Kolaps trhů se nebezpečně přiblížil. Krize, jakou jste nezažili, může nastat v polovině roku. V USA patentovaný vir ji pouze urychlí!

001372acd0b50a3befb801V pondělí 9. března se americké akcie dále hroutí o -6% . Akciové trhy v Asii a Evropě propadly o -6%. Minulý týden již prudce klesaly kvůli šokům v dodavatelském řetězci vyvolaným Koronavirem (snižování výroby) a rozšiřujícím se šokům v poptávce (snižování spotřebitelských výdajů ve vybraných odvětvích, jako je cestování, hotely, zábava).  Na trhu s akciemi za poslední 2 týdny je nyní nejvíce viditelné zrychlení globální deflace cen ropy, které před několika dny vypuklo. Deflace trhů finančních aktiv se brzy přelije do úvěrového systému (zejména podnikových dluhopisů) a zrychlí postupný pokles reálných ekonomik po celém světě. Pád finančních aktiv (akcie, ropa, komodity) se také promítá do deflace směnných kurzů měn, zejména v rozvíjejících se tržních ekonomikách v Latinské Americe, Africe a Asii, vysoce závislých na prodeji komodit, s nimiž je třeba vydělat potřebnou devizu, se kterou financovat jejich minulý dluh (např. případ Argentiny, jejíž jednání s MMF o tom, jak restrukturalizovat svůj dluh, se nyní rozpadnou, předpokládám).

I v případě Koronaviru je třeba se více obávat následků jeho šíření, než jeho samého ( tj. přetížení zdravotního systému a v důsledku něhož zhoršení zdravotních služeb a tím pádem větší úmrtnosti na všechna onemocnění, i potenciální, která mohou vzniknout v důsledku kolapsu hospodářství a zastavení funkční infrastruktury ). Další problém je, že v Evropě se vytvořila čtyři silná ohniska epidemie, každé větší než epidemie ve Wu-chanu v době jeho uzavření. 22. ledna 2020, kdy byl Wu-chan uzavřen, Čína oficiálně evidovala 547 nakažených. I přes tato přísná opatření kulminovala epidemie viru koncem února na 80 tisících nakažených a více než 3 000 mrtvých v ČLR. K dnešnímu dni 11. března je z evropských zemí v karanténě ( a dosti pružné na rozdíl od toho, co zavedla Čína ) pouze Itálie, která má skoro deset tisíc nakažených a karanténu zavedla až při sedmi tisících nakažených ( tj. 14 krát více než bylo před karanténou ve Wu-chanu ).  Další ohniska, každé o více než tisíci nakažených hlásí Německo, Francie i Španělsko, které jsou dosud otevřené. Opatření proti šíření viru v Evropě jako celek tedy nejsou prakticky žádná. 1. března bylo v celé Evropě 2 145 nakažených, o týden později 8.3. již 11 000, tedy pětinásobek za týden. Jen včera 10.3. přibyly v Evropě téměř tři tisíce nakažených, zatímco v Číně jen 40.  Tímto tempem budou již v dubnu miliony nakažených v Evropě. Každý týden: 55 000, 275 000, 1 375 000, 6 875 000 a takto, dokud nebudou přijata drastická opatření a celoplošné desinfekce, podle vzoru Číny a Jižní Koreje. Již nyní je pozdě a počet nakažených v EU bude násobně větší, než v ČLR.

Pokud jde o ekonomiku, tak ta začala zpomalením reálné americké a globální ekonomiky již před rozšířením viru ( chtěl jsem napsat objevením, ale ten je už dávno patentován  https://patents.google.com/patent/US7220852 ). Globální ekonomika již v roce 2019 vážně oslabovala. Americká ekonomika na konci roku 2019 byla také slabá, udržovaná pouze spotřebou domácností.

Nízké úrokové sazby a tištění dalších peněz ekonomiku, jako po roce 2008, již v další krizi neuklidní. Peníze pro zachránění kolabujících bank nebyly vytvořeny ,,z ničeho“, zaplatili je daňový poplatníci. Soukromé korporace byly sanovány z veřejných financí - ,,velcí kapitalisté“ přiběhli škemrat veřejné finance, které jsou od té doby zatíženy extrémními dluhy. Korporacím byly zároveň nabídnuty půjčky s nízkými a taky nulovými úrokovými sazbami, takže v současnosti jen ty největší dluží 9 bilionů dolarů ( a státy jsou na tom ještě hůře – viz. 22 bilionů dolarů dluh USA ). K dispozici mají 12% hotovosti z toho, co dluží. V polovině letošního roku začaly krátkodobé dluhopisy nést větší výnosy, než ty dlouhodobé, tudíž investoři nemají žádné pozitivní vyhlídky do střednědobé budoucnosti. Krize přitom již začala. V první polovině roku bylo v USA uzavřeno 7000 podniků, což je o 20% více, než za celý minulý rok a do konce roku to bude asi 12 000. O 70% se propadl celosvětově prodej nákladních aut a hodnoty evropských automobilek Volkswagen, Audi a BMW klesly o 4 – 17% ( 4%VW, 12,8% Audi, 17% BMW ). Jakmile v roce 2020 zpomalí americká nebo světová ekonomika pod určitou úroveň, tak se začne finanční systém sypat jako domeček z karet, protože korporace jsou schopné pokrýt každý dolar, co dluží, pouze 12 centy. To jsem psal minulý rok.

Pak přišel Koronavirus, který uzavřel dodavatelské řetězce v Číně a poté v Jižní Koreji a Japonsku. To pak začalo ovlivňovat Evropu, která již byla oslabena obchodní válkou a Brexitem. Hospodářský dopad viru na dodavatelský řetězec se vyvinul také na ekonomický dopad na poptávku spotřebitelů, snížily se výdaje na cestování (letecké společnosti, výletní lodě, hotely, letoviska atd.) A nyní, v posledním vývoji, i jiné oblasti spotřebitelských výdajů. Jak dodavatelský řetězec (omezení výroby), tak poptávka (omezení spotřeby) jsou investory interpretovány tak, že brzy vedou k velkému poklesu podnikových zisků – což se zase promítá do kolapsu cen akcií, který nyní vidíme. Investoři se rozhodli, že 11-ti letý růstový cyklus je u konce. Vyplácejí a berou své peníze a běží na vedlejší kolej, přesouvají je z akcií na hotovost nebo zlato.
19 Komentářů k Kolaps trhů se nebezpečně přiblížil. Krize, jakou jste nezažili, může nastat v polovině roku. V USA patentovaný vir ji pouze urychlí!

 1. Paw napsal:

  Trhy a podtrhy a svobodny a dalsi miliardovy transakce ,ztraty v miliardach pro investory, vyroby automobilu ,globalizace ,ekonomicke hospodarstvi jako spatnej vtip a jine svindle mne nechavaji v klidu ,ale ze brzy nebudou zakladni potreby, potraviny ,voda atd. je vec daleko dulezitejsi..Vlady lzou a uz navic take davno ani nevladnou..

 2. Lukáš napsal:

  Vzpomínám na ekonoma m.Zeleného.
  99% akvit jsou virtuálné peníze,natištěné klávesnicí,takže to zase přes klávesnici spadne,obyčejný člověk to ani nepocítí,jen několik papírových boháčů schudne.Je potřeba také říci proč to všechno,když to vezmu jen u nás,mnoho mafiánu chtělo rychle a hodně zbohatnout a tato krize vyvolaná schválně koronavirem,má zabránit,aby někteří superboháči neschudli,ale ještě víc zbohatli.

  • Prodost napsal:

   To funguje jinak. Tzv. investoři "zbohatnou" spekulacemi na jimi řízených (vytvořených, vlastněných) burzách tak, že za takové "peníze" si nelze nic koupit. Nejsou prostě kryty výkonem reálné ekonomiky. Těmto "penězům" se říká funny money, směšné peníze. A je jich zhruba 8x víc, než těch "poctivých". Ty se smíchají s těmi, co pocházejí z reálné ekonomiky (poctivými), takže je nelze rozeznat. Jedině ty mají reálný smysl, neboť vyjadřují skutečný výkon reálné ekonomiky. A nyní investorský sentiment rozhodl, že po 11 letech ukončí "růstový cyklus". Proč? Klidně "obětují" svoje jedenáctileté "zisky" protože dobře vědí, že nemají žádnou hodnotu, aby doslova a do písmene mohli ukrást peníze, pocházející z reálné ekonomiky a vyskytující se na bankovních účtech miliard lidí, jako jejich úspory. To se samozřejmě týká i firem. Teprve tehdy je cyklus krizí uzavřen, dosažením jeho skutečného avšak dobře maskovaného cíle. Vyvolení vládci bohatnou, celosvětový plebs je znovu podveden, napálen a okraden. Otázka pro Tebe: Jak dlouho si budeš ještě myslet, že to obyčejný člověk ani nepocítí? Mimochodem "bail in act", to jest zákon o tom, že peníze, které máš v bance nejsou tvoje peníze, nýbrž pouze bankovní pasivum (závazek banky vůči střadateli), které banka "použije" (čti ukradne) v případě svých "potíží" je již celosvětově platný. Sorry jako, nemůžeme za to. Krize je přece objektivní jev. Všude se to vyučuje a je toho přece plná televize.Tož tak. Hezký den

   • Eschatolog napsal:

    kámo, co hulíš ? :-) asi Lukáše

    • Hum napsal:

     Ma pravdu

     • Eschatolog napsal:

      tvl magoři, spekulací na burze ziskané penize vyměníš komiku za skutečné reálné věci nebo zboží, co jste to za šašky , klidně si těm vašim kokotinám věřte

      • proud napsal:

       Tak tak,peniz jako peniz,nepoznas kterej je kterej,jsou urceny jen k podvodnymu ziskavani a drzeni moci..........proto tvrdim,ze je spatnej kazdej a je potreba je zrusit i s obchodovanim,vymenit je za rozdelovani a hospodareni kterymu by vladli vsichni stejne..........

       • Prodost napsal:

        Vážení, toto není odborný článek, nýbrž pouze stručný komentář. Tedy počítá se s tím, že se čtenář dokáže i dovtípit. A proto kontrolní otázka souzi: Proč asi bolševik zrušil finanční burzy? Pro ty méně vnímavé - zahrajte si hru monopoly a zkuste si představit, že to není hra, nýbrž reálný život.

    • Lukáš napsal:

     Eschatolog.
     Nejsem ekonom,ani burzovní spekulant.
     Možná jsem to špatně napsal.
     Takže,nakoupím akcie za x mil.při krachu firmy,akc.společnosti cena akcií spadne na minimum,já jsem přišel o peníze,ale ten,kdo si nakoupí tyto akcie za halíře,po krizi náramně zbohatne.Pochopitelně i ten co vydal akcie.

     • Prodost napsal:

      A pak si polož otázku "jakou hodnotu takto vydělané peníze mají, nepocházejí-li z reálného ekonomického výkonu, nýbrž jen a jedině ze spekulace". Jak je možné, je-li jich např. 8x více než těch "poctivých", že těm "poctivým" neubírají inflačně na hodnotě? Mimochodem to je stejné, jako při QE (kvantifikovaném uvolňování). Logicky závěrečná otázka: Platí ve finančnictví vůbec nějaké stále proklamované zákonitosti? Atd., atd.
      Pozn.: 1) Všimni si, že slovo "poctivé" v souvislosti s penězi je v uvozovkách.
      2) Otázka k tomu, čím že jsou vůbec peníze kryty má tuto odpověď. US dolar je kryt US ARMY po celém světě. (Nechceš náš drahý dolárek? Koukej si to rozmyslet, nebo tě humanitárně vybombardujeme) Ostatní měny jsou kryty bezmocností uživatelů. Proto se jim také říká fiat money, tedy nařízené peníze, kdy máš prostě povinnost je používat, ačkoli o nich víš své. 3) O čem je politika kteréhokoliv státu, když základní politikum, tedy peníze nemá pod vlastní, tedy svrchovanou, suverénní politickou kontrolou, nýbrž toto politikum je historicky pod globální (nadnárodní) kontrolou privátní? Poslední poznámka-citát z roku 1815: "Mít možnost tisknout peníze národa, pak mě nebude zajímat, kdo přijímá zákony". Meyer Amschel Rotschild.

      • proud napsal:

       Neplatej zadny zakonitosti a ani nemusim koukat na "umely" penize a penize podlozeny praci,protoze jsou vsechny nepoctivy,za praci dostanes malo,za zbytecny cetky chteji mamon jako za potrebny veci,ceny absolutne nejsou primereny skutecnejm hodnotam......atd.,proto tvrdim ze ten system se musi shodit a zlikvidovat,neco tak debilniho nema smysl opravovat. Zato mezilidsky vztahy vcetne mezinarodnich,moralka,vztah k prirode a k planete nepodminenej financema a zvatlanim parchantu,napr.zelenejch,prisatejch na financni cecek,ale skutecnej zdravej vztah,to je jiny kafe. K tomu prachy a obchodovani ani hamiznost a debilitu "prejzastupcu" nepotrebujes,jsou to jen brzdy a vykonny organy a veci tech kdo nas chteji jen zneuzivat a nechavat si jen sobe vyhovujici pocet z nas za plotama,aby si mohli planetu uzivat sami.

     • Paw napsal:

      To ale vubec nevadi.Vlady snizi uroky temer na nula % , "investor" si zase pujci a zase investuje s tim ,ze jednou vydela na zvyseni akcii, options, derivatives , futures atd. Dluhy se tim nahradi..
      Aby se financni system nezhroutil uplne ..
      Tim umozni dalsi existenci Wall St. vseho druhu a Reserve Bank a US Treasury.. To se pak nazyva zase ekonomie a hospodarstvi..
      Jinak by "ekonomika" ani nic jineho, nebyla.

      • Paw napsal:

       Dalsi dulezita vec je videt ,ze po totalnim rozkradeni, po privatizaci vsecko krachuje. Napr. britove museli znarodnit zpet zeleznice a dopravu. privatizace Australske posty /pres protesty/,privedla postu do 200 milionu dolaru dluhu rocne !!! Az se to vse da znova /po znarodneni/, do poradku za nase penize a vsecko zacne fungovat jako predtim, tak zase vymrsti davy expertu !! a zacnou vychvalovat prednosti prevedeni vseho do soukromych rukou a skoro zadarmo.

 3. .lak napsal:

  Z PP
  https://pravyprostor.cz/kolaps-trhu-se-nebezpecne-priblizil-krize-jakou-jste-nezazili-nastane-v-polovine-roku/#comment-1054270

  Jonas 12.3.2020 06:59:16 Odpovědět
  Asi tagle. Jednou to MUSELO PŘIJIT v KAPITALIZMU DYCINKY PO NĚJAKEM ČASE MUSI DOJIT KE ZHROUCENI TRHU.

  Je to enem věc pečliveho načasovani a vystrčeni “spravneho” vinika. Nyni to vladnouci oligarchie a jeji PRESSTYTUTI budou chtit hodit na Čiňana.

  Kdovi jak to bylo ve Wu Chanu, že? Ja bych nevylučoval ani dalši emericke “Skřipalovce” s biologickou otravnou latkou. Skřipal a jeho Nový Čok posloužil kvalitně proti Rusku proč by nemohl poslóžit i proti Čiňanovi?

  .lak 12.3.2020 07:17:27 Odpovědět
  Čím víc krize tím víc bussines. Musí jo? Nebo to chtějí jakkoliv a kdykoliv ať o stojí co to stojí. Orby válečný pluhy milují, mají vše a potom jim už nikdo ani nenadává. Půjčují filantropové.
  https://www.youtube.com/watch?v=52zIso8OEuQ
  https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0
  https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

 4. .lak napsal:

  Z PP
  https://pravyprostor.cz/kolaps-trhu-se-nebezpecne-priblizil-krize-jakou-jste-nezazili-nastane-v-polovine-roku/#comment-1054270
  Jonas 12.3.2020 06:59:16 Odpovědět
  Asi tagle. Jednou to MUSELO PŘIJIT v KAPITALIZMU DYCINKY PO NĚJAKEM ČASE MUSI DOJIT KE ZHROUCENI TRHU.

  Je to enem věc pečliveho načasovani a vystrčeni “spravneho” vinika. Nyni to vladnouci oligarchie a jeji PRESSTYTUTI budou chtit hodit na Čiňana.

  Kdovi jak to bylo ve Wu Chanu, že? Ja bych nevylučoval ani dalši emericke “Skřipalovce” s biologickou otravnou latkou. Skřipal a jeho Nový Čok posloužil kvalitně proti Rusku proč by nemohl poslóžit i proti Čiňanovi?

  .lak 12.3.2020 07:17:27 Odpovědět
  Čím víc krize tím víc bussines. Musí jo? Nebo to chtějí jakkoliv a kdykoliv ať o stojí co to stojí. Orby válečný pluhy milují, mají vše a potom jim už nikdo ani nenadává. Půjčují filantropové.
  https://www.youtube.com/watch?v=52zIso8OEuQ
  https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0
  https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

 5. proud napsal:

  Vzor debilu,Svycarsko:
  https://www.biosferaklub.info/otroctvo-deti-vo-svajciarsku/
  Neni to tak dlouho co tu o nem nekdo pochvalne blil.

 6. Maroš napsal:

  = "STOP RUN ON BANKS!"

  "Takúto komplexnú informáciu o prevencii ešte nikto nezverejnil."

  "V plnom znení článok Lucie Štasselovej, poslankyni MZ BL. Obsahuje
  komplexné rady biologičky Andrei N. pre prevenciu proti šíreniu
  koronavírusu. Nič lepšie som k tomu nečítal.

  Tu je tlačová správa z portálu TOP v kompletnom znení. obsahuje
  informácie, ktoré zatiaľ nikto neposkytol a takto komplexne nepopísal.
  Pani biologičke patrí za článok poďakovanie.

  "Biologička Andrea N., ktorá pracuje v jednom z laboratórií v
  Bratislave, priniesla súbor opatrení v reakcii na koronavírus. Jej cenné rady zverejnila na sociálnej sieti Lucia Štasselová, poslankyňa
  Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy".

  „Som jedným z laboratórnych diagnostikov v dvoch zdravotníckych
  zariadeniach v Bratislave a s postupujúcou situáciou medializovaných
  informácií začína byť čoraz ťažšie rozlíšiť prínosné informácie, ktoré
  nám všetkým umožnia v zdraví a pokoji prekonať súčasnú epidemiologickú situáciu. Výrazne to znižuje kvalitu práce zdravotníckych pracovníkov, keďže spätná väzba od pacientov je iracionálna, vystrašená a zmätočná, a v konečnom dôsledku nebezpečná hlavne pre rizikové skupiny,“ povedala na úvod biologička.

  Poznámka - ad "Probiotiká" - ruský VETOM.

  https://sedo.blog.sme.sk/c/530096/takuto-komplexnu-informaciu-o-prevencii-este-nikto-nezverejnil.html

  "Zavedené prísne opatrenia sa totiž netýka tisícok Slovákov, ktorí sú v pasci. Vláda a lekári ich totiž vyzývajú k zodpovednosti, no oni nemajú ani prostriedky ani možnosti: "

  ""Nech mi pán milý premiér tento aj ten budúci láskavo povedia, kde sa
  mám dostať k rúškam alebo respirátorom, keď nie som zdravotník, ale len normálny človek?"

  Pellegrini im len 2 dni po prvotných sľuboch poslal jasnú odpoveď -
  podľa neho sa občania nemajú spoliehať, že im rúška zabezpečí štát."

  Poznámka - "Uši si sám!!!" Z praktického hľadiska je najmenej
  priepustnou a zároveň vzdušnou textíliou klasická SYPKOVINA - "ANGIN" - z ktorej sa šijú páperové paplóny a vankúše - upotrebiť sa dá aj starý materiál - na vonkajšiu časť rúšky. Dá sa prať aj bieliť /SAVOm/. Rúška nechráni vás pred koronavírusom, ale ostatných pred vami!!! Čiže - chránime sa navzájom. Vírus je reálny - inak by to ako masový ovládač nepôsobilo dôveryhodne! Ľudia musia cítiť strach priamo vo svojom okolí!

  https://najmama.aktuality.sk/clanok/289426/mame-nosit-ruska-zostat-doma-ale-ako-zabudlo-sa-na-nas-beznych-ktori-tiez-pracujeme-s-ludmi/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-azet-new

  https://www.goldea.sk/sypkovina
  - - -
  "„Psychopati sú zvrchovaní predátori, ktorí vedia rýchlo odhaliť silné
  aj slabé stránky človeka – a expresne maximalizovať zisk. Nemusia byť
  vždy fyzicky agresívni – sú to skôr psychickí upíri, ktorí vás dokážu
  úplne vysať,“ hovorí behaviorálny patológ Andrej Drbohlav."

  https://www.aktuality.sk/clanok/772809/kazdy-piaty-politik-je-psychopat-niektori-vsak-posuvaju-hranice-ludstva/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-azet-new
  - - -
  Poznámka - keďže globálny finančný systém sa zmieta v konfliktoch a v súvislosti s prenášaním centra koncentrácie svetového riadenia z NY-LON /New York-London/ do nového centra v Číne dochádza k obrovskému
  preskupovaniu kapitálu - teda aj od dcérskych bánk k materským a vyššie, a keďže vrcholí zápas globalistov s neokonmi /štátnou elitou USA a sionistami/, a keďže zakladateľom farmako-priemyslu bol Rockeffeler a spoluvýrobcom vakcín a ID mikročipov /agenda NWO/ sa stal sion Bill Gates s jeho snami o Zlatej miliarde /plánovaná genocída 6 mld. ľudí/ - COVID-19 - "náhodou zmutovaný" a decimujúci práve Európu - COVID-19 je ideálnou dymovou clonou pre svetových bankstrov, aby pomocou globálnych karantén /a policajtov a vojakov/ zamedzili hromadným výberom "peňazí" - ktoré sa už v bankách vysoko pravdepodobne ani nenachádzajú - k dispozícii sú len tie ich virtuálne čísla /viď snaha o zrušenie hotovosti a "pálenie" peňazí "lebo nákaza"/. Takže - VĎAKA KORONAVÍRUSU SA RUN NA BANKY - NE KO NÁ!!!

  Tie kurvy potrebujú ČAS!!!

  "Pro prevenci či omezení runů na banky existuje několik prostředků,
  např. nezávislá regulace a dohled, pojištění vkladů, mechanismy záchrany – vnější záchranné půjčky (bailouty) či vnitřní záchrana formou rekapitalizace (bail-in); případně pozastavení výběrů, které může zastavit již vznikající run. "
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Run_na_banku

  Poznámka - v roku 2008 sa podarilo vláde SR /Radičovej a Smeru!!!/ pozastaviť informácie o už prebiehajúcej kríze približne o 2-3 týždne - za tú dobu stihli vybrakovať všetky dostupné verejné prostriedky /aj z EU fondov/ na nezmyselné narýchloprojekty a peniažky si pekne "šábli"! "Dnešný obyčajný" Matovič má svojich 10 mil. eur pekne uložených v podielovom liste "dcéry" J&T so sídlom na Cypruse. J&T vlastnia o. i. Slovenskú poštu a Poštovú banku. Od 1.3.2020 napr. začali kartelovo vymáhať 1,30,-eura za vklad na pošte a banka si ešte strhne 0,50,- vôbec, a "protimonopolný" úrad s tým nemá zjavne problém.

  V bankách ide teraz vďaka karanténam o pozastavenie obrovského množstva neprehľadného toku peňazí v reálnom čase /systém ako rýchlo rotujúci "zotrvačník"- HDD disk na "výrobu" peňazí/ - či už papierových /USA FED, EU centrálna banka/, alebo virtuálnych - aby sa dal aspoň odhadnúť reálny účtovný stav v tej ktorej krajine - lebo aj bankstri potrebujú mať prehľad kto komu čo koľko.

  Kapitál korporácií a vkladateľov sa preskupuje - dlhy však ostávajú.
  Každý, kto je aspoň trochu gramotný tak vie, že keď sa preukáže
  vytunelovanie "jeho" banky, tak vie, že práve táto "chuderka" banka bude od neho vyžadovať okamžité splatenie úveru! Čo sa rovná exekúciám a zhabaniu reálneho majetku! A tí vkladatelia, ktorí o svoje úspory prídu, sa stanú novými "klientmi"- dlžníkmi novej generácie bankstrov! Žiadna národná vláda už neslúži svojmu národu, či štátu, ale slúžia
  nadnárodnému riadeniu - globálnym elitám. Slovensko si po čase "odfúkne" z pandémie a začne otročiť odznovu! FUCK! Čiže Slováci a Česi - onedlho sa do tých rúšok POBLVETE-POBLIJETE!

  Toto sa pripravuje už dávno!!! /od 2016/
  Začne run na banky v Taliansku? /Dnes celé v karanténe! Náhoda?/
  HAS A RUN ON BANKS STARTED IN ITALY? ATMs ARE BEING EMPTIED
  https://www.youtube.com/watch?v=bVe_YhqnkBM

  CORONA - ako koruna úspechu globálnych psychopatov a zločincov!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!