Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.3.2020

rossiya_ukraina_flagi_01; Setkání Kozaka a Jermaka v Minsku. Na čem se strany dohodly? Zasedání třístranné kontaktní skupiny pro mírové urovnání situace v Donbasu se konalo v Minsku 11. března. Strany se dohodly na výměně zajatců. Projednaly také otázky odpoutání sil a prostředků, Současné otevření hraničního přechodu v obcích Zolotoje a Sčasťje.

2; Porošenkovi propagandisté tvrdě zkritizovali nového ukrajinského ministra obrany. Nový ministr obrany odmítl cíl plné adaptace ukrajinské armády na standardy NATO, které jsou podle jeho názoru nedosažitelné.

3; Koronavirus: V Itálii vyhlásili přerušení takřka veškerého obchodu. Italský premiér Giuseppe Conte vyhlásil nová opatření v boji proti šíření koronaviru.

4; Kritická situace: Na Ukrajině přiznali, že ukrajinská armáda zcela ztratila iniciativu v Donbasu. Ztrátu iniciativy potvrzuji i události z posledního týdne.

5; Luganská armáda odvrátila letecký útok. Ukrajinské armádě mizí zbraně. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situace v Luganské republice.

6; Proč Ukrajina vyhlásila karanténu? Kvůli jednomu případu nakažení by to bylo zbytečné. Zbývá tedy vysvětlení, že případů je víc a vláda to tají, nebo si je vláda vědoma neutěšeného stavu ukrajinského zdravotnictví a absolutně netuší, kolik těch případů ve skutečnosti je.

7; Liberální uskupení Memorial šokuje Rusko návrhy na legalizaci prostituce, drog a propagace homosexuality.

8; Pomník cara Alexandra II. v Doněcku – mýtus nebo realita? V historii Novoruska jakožto ruského makroregionu v rámci jednotného Ruské říše si současné hlavní město Doněcké republiky zaslouží zvláštní pozornosti.

9; Co bude dělat nový ukrajinský ministr obrany? Začíná svou kariéru zinkovými schránkami na ostatky vojáků. A to není vlastně vůbec špatné, protože hůř už vlastně být nemůže...

10; Špinavá tajemství ozbrojenců a jejich panů. Vojáci Ruské federace odhalili v Sýrii objekt nepřítele. Informuje o tom nová reportáž ze Sýrie.

11; Kdo vydělá na levné ropě za 30 dolarů? Ruská „opozice“ nepřestává vřískat nesmysly o krachu ruské ekonomiky. Takhle levná ropa nemůže být příliš dlouho. Rusko není zemí, která by se položila jako první. Saúdská Arábie prostě jen přecenila své síly.

12; Hvězda Hollywoodu Tom Hanks a jeho žena onemocněli koronavirem. Napsal o tom sám herec dnes, 12. března.

13; Polsko překvapivě navrhlo Rusku historické smíření. Podle slov polského ministra zahraničí ve Varšavě doufají v obnovu spolupráce a společné studium sporných historických otázek.

14; Trump pronesl výzvu k národu. USA uzavřely spojení s Evropou. Základní teze jeho projevu přinesla většina médií.

15; Tři země OPEC snížily ceny ropy hned po Saúdské Arábii. Připomeňme, že ceny ropy se v pondělí propadly o 30% po zasedání OPEC+.

16; Nový ukrajinský ministr obrany zformuloval hlavní úkol ukrajinských ozbrojených sil. Andrej Taran byl představen Prezidentem Zelenským teprve včera.

17; „Bojují“ s Ruskem, ale nechají toho, jakmile Rusko začne bojovat s nimi. Velitel brigády Vostok komentoval situaci, která se vytvořila na celé linii fronty v Donbasu.

18; Vrchol epidemie v Číně už proběhl. Dobré zprávy o koronaviru. Celkem z původních 80.793 zůstává na léčení 14.831 pacientů, zatímco 62.793 už se uzdravilo. Čínské úřady oznámily, že za poslední den se nakazilo pouhých 15 osob. 97,3% nakažených v Číně se nachází ve městě Wu-chan a přilehlé provincii.

19; Z jedné krize do druhé. Vyhlásí Ukrajina bankrot? Co čeká Ukrajinu v souvislosti s posledními událostmi?

20; Země EU jsou zaskočeny tvrdým rozhodnutím Donalda Trumpa. Připomeňme, že před pár hodinami prezident USA vystoupil s výzvou k národu.

21; Případ Majdan. Pracovníci Státního úřadu pro vyšetřování zrekonstruovali střelbu na Majdanu. Vyšetřovací experiment proběhl v centru Kyjeva 11. března.

22; Vakarčuk opustil pozici šéfa strany Hlas. Toto rozhodnutí analytici spojují s přesvědčivými odhaleními, která učinil v souvislosti se zpěvákem právník Andrej Portnov.

23; Všeobecná panika. Ruské akciové indexy se propadly hned po světových. Pandemie koronaviru, zlevňující ropa, uzavřené hranice Spojených států. Těžko se hledá důvod k optimismu.

24; Soud propustil z vazby výrostky podezřelé z přípravy útoku na školu. Připomeňme, že dva školáci s rokem narození 2005 byli zadrženi pracovník FSB v Saratově koncem února.

25; Putin se tvrdě vyjádřil o Chodorkovském a s nim spojených vraždách. “Myslíte si, že pracovníci bezpečnostní služby zabíjeli lidi z vlastní iniciativy, protože se jim chtělo?“, ptá se prezident.

26; V Kazachstánu zrušili přehlídku na počest 75. výročí Vítězství v 2. světové válce. O schváleném rozhodnutí informoval tiskový tajemník prezidenta Kásima Žomarta Tokajeva.

27; Koronavirus zaskočil ekoaktivistku Gretu Thunberg. Pro švédskou školačku, u které byla diagnostikována psychická porucha, zapůsobil virus COVID-19 pozitivně. Přestala se ulejvat ze školy.

28; V Kremlu vysvětlili zrušení omezení prezidentských volebních období. Nápad Valentiny Těreškovové o zrušení omezení označili v Kremlu za novou iniciativu.

29; Ukrajinští „patrioti“ zmařili prezentaci plánu na usmíření s Donbasem, když napadli jeho hlavního ideologa Sivocha. Úspěšně zahájená akce velmi rychle nabyla obvyklých rysů: Za výkřiků „Separatisto!“ jej povalili na zem.

30; Vždyť by mohl nakazit desítky lidí. Část poslanců Státní dumy byla poslána do karantény kvůli koronaviru. Předseda Státní dumy nechal zrušit propustku poslance Státní dumy za Liberálně-demokratickou stranu Ruska a vyzval, aby situace byla vnímána s pochopením.

31; V Kyjevě zmlátili primáře Onkologického ústavu. Nikdy bych si nepomyslel, že v 21. století v hlavním městě evropské země je možný takový útok na lékaře, žasne zraněný lékař.

32; Byli zadrženi útočníci, kteří napadli na Sergeje Sivocha. Při prezentaci Platformy pro usmíření a jednotu. Hrozí jim trest odnětí svobody za chuligánství se sazbou až pět let.

33; Účastníci ATO přišli v plynových maskách k velvyslanectví Ruska v Kyjevě. Pochod dobrovolníků probíhá v plynových maskách a oblecích. Nic nového. Vše je jako v roce 2014, držkuje jeden z účastníků.

34; Stovky tun zvířecí krve zaplavily ulici v Jižní Americe. Místní obyvatelé argentinského města Morón si stěžují, že odporná podívaná byla provázena příšerným smradem.

35; Vědci učinili šokující prognózu na příští půlstoletí. Výzkumníci zjistili, že velké přírodní systémy se hroutí daleko rychleji, než se dosud předpokládalo.

36; Otevření akciových burz v USA: Kritický pád a pozastavení obchodování. Už podruhé za týden bylo obchodování na Newyorské burze pozastaveno kvůli prudkému pádu cen.

37; V Amurské oblasti zahájil žák střední školy střelbu ve škole. Jsou hlášeni zranění. Informuje o tom Správa Ministerstva vnitra Amurské oblasti.

38; Následky koronaviru. Opice jsou nuceny se prát. Stovky hladových opic se do sebe vzájemně pustily. Příčinou je nedostatek potravy kvůli sníženému turistickému ruchu v Thajsku.

39; Od amputace až po kóma. Do Dněpropetrovska dorazilo letadlo s těžce zraněnými ukrajinskými vojáky. Za uplynulých 24 hodin utrpěla ukrajinská armáda značné ztráty.

40; Tajemník rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny podivně zareagoval na útok nacistů na poradce Sivocha. Danilov napsal na sociálních sítích, že útok byl nepřípustný. Vyjádření postoje k extrémně složitým a nejproblematičtějším otázkám je ale legitimní. Jde o projev společnosti svobodných lidí. Od postoje poradce Sivocha se ale distancoval. Kritizoval také bezpáteřnost vládnoucí moci vůči pravicovým radikálům. Sám Sivocho prohlásil, že byl sice napaden „veterány ATO“, ale přesto si jich váží.

41; Okupanti se chystají izolovat nakažené oblasti Donbasu. V Slavjansku byl vytvořen dočasný meziresortní štáb, který se bude touto otázkou zabývat.

42; Kudrin varoval před hrozbou světové krize a růstu chudoby v Rusku. Šéf účetní komory komentoval také situaci s ruským HDP.

43; Nerušte prezidenta při budování impéria!“, vyjádřil se Ivan Ochlobystin k posledním událostem v Rusku. Populární ruský umělec a spisovatel se vyjádřil k tématu probíhajících procesů.

44; Na ukrajinském ministerstvu zdravotnictví informovali, zdali pomůže alkohol před koronavirem. Všichni se myslně domnívají, že alkohol zvyšuje imunitu. Je to přesně naopak. V době karantény je třeba alkohol zcela vyloučit, protože je po jeho požití organismus citlivější na pronikání mikroorganismů.

45; Koronavirus na Ukrajině: Počet nakažených vzrostl. Informuje o tom ukrajinské ministerstvo zdravotnictví. První případ byl na Ukrajině zaregistrován 3. března ve městě Černovcy. Dnes už jsou tři nakažení.

46; USA stanovily ultimátum dceřiným společnostem Rosněfti. USA stanovily termín do 20. května, aby společnost ukončila obchod s Venezuelou.

47; Nacisté se po útoku na Sivocha ještě stěžovali u SBU. Informuje o tom tisková služba nacistické organizace Národní korpus.

48; Zelenskému a ministrům zakázali vstup do budovy Nejvyšší rady. Píše se o tom v rozhodnutí předsedy Nejvyšší rady. Důvodem je prevence šíření koronaviru.

49; V Rusku byly zjištěny nové případy nákazy koronavirem. Informuje o tom operativní štáb pro boj s šířením infekce.

50; Koronavirus kosí politiky. Kanadský premiér a jeho žena míří do karantény s příznaky koronaviru.

51; USA donutily Indonésii vzdát se ruských stíhaček, píše Bloomberg. Rozsah zakázky činil přes miliardu dolarů.

52; Nejvážnější krize ve zdravotnictví. Macron se vyjádřil ke koronaviru. S těmito slovy se francouzský prezident obrátil k národu.

53; Polák se pokusil provézt na Ukrajinu vrtulník bez dokladů. K incidentu došlo na hraničním přechodu Krakowiec, kam dorazil nákladní automobil s vrtulníkem.

54; Trumpovo prohlášení vyvolalo rekordní propad na americké burze. Takto prudký propad burza nezaznamenala od roku 1987.

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
14 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.3.2020

 1. .lak napsal:

  Je libo úžasnáka? :lol: Z ae

  brutopýr
  Megadávky C-Vitamínu nejsou toxické, nadbytek jde ven, pacient dostane sračku. Nejvíc kyseliny askorbové lze dopravit do organismu infuzí, ale to je drahý velmi čistý roztok, v lékárnách to není.

  Kyselina askorbová dělá ve větším množství problémy hlavně v žaludku. Avšak je zde možnost kyselinu zredukovat jedlou sodou na askorbát sodný. Kdo nechce ten sodík, já ho taky nechci, totéž pak lze provést jako vápenatou nebo draselnou variantu.

  2OdpovězBře 14, 2020 7:57

  .lak
  Helemese génius AE News a zdejší maskot ztransformuje hned vitamín C nějakou sůl prvků po pozření a léčebný efekt bude v hajzlu. Mjj. proč máš nádenický gramatiku a hulvátský hukare u vitamínu velké písmeno. Debilita za debilitou od něj ale hlavně že tu vytrvale bossingostalkinguje kdekoho a obecně všechny, samozřejmě s veškerými projevy v pásmu debility.Jak jinak.

  0OdpovězUpravBře 14, 2020 18:22

  • karel napsal:

   Co to blinkáš? Askorbáty jsou běžný způsob jak šetrně dodávat vitamín c do organismu.

  • proud napsal:

   S vitaminem C ma Karel pravdu .laku,je to dokazany a navic jeste umocneny snedenim rajskejch jablicek(coz muze bejt pro nekoho novy,takze rada zadarmo). Alternativa neni zasadni popirani vseho,jen popirani zasadnich volovin. ;-)

 2. proud napsal:

  Vazeni,jestli jste to jeste porad neprokoukli,tak prave ted prichazi NWO v primym prenose!!!

  • .lak napsal:

   Plíživě přes školství úžerů jede hodně dlouho.

   A dám nemožnou komunikaci s nadrženým kanalizátorem ae. :lol: :lol: :lol:
   Pak se vzteká, když tam se odpověď se "akizmetkuje. Hýkavý mezek.

   brutopýr
   Lituji, ale fotografické rychločtení nepřeskakuje nic, i když to nečtu, tak to registruji a hatlamatla patlaniny vyhodnocuji tak, jako by tu někdo trousil ho.ínka. A další nemilá věc je to, že Šlak je podlý zmetek.

   Nejpříšernější trousitel ho.ínek zde je Krkovic.

   4OdpovězBře 14, 2020 18:03
   .lak
   Návštěvník
   .lak
   Nemáš čím hodnotit, provozuješ boot robot bosingostalkingového hulvátského nechápavého výheka v intencích kádrováka do hranice pásma debility. Nepřekročíš svůj stín. Dřív nebo později na tebe hodí síť. Jsi nebezpečný všem a dokonce i sobě, mamlasi.
   Makrelizace je slabý odvar brutopýrace.
   comment image
   Uděluji ti 10. laudátů. Taky ti kreslí koleje na schody? To by mohlo vysvětlovat jak jsi pobouchaný, comment image

   0OdpovězUpravBře 14, 2020 19:58

   • .lak napsal:

    Já cha cha chá :lol:

    babajasvaga
    brutoupýr
    Nesaháš .lakovi po kotníky a furt se do něj navážíš, exhibuješ prostoduše.
    Vohni papíre a nech .laka na pokoju.

    2OdpovězBře 14, 2020 20:01

    .lak
    On nám to nepochopí že je ucelený zabedněnec.
    Berme to s humorem.
    Počty šimpanzů (pan troglodytes) ve volné přírodě se odhadují na 100000 jedinců.

    0OdpovězUpravBře 14, 2020 20:53

   • .lak napsal:

    Pyndal. :lol: S drobným vypůjčením slabýřku.
    K pochopení některých příspěvku je nutné mít IQ v pásmu nadprůměru. Takže dvouciferné nestačí, sorry jako. Nejsem zodpovědný za kognitivní schopnosti jiných osob, takže kdykoliv může dojít k nepochopení souvislostí po přečtení textu, což nemohu ovlivnit. :bye: :bye:

 3. .lak napsal:

  Vzhledem k akizmetkaci tamního ?? formátu ještě tohle.

  Ladary
  A kde jsou ty stovky neziskovek, které vždy tak nezištně pomáhají lidem. Třeba ,,člověk v tísni,, pomáhat Čechům nebude, má jiné priority..
  .https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neziskovka-Clovek-v-tisni-zverejnila-sve-priority-Cesi-ohrozeni-koronavirem-to-nejsou-616897

  24 OdpovězBře 14, 2020 15:44
  Krkkowitz vonMilowit
  Návštěvník
  Krkkowitz vonMilowit
  Pánkův ,,NADčlověk v tísni,, pomáhat Čechům ?!? a takovou FAKEnews ste zaslechl/a jako kde zásadně z 70-90% DISidemtum v tarmatriji a jejich převratum a revolucim.
  V ČR pak vymejvání BEZmozků do škol a samozřejmě podpora a pomoc osobom žijící cikánským působem života jako ROMAromanum a jejich spolek padlejch holek

  2OdpovězBře 14, 2020 19:38

  .lak
  Se nám aktuálně v nové době podřízení €araboafriky cyklicky kočují mezi štrasburkem a bruselem. Vy co máte mozek se nesmějte, tak to prostě je. Neobávám se o brutopýra že by nechtěl řvát že když tomu nerozumí zkusí to s gramatikou postižený chudák kterému neposkytli asistenta na komunikaci s okolím a potom metá kozelce s veletoči autista, zneuznaný. A řičící poté své hulvátské bossingostalkingové imbecility.

  0OdpovězUpravBře 14, 2020 23:01

 4. .lak napsal:

  http://zvedavec.org/vezkratce/16879/
  Mimochodem z čeho myslíte že to zaplatí. No jistě, z těch z čtvrtinou pod hranicí bídy. Bohatí daně neplatí a optimalizují v daňových rájích. Krásná práce představitelů, nebudu zmiňovat čeho.

 5. .lak napsal:

  A jede pořád s autíčkem na klíček, to je jeho písnička. Vjedce
  :lol:
  brutopýr
  Bababababo, na nic jsem se tě neptal.

  Polyp mňe prdel.

  Máš to v hatlamatla , jak to máš rád. Tvůj oblíbenec vypatlanej Šlak vypisuje blitky na brutopýra po všelijakých šmůzech, kam brutopýr nikdy nic nepíše. Stačí? Je jasné, co je to za šaška?

  A ty jsi podobný ubožák, který se do brutopýra sere, aniž by si ho brutopýr všímal.

  1OdpovězBře 15, 2020 5:19
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Protože výhekový boot robote se tu adoruješ s akizmetkem, úchyle.
  A když hodně tak polomozku a rozplakaný autisto vzteky na kterého nezbyl asistent a ošidili ho na prosté lidské komunikaci s okolím zduřelým ohambím k prasknutí napříč. Bosingostalkingový prznivý kádroválu již takřka všech diskutujících, obecně určitě své pokleslé imbecilní úrovně.

  0OdpovězUpravBře 15, 2020 9:05

  • Staragara napsal:

   :-)))

   • .lak napsal:

    Přidám vydlabanta ještě jednou. :lol: Evidentně mu motor přestal tahat s dehonestacemi diskutujících. A mohu se pochválit. :-D
    Sic to nedokomjůtroval docela jistě ale že je něco blbě už ví a třeba když mu to docvakne tak se posadí a těžko se mu bude zvedat.

    babajasvaga
    brutopýr
    Že brutopýr není sto pochopit základní věci to zde již dříve odhalil a popsal “.lak”. Brutopýr nepřijal a .laka opakovaně napadá a uráží, to neskončí dobře hádejte pro koho.
    Náhle se tu zjeví jiná, vyvinutější Duše ….

    3OdpovězBře 15, 2020 10:59
    .lak
    Návštěvník
    .lak
    Tak mne může urazit jen inteligent, víceméně mne pobavil ale akismet či co mu s primitivností souzní, no.
    Leze na ramena obrů a realizuje se nejenom chameleónek rádoby třeba Stalinem. Kanálníček spodin primitivností a vulgarit kromě mnoha deviací z patra na druhé autoritou? Mnozí mu tu kejklířskou hormonovi berou.
    Le mráček takřka s každým příspěvkem a výhekem.

    0OdpovězUpravBře 15, 2020 21:41

 6. .lak napsal:

  :lol: Musíte pořád dělat kozy?

  Jaryn
  anonymka
  no tady nic takového nehrozí, ale v těch státech zápední evropy které už jksou zahnojené muslimy je to za dveřmi. Sociální systémy kolabují , loď se potápí,ale bruselští debilové a Makrela na horní palubě pořád tancují.

  2OdpovězBře 15, 2020 11:07
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Oni mají i jiné potěšení z €araboafriky. Furt si myslíte jak nějaký sliníčkář a zvítajlaydajka.
  https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0 time 5:18
  https://www.youtube.com/watch?v=StIzboo1Hic

  https://www.youtube.com/watch?v=Wu7DztcylyI
  zbrutopýralicikové nebozí bledí

  0OdpovězUpravBře 15, 2020 18:21

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!