Rok 89 můžeme vnímat každý po svém a tak to i děláme

wasserS ohledem na vlastní zkušenosti a schopnosti rozumem něco vnímat - se dočteme a dopídíme mnoha rozdílných názorů na minulost i současnost.... Pravd tedy bylo několik.... mnozí se nepodívali ani do NDR, ani do Bulharska, či Maďarska nebo SSSR - poněvadž ani nechtěli a neměli zájem. Někteří se ale dostali do Francie, Německa, Rakouska, Dánska - někdo viděl jen to krásné, někdo zažil i tvrdé bití demonstrujících dělníků v Německu a to naši chlapi skoro brečeli, když viděli, jaký výprask dostali chudí dělníci v NSR - do krve a tolik že to by si naše SNB nedovolilo - alespoň v době normalizace - kdyby takový výprask dostali naši v Praze na Václaváku v letech před Listopadem - to by bylo zděšení a ouvej - jenže to mnozí nechtěli vidět - postranní západní uličky plné prostitutek, drogově závislých, nezaměstnaných - ale prý svobodných lidí  :-D  Propaganda lhala na obou stranách....

Vládnoucí strana udělala obrovskou chybu, že neumožňovala lidem více cestovat - viděli by pravdu, co je čeká, když po listopadu spadnou růžové brýle. Ano, já jsem stejně jako mnozí jiní čekal změny pozitivní, ale nechtěl jsem v žádném případě likvidaci zavedeného socialistického systému té části funkční... stačilo více demokracie díky ztrátě dominantní pozice KSČ, ale absolutní VĚTŠINA lidí nechtěla žádnou likvidaci socialismu a sociálních výhod ! Lidé byli prostě obelháni - Havel bezostyšně lhal a celá jeho parta taky - vědomě a účelově - a lidi na ty jejich lži skočili, věřili euforicky , že to jsou noví a čestní vůdcové - a jak to dopadlo, vidíme zcela jasně - a téměř nikdo z politiků otevřeně nepřizná, že úmyslně obelhali celý národ a dovedli federaci ke krachu.... Že prý se kdysi falšovala trestná činnost - takový blábol - jaká ? Politická, hospodářská kriminalita ? Že bába na poště zdefraudovala deset tisíc ? Ježíši, to byla událost století  :-D

Žádná KSČ nedokázala rozkrást a zlikvidovat stát a jeho hospodářství a zemědělství jako naši poslanci a senátoři s Havlem i bez něj - ty miliardové škody a úniky -to jen idiot to může srovnat s tím, že nějaký papaláš z KSČ měl relativně slušný byt v Praze .... či nějaké dnes směšné výhody... v porovnání s dneškem je to fakt sranda... Kdo dělal v ochrance před Listopadem, či jinde na Vnitru, tak to dobře ví... Naše letušky z letky MV či ČS aerolinií po listopadu chodily ze služby s brekem a studem, jak noví pánové ožralí dokázali zblít letadla, na které jste vydělávali Vy všichni... Kriminalita narostla od Listopadu do závratných výšin, vznikl nejen náš vysoce organizovaný zločin který prorostl až do státní a vládní sféry, ale máme zde i zahraniční organizovaný zločin, máme zde směšné tresty za hospodářskou kriminalitu a okrádání státu - v USA, za to, co je u nás na pár let až deset v krimu, by panáček dostal doživotí...

Prý falšování statistik kriminality - taková blbost - já vím, jak oddělení dnes či posledních nejméně dvacet let falšují statistiky kriminality a objasňovanosti - a to by se kdysi nestalo ani náhodou - dnes má nezletilý Rom pré - vykrádá auta, přepadává ženy a důchodce a nikdo mu nic nesmí udělat a tak se na něj jakoby objasní půl roku vykradených aut v obvodě, on dostane pětikilo a ještě jej odvezou služebním autem domů -jupí, případy objasněny, v obvodě prý krade jen jeden či tři takoví nezletilci, které nelze stíhat - občane - máš tedy smůlu -ale je objasněno, kdo to byl... Za minula by dostal přes držku a mazal by do kriminálu pro mladistvé... Dámy a pánové - dnes se pod koberec zametá tolik kauz... protože přeci ti nejbohatší bohatě sponzorují politiky a jejich strany - takže se nemůže veřejnost dozvědět, že to bylo díky zlodějnám  :-D

Takže rok 89 - z očekávaných a vytoužených změn stran svobody a demokracie se stalo co ? Eurobordel, chaos bez nějakého směru k lepšímu, nic neřešící soupeření politických stran a koalic jen další a další bordel a nefunkčnost státu.... školství, doprava, průmysl, zemědělství, policie a armáda - námi/vámi zvolení prostě rozbili a rozkradli všechno... Proč ? Skočili jste na špek a věřili jste divadelníkům - sehráli ale dobrou frašku, ne ?

Jiří Kubáč
9 Komentářů k Rok 89 můžeme vnímat každý po svém a tak to i děláme

 1. Paw napsal:

  A co zbylo z te velke slavy ?
  /Pan starosta gratuloval, bucely kravy/. Co zbylo dnes z TGM , /kopie Us pres. Wilsona/, z tech zavratnych vysin humanismu, moralni a mravni nadrazeneosti a pravdy a jeste vyssich uberidealu a demokracie? Neco zaprasenych tlustych svazku a sentimentalni otaleni v myslich pedagogickych inteligentu..Ktere jeste stale trochu vyplnuji..
  Je tech politiku dost a dost,vzdy bylo, ,vlastne vetsina a ty znacne rozdily nikdy nekonci , kdyz usiluji o vedeni statu a moc a rozdily kdyz toho nejak dosahnou..
  Kazou vsichni jako papez o necem co neni /a nikdy nebylo/,klamou aby na tom vydelali..
  A chteji vsechno, karieru,slavu moc, majetek a penize..
  Brzy az prilis brzy se zjistilo ,ze narod jsou najednou globalni Petschkove, Preissove, neco Batu, Schichtove , Rotschildove ,velkoobchodnici, bankeri, tovarnici...Kteri narod vydirali ze vsech nerostnych i tvurcich lidskych bohatstvi pracujicich ,pak dlouho nic a tak ani jeden z tech pracujicich /tvoricich velkou vetsinu naroda/, se do vlady nemohl vejit.. Narod jeste vykoristovali a vysavali krev, germansky slechtici a cirkev, ktere samozrejme pomoci demokracie ,vlada schvalovala a povysovala na Nad-Obcany..I kdyz drtiva vetsina pracujicich velkou drinou a tvurci praci pro narod vytvorila hospodarsky zazrak bez kolonizaci atd..Nezbylo vsak pro ne ani smitko v prostorech tech nejvyssich humanitnich demokratickych hodnot ,idealu a az prilis rychle se stali nepritelem ve sve vlastni zemi..Prilis brzy nebylo co jist ani pro deti, majitele bytu milionari, vladli tak ,ze vyhazovali krute cele rodiny na ulici a tovarnici zase vyhazovali pracujicina take ulici..
  V narode toho systemu nebylo pro ne mista !!!
  Kde vladnou parasiti ,nic jineho neni mozne..
  Pan starosta gratuloval a bucely kravy ../Taky hladem...
  Tak si lide zacali volit Gottwaldy..

  • proud napsal:

   Hezky napsany. A Gottwaldi nebyli podle me nic jinyho nez jen hodne umirneny totez co pred nima,jeste si to osekali o papirovani,to za ne delala republika kdyz jim jakoze nic nepatrilo :-)))). Ovsem aspon se to omezilo na "par" papalasu a nebylo toho svinstva vsude plno a nebejt par "vyslovenejch volovin" a par vyslovenejch trockistickejch kretenu co druhejm kurvili zivoty, bylo by se s tim i dalo celkem slusne zit. Na druhy strane to bylo jeste porad jen o systemovym stadu,tak to bylo zalozeny na cukru a chlebe,tedy porad strachu.A pak se zaclo couvat a procouvali jsme se az sem s tim,ze vladnou a maji,az na hodne vzacny vyjimky, jen uz vysloveny kriminalnici a ani se s tim uz netajej.

   • Paw napsal:

    Velmi dobre .Zkusim to trochu rozvest..Gottwald se dostal do soukoli udalosti ktere nemel silu zvratit , na ktere ani nebyl samozrejme pripraven, ani nebyl sam , kdy se situace vyvijely velkou rychlosti a velkou energii sily a moci /power/ a nemilosrdne diktovaly co bude ,vsude ve svete..

 2. Paw napsal:

  Tak musely prijit ty "revoluce", ktere nahradily feudalismus a nevolnictvi..V USA se otrokari osvobodili od "demokratu" Londyna a kdyz se indiani nedali zotrocit, uz davno nejsou. V prubehu uz nejsou miliony dalsich ...Ani zvirata a priroda se nezachranily..Vyvoj pak sel dopredu s mnoha osvobozovacima idejema humanismu. Sever revolucni burzoasie potreboval vyplundrovat Jih a vysvobodit otroky od svych panu ,od jidla , bydleni a pece majitelu..Tak vsichni Pracujici si vybojovali a dostali jednoduchou demokratickou svobodu, ze kdyz si najdes praci dobry jinak chcipnes i s rodinou..
  700 tisic mrtvych a LINCOLNOVY posvatne idealy a humanismus A DEMOKRACIE nebraly koncu. Za ucelem aby..
  Kapitalismu a imperialismus a v pravde to nejhorsi na svete SE TAK OSVOBODILY OD VSECH ZAVAZKU KE SVYM SPOLUOBCANUM , k statu a svetu...Jatka v celem svete a trvajici dodnes na sebe nenechaly dlouho cekat..
  Vysoke Idealy a humanismus nam prinesly take Versailskou Dohodu..
  A TGM. V kazdy ucebnici pro zakladni skolu najdete neco dejepisu a ponauceni, ze povolis germana v jedny vesnici , rozluc se se svym zivotem..Tak jsme si jich demokraticky nabrali co nejvic po Polsku..Samozrejme to rozhodli demokrate s idealy a nasi politici po 300 letem vyhlazovani, plne schvalili..Bez vyhrad.
  Nasi a casto schopni politici nic nezmohli proti demokracii sveraci kazajky a hladomoren.Ta prinasi stale mene jidla a zanik.
  V USA protoze imperialismu neprinasi nic lidskeho museli zakazat alkohol, pozdeji drogy ..Sebevrazednost je temer vzdy na vysoke urovni atd..Pominu velmi poucnou II.sv.valku..
  Roosewelt omezil vysady kapitalu aby stat zachranil pro dalsi jatka , odstranil dokonce detskou praci. Vse jine zmaril Nejvyssi Soud.,,Nezamestanost 12-15 milionu se nedala vyresit a odstranit tak radeji zase jatka svetove valky..
  V letech 70. zacal dalsi osvobozovaci teror Free marketu, globalizace a realizovani Marx-leninisticke teoreticke nadeje, zrusenim jakekoliv hodnoty penez.Tedy pevnou menu.
  Vymrstili na nas ideologii globalniho teroru miliardaru a fanatickych Islamistu, aby se udrzeli u moci a prisel,vlastne prispechal na pomoc i rychle sireny ,kde se vzal tu se vzal... GLOBALNI VIRUS..
  To se opakuje , jakmile slysite ty uslechtile teorie o humanismu atd.. Jednoduse prchejte..
  Ani TGM svetova revoluce neprinesla zadnou zmenu k lepsimu a naopak..Lidi jsou sokovani o to vice , kdyz misto propagandy prijde kruty rezim teroru opet a znova za nasimi zady nachystany..
  ...To bylo slavy, pan starosta gratuloval , bucely kravy..

 3. geronimo napsal:

  Ano, skočil jsem tehdy na špek .... byl jsem příliš mlád a nevěděl, jak systém funguje ani neznal historická fakta

 4. veronika napsal:

  v ten datum jsem byla sice nadšená z přicházejících změn, bylo mi 23let..
  šlo to na vás z jakéhokoli media, všude rozhovory, nadšení, atd.. člověk tomu lehce propadl....
  nikam jsem manifestovat nešla, později mě nějací funkcionáři z ods chtěli naverbovat, ale nedala jsem se....
  pamatuju se, jak byli lidi nadšení z krabicového mléka, jak ho kupovali ve velkém....jooo, byla to novinka...
  a když jsme koupili poprvé slavnou ramu, tak nám naše babi řekla, že podobným yx je krmil i hitler za války....
  to jsem začala bystřit.. a ted vidím, že oprávněně

  lidi byli fakt oblafnutí....
  ale jak z toho ven????????? =>>> v tomto případě bychom museli "táhnout všichni za jeden provaz"

  • proud napsal:

   "ale jak z toho ven????????? =>>> v tomto případě bychom museli "táhnout všichni za jeden provaz""..............ano,to je jedina realna moznost,bohuzel bude dlouho trvat nez lidi vezmou takovou samozremost za svou.Navic musi bejt provedena tak jak ma,yedy skutecnym zajmem a skutecnou vetsinou a ne tak jak byla zprofanovana vlastne zatim kazdym -ismem kterej se schovaval za lidi a jejich vetsinu ac slo jen o urcitou skupinu,a to delal vlastne prakticky kazdej -ismus,i takovej co by to do nej nikdy nikdo nerekl.Nakonec,vsak to delali i kralove a knizata:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))),jen je zajimavy jak jim to vzdycky obycejnej blbec zral i s navijakem.......

  • geronimo napsal:

   Já jsem také pamětník, a tak pamatuju, že krabicové mléko bylo už za socíku ....
   To že by lidi táhli za jeden provaz, nehrozí, ani tady na webu to nehrozí .... ne tak celosvětově, jen v ČR by to totiž nestačilo

   • proud napsal:

    Tak zatim nehrozi. Podle me je to veci vychovy a svym zpusobem by to v ramci naroda i stacilo,ovsem,samozrejme za predpokladu,ze by se s tim umelo zachazet,to plati i o tom "jednom provazu". Je to vsechno provazany a myslim si ze za urcitejch okolnosti,ktery neni zas az tak tezky navodit, to muze bejt bez problemu realny. Samozrejme ze ne za soucasnejch:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!