Lisette Voytko: Japonský lék na chřipku působí i proti koronaviru, oznamují Číňané

favipavirSoučasně se čtvrteční zprávou o tom, že globální počet obětí koronaviru překročil číslo 200.000, bylo z mnohých pramenů oznámeno, že japonský lék proti chřipce, který v Číně prochází klinickými zkouškami jako možný lék i proti koronaviru, zde účinně pomohl vyléčit řadu nemocných.

-Lék favipiravir se prodává pod značkovým názvem Avigan a byl byl podle Nikkei Asian Review vyvinut japonskou firmou Fujifilm Toyama Chemical v roce 2014.

-Nikkei oznámil, že lék byl ve městech Wu-chan a Schenzen podán v rámci zkoušek 200 nemocným.

-Výsledky podle Nikkei prokázaly, že u nemocných, kterým byl podán favipiravir, se prokázala nepřítomnost koronaviru v těle už po čtyřech dnech, zatímco u kontrolní skupiny, která lék nepoužila, trvalo toto zotavení 11 dní. Oficiálně to oznámil ředitel Čínského vládního centra biotechnologického vývoje Zhang Xinpin.

-Zhang reportérům na úterní tiskové konferenci dále oznámil, že lék je „naprosto bezpečný a prokazatelně účinný“ a nemá žádné rozpoznatelné vedlejší účinky.

-Akcie firmy Fujifilm v odpověď na tuto informaci, sdělenou světu agenturou Reuters, poskočily o 15 procent.

-Jak oznámil list Guardian, citující japonské ministerstvo zahraničí, klinické zkoušky však prokázaly, že lék není účinný u pacientů s těžkým průběhem nemoci.

Tiskový mluvčí firmy Fujifilm řekl reportérům Nikkei Asian Review, že Fujifilm se čínských klinických zkoušek s favipiravirem neúčastní a v současné době je jen vyhodnocuje. V současnosti existují jisté výhrady proti léku v Japonsku a Jižní Koreji, třebaže Fujifilm lék v Japonsku za účelem klinických zkoušek distribuuje.Výsledky se však očekávají až v průběhu několika měsíců.

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/lisettevoytko/2020/03/18/japanese-flu-drug-effective-against-coronavirus-in-clinical-trials-chinese-officials-say/

 
Jeden komentář na Lisette Voytko: Japonský lék na chřipku působí i proti koronaviru, oznamují Číňané

  1. trtin napsal:

    neda se verit nicemu a uz vubec ne mainstreamu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!