Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.3.2020

knigi1; Ruští autoři fantasy vydají patriotickou azbuku pro děti Doněcké republiky. Šéf Veřejné komory vyprávěl o chystaném letošním druhém festivalu tohoto literárního žánru.

2; Ukrajinští vojáci se hromadně porvali na svých pozicích. Výsledkem jsou ztráty. Vyplývá to z pravidelné zprávy o situaci v Luganské republice.

3; Protože koronavirus. Ukrajinci vysvětlují svou jízdu automobilem pod vlivem alkoholu. Opilý silniční pirát málem čelně naboural do vozu hlídkové policie.

4; Koronavirus na Ukrajině: Lékaři jsou v šoku z rozhodnutí vlády. Ukrajinská vláda se prostě jen chce podobat Evropské unii... Drakonická omezení pohybu lidí jsou na Ukrajině naprosto neopodstatněná.

5; Bitva o Donbas. Historik a voják. Padlý hrdina Luganské a Doněcké republiky Vsevolod Petrovskij. Zahynul 8. února u obce Komissarovka během Děbalcevské operace.

6; Ukrajina je na morálním dně. Koronavirus, hrůza a ostuda! Zelenského slova o tom, že pohanka, zápalky a toaletní papír nikoho před koronavirem nezachrání, si Ukrajinci vyložili jako výzvu k akci a tyto komodity rázem skoupili.

7; Život po koronaviru. Experti předpověděli zásadní změny světového řádu. Novináři portálu Foreign Policy oslovili dvanáct evropských specialistů. Řekli také, co bude s USA a světovou ekonomikou po koronavirové epidemii. Shodli se, že USA přijdou o status světového hegemona. Po skončení epidemie světovou ekonomiku očekává výrazný a hlavně zdravý růst.

8; V Itálii přistálo už šesté letadlo ruského vojenského letectva. Informuje o tom ministerstvo obrany.

9; Na Ukrajinu z Číny přivezli testy na koronavirus. Zdravotnické potřeby budou předány laboratořím v každém regionu Ukrajiny.

10; Na ukrajinském ministerstvu zahraničí informovali o nadcházející výměně zajatců během probíhající epidemie koronaviru. Připomeňme, že v Minsku se 11. března konaly rozhovory o urovnání konfliktu v Donbasu.

11; USA otvírají věznice kvůli koronaviru. Místní úřady v USA propouštějí tisíce vězňů v rámci pokusu odvrátit epidemii koronaviru v amerických věznicích.

12; Šestnáctiletá Moskvanka se uzdravila a byla propuštěna z nemocnice. Podělila se o podrobnosti svého léčení.

13; V Donbasu bylo zraněno dítě. Informoval o tom šéf administrativy města Gorlovka Ivan Prichoďko.

14; Doněcké ministerstvo pro mimořádné situace desinfikuje dopravní prostředky, které přijely z Ukrajiny.

15; Olympiáda v ohrožení. Kanadští a australští sportovci odmítají účast.

16; Koronavirus v Rusku. Desítky nových nemocných. Moskevský starosta Sergej Sobjanin oznámil nová omezení.

17; Ti, kteří se setkali s pacienty s COVID-19, budou v Rusku sledováni mobilním telefonem. Systém sledování bude fungovat na bázi informací poskytovatelů mobilních služeb o poloze mobilního telefonu.

18; Jako v Itálii. Pro Ukrajinu byl vypočten nejhorší možný scénář ohledně koronaviru. Podle oficiálních údajů bylo na Ukrajině potvrzeno 73 případů onemocnění COVID-19.

19; V Thajsku uvázly tisíce ukrajinských turistů: Cesta domů je prakticky uzavřena. Lidé jsou nuceni si vybrat: Buď zaplatí šílené peníze za návrat domů nebo se pokusí přežívat epidemii v Thajsku.

20; Objevila se stránka, na které je možné si spočítat svou šanci zemřít na koronavirus. Dostanete nejen svůj výsledek, ale bude ještě porovnán s pravděpodobností, že zemřete v důsledku nešťastné náhody.

21; Rusko schválilo výjimku pro obyvatele Doněcké a Luganské republiky. Nebude pro ně platit zákaz vstupu do země.

22; Omezení přesunů občanů v Moskvě a Moskevské oblasti. K obyvatelům Moskevské oblasti se obrátil s výzvou gubernátor Andrej Vorobjov.

23; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti zabavila ve prospěch státního rozpočtu Republiky miliony rublů. Byl překažen pokus vyvézt ze země nezákonně velkou sumu peněz.

24; Byla zveřejněna další příčina abnormálně vysoké úmrtnosti na koronavirus v Itálii. Minulý týden předehnala Itálie Čínu v počtu úmrtí. Fakt, že se dnes už testují pouze osoby s těžkými příznaky, zkreslil odhady počtu nemocných. V okamžiku,kdy bylo hlášeno přes 12 tisíc infikovaných, ve skutečnosti jich bylo více než 105 tisíc.

25; Piráti zajali ukrajinské námořníky u afrických břehů. Všichni zajatí členové posádky jsou občany Ukrajiny.

26; V Nejvyšší radě informovali o dalším poslanci, který se nakazil koronavirem. Dosud byl znám pouze případ Sergeje Šachova. Přibyl k němu Alexandr Lukašov. Na politika z Opoziční platformy to práskl skandální poslanec za Porošenkovu stranu Alexej Gončarenko.

27; Premiér Japonska se vyslovil k osudu Olympiády 2020. Japoncům se vůbec nechce rušit Olympijské hry v Tokiu. Budou ale přinejmenším odloženy.

28; FSB odvrátila teroristický čin v Rusku v Kabardsko-Balkarské republice. Bandité byli zlikvidováni. Při pokusu o zatčení zločinci zahájili ozbrojený odpor a byli zlikvidováni odvetnou palbou.

29; Čínský expert předpověděl, jak dlouho bude muset Evropa bojovat s koronavirem. Virus se bude přinejmenším vracet, takže boj může trvat dva roky.

30; FSB odvrátila krvavá jatka ve škole na Sachalinu. Studenti narození v letech 2002 a 2003, kteří chystali útok, byli zadrženi. Bylo zahájeno trestní stíhání. Ukázalo se, že už mají na svědomí propagaci terorismu, hromadných vražd a sebevražd na internetu.

31; Dopravní karanténa po ukrajinsku. Policisté na zastávkách a kupčení se zvláštními propustkami umožňujícími používat veřejnou dopravu.

32; Při pokusu o záchranu před koronavirem zemřely v Íránu stovky lidí na předávkování alkoholem, který považovali za lék proti koronaviru.

33; Poprvé za sto let způsobil hrozivý propad cen ropy, že uhlí je v přepočtu na energetický výkon dražší než ropa.

34; Proč je v Itálii tolik obětí koronaviru a v Rusku nikoli? Za chybu označil ruský expert Alexandr Leonidovič Mjasnikov fakt, že hospitalizováni byli jen lidé s těžkými příznaky a ostatní jen do domácí karantény, kterou ne každý a ne stoprocentně dodržoval.

35; Kvůli selfie fotografii s Porošenkem byl Bělorus propuštěn z práce. Obyvatel Města Mogiljova přiznává, že nebyl nejlepším pracovníkem, ale důvod jeho propuštění byl právě tento. Ve státní službě podle oficiálního zdůvodnění nemůže pracovat člověk, který se takto plete do politiky.

36; Čína zveřejnila důležitá čísla o počtech infikovaných. V Číně už probíhají testy vakcíny proti COVID-2019 na lidech. V Čínských nemocnicích zůstává už jen něco přes pět tisíc pacientů, což vypovídá o prudkém snížení počtu infikovaných. Za celou dobu pandemie bylo zjištěné v Číně 81.093 případů onemocnění. Zemřelo 3.270 osob, což jsou prakticky přesně 4%.

37; Bude ještě podstatně hůř. V USA zveřejnili drsnou pravdu. Bude to největší národní krize od dob Velké deprese před 90 lety.

38; Vláda Ukrajiny vyhlásila režim mimořádné situace. O rozhodnutí ukrajinské vlády informoval premiér Denis Šmygal.

39; Nový vůdce země. Na Ukrajině se našel nový spasitel země. Ministr vnitra Arsen Avakov slíbil, že využije všechny své mocenské pravomoci pro vyhlášení výjimečného stavu. Zveřejnil i celý plán na záchranu Ukrajinců a ukrajinské ekonomiky. Návrh spočívá ve speciálních dávkách pro nezaměstnané (2,5-3 tisíc hřiven na osobu), úlevy na nájemném a cenách energií, pozastavení splácení úroků z úvěrů pro soukromé osoby, ve státní sféře zakázat propouštění a posílání na neplacené volno. A kde na to vezme? Zvýší schodek rozpočtu a přestane platit věřitelům.

40; V Donbasu jsou používány chemikálie neznámého původu. Ukrajinští ozbrojenci utajují fakta o radikálních krádežích vojenského majetku podobným jako v Balakleji a Svatovo.

41; V Lugansku se konala vzpomínková akce na děti zabité v Luganské republice ukrajinskou armádou a počátku konfliktu v Donbasu od června 2014 do dubna 2015. Zveřejněno bylo 32 jmen.

42; V Číně varovali před možností nového rozšíření epidemie koronaviru.

43; Generální tajemník OSN vyzval kvůli epidemii koronaviru k zastavení všech válek. Řádící virus v celé nahotě ukazuje nesmyslnost války, zdůraznil António Guterres.

44; Ukrajinci mají od 24. března zákaz odlétat ze země. Fungovat bude pouze mezinárodní letiště Borispol.

45; Podle WHO epidemie koronaviru v celosvětovém měřítku zrychluje. Ve světě je už přes 370 tisíc nakažených. Zemřelo přes 16 tisíc osob. Přes 100 tisíc se uzdravilo.

46; Ruský předseda vlády Mišustin odvolal šéfa Roskomnadzoru. Alexandr Žarov stál v čele úřadu od roku 2012.

47; Olympiáda 2020 byla kvůli pandemii koronaviru odložena, píše list USA Today. Informaci sdělil člen MOV Dick Pound.

48; V Evropském parlamentu byla zaregistrována první smrt na koronavirus. Jednalo se ale o dodavatele služeb v Generálním direktoriátu pro otázky inovací a technologické podpory.

49; Kvůli koronaviru byly odloženy jarní odvody vojáků do ukrajinské armády. Text dokumentu byl zveřejněn na oficiálních stránkách prezidenta Ukrajiny Vladimira Zelenského.

50; EU poprvé pozastavila platnost paktu stability a růstu. Opatření umožní členským zemím zvýšit státní dluh.

51; Na ukrajinském ministerstvu zdravotnictví informovali, že ve světě neexistují potvrzené případy nákazy koronavirem přenesené ze zvířete. Důležité je dodržovat hygienu a udržovat si sociální odstup.

52; Díky Rusko! Díky Putine! Italové stahují vlajku EU a vyvěšují vlajku Ruské federace. Přesvědčili se, že tolik vychvalovaná evropská jednota je mýtus. Obyvatelé Itálie si vysoce cení pomoci Ruska.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Mnozí z mých přátel, příznivců a pravidelných čtenářů, asi víte, že hlavním (prakticky jediným) zdrojem mých příjmů je výuka jazyků na vysokých školách a v jazykovkách, kde na živnostenský list působím jako externí lektor.

V důsledku rozhodnutí vlády uzavřít všechny typy škol se v tuto chvíli ocitám bez jakýchkoli příjmů, navíc jako „živnostník“ bez možnosti požádat o nějaké dávky.

Proto se na Vás opět obracím s o to naléhavější prosbou, zdali byste nechtěli nějakou částkou přispět na překládání mých každodenních informačních přehledů. Moc by mi to pomohlo přežít toto období, o kterém netuším, jak dlouho bude trvat.

Můžete tak učinit na účet číslo 63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.3.2020

 1. .lak napsal:

  Komando hrůzných zrůd. Tak se podívejte co tam akizmeťák provozuje s psychiatrií kádrovacích sociopatů ale ti běhají a napadají cíleně ve spolčení bossingostalkinkářů. To nemá obdoby s editací adminem.
  Kozel s teoristy zahradníkem málo. :lol: Jestli něco sedí jiného na korunované voly tak jsem čínský bůh srandy. Tam je obrovský deficit intelektu a pokleslost ad absurdum ke z blití.Patří mezi ústavní činitele ale nevolené ovšem sebeadorující se v houfu. Ohromující činnost webu. :-(

  https://aeronet.cz/news/svetove-uznavany-epidemiolog-tvrdi-ze-se-musime-nakazit-covid-19-vsichni-abychom-ziskali-imunitu-lide-se-pry-budou-rozdelovat-na-3-skupiny-vylecene-nemocne-a-dosud-nenakazene-navrhuje-desivou/

  Slovan Bře 23, 2020 23:22
  A pokračující extempore mrskajících ohambí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!