Nespolehlivost, nezodpovědnost a neúcta

ren-14-kafv_201412141824400Tato slova vystihují současnou českou společnost. Jak již jednou zobrazil pan Renčín ve své karikatuře: „Vítejte v zemi Franze Kafky, kde už nikdo nikomu a ničemu nevěří.“ Řekl bych, že to sedí. Je neuvěřitelné v jakém morálním a hospodářském úpadku se česká společnost nachází. Procesy stagnace a úpadku nebyly nastartovány v 90. letech, jak se mnozí staří i mladí domnívají. Podle mě plynulý start rozbití společnosti začal v 70. letech. Způsobeno to bylo více ovlivňujícímu faktory. Byla to stárnoucí neměnící se vládní garnitura, skrytý diktát přes sovětské tajné služby, nastupující globalizace k nám přesunuta přes Helsinskou dohodu, česká a slovenská povaha podřízenosti jinému státu a národu, odstranění lidské přirozenosti a spirituality, nástup výpočetní techniky, zjednodušování (symplifikace) a špatná výchova. Dnes je to spíše tlak Evropské unie, ovlivňování politiky bankami (nemohu napsat komu skutečné patří) a propagování zvrácených tezích neziskovými organizacemi. Nejvíce vnímám velké změny po roce 2000, respektive 2001 (po „odstřelení World Trade Center“ ve Spojených státech amerických). Vyvoláním hysterie a strachu se určitě procesy urychlily v celém světě. U nás to doprovázel obrovský přesun státního majetku do zahraničních korporací a bank, doprovázené rušením sociálních jistot.

Situace plynule pokračovala. Češi hlavně posledních 10 let rezignovali na svůj život, zhloupli. Češi čekají snadná a rychlá řešení, která jim nabídne první „politický populista“. Zapomínají, že se dějiny opakují a že si svá práva a život musí opět zajistit sami. Věci jako odbory v Německu, stávky ve Francii, odtržení Velké Británie a sílící komunistické hnutí v Itálii Češi vzteky a se zapřením nechtějí vidět, umanutě hájí svojí verzi „světonázoru“ a jakési pravdy, která je „hustou kaší“ výkřiků ČT, Českého rozhlasu a hospodských drbů.

Poslední roky je situace nesnesitelná. Tento stav konzervuje přetvářka, faleš, pocit nadřazenosti, arogance a „zahraniční kulisy“. Hospodářský systém, zde instalovaný, je v koncích. Češi se však odmítají probudit a vzdát se falešných nadějí. Zřejmě jsme duševně slabí, přikrčení a neschopní se postavit na odpor. Jinak si to nedokáži vysvětlit. Nakupovat v zahraničních obchodech a brát si půjčky od zahraničních bank Čechy nikdo nenutí. To je jejich volba. Už začíná být pozdě, tedy to bude jediná volba.

Rozmohla se tu morálka falše. Jako jedinec se nemůžete spolehnout na kamaráda, souseda ani na své blízké. Všichni jsou buď manipulováni strachem z médií nebo na této situaci vydělávají. Sice se nemají úplně dobře, ale těší je, že mohou obchodovat s čímkoli, hlavně když to někdo koupí. Mohou získat mrzký peníz udáním svého kolegy v práci, podvodem nebo vydíráním vlastních příbuzných. Vše je dovoleno, co je doma, to se počítá.

Zodpovědnost, jako by byla sprosté slovo. „Já si přeci mohu dělat, co chci!“ Podle toho žijeme v tomto marasmu. Spadne most, může za to vítr. Srazí se vlaky, může za to nešťastná náhoda. Spadne střecha, prý za to může sníh. Rozpadnou se vám boty po měsíci, prý je špatně užíváte. Rozbije se vám rychlovarná konvice, reklamaci nelze uplatnit, protože jste v ní moc vařili vodu! Zabijete někoho autem nezodpovědnou jízdou, na něco se vymluvíte nebo to spraví řádný úplatek. Dostanete podmínku za vraždu, vždyť je to paráda. Pokud se z toho nemůžete vykroutit, budete se několik let odvolávat a nechodit k soudu, až to poškozená strana nakonec vzdá. Proč být skromný a brát ohledy, už ve školách nám to říkali. Prostě si to vzít, silnější vyhrává a kdo nezodpovědností druhého přijde o peníze, majetek, zdraví, má hold smůlu. Prý je to svoboda volby...

Na to navazuje neúcta ve společnosti. Média Vám dávají příklad jak se správně neuctivě chovat. Ukazují jak urážet prezidenta republiky, zesměšňovat předsedu vlády, dehonestovat pro-národní politiky. Máte se tedy čím inspirovat, můžete být průměrný. Práce je přeci všude dost. I když jste poloviční lempl, do skladu nebo do montovny se hodíte. Sice nemáte osobní život, rodina vaše a ostatních se hroutí. Vy se však beztrestně můžete komukoli vysmívat, zlehčovat těžkou práci a dřinu vašich předků, můžete se posmívat kolegovi v práci, že má exekuci. Váš život je na nic. Je to zoufalé. V tomhle státě se však nevymáhá právo a policie nefunguje. Díky tomu si cestou po práci z hospody můžete vybít vztek na dopravní značce, autobusové zastávce nebo sousedově autě. Nic se vám za to nestane.

Takhle společnost bez armády a bez morálky vychovává mladé muže. V práci je nutí zvykat si na šikanu, jako na „týmové hecování“. V práci se slabé povahy a pokřivené charaktery ještě projeví. Do toho ponižování kolegů a výsměch ze strany úřadů. Mladí muži se však nevzepřou a nespojí v kolektiv jako za starých časů Rakouska-Uherska a období omladiny nebo stávek za 1. republiky či bojem za 2. světové války. Zfetují se a opijí a v noci vyrvou dopravní značku u silnice. Pak mají pocit hrdinství, jací jsou to siláci a „borci“. Druhý den se tím chlubí mezi ostatními hlupci. Když není po ruce dopravní značka, tak rozmlátí autobusovou zastávku, to jsou ještě větší „borci“.

Mladé ženy jsou zase vychovávané jako princezny-šlapky. Je jim vtloukáno do hlavy, že musejí být vždy krásné a štíhlé a hlavně nezávislé. Rozhodující je si najít bohatého a zajištěného muže. Vyhrává potom kdokoli, kdo má peníze a nebo je „borec“. V obou případech to končí málokdy dobře. Mladé české ženy jsou pyšné, i když nic neumí, mají alespoň gelové nehty a mobilní telefon za 20 tisíc Kč. V jejich blbosti a naivitě je bohužel někdy podporují i jejich rodiče. Mladá žena/dívka po pár letech zjistí, že svět funguje úplně jinak a je krutější než v jejich představách. Nastává rozkol. Pak přichází dekadentní druhá fáze. Z „módu“ princezna mladá žena přepíná do „módu“ šlapka. Ztrácí iluze a celá společnost ji vtlouká do hlavy, že hlavní jsou peníze. Tím se pak ke svému nešťastnému osudu řídí. Jde s každým, kdo má plnou peněženku nebo tučné bankovní konto. Peníze dojdou? Najde se jiný sponzor a pak už stačí i „slizký dědek“, jen když ji zaplatí alespoň pivo.

Společnost se rozkládá, je však na koho plivnout. Problémy s financováním státu se hodí na důchodce, protože prý „moc sežerou“. Připomíná mi to tu novou reklamu. Mladí prý nechtějí pracovat a neváží si práce. Nu, za minimální mzdu, nevím. Školství nefunguje, prý to způsobují žáci, zlobí. Nefunguje zdravotnictví, lidé asi marodí z nudy. Strojírenský průmysl není schopen vyrobit kvalitní výrobek, prý za to může konkurence, která je napřed. Elektroniku už neumíme téměř vůbec vyrobit, brzy se to svede na Rusko.

Neustále samé výmluvy. Jak se na někoho spolehnout? Jak budovat rodinu? Vždyť rodina je základ státu. A co národ? Bez pevné rodiny nemůže přežít.

Petr Ptáček
12 Komentářů k Nespolehlivost, nezodpovědnost a neúcta

 1. .lak napsal:

  A funkční nevzdělanost a to zrovna brutální.

  https://aeronet.cz/news/ideova-policie-pozadala-poslaneckou-snemovnu-o-vydani-poslankyne-spd-karly-marikove-k-trestnimu-stihani-za-vyrok-o-invazivnich-druzich-jejich-dovozu-do-eu-a-o-migraci-poslankyne-pritom-neudelala-nic/
  Antiakizmetkace. :lol:
  trtal
  v ’89 slo ciste o sionisticky puc…fasisticke pojeti rizeni spolecnosti v rezii nadnarodnich korporaci a bank aplikuji vzdy a vsude..
  vetsina lidi vubec nevi, co se stalo, co se deje a hlavne co je ceka – vyhlazeni…
  jednoduse v cim dal kratsi a rychlejsi fronte na popravu oslavuji jako zarnou budoucnost, zerou hovna a krmi tim i decka v domneni, ze jsou to drahe, ale vyberove zakusky, protoze to rikali v Ctv a v Havloidy ovladanych skolach…

  29 OdpovězBře 8, 2020 3:23
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Nechtějí lidi ale čipanty. Víte vy kolik by od chudých k bohatým ušetřili?!
  https://www.youtube.com/watch?v=yiapb5PPnmA
  time 52:30 / 55:00

  Nakonec uhnie €araboafriky komixsky pasáka velbloudů je plně pod vlivem těch “čím hůře tím lépe pro bussines.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

  Pořád ale máme s centrem vzdělanosti šanci že budeme světoví bojovníci v 68. mém půl století
  pokud se v tom roce vůbec
  ani narodil
  brutopýr.

  Z Nové republiky
  Anonymní 8. března 2020 11:03
  Buďme rádi, když blbost je v Čechách v plném rozkvětu, že se tak stalo v kondenzované podobě v Praze, zvýší to určitě návštěvnost z ciziny. Kde jinde se s koncentrátem idiocie ve Světě setkají, navíc zalévaném žejdlíky piva? A pro příště milá Pražané: ještě lepší, než Satan bude na čele města Lysohlávka!!!

  https://pravyprostor.cz/diky-co2-mame-porad-jeste-co-jist-ale-pozor-na-ekosilence/

  0OdpovězUpravBře 8, 2020 14:25

  • Paw napsal:

   Kdo zemre na coronavirus zemre dobre..
   V Holandsku a jinde napriklad zavrazdi kazdeho kdo by byl verejne proti milticulturalismu, diversite/diversita pouze islamska/,lidskym pravum ,afroarabske tsunami atd. Tez v Rakousku a vsude. Dalsi jsou pohnani pred "soud" ,coz nema nic spolecneho s tim co bylo drive. Pouze nazev.
   Politicke strany se spolehlive znicily vcetne vlad, dobre videt v USA. Vladne byrokracie agentu smrti.
   Ve Fan-cii si jiste skupiny chytaji zidy , nektere si drzi nekolik tydnu na zabavu bestialniho muceni nez je popravi.
   Prave dnes .. Slychavali jsem velky ramus z Izraele a od vsemocnych svet okupujicich organizaci ,v USA jsou jich tisice a spojene , kdyz se nekdo jen spatne podival ,ale slysime jen ticho..
   Je neuveritelne s jakou energii a nadsenim si demokracie vzdy perfektne vykopaji obrovske Jamy Vseobecne Zahuby...
   A jak vsichni hystericky lzou v nadeji na brzke orgie smrti...
   Ale panuje i zakaz aby si obeti o tom sem tam neco poplakali..
   Versailska Dohoda napriklad poverila germany /jo ty samy co chteli sprovodit kazdeho se sveta pod vedenim syfilitickeho uchyly ,mrzaka a nejen fyzicky postizeneho ,degenerata Wilhelma, ktery ani nesmel byt potrestan/ aby sami organizovali vse co jim Dohoda ulozila. Valka ale v dusledku vynesla na povrch dalsiho germanskeho agenta smrti, plesateho ,zidovskeho syfilitika ve sluzbe germanu ,Lenina /a jeho gang vernych fanatiku/a ten okamzite povolil germanum vycvicit velkou armadu a vyrabet nove zbrane pro dalsi valku ,jeho "praci" pak dokoncili nemene nadseni agenti smrti britove a francouzi /Chamberlain a Daladier, Mussolini a vetsina fasisticke Evropy/,energickym usilim ve prospech Hitlera ,nacismu a vsech dusledku..
   A dodnes obvinovani z holokostu, antisemitismu pada tu polaky, na Stalina ,ze zacal valku a na kazdeho kdo se prave hodi..
   Stalin se jen snazil ty Leninovy fanatiky nejak zneutralizovat..
   A kdo se nemuze branit... Kdo zemre na coronavirus zemre dobre...

 2. Eschatolog napsal:

  Pan Petr Ptáček umně popisuje výsledek evoluce 20-tého a 21-tého století od Šumavy k Tatrám, gratuluji k odložení růžových brejlí, musím se zeptat zdejšího brouka Pytlíka pana proud_a, jak tedy ze zdegenerovaného vesnického čokla vypěstujete zpět čistokrevného ohaře ? :-)

 3. Petr64 napsal:

  Sám som produkt tých 70 rokov. Dnes je zo mňa človek, čo si ctí múdro, šediny a ktorý pozdraví, kam vstúpi. Ženam dávam prednosť automaticky. Chápem dôležitosť štátu a zákonov. Je mi zrejmé, že len človek vzdelaný a úctivý má šancu dať niečo iným. Ako sopliak som ich schytal a podnes deň som za to vďačný. V škole som zarezával, až sa zo mňa dymilo. A to, čo mám dnes v tej hlave je len vďaka tomu, že tu volajaké 70 roky boli.
  Dnes, keď sa tak pozerám okolo seba, tak byť hrdým občanom je stále ťažšie a ťažšie. A uctivosť už nie je tým, čím bola. Už nie je vôbec. A tak sa bojím dôchodku. Stanem sa tým vyžirkom a zbytočným. Nehľadiac na to, že som tejto spoločnosti odovzdal to, čo sa aj odo mňa očakávalo. A rád. To sa v tých 70 rokoch nestalo. Vtedy odišiel do dôchodku môj dedko a aj babka. A dožili sa v úcte a plnom zaopatrení.
  Potom ale prišli roky 90 ... a ako to vyzerá dnes, je hlavne ich zásluhou. Dobre už bolo.

 4. .lak napsal:

  Šmejd se nám naučil spoléhat na akizmetka. :lol:

  Krkowitz vonMilowitz
  brutopýrku
  ty si náš nejspíš nějak pleteš todle nejsem já když už mně nazýváš
  Šlaku, ty dyslektický patlavý ubožáku,
  i pod mim nikem nebo máš jen jednu mantru místo argumentů

  6OdpovězBře 8, 2020 19:30

  .lak
  Je to sprostý osočující druhé vztahovačný deviant kromě svého obhroublého lexikonu a celé škály jiných deviací drátem do oka a ještě je intelektuální nádeník. Tedy to slovo s intelektem je blbě ale to je tím že nejde jako bossingostalkingový objekt pitomostí za hranou toho co je člověk vydefinovat. Hulvát co nepatří mezi lidi.

  0OdpovězUpravBře 8, 2020 21:58

 5. .lak napsal:

  Proč bych měl být líný to jsem překopírovat když vím téměř jistě že se to tam neobjeví a nabízí to tam sice editaci třeba na doplnění ale vždy mi takřka akizmetek uhrizne ruku a potom se to tam neobjeví. :lol:
  Andrej Vyšinskij
  Jirka Černohorský je frajer chlap, vlastenec, odvážný člověk, možná jednou řekneme hrdina. Ale proč by mu měl být obyčejný Čech roven? – Většinou souhlasím s panem VK, ale je vidět, že tu nežije a žije někde v pohádkách Boženy Němcové nebo pověstech Aloise Jiráska.
  Nechci urážet vynikajícího herce národního umělce pana Karla Hogera, ale jeho si s dovolením vezmu jako příklad. A je to člověk, který něco uměl a dokázal. Přísaha říši v Národním divadle a pak na stejném místě podpora Anticharty. Já to chápu… Pan Hoger patřil jistě k elitě národa, tak co by měl na svoji obranu říci obyčejný Čech? 2 věci, jak se říká: Nic a exkrement.
  Vezmu zpět a omluvím se – ukažte mi hrdého Čecha, co se nehrbí? Dobře, teda pan Černohorský. A kdo dál? Kolik mi lidí vyjmenujete, kromě sebe sama? (Samochvála zapáchá.)

  8 OdpovězBře 8, 2020 20:59
  Bergbe
  Návštěvník
  Bergbe
  Takže ti piloti, kteří společně s Poláky zachránili prdel Velké Británii – imperiu, před Hitlerem bojovali v Polsku, Francii, Británii a Sovětském svazu, při SNP. nebyli hrdinové. Co ti mrtví co padly na Dukle, nebo při osvobozování Ostravy. Spojenci nás zradili a dali všanc Hitlerovi, co by jako ti morální umělci pohledem nul z 21. století chtěli. Opakovat Historii, zřejme. Tito lidé nemají právo nikoho soudit. A to platí i pro tebe! Vždycky začni u sebe. Jirka je frajer bojovník, až dokážež to co on suď. Jinak mlč!

  1OdpovězBře 8, 2020 22:00

  .lak
  Boot robot seberealizace své adorace kádrovák hloupa tady je brutopýr-ák. Ostatní to fakt nemají zapotřebí osočovat okolí i když je to z něj obludy mnoha deviantních povýšenosti nakažlivý děsně.

  • .lak napsal:

   Dráždí mi i žaludek zázrak nechutný.

   Krkowitz fonMilowitz
   Hus byl jeden z prvňích stim se ješťe sr..li ale kongregace pro nauku výry vesele funguje Racinger byl jejim předsedou

   3OdpovězBře 7, 2020 14:01
   brutopýr
   Návštěvník
   brutopýr
   Krkovic, bude z tebo opice! Uvědomuješ si to?

   Lidoopi jsou zdegenerovaní lidé. Ti lidé zdegenerovali, protože začali PRASIT lidský jazyk. To už ale byli tak zdegenerovaní, že nechápali význam jazyka pro člověka. Např. začali psát zprasený paskvil “výra” místo slova “víra”. A už lezli po stromech.

   Krkovic, ty si neuvědomuješ, že ty tvoje prasečiny tady leží jak zvratky na cestě. Lidi se jim musí vyhýbat. Nezajímají se co ten dobytek vyblil z žaludku – ale ten zvratek tam leží a obtěžuje.

   Běž si blejt ty svoje prasečiny někam do chlíva, ty hovado. Kdo se tady na to má koukat? Ne číst! Stačí jen letmý pohled na ty tvoje výblitky.

   Proč tu tak kreténsky a intenzivně a často i záměrně prasíš český jazyk? Protože jsi zdegenerovaný idiot a bude z tebe opice.

   2OdpovězBře 8, 2020 8:35
   .lak
   Návštěvník
   .lak
   Máš tam tři gramatické hrubky výhekováku protroublý, podloudný, kradmý, vrtošivý a řevnivý. Nejen nevzdělaný hnuse sebeadorace. EQ - 0, SQ - 0, IQ u tebe je to prostě parodie na pozitivní lidské vlastnosti. Záporák non + ultra.

 6. Jarek* napsal:

  Hlavní průser nastal odhlasováním tzv. národním shromážděním v roce cca 1973 snižování úrovně vzdělanosti mladé generace. Nastává postupná likvidace vědomostní úrovně obyvatelstva a následně na toto navazující obecná debilizace společnosti. Výsledek dnes vidí každý jasně okolo sebe. Mladí idioti bez sluchátek napojených na debil nevylezou na ulici, magoři lítají po slevách, bez toho, že by dané zlevněné hovadiny nutně potřebovali. Nikdo se nedokáže bavit o ničem jiném, než o penězích, kšeftech, ziscích a vydařených podvodech. Celá společnost je k pláči, provází ji vnitřní ubohost a totální morální úpadek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!