Pár poznámek o broukovi zvaném koronavirus

ah5Z18WxEy8Proč je pro mne rokoronavirus hnusný brouk

Na začátek vysvětlení pro čtenáře, kteří nečetli můj předchozí článek na toto téma – broukem myslím toho hnusného nového vira, který nyní plní nejen stránky našich tištěných nebo internetových médií, ale také mysl mnoha lidí. Slovo brouk jsem si vypůjčil od vojenského virologa Dustina Hoffmana ve skvělém filmu Smrtící epidemie, který tak trochu v malém předznamenal dnešní situaci.

Slovo koronavirus dnes již v některých lidech vyvolává negativní konotace – mainstreamu se opět podařilo problém naprosto „přepálit“. Místo toho, aby zde bylo poskytováno vyvážené objektivní zpravodajství, snažící se v poklidu lidem vysvětlit možné problémy i nutnost prováděných opatřených, novináři lační senzací denně krmí čtenáře různými „speciály“ a senzačními informacemi, včetně bulvárního zacházení do soukromí prvních oficiálních oběti brouka. Jsem zvědav, jestli je stejně tak bude zajímat soukromí u 58.465 nakažené osoby,…

Alternativa, tedy informační zdroje mimo oficiální média, si počínají přesně obráceně – skoro vůbec se tématu brouka nevěnují. A pokud ano, tak očima „konspiračních teorií“. Pro mnoho lidí z alternativy je současná mediální a politická smršť kolem koronaviru pouze uměle vyvolanou panikou, habaďůrou, případně uměle vyvolaným problémem, mající za úkol zastřít jiné, skutečné problémy – nastolení Nového světového řádu, zakrytí ekonomického kolapsu USA, války proti Rusku nebo zavlečení dalších statisíců nelegálních imigrantů do Evropy.

 

Panikář je člověk, který nakupuje, když jsou obchody plné. Rozumný člověk je ten, kdo si dělá zásoby v době, kdy jsou regály prázdné.

Poznámka: kdo nepochopil, jedná se samozřejmě o ironii. Opak je pravdou,…

- Češi mají paniku. V některých obchodech chybí potraviny, ale k zásobám se nikdo nepřizná

- „Je to takový typicky český,“ odsuzuje výsměšně muž před supermarketem zprávy o vykupování trvanlivých potravin. Jenže vzápětí mimoděk přiznává: „Trošičku větší zásoby si dělá každý. My máme třeba o kilo rýže navíc.“

- Celou tu hysterii způsobila média, protože nás tím furt krmí. Kdyby to do nás furt nehustili, pak by nikoho nenapadlo si ty zásoby dělat.

- Nakupování zásob jídla je ale podle psychologů i dalších odborníků iracionální

- Zatím to vypadá, že nejmenší hysterii zatím podléhají Češi. Češi více vtipkují, než nakupují masky.

To jsou jen některé z titulků nebo obsahů zpráv, které se věnují nákupním iniciativám českých občanů v souvislosti s aktivitami brouka. Samozřejmě nejsem zastánce vyvolávání paniky ani žádných jiných iracionálních opatření občanů. Ale vytváření zásob trvanlivých potravin pro mimořádné situace, to je podle názoru psychologů a dalších „odborníků“ iracionální? V tom případě to nejsou odborníci, ale totální hlupáci!

Jak může někdo v situaci, kdy vláda otevřeně přizná, že á strategické zásoby potravin na 1,4 dnů, zazlívat občanům, že konečně se začínají chovat normálně a berou vlastní osud do svých rukou? Jak se můžete spoléhat na stát, který není na mimořádné situace velkého rozsahu vůbec připraven, a dělat si legraci nebo odsuzovat chování lidí, kteří nic neponechávají náhodě a připravují se na možné budoucí problémy? A názor, že je to „takový typicky český“ je již zcela mimo. Mnohem větší davová psychóza v souvislosti s vykupováním je hlášena z mnoha dalších vyspělých zemí Západu. Takže není sebemenší důvod stydět se za to, že si vytváříme zásoby „na horší časy“. Nemusí to být pouze následek řádění brouka, naši zemi mohou postihnout další jiné nepředvídatelné mimořádné situace velkého rozsahu, takže čím více lidí bude na osobní a rodinné úrovni připraveno, tím lépe pro nás všechny.

Češi více vtipkují, než nakupují masky, je to samozřejmě špatně. Vtip vám sice pomůže uchovat si dobrou náladu, ale na rozdíl od masky vám nepomůže, až půjde do tuhého. Vtipálek i člověk, který se nyní dívá s despektem na nakupující sousedy v případě, že dojde k něčemu špatnému, spláče nad výdělkem. Protože vtipu ani despektu se opravdu nenají…

 

Porovnáváme hrušky s jabkama a pak se divíme

„Na obyčejnou chřipku zemře každý rok mnohem více lidí, jako na tento koronavirus a médiím bych dal zaplatit všechny škody, které vzniknou díky jejich šířením poplašné zprávy“.

To je celkem častý „argument“ lidí, kteří považují současné mediální šílenství kolem brouka za uměle vyvolaný problém. Řada lidí skutečně stále považuje nemoc COVID-19 za takovou lehčí verzi běžné chřipky a porovnávají, kolik lidí dosud zemřelo na COVID-19 a kolik na chřipku.

Neuvědomují si však, že postupují zcela nesprávně, když obrazně porovnávají hrušky s jabkama. A nebo ještě lépe. Porovnávají bitvu, která právě začala, s bitvou, která již před časem skončila. U bitvy, zahájené teprve před pár minutama, nemůžeme znát počet obětí, na rozdíl od bitvy, která skončila před měsícem. Tam víme, s jakými silami jsme zaútočili, kolik našich vojáků bylo raněno a kolik zabito. Zatímco u probíhající bitvy toto číslo nevíme, známe pouze velmi přibližně počet raněných a mrtvých. Přestože je toto celkem logické, řada odpůrců vážnosti současné situace porovnává časově nesrovnatelné údaje a následně docházejí samozřejmě k nesprávnému závěru, že v porovnání s chřipkou (minulou bitvou) je koronavirus (současná bitva) vlastně neškodná, s minimálními ztrátami.

Pokusím se svůj pohled polopatisticky, možná správně, možné nesprávně. Záleží na úhlu pohledu: Reálně nyní máme v excelu tři sloupečky, které se stále aktualizují. V prvním sloupečku jsou nakažení, ve druhém vyléčení, ve třetím ti po smrti. Z logiky věci musíme udělat poměr mezi sloupečkem dva a tři, které jsou v dané chvíli konstantou - člověk zde je buď vyléčený, nebo po smrti - aby to vyšla výsledná letalita. Nemůžeme přeci srovnávat sloupeček jedna se sloupečkem tři. Vždyť sloupeček jedna není konstanta, ale proměnná - člověk z proměnné ve sloupečku jedna se logicky přesune časem do sloupečku dvě nebo tři a bude tak v nějakém konstantním sloupečku. Je moje úvaha logická nebo není?

Úplně správně by bylo sledovat v pomyslné excelovské tabulce každý jednotlivý případ v čase. Tedy když se nám člověk nakazí např. 1. února, a dostane se tedy do sloupečku 1, budeme sledovat až do závěru, zda se nám finálně přesune do sloupečku 2 nebo 3. Když takto budeme sledovat všechny pacienty nakažené 1. února (a tedy vložené do 1 sloupce) až do jejich uzdravení nebo úmrtí (tedy sloupců 2 nebo 3), budeme znát přesnou procentuální letalitu všech pacientů z 1. února. A pokud takto budeme postupovat u každého dne, vyjde nám celková procentuální letalita za měsíc, nebo za celou dobu od vypuknutí COVID-19.

Také brouk nás stále více rozděluje

Kolem koronaviru se šíří vášně a hlavně o broukovi mluví stále více lidí, kteří tomu ani trochu nerozumí. Naráz ze sebe dělají experty. Problém je v tom, že většina lidí situaci kolem koronaviru nebere racionálně, ale emocionálně. Někteří lidi zmatkují, mají panický strach, šíří nesmyslné teorie a zbytečně se pletou do věcí, kterým nerozumí. Další si problému vůbec nevšímají, a jedou si svůj dosavadní život, jako by se nikde nic nedělo (třeba vyrazí na dovolenou do Itálie, když už si ji zaplatili,..). Další, neméně početná, skupina považuje problém s broukem za nesmysl, habaďůru, krycí manévr pro zakrytí jiných problémů (ekonomických, válka s Ruskem, obsazení Evropy nelegálními imigranty, atd.).

A nikdo z těchto tří základních skupin není ochoten uznat argumenty ostatních. Takže jak nás rozděluje pohled na politiku obecně, na témata jako je uprchlická krize (pro jiné správně charakterizovaná jako snaha rozvrátit Evropy přílivem miliónů lidí jiných kultur a náboženství), válka v Sýrii, klimatická krize, směřování Evropské unie, genderová problematika a LBGT, pánové Trump a Putin, tak nás nyní rozděluji i pohled na problém zvaný koronovirus.

 

Svět po broukovi nebude nikdy stejný, jako před ním.

Jen málo z nás má možnost dohlédnout díky svým analytickým schopnostem a získaným informacím do blízké i vzdálenější budoucnosti. Pokud by někdo takový byl, musel by být stejně jako já hodně nervózní. Musel by si totiž uvědomit to, co si málokdo dnes dovede představit, ale co se nejspíše stane tvrdou realitou - svět po broukovi nebude už nikdy stejný, jako před ním!

Případné samozvané filosofy, mudrující nad tím, že svět nikdy není stejný, než byl minutu předtím, bych chtěl odkázat do patřičných mezí – tato skutečnost je mi známa. Přesto jsem toho názoru, že svět se díky broukovi a hlavně díky druhotným průšvihům, jako je zničující finančně – ekonomická krize, omezování osobní svobody a svobody slova, a dalším neméně závažným problémům, které mají svůj prvopočátek u existence brouka, bude hodně, ale opravdu hodně jiný. A rozhodně ne lepší. Ne, možná nedojde ke globální krizi, ale i při časové omezenosti finančně-ekonomické krize mohou být následky pro každého z nás více či méně vážné.

K jedné ze základních funkcí naší mysli je automaticky vytěsňovat do pozadí informace, které jsou negativní, a mohou mít nepříznivý vliv naši budoucnost. Nikdo z nás si nechce přiznat, že naše plány a vize do budoucnosti se již v takové podobě, jaké jsme si vysnili nebo naplánovali, neuskuteční. Že již letos skutečně v srpnu neodletíme do Řecka k moři, že si nekoupíme to pěkné nové auto, nebo že nezačneme stavět dům, do kterého chceme přivést svoje děti. Tomu se prostě naše mysl vzpírá, i když všechny indicie a dosavadní průběh událostí tomu nasvědčují. Ale čím dříve začneme novou realitu přijímat, čím více začneme vstřebávat nové informace a nové skutečnosti, tím lépe pro naši reálnou budoucnost. Je lepší se nakonec mýlit, ale být připraven, než strkat jako pštros hlavu do písku a chovat se, jako by se nic nedělo. Nemyslíte?
18 Komentářů k Pár poznámek o broukovi zvaném koronavirus

 1. proud napsal:

  I tohle je tam "moc pekny":
  TYTO “ZVRÁCENOSTI” DOTUJEME Z NAŠICH DANÍ…!

  Tomio Okamura zveřejnil téměř nekonečný a hlavně neveřejný seznam všech dosud podporovaných institucí, sdružení, nadací, svazů, iniciativ, drahých koncepcí a strategií, které v současnosti mají řešit romskou integraci. Kdo neví, říká se tomu etnobyznys. A jak napsal Tomio: “k těmto nákladům si připočtěte dávky, podporu bydlení, zničené byty, dluhy na odpadech, vodě, energiích, zplundrované části měst a kriminalitu”. Tento zveřejněný tajný seznam se nesměl dostat na veřejnost a naše redakce se rozhodla, jako jediná v ČR, jej zveřejnit. Přejeme př&ia cute;jem né počtení a hlavně zamyšleni, na co vynakládá současný režim naše daně, přitom na nemocné děti musíme dělat celonárodní sbírky a nebo sbírat víčka od PET lahví. A zde je seznam spolků, do kterých tečou proudem peníze ze státní pokladny:
  1) Rada vlády pro záležitosti romské menšiny
  2) Oddělení kanceláře Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny
  3) Sekretariát Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny
  4) Výbor pro spolupráci se samosprávami a koncepci romské integrace
  5) Výbor pro Evropskou Platformu a Dekádu romské inkluze
  6) Monitorovací výbor pro činnost Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách
  7) Komise pro vybudování Památníku romského holocaustu
  8) Platforma pro začleňování Romů
  9) EU Roma Network
  10) Výbor expertů pro romské záležitosti při Radě Evropy
  11) Národní demokratický institut pro vedoucí národních romských agentur
  12) Evropské centrum pro prevenci a kontrolu přenosných nemocí mezi Romy
  13) Koncepce romské integrace na období 2010-2013
  14) Koncepce romské integrace na období 2014-2017
  15) Zpráva o stavu romské menšiny v ČR
  16) Materiální a sociální revitalizace sociálně vyloučených lokalit
  17) Monitoring situace romských komunit v ČR
  18) Podpora terénní práce
  19) Podpora romských poradců pro obce s rozšířenou působností
  20) Podpora koordinátorů pro romské záležitosti
  21) Strategie podpory sociálně vyloučených romských komunit při sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011
  22) Ethnic Friendly zaměstnavatel
  23) Akční plán pro Romy a Sinty
  24) Deklarace o narůstajícím anticiganismu a rasistických útocích proti Romům v Evropě
  25) Evropský školící program pro romské mediátory
  26) Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce
  27) Dekáda romské inkluze 2005-2015
  28) Akční plán Dekády romské inkluze 2005-2015
  29) Středoevropská romská strategie v rámci Visegrádské čtyřky04001
  30) Podpora koordinátorů romských poradců.
  31) MARE ČHAVE – ASOCIACE ROMSKÝCH OBČANSKÝCH INICIATIV
  32) Cikne Čhave
  33) Čačipen
  34) Český západ
  35) Čhave Jilestar
  36) Čhavorikano lima – Kroužek her a nápadů o.s.
  37) Demokratická aliance Romů ČR
  38) Demokratický svaz Romů
  39) Dětský hudební a taneční soubor CIKNE ČHAVE
  40) Dětský klub 10
  41) DROM – romské středisko
  42) Dům romské kultury o. p. s.
  43) Etnická asociace ETNICA
  44) Hnutí občanské solidarity a tolerance
  45) IQ Roma servis
  46) Kale jakha – Rožnovský svaz Romů
  47) Khetane-Spolu
  48) Klub pomoci Romům
  49) KoCeRo – komunitní centrum Romů, o.p.s.
  50) Komunitní centrum Chánov
  51) Kotec o.s.
  52) KULTURNÍ A ZÁJMOVÉ SDRUŽENÍ ROMŮ
  53) Kulturní svaz občanů romské národnosti
  54) Lačhe Čhave
  55) Liberecké romské sdružení
  56) Muzeum romské kultury Brno
  57) Muzeum romské kultury, o.p.s.
  58) Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace
  59) Nadace Open Society Fund Praha
  60) Nadace R-MOSTY
  61) Nadace rozvoje občanské společnosti
  62) Nevo dživipen (Občanské sdružení Nový život)
  63) Nevodrom – Sdružení moravských Romů ČR
  64) Nová škola, o.p.s.
  65) o.s. Pardubických Romů
  66) O.S. Romů Integrace NOVUM Chomutov
  67) “Občanské sdružení “”Sdružení Romů sev. Moravy”””
  68) Občanské sdružení Amare Krupka
  69) Občanské sdružení DŽIVAS
  70) Občanské sdružení ESTER
  71) Občanské sdružení olašských Romů
  72) Občanské sdružení pro romský národnostní tisk ČR
  73) Občanské sdružení přátel města Milovic
  74) Občanské sdružení ROMANE ČHAVE
  75) Občanské sdružení Romodrom
  76) Občanské sdružení Romů – NEVO DROM
  77)Občanské sdružení Romů – základní organizace Třebíč
  78)”Občanské sdružení Romů “”ADAM”””
  79) Občanské sdružení Romů Rakovník
  80) Občanské sdružení Spektrum
  81) “Občanské sdružení ŠES-T škola etnicky smíšená – “”Tolerance”””
  82) Občanské sdružení za lidská práva rómských občanů
  83) OPIM – organizace na podporu integrace menšin
  84) OS Galerie Romale
  85) OS Orlických Romů
  86) OS Romů rychnovského regionu
  87) Pomozme olašským Romům
  88) Rada Romů města Chomutova
  89) Ratolest Brno, o.s.
  90) Regionální sdružení DŽENO Ostrava
  91)”Regionální sdružení olašských dětí a mládeže “”FEDER ROMA”””
  92) Romane Čhave
  93) Romane čháve-romští chlapci
  94) Romea
  95) Romská občanská iniciativa ČR
  96) Romská SŠ sociální s.r.o.
  97) RÓMSKÁ UNIE
  98) Romské křesťansko-vzdělávací sdružení Matice romská
  99) RÓMSKÉ OBČANSKÉ SDRUŽENÍ – STŘEDISKO PRO LIDSKÁ PRÁVA
  100) Romské občanské sdružení Karlovy Vary
  101) Rómské občanské sdružení mládeže OV Louny
  102) Romské sdružení občanského porozumění
  103) Romské sdružení Savore
  104) Romské sdružení Šluknov
  105) Romské studentské informační centrum Athinganoi
  106) Rozvojové občanské sdružení Tolerance Šumava 2000, o.s.
  107) Sdružení broumovských Romů
  108) Sdružení dětí a mládeže Romů ČR
  109) Sdružení DŽENO
  110) Sdružení Chrastavských Romů
  111) Sdružení kolínských Romů
  112) SDRUŽENÍ PŘÁTEL ROMSKÉ KULTURY
  113) Sdružení přátel romské Střední školy sociální
  114) Sdružení Romano jasnic
  115) “Sdružení romských žen Berouna “”BEROMA”””
  116) Sdružení Romů a národnostních menšin Plzeňského kraje
  117) Sdružení Rómů a národnostních menšin v České republice
  118) Sdružení Romů a národnostních menšin v ČR o.s.
  119) Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně
  120) Sdružení Romů České republiky
  121) Sdružení Romů ČR
  122) SDRUŽENÍ RÓMŮ ČR LOVOSICE
  123) Sdružení Romů Kopidlnska
  124) SDRUŽENÍ ROMŮ MĚSTA LITVÍNOVA
  125) Sdružení Romů města Mostu
  126) SDRUŽENÍ ROMŮ MĚSTA MOSTU
  127) Sdružení Romů v Náchodě
  128) Sdružení Romů v Žádovicích
  129) SDRUŽENÍ SLOVÁCKÝCH ROMŮ
  130) Slovo 21
  131) Sociální sdružení Romů-základní organizace Hodonín
  132) Společenství Romů na Moravě (Romano jekhetaniben andro Morava)
  133) Společnost přátel časopisu Romano Džaniben
  134) Sportovní Federace Romů ČR
  135) Svaz Romů v Břeclavi
  136) Svaz sdružení Romů
  137) Tolerance a občanská společnost (OS Tolerance)
  138) Unie Olašských Romů
  139) Vize Romů Rokycany

  Je vám z toho také na zvracení ?

  A tak se ptáme. Jde opravdu o pomoc potřebným, nebo o “dolce vita” (sladký život) bafuňářů těchto spolků přisátých na cecík státních = našich peněz?

  • martin bareš napsal:

   proude: Jak podrazáka Okamuru nesnáším, tak mu tady a tobě veřejně děkuji. udělal kus chlapský práce.
   Čus

   • proud napsal:

    To je ten nas,lidskej problem,ze nejaka svine udela cokoliv dobryho,vetsinou jako vedlejsi efekt nejaky svinarny,treba ze se dere nekam dopredu a kyda hnuj na ty stavajici,aby mu udelali misto,a uz je za "hrdinu",prestoze jde vlastne zase a opet jen o ukazku jeho zkurvenyho,praseciho charakteru,akorat ze se nam to nahodou hodilo...................to bejva hodne casto,da se rict nejcasteji,mame to ve svym okoli asi kazdej.

  • proud napsal:

   Apropo,mimo jine,je to dalsi z neprimejch dukazu,ze volby jsou jen obycejnej podvod,nebo si tohle vsechno volite dobrovolne?.....

 2. Eschatolog napsal:

  vidíš, cikáni jsou chytřejší
  a nejchytřejší jsou bílí dobroseři
  je třeba řídit stát jako firmu :-)

  • proud napsal:

   To uz bych nechal na lidech,jak si to sami vykurvej,nebo taky ne..............na kazdej pad to ale bude na nich,co si ve svym udelaj a nebude to uz na koho svadet.

  • proud napsal:

   cikani a chytry? :-)))))),ten je dobrej :-),co vim,jsou akorat vychcany a nebejt nas,uz by hladem pochcipali,protoze si nejsou sami schopny ani zavazat botu..................

   • .lak napsal:

    Gogo gokoti. * Gde máme sasina, pusť to, teda vrať se. :-)
    Ze studnice černého humoru: už víte na co jsou dobrá kondominia? :lol:
    https://www.youtube.com/watch?v=42Sn0wRe-UA

    • proud napsal:

     Me sasin nechybi....................jako mi nechybi zadnej kreten co stavi kapitalismus pred socik............

     • .lak napsal:

      On ne. Třeba sbírá ořechy pod dubem a jak ho známe tak se jen tak nedá neúspěchem znechutit. Mne bavil a i měl pravdu pro lidi, ne pro trh her s životy.
      Bez přívlastků, děs běs. Time 9:00
      https://www.youtube.com/watch?v=d2sWFTMVNUc

      • proud napsal:

       Asi jak v cem,ja si na lidi co brecej ze byl socik strasne spatnej,nebo ze prisli o kus pole,davam velikyho majzla,co ukazujou navenek me pak uz moc nezajima,protoze tim hlavnim se predvedli az az. Kazdej rezim zameta s odpurcema,kdyz to udela socik,je to najednou zlocin,ale ze je malem cely zivoty zivil,vlastne zadarmo,to rychle zmrdi zapominaj!

      • proud napsal:

       Problem .laku je v tom,ze lidi by sice chteli "neco jinyho",ale nechapou sami sebe a svy jednani.Chtej neco jinyho,ale bejt v tom sefama,to by se jim libilo,jak se to nezadari,znova budou hejkat,aby dostali novou sanci.Takovy na rovnostarstvi nikdy slyset nebudou,potrebujou ukazovat na ty "horsi" kolem sebe a vychvalovat se,kdyz to jde a je cim,o to se snazej,vytahovat se..................Rovnostarstvi a vychova k nemu jim nevoni a nikdy nebude,jenze vsechno ostatni at je to cokoliv,bylo,je a bude jenom odnozi tohohle systemu,nicim jinym a tedy se to porad bude zakonite vracet k otrokarine a NWO,protoze svy k svymu,vsak se podivej jak se chovaj ti kdo meli hovno a nejednou si cuchli k prachum,moci,nebo obojimu,kdyz nejsi slepej,nemuzes to nevidet!!!

 3. Vašek napsal:

  Osobně mám větší obavy z vyvolávané paniky než z viru samotného. Vzhledem k typu obětí (většinou staří, nemocní lidé) se mi vir dost pravděpodobně vyhne. Ale nevyhne se mi bláznění lidí, kteří v hrůze vyplení obchody, popřípadě svým chováním (ovlivněným strachem) způsobí další komplikace.
  Zásoby zatím nedělám, protože vždycky nakupujeme tak, že máme jídlo apod. na několik dní. Pokud ovšem hysterie nepoleví, budu nucen koupit víc věcí a tím nechtěně podpořím vznikající paniku...
  O koronaviru se ví nejméně od ledna a nikdo v té době nepodniknul žádná opatření, která by zamezilo jeho rozšíření po světě. Takže pokud je skutečně tak zákeřný, je už stejně pozdě, protože se stihnul dostat všude. Ačkoli počty nakažených/obětí zatím tomu neodpovídají. A samozřejmě, kdo má věřit třeba ČT, která je prokazatelně prolhaná?

  • Eschatolog napsal:

   milỷ Václave, nezoufej, až pochopíš, že ta malá věcička je znamení šelmy a nikdo se jí nevyhne, bude se ti nakupovat lėpe :-)

 4. Paw napsal:

  V Usa je zase obrovsky mnozstvi ,nespocet zidovskych organizaci a take organizace svetoveho zidovstva a je jich daleko vice nez organizaci mistnich domorodcu..
  Jsou spojene do jedne obrovske organizace a proslycha se ,ze vladnou USA..
  Mozna ze poridily ty romske zduraznuji Mensinove organizace take u nas.
  Ale v pripade porizeni lidskych prav , multikultury a politicke korektnosti a affirmative action /cernosi maji vsude prednost a ve vsem/ se nepovedlo a cernousove se ukazali neukaznene a hrube antisemiticky..
  Je ovsem otazka koho maji mensiny, feministky atd. v lasce , kdyz se to zatim neda zjistit.. Nesnasenlivost mensin se vsim na svete, je zatim videt nejvic..
  A na to maji prave ty organizace...
  Napr. domorodci v Australii jsou zde 10 tisic let , potom se pricinlive zjistilo ze 20 tisic a dnes uz je to 60 tisic a zitra .??
  Ovsem nikdo se nesmi zeptat napriklad ,co vsecko v Australii za tech 60 tisic udelali..
  Tedy v oblasti multikultury a pod..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!