Polsko navrhlo Rusku historické usmíření

rossiya_polshaPolský ministr zahraničí Jacek Czaputovicz promluvil o důležitosti zlepšení vztahů s Ruskem a vyjádřil naději, že se oběma zemím podaří nalézt společný jazyk. „Polsko a Rusko jsou sousedící státy a mezi našimi politiky veřejností musí existovat normální vztahy. Nyní ale tyto vztahy dobrými nazvat nelze. Jsou napjaté, ale my bychom si přáli jejich zlepšení“, poznamenal politik v interview pro RBK. Czaputovicz zdůraznil, že je zainteresován na setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Připustil konání schůzky se svým kolegou ještě před setkáním ministrů Rady Evropy, které je naplánováno na květen. „Ještě máme čas se domluvit“, myslí si.

Podle slov polského diplomata doufají ve Varšavě v obnovení spolupráce s Moskvou při studiu historie, přičemž je důležité, aby se tato práce nestala rukojmím pokusů učinit z dějin propagandu.

„Chtěli bychom provést společnou analýzu dokumentů, dospět ke společnému chápání historických faktů a našich vzájemných vztahů, tvrdí Czaputovicz.

Poznamenal, že Polsko neklade Rusku pro zahájení dialogu o historickém usmíření žádné podmínky. Diplomat hovoří o nutnosti snížení intenzity historických sporů a navrhuje poskytnout možnost profesionálním historikům, aby se zabývali studiem dokumentů a prověřením zdrojů.

Včera Czaputovicz prohlásil, že Sovětský svaz sehrál rozhodující roli ve vítězství nad fašismem. Diplomat také poznamenal, že Varšava je solidární s postojem Moskvy o příspěvku SSSR k ukončení Druhé světové války.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1583985696

 

„Ať se kamarádí s Ukrajinou“, odpověděl expert na návrh Polska usmířit se s Ruskem

Politolog Jevgenij Satanovskij komentoval neočekávané kroky polských politických špiček směřujících k usmíření s Ruskem.

Polský ministr zahraničí pan Czaputovicz najednou začal hovořit o zlepšení vztahů s Ruskem. Vtírá se otázka: „Co tak najednou? Někdo vám zavolal z těch dalekých krajů, kde nyní sídlí starší bratr Polska a jeho hlavní ochránce? Řekl, že už nebude dávat peníze, nebo něco ještě nepříjemnějšího?" Teď je potřeba si vybrat: Buďto je Rusko nepřítel a agresor nebo opět přítel a soused. A jestli je to tak, co je potřeba udělat? Povězte, pane...

Všechno vymazat a dál dělat, jako že se nic nestalo? Zapomenout na stovky v Polsku zbořených poválečných pomníků a pamětních desek věnovaných 600 tisícům bojovníků Rudé armády padlých při osvobozování země? Zapomenout všechno to plivání nynějších varšavských pánů Polska na vše ruské, sovětské? Zapomenout na to, jak celé roky škodili a jaké škody Moskvě nadělali jak v Evropě, tak i v Americe, v mezinárodních organizacích i u sebe doma?

To určitě ne, ale samozřejmě: Kopernik, Chopin, Sienkiewicz, Brylska, Olbrychski, Lem, Sapkowski... Ale samozřejmě i Dzeržinskij. A co je daleko horší – bratři Kaczynští. Nebo si pan Czaputowicz myslí, že když nás včera přirovnával k Třetí říši, dnes se s ním půjdeme objímat? Proč bychom to dělali? Židé se Polákům dlouho pokoušeli zapomenout jejich účast na holocaustu. Nepodařilo se.

Jak se Polsko snažilo od holocaustu oficiálně distancovat a dokonce ještě svým hloupým způsobem strašit čerstvě přijatými zákony, tak se vše podělalo. To si myslíte, že s Ruskem to bude jinak? Ne, je možné, že diplomaté a politici jsou toho schopni. Jsou to pružní lidé. Možná i mezi novináři se někdo najde.

Začnou omílat jako flašinet jedno a druhé, o společném historickém osudu, o slovanské jednotě, jako by ji někdo někdy viděl či slyšel. Budou fňukat a vydírat, apelovat na vyšší city...

Ale bylo toho už tolik vyřčeno polskými hlavouny, že jsou věčnou hradbou Evropy proti východnímu ruskému barbarství a že jsou oporou NATO a obrana před intrikami Moskvy, ale i Ukrajiny a Pobaltí. Energetická nezávislost na proklatém ruském plynu a závislost na předraženém americkém „plynu svobody“ je jim milejší než vlastní rozpočet, což jim v konečném důsledku může poskytnout příležitost stát se nezávislým polygonem příští jaderné války v Evropě. Ne nadarmo tam NATO provádělo výcvik na jejich účet. Tak k čemu jim bude naše přátelství?

Nevstoupíš dvakrát do jedné řeky. S konkrétními lidmi není problém, ale s celým státem? Neexistuje žádné přátelství mezi zeměmi. A byli to právě Poláci, kteří nás o tom přesvědčili. Dobře, máme velvyslance. Ale obchod a turistika prakticky nula. Není to ale naše volba.

Takže: Jak bude, tak bude. Ať se kamarádí s Ukrajinou, s Litvou a třeba i s Německem. V rámci vzájemné genocidy, kterou se vždy vzájemně obšťastňovali. Asi to Varšavě zase chybí

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1584021258
5 Komentářů k Polsko navrhlo Rusku historické usmíření

 1. karel napsal:

  Tak je to spravne. Kazeň musi byt.

 2. Jan Vok napsal:

  Polské politické špičky, to jsou zrovna takoví hajzlové jako ti naši, a právě jim došlo, že s US břidlicovým plynem to nevyjde. No a v zimě mrznoucí polák to je příslib opravdu velkého průseru. Poláci totiž nejsou takové ovce jako my.

 3. Jan napsal:

  Spickovy rusky komentar na adresu polskych zradcu Slovanu a nepratel Ruska! Jeste slusny, zaslouzili by si Psonkove rozmaznout ty jejich rusofoby jako stenici na stene!
  Polaci odjakziva byli proti Rusku. Za Smuty (obdobi mezi vladou Ruriku a Roamanovcu) Rusum dokonce prolhany mnich vydavajici se za carevice vladnul v dobe Zikmunda III v Polsku. Rusove jejich falesnou hru ale prohledli a ve valce Polaky rozdrtili. Proc nechal Berija povrazdit polskou inteligenci? Vetsina z nich kolaborovala s Nacisty proti CCCP, Pilsudski se snazil o sanitarni kondor 3 mori, ktery ted prevzaly USA do svych cilu. Proc najednou ted obrat prolhanych a zradnych Polaku? Tece jim voda do pr.... Neco se meni na mape Evropy!

 4. JanoJano napsal:

  Cukor a bič, Poliakom to prikázali USA kde vytvorili novú obrovskú základňu a idú oblbovať ľudí že sa chcú dohodnúť, Poliaci boli vždy imperátori ktorý vždy dostali na frak a chceli ukradnúť Rusku územia aj susedom vrátane nás!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!