Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.3.2020

koronavirus_rossiya1; Kvůli koronaviru bylo zrušeno Petrohradské ekonomické fórum. To se mělo konat od 3. do 6. června.

2; Nic podobného se již nesmí opakovat. Putin na setkání se šéfy frakcí Státní dumy promluvil o nepřípustnosti rozkolísání situace v zemi.

3; Íránský diplomat Husejn Šejcholislám zemřel na následky koronaviru. V různých dobách zaujímal postavení velvyslance Íránu v Sýrii a byl poradcem ministra zahraničí Muhammada Džaváda Záfira.

4; Nový premiér Ukrajiny promluvil o hlavní výzvě pro novou moc. Slíbil, že nová vláda se důstojně vypořádá se všemi výzvami. Za prvořadý úkol považuje zastavení epidemie koronaviru.

5; To už přesahuje normy lidského chování. Funkcionáři rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny zbili přímo v chrámu jednu věřící.

6; V Donbasu došlo k explozi v opevnění s ukrajinskými vojáky. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.

7; Na Ukrajině prudce vzrostla poptávka po elektromobilech. V lednu 2020 vzrostly objednávky o celou třetinu.

8; „Má vnitřní problém“. Proč si Zelenskij rozmyslel evakuaci Ukrajinky s jejím psíkem? Mladá žena nebude vrácena domů navzdory ujištění Zelenského, který s hovořil po telefonu a slíbil jí pomoc.

9; Zelenskij informoval Turky o krocích směřujících k míru v Donbasu. Ukrajina nachystala seznam více než dvou set jmen pro příští výměnu zajatců.

10; Americká protivzdušná obrana je ohrožena polskými divokými prasaty. Američtí vojáci se obrátili na polské úřady s požadavkem provést odstřel divokých prasat.

11; Z Doněcké republiky se na Ukrajinu vrátil ukrajinský voják, který šikanoval a v některých případech i mučil ostatní zajaté ukrajinské vojáky. Ukrajinské tajné služby informovaly o odhalení roku. Dotyčného nečeká svoboda, ale další vězení.

12; Objevil se zajímavý názor, že Rusko a Turecko předstírají vzájemnou válku, aby společně tlačily na Evropu. Skutečná vzájemná válka by neprospěla ani jedné z obou zemí.

13; Turecko oznámilo „neutralizaci“ více než dvaceti Asadových vojáků v Idlíbu. Podle slov tureckého ministerstva obrany to byla odpověď na smrt tureckého vojáka z 5. března.

14; Nový ukrajinský premiér se vyslovil pro obnovu dodávek vody na Krym. Označil to za otázku humanitární odpovědnosti.

15; V Ukrajinou okupované části Donbasu je pacient s podezřením na koronavirus. Obyvatelka Kramatorska byla hospitalizována s podezřením na koronavirovou infekci.

16; Neuvěřitelná drzost. FBI pomocí fotografie Vladimira Vysockého v jedné z jeho nejznámější roli vyzývá v ruštině ke spolupráci.

17; Státní department obvinil Rusko z krvežíznivosti. „USA a Turecko usilují společně o reálné příměří v Idlíbu“, prohlásil americký zvláštní zástupce pro Sýrii.

18; Na Krymu komentovali prohlášení nového premiéra Ukrajiny o obnově dodávky vody. Ten prohlásil, že je pro obnovu dodávek vody na Krym Místní obyvatelstvo ani úřady ale jeho slovům příliš nevěří.

19; Ukrajinský premiér vyslovil podmínku, za které by odstoupil. Je připraven vzdát se funkce, pokud by zklamal naděje Ukrajinců.

20; Došlo k mimořádné situaci v dole v Republice Komi. Jsou hlášeny oběti. Z podzemí byly evakuovány stovky horníků.

21; Ukrajinská armáda se po odpoutání sil a prostředků v okolí obce Petrovskoje-Bogdanovka opět vrátila na své původní pozice u linie dotyku. Ukrajinští okupanti nadále maří proces mírového urovnání konfliktu v Donbasu.

22; Mezi Natalií Poklonskou a novým ukrajinským premiérem „tají ledy“. Na Krymu skutečně žijí lidé, mezi nimiž jsou nejen Rusové, ale i Ukrajinci, krymští Tataři a další národnosti. Je třeba konečně vysvětlit členům Majdanovské sekty, že tito obyvatelé jsou rovněž lidé a nikoli nějací orangutáni z kamenné doby, prohlásila Poklonskaja v souvislosti s příslibem obnovení dodávek vody na Krym.

23; Vysockého syn komentoval fotografii svého otce na ruskojazyčné výzvě FBI ke spolupráci. Pomocí fotografie Vladimira Vysockého v roli kapitána Gleba Žeglova vyzývá FBI k udavačství.

24; Kdy můžeme čekat na Ukrajině převrat a odstranění Zelenského? Je na Ukrajině vůbec možný restart moci?

25; Epidemie koronaviru v Německu. Počet nemocných se za jediný den zvýšil o dvě stovky na současných 565. V každé spolkové zemi kromě Saska-Anhaltska je už alespoň jeden nemocný. V některých spolkových zemích jde už o několik stovek (Severní Porýní – Vestfálsko hlásí 281 případů, Bádensko-Württembersko 91). Německo se tak stalo pátým největším ohniskem koronaviru po Číně, Jižní Koreji, Itálii, Íránu a Japonsku.

26; Saúdská Arábie pod roušku noci zvýšila těžbu ropy. Jak bude Rusko reagovat na porušení dohod? Podle všeho zachová v platnosti dosavadní omezení.

27; Ukrajinský šachista hrající za Rusko byl i se svou přítelkyní nalezen mrtvý s igelitovými taškami na hlavě. Poblíž těl ležely kuličky s oxidem dusným (rajský plyn). Na nacistických stránkách Mirotvorec se u jeho jména objevil dovětek: Zlikvidován v Moskvě.

28; Šéf Pentagonu informoval o tom, jak donutit Rusko „změnit své špatné chování“. V evropském velení americké armády upřesnili, že plánované manévry „potvrzují připravenost USA podpořit Evropu“.

29; Poslanec Bužanskij informoval o tom, jak byl napaden „veterány Azova“. Zhruba čtyřicet lidí s vejci na něho zaútočilo a zničilo mu oblek. Událost ironicky komentoval, že má víc obleků než těchto čtyřicet ubožáků mělo vajec. Dodal, že tyhle kreatury by měly sedět jinde a ne se potulovat po ulicích mezi normálními lidmi.

30; Sebevražedný atentátník se odpálil u velvyslanectví USA v Tunisku. Podle předběžných informací přijel terorista na místo na motocyklu.

31; Na Doněcké univerzitě byla zadržena skupina úplatkářů. Spolčení vedla vedoucí jedné z kateder.

32; Zavraždění Giviho bylo zorganizováno pomocí najaté agentky, která k němu pronikla. Příslušník SBU informoval o pozadí akce,která končila Giviho zavražděním. SBU se od svého „upovídaného“ člena distancovala.

33; Ukrajinské bojové vozidlo pěchoty s vojáky explodovalo v Donbasu. K výbuchu došlo poblíž obce Krymskoje v Novoajdarském okrese na Ukrajinou okupované části Luganské republiky.

34; Ruština se stane jediným státním jazykem v Doněcké republice. Poslanci Parlamentu Doněcké republiky schválili ve dvou čteních příslušný návrh zákona. Od roku 2014 byla státním jazykem i ukrajinština, ale nemělo to žádný praktický význam. Práva jazykových menšin tímto rozhodnutím zůstanou nedotčena. Ukrajinskojazyční obyvatelé budou moci nadále posílat své děti do škol s ukrajinštinou jako vyučovacím jazykem.

35; Ukrajinská armáda se snaží utajit vážné ztráty. Rozvědka Doněcké republiky získala informace o spolupráci Centrální zdravotnické služby německé armády a Ukrajiny.

36; Úřady informují o nových případech koronaviru v Rusku. Virus byl potvrzen u pacientů v Moskvě a v Nižním Novgorodě.

37; Nenazývejte je „milými“! Západ informoval ukrajinské poslance, jak správně gratulovat ženám k MDŽ. Nesmíme zapomínat, že žena není jen ozdobou úspěchů mužů, ale profesionál a aktivní síla společnosti.

38; K linii fronty v Donbasu byla přesunuta skupina islamistických teroristů. Ozbrojenci byli předsunuti spolu s dvěma náklaďáky plnými munice.

39; Ruské ministerstvo zahraničí informovalo o tlaku na osud před zasedáním ohledně případu MH17. Zacharova také zdůraznila, že vyšetřovatelé nadále ignorují informace, které jim nedávno předala Moskva.

40; V Moskvě bylo potvrzeno hned pět nových případů onemocnění koronavirem. Všichni nakažení přijeli z Itálie a už byla zjištěna většina jejich kontaktů.

41; Totální black-out. Obyvatelé Kyjeva byli varováni před nejhorším možným scénářem. Ukrajinskému hlavního města hrozí energetický kolaps.

42; Evropská unie zrušila sankce uvalené na Azarova a Stavického. Na členy vlády za prezidenta Janukoviče byly sankce uvaleny v roce 2014.

43; Byla zveřejněna velmi obsáhlá komplexní zpráva o vojenské situaci v Doněcké republice za poslední týden. Obsahuje veškeré informace o přesunech ukrajinské vojenské techniky, o případech narušení příměří, informace o nebojových ztrátách ukrajinské armády a o činnosti německých lékařů, kteří na okupovaných územích provádějí virologické a bakteriologické pokusy s „konžsko-krymskou hemorrhagickou horečkou, leptospirózou, meningitidou, encefalitidou, dýmějovým tyfem a hantavirem.

44; Jeden z nejznámějších ruských bankéřů Oleg Tinkov oznámil, že je vážně nemocen. Má leukémii. Na obchody to nebude mít vliv.

45; Vědci zjistili změny v příznacích koronaviru. Informuje o tom stránka Social Science Network. U nových případů jsou příznaky skrytější a virus se může proměnit v něco podobného chřipce. Hrozí také, že přibude bacilonosičů, kteří na sobě nepoznají příznaky onemocnění.

46; Putin zažertoval v odpovědi na otázku o jeho moskevském „velkém domě“. Citoval malé dítě, které pustilo maminku na setkání s Vladimirem Vladimirovičem, který bydlí v Moskvě „ve velkém domě“. Shodou okolností se ale „velkým domem“ nazývala i leningradská budova ústředí KGB SSSR, takže malá holčička byla „v obraze“ víc, než si myslela...

47; Rusko dosáhlo toho, co chtělo. Západní média píší o rozhovorech Putina a Erdogana. Mnoho zahraničních novinářů došlo v komentářích o setkání obou prezidentů k témuž závěru.

48; V Moskvě se uzdravil první nakažený koronavirem. Informuje o tom náměstkyně starosty hlavního města pro otázky sociálního rozvoje Anstasix Rakova.

49; Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij opustí rozhovory s Ruskem, pokud nedojde k pokroku. Prohlásil to dnes v interview pro The Guardian.

50; Pět zemí poslalo dopis do OSN o zahájení soudního procesu ohledně Boeingu MH17. Informoval o tom předseda stálého zastoupení Ukrajiny při OSN Oleg Nikolenko.

51; Neutěšujte se prázdnými nadějemi. Světová zdravotnická organizace učinila drsnou prognózu ohledně koronaviru. Koronavirus se s blížícím se létem a podstatnějším nárůstem teplot nepřestane šířit.

52; Generální tajemník NATO vystoupil s prohlášením ohledně Boeingu MH17. Vyzývá všechny země světa, aby se podílely na zjištění a potrestání viníků letecké katastrofy MH17 společnosti Malaysia Airlines, ke které došlo 17. července 2014.

53; USA zablokovaly prohlášení Rady bezpečnosti OSN ohledně dohody mezi Ruskem a Tureckem. Proti schválení společného prohlášení Rady bezpečnosti OSN na podporu rusko-tureckých dohod ohledně Sýrie vystoupily jen USA.

54; Zelenskij je zklamán, že od Trumpa nedostal pozvání k návštěvě USA. Ukrajinský prezident informovalo o připravenosti vydat se na setkání s Trumpem do Bílého domu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!