Teď není vhodná chvíle k vyřizování účtů. Rusko se obrací na USA.

originalUSA záměrně brání Íránu v boji proti koronaviru. Moskva vyzývá Washington, aby neprodleně zrušil sankce uvalené na Írán, prohlásili na ruském ministerstvu zahraničí. „V souvislosti s přicházejícími informacemi o narůstání rozsahu pandemie vyvolané virem COVID-19 si nemůžeme nevšimnout nespravedlivého a nerovného postavení, ve kterém se ocitla Islámská republika Írán – náš dobrý soused a partner", praví se ve výzvě ministerstva zahraničí.

Nedávno íránský prezident Hasan Ruhání prohlásil, že nezákonné jednostranné sankce uvalené Američany od května 2018 v rámci kampaně „maximálního tlaku“ se staly mohutnou bariérou na cestě efektivního boje proti šíření infekce. Na ruském ministerstvu zahraničí si myslí, že příčina vysokého počtu obětí koronaviru v Íránu nespočívá pouze v samotném onemocnění, ale i v tom, že USA záměrně Íránu brání v boji proti němu.

V oznámení se zdůrazňuje, že „antihumánní politika USA vyvolává hlubokou lítost, obavy a vážné znepokojení Moskvy“. Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo Washington, aby se „podíval pravdě do očí a schválil potřebné rozhodnutí o neprodleném zrušení sankčních omezení,která porušují základní lidská práva v Íránu“.

„Světová pandemie není vhodné prostředí pro vyřizování jakýchkoli geopolitických účtů, tím méně bezdůvodných, které si ve Washingtonu vymysleli kvůli splnění svých vlastních ambicí“,prohlásili na ministerstvu zahraničí.

V Íránu dosáhl počet infikovaných osob novým typem koronaviru 14,9 tisíce lidí. Nejméně 129 nemocných zemřelo za jediný den. Celkový počet obětí vzrostl na 853.
Minulý týden WHO prohlásila šíření koronaviru z čínského Wu-chanu za pandemii.

Onemocnění dostalo název COVID-19. K dnešnímu dni bylo ve světě zaregistrováno téměř 170 tisíc případů nákazy. Z nich 75 tisíc se uzdravilo. Přes 6,5 tisíce zemřelo. Případy nákazy byly zaregistrovány ve více než 140 zemích. Centrum epidemie se přesunulo z Číny do Evropy.

Aktuální informace o reální situaci s koronavirem v Rusku i ve světě lze najít na internetovém portálu ruské vlády „stopkoronavirus.rf“.
Jeden komentář na Teď není vhodná chvíle k vyřizování účtů. Rusko se obrací na USA.

  1. Lekno napsal:

    kde su genialne ruske pravdovravne spravodajstva a ministerstva ?
    preco neodsudia tento virusovy hoax ?
    kazdy si prihrieva vlastnu polievocku, hujeri.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!