kyjevský politolog Michail Podoljak promluvil o „Velké ukrajinské lži“ a „Dni mrtvého státu“. Říká, že události v Nových Sanžarech předznamenávají civilizační krach Ukrajiny jako státu.

10; Strašné záběry z Idlíbu: Turecký žoldák zavolal matce vojáka, kterému vlastnoručně uřízl hlavu. Krutosti protureckých žoldáků neznají hranic. Nemělo by se Rusko zamyslet nad spoluprací s Ankarou?

11; USA vysvětlily, proč vyslaly torpédoborec do Černého moře. Americký torpédoborec USS Ross vybavený systémy Aegis vplul do Černého moře, aby zajišťoval bezpečnost a zvýšení regionální stability v oblasti.

12; Homosexuální zvrhlíci. Kdo se spolu se Zelenským dostal k moci? Prvním místopředsedou fondu národního majetku byl jmenován Leonid Antoněnko známý svými obnaženými snímky a fotografiemi se svým sexuálním partnerem stejného pohlaví.

13; Itálie a Írán: Koronavirus se šíří do dalších zeměpisných oblastí. Počty zemřelých rostou. O uzavření svých hranic s Íránem už informoval Pákistán a Afghánistán.

14; Porošenkův syn vyběhl na scénu k ruskému rapperovi za výkřiků „Rusové jsou v Londýně!“ a zazpíval nechutnou píseň. Video umístil na internet Sluha národa Alexandr Dubinskij.

15; Ukrajinská komedie o válce „Naši kocourci“ podle očekávání nezaznamenal úspěch u diváků. Film byl propagován svými autory jako filmová komedie o ATO, což je podivné už samo o sobě.

16; Na nás také budou házet kamení, až se vrátíme z Itálie? Ukrajinci mají strach, jak budou přijati po návratu z Itálie, kde se rovněž šíří nákaza koronavirem. Hořkou ironií osudu je, že Itálie byla jedinou zemí, která přerušila letecké spojení s Čínou.

17; Na Ukrajině se zvedá vlna požadavků vrátit stav z dob Sovětského svazu a znovu hygienickou službu. Oficiálně se s tímto požadavkem na vládu obrátil tajemník Rady pro obranu a bezpečnost Ukrajiny.

18; Bachubali – zrod legendy. Trump se pochlubil bollywoodským videem s vlastní osobou v hlavní roli. Nemohu se dočkat setkání s mými dobrými přáteli v Indii, nadepsal video americký prezident.

19; V USA hodnotili přednosti podivného ruského náboje .Americký list The National Interest posoudil „extrémně ničivou“ sílu munice ráže 12,7x55 mm.

20; Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zakázalo předat jídlo evakuovaným osobám z Wu-chanu. Nedávno toto jídlo a nápoje doručili k zdravotnickému centru přesídlenci z Doněcka.

21; V USA 40 tisíc zabijáckých včel ochromilo celou ulici. Několik lidí bylo hospitalizováno poté, co byli pobodáni včelami, které se zabydlely v kanalizační trubce místního hotelu.

22; Potopa v Kyjevě. U stanice metra Syrec vytryskl ze země gejzír. Meteorologové slibují obyvatelům ukrajinského hlavního města další zhoršení počasí.

23; Známý člen doněcké domobrany v Moskvě vyzval k obnovení SSSR. Černý Lenin se blýskl v Moskvě na dvou akcích u příležitosti oslav 23. února.

24; Čínské úřady informovaly o existenci efektivních léků a vakcíny proti koronaviru. V Číně už vyvinuli vakcínu, která disponuje vlastní imunitou. Celková účinnost léků činí více než 85%.

25; Aby na Ukrajině mohl člověk splácet hypotéku, musí obchodovat se zbraněmi nebo drogami, říká premiér Gončaruk.

26; Ministryně zdravotnictví Zorjana Skaleckaja ukázala svou „karanténu“ v penzionu v Nových Sanžarech – oddělenou pracovní místnost. Od své sprchy ale nejspíš nedostává elektrické rány, jak se to děje na jiném podlaží...

27; Na Ukrajině fantazírují o tom, co udělají s Krymem po jeho „deokupaci“. Je třeba mnoho času, abychom se vypořádali s těmi, kdo aktivně budoval „ruský svět“, sní o čistkách na Krymu člen krymsko-tatarského medžlisu Umerov.

28; Ukrajinská televizní stanice Inter vysílala filmy o sovětských výsadkářích. Ukrajinští „patrioti“ zuří. „Věnováno všem, kdo zůstal věrný své vlasti“, zní motto cyklu sovětských válečných filmů.

29; Svědectví gruzínského ostřelovače. Porošenkovi lidé navrhovali, aby se mluvilo o tom,že ostřelovači na Majdanu jsou výmyslem Kremlu. Výměnou za to slibovali „krásný a spokojený život“.

30; Návrat smrdutých sovětských dob. Ukrajinská rusofobní spisovatelka Oksana Zabužko obviňuje Zelenského ze strašného zločinu. Nelíbí se jí rétorika současné ukrajinské moci, které prý svědčí o tom, že je země posouvána zpět do sovětské epochy.

31; Populární doktor Jevgenij Komarovskij se postavil na stranu obyvatel bouřících se proti umisťování evakuovaných osob v jejich obcích. Vzniklá ostuda prý padá na hlavu ukrajinské vlády a ukrajinských úřadů. Je naprosto logické, že když lidé nemají sebemenší informace o hrozícím nebezpečí, dostanou strach a dávají jej najevo. Úředníci měli jít mezi lidi a vysvětlovat, co je to koronavirus. Když lidé vyjdou do ulic, aby dostali odpověď na své otázky, není koho se zeptat, není kdo by na jejich otázky odpověděl. Je krajně nespravedlivé, když odsuzujeme obyvatele nových Sanžar a ostatní považujeme za výkvět soucitu. Takhle by lidé reagovali všude. Situace je výsledkem provokace a Komarovskij žádá Zelenského, aby byli provokatéři zjištěni a potrestáni. Výsledkem zoufalé neinformovanosti veřejnosti jsou pak případy jako v Černigovské oblasti, kde byla rodina pronásledována navzdory tomu, že lékaři čtyřikrát prověřili zdravotní stav všech jejích členů a konstatovali, že jsou všichni zdrávi. Lidé mají tendenci věřit televizním manipulátorům více než lékařům z masa a kostí.

32; Bez elektřiny a tepla. Naftogaz vyhrožuje, že v nejbližší době zastaví dodávky plynu pro Luganskou tepelnou elektrárnu. Naftogaz má kvůli dluhům v úmyslu přerušit dodávku 52 dodavatelům tepla po celé Ukrajině včetně těch, co dodávají do Ukrajinou okupované části Luganské republiky.

33; Skandál: Ve městě Cchinvali napadl rys krotitele během představení. Šelma odmítala splnit příkaz – skočit z vysokého podstavce.

34; Že by znamení? 23. února se v Ivano-Frankovsku v důsledku nepříznivého počasí zřítila „patriotická“ nástěnná malba s názvem „Jednotná Ukrajina“ umístěná na stěně domu.

35; Ukrajinská armáda podnikla pět útoků na Doněckou republiku. Karatelé utrpěli ztráty. Obyvatelé okupovaných teritorií Republiky prosí ukrajinskou moc, aby stáhla armádu z obce.

36; Nové Sanžary po americku: Vzpoura místních úřadů v Kalifornii proti umístění evakuovaných z Číny. Jsme soucitná společnost, ale nechceme zůstávat místem, kam všichni ostatní odhazují své problémy.

37; Lavrov komentoval návrh USA jednat s teroristy v Sýrii. Rozhovory budou vedeny mezi ruskými a tureckými zástupci armády za účasti diplomatů a tajných služeb. Rusko bude bránit všem pokusům legitimizovat teroristy. Ruský ministr zahraničí informoval o dalších krocích Ruska v Idlíbu.

38; Polský prezident opět vystoupil s obviněním na adresu Ruska. Polský prezident vystoupil s obviněním Ruska z agrese proti Ukrajině a dalším zemím. Agrese Moskvy našla své vyjádření v okupaci Krymu a jihovýchodu Ukrajiny. Vina Ruska spočívá v tom, že podporuje separatisty, demonstruje agresi ve vztahu k jiným zemím a dokonce demonstruje svou sílu formou porušování vzdušného prostoru. Země provádějící takovou politiku si nezaslouží důvěru a být považována za zemi mírovými prostředky hájící své zájmy.

39; Ukrajinskou hymnou proti koronaviru. DO Nových Sanžar přijeli dobrovolníci a uspořádali podivnou akci. Dvacet dobrovolníků přijelo do Nových Sanžar, aby podpořili spoluobčany evakuované z čínského města Wu-chan.

40; V Nizozemsku oznámili, že mají svědka, který na vlastní oči viděl odpálení rakety, která zasáhla Boeing MH17. Soudní proces ohledně katastrofy MH17 začne v Nizozemsku 9. března.

41; Ukrajinská plavidla provedla střelby v Azovském moři. Informuje o tom ukrajinské ministerstvo obrany.

42; Naftogaz prudce snížil cenu plynu pro Ukrajince. Cena 3,95 hřiven za jeden kubický metr (bez DPH) je nejnižší od dubna 2016). Informuje o tom tisková služba společnosti Naftogaz Ukrajiny.

43; Koronavirus se může stát pandemií, varuje Mezinárodní zdravotnická organizace. O tom, že epidemie může získat celosvětový charakter, informuje organizace na svém Twitteru.

44; Americký velvyslanec v Rusku se dostal na Trumpovu černou listinu. Adminitrativa prezidenta Donalda Trumpa za poslední rok a půl sestavovala seznamy loajálních a neloajálních úředníků.

45; Skupina mužů v Oděse vyvěsila 23. února vlajku se sovětskou symbolikou. „Patrioti“ okamžitě volali policii, která provedla domovní prohlídku a dopadla muže, který z domu utekl s doličnými předměty.

46; Ve Státní dumě odpověděli na slova polského prezidenta o „agresi“ Ruska proti Ukrajině. Polský prezident si notuje s dalším neslaným a nemastným politikem Vladimirem Zelenským. Rusku z toho nebude ani chladno ani horko. Ale Andrzej Duda je evidentně vděčný prezidentu Ukrajiny za podporu v jeho snahách o falsifikaci historie týkající se začátku Druhé světové války.

47; V Itálii vzrostl počet zemřelých na koronavirus na šest osob. Informuje o tom agentura ANSA. Šestou obětí se stala žena hospitalizovaná ve městě Brescia, která trpěla onkologickou diagnózou. Všichni zemřelí jsou starší lidé, kteří měli i předtím zdravotní problémy.

48; Bílý dům tvrdě odpověděl na informace rozvědky o „vměšování“ Ruska do voleb. Ještě předtím tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov označil informace o vměšování Ruské federace do primárek v USA za paranoidní.

49; Koronavirus: Průlom ve Francii. Francouzský ministr zdravotnictví prohlásil, že všichni, u kterých byl diagnostikován koronavirus v zemi, se uzdravili. Počet infikovaných v kontinentální Číně překročil 77 tisíc osob. Zemřelo 2.592 a vyléčeno bylo více než 24 tisíc osob.

50; Sýrie: Ruští vojáci objevili neobvyklou jeskyni nepřítele v Idlíbu. Informuje o tom nejnovější reportáž ze Syrské arabské republiky.

51; Nepřítel číslo jedna: Skandální novinář označil 13 milionů ukrajinských voličů za „vnitřní“ kolaboranty. Ostap Drozdov prohlásil, že bývalí voliči Janukoviče po letech hlasovali pro Zelenského, aby tím spustili globální antimajdan. Nejen na Ukrajině se rozmáhá móda kádrovat voliče za jejich volbu.

52; Americké hospodářství nutně utrpí v důsledku koronaviru, zaznívá z Bílého domu. Informoval o tom úřadující ředitel ekonomické rady Bílého domu Tomas Philipson ve svém vystoupení na konferenci pro americké podnikatel.

Zdroj: http://rusnext.ru/news, http://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.

Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
12 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.2.2020

 1. Mike napsal:

  Ukrajinci, rychle domů, až se objeví první koronavirus v ČR, tak už vás domů nikdo nepustí

 2. .lak napsal:

  https://aeronet.cz/news/italii-zachvacuje-panika-vlada-oznamila-ze-od-patku-zemrelo-na-coronavirus-jiz-7-lidi-a-dalsich-229-pripadu-je-v-akutni-peci-lekaru-v-italii-doslo-k-vyhlaseni-karanteny-uz-ve-12-mestech-pro-50-000/co myslíte
  ------
  ""Upřimně na canci prognostiků pro ponokia kašlu.""
  _____________________________________________
  co myslíte

  Upřímně, v této făzi, kdy se zo nepovedlo zastavit, bude už mít víc obětí panika, zmatek, restrikce a chaos, než kdyby tomu tvor zvaný člověk nechal volný průběh, jenom se to nebude přisuzovat přímo koronaviru. Vojáci v ulicích, je to příprava Evropy na Big Formát, vlhký sen samozvaných ředitelů Země. Pokud jsou infekční i vyléčení, není jiná možnost, než že si to prodělá každý sám, aby se s tím poprala imunita. Nebo chřipka se snad léčí? Teď přiznali, že vakcína na chřipku vlastně nefunguje.

  7 OdpovězÚno 26, 2020 15:30

  .lak
  Oni toho nepoví, buňky dělají syntézu z vody podobně jako rostlinné z fotosyntézy a vir jde po čem? No po buňkách a primárně jim zastavuje pohon a už jste u toho že fotosyntéza pracuje s fotony stejně jako DNA a pokud tam našli sekvence HIV je to vojenský hejbl který jde po centru buněk a likviduje metabolismus na primární úrovni. Přeneseně vám čerti nasypali mour do zařízení optických těl. A to je jak od androidů či animus. A pro zjednodušení jsou to takoví golémové co bez šému nejedou. lopaty b+v
  https://tadesco.org/jemen-zcela-skryta-data-pro-verejnost-dil-5-rozlusteni/

  0OdpovězUpravÚno 26, 2020 17:04

 3. .lak napsal:

  Nebudu to tam na ae házet jako do kanálu aby se kolikrát objevovali jako jejich souvětí mouder ale ztelpaně to co nepustí.

  pražská vlaštovka
  Já tomu už přestávam rozumět také.
  je to jak rakovina..jedna část obyvatelstva s tím vším nechce nic mít společného a prchá kam se dá- do svých čtyř stěn
  a letních bytů u moře za hradby privátních oplocení ;ještě stále tak trochu patriarchálně s odstupem k hmyzu, který se tak nekontrolovatelně
  množí a je odporný a dotěrný…
  druhá část vygumovanci jakéhokoli věku,ale vždy stejného typu zeleného profesůrka s hódně dlouhým bíbrem…
  a třeti část obyvatelstva zlhostejnělí tupci ať už umlácení finančníma , exekučníma osudama anebo spoustou hladových krků,kteří jsou stále větší a větší a žádají své od stravy a péče až po vzdělání ..vzteklí po životě,který se ne a ne dařit tak,jak by chtěli a všichni za to můžou.

  2OdpovězÚno 26, 2020 22:58
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Franfurtská škola, dáme jim tolik práv demokratům že se z toho po….u. Řekl bych ale že zejména kovali pro migranty než pro vymírající a je platíci domorodci.
  Mají pravdu z ruska už dávno před lety že je to proxi válka ale tady mainstream obohacení, obohacení, obohacení, multikultura x xyz, hip hip hurá. A školáci bez jiné myšlenky jednosměrným dětským myšlením hip hip hurá, přeci se všichni nemohou mýlit už dekády a asi jim to zůstalo. Však víte přeci co se v mládí naučíš a to se jim povedlo a již mnohým dekády. :-))))) Kde máte systémového analytika hýkalové a dobroseři svých přání a bludů. Nejde se s vámi domluvit tady zabedněnci a cenzoři akismeta pitomí až nelidsky.
  Nebylo na Vás p.v.

  0OdpovězUpravÚno 26, 2020 23:50

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!